Жучок для відстеження місцезнаходження (GPS-трекер)

2111 0 Новини високих технологій

GPS-навігація увійшла в наше життя міцно і якось дивно швидко. Вартість простенького навігатора трохи вище, ніж ціна хорошого рідинного компаса, набір функцій, інформативність цих двох навігаційних приладів і порівнювати нічого. А враховуючи, що сьогодні 95 з 100 телефонів випускаються з вбудованим GPS-модулем, орієнтування за зірками, кронам дерев і моху на каменях скоро стане приблизно таким же анахронізмом, як листоноша з телеграмою в сумці.

Жучок для відстеження місцезнаходження (GPS-трекер)
З іншого боку, на превеликий жаль, крадіжки машин та іншого майна в нашій країні не є рідкістю. Пропадають, до нещастя, іноді і люди. Так, наприклад, за статистикою, не менше декількох сотень людина не повертаються щорічно з «тихого полювання». Особливо це стосується людей похилого віку. Багатьох неприємних пригод вдалося б уникнути, використовуючи звичайний GPS-жучок для відстеження місця розташування.


Як це працює

Згадаймо трохи шкільної геометрії. Це допоможе нам зрозуміти, як працює жучок для відстеження місця розташування і взагалі система позиціонування об'єкта на поверхні Землі. Припустимо, у нас є якась точка «Х», місце розташування якої необхідно обчислити. У нашому розпорядженні є такі дані:
 • відстань від невідомої точки до трьох інших (Т1 Т2 і Т3);
 • координати цих трьох точок.
 • Жучок для відстеження місцезнаходження (GPS-трекер)
  Шукане положення точки «Х» визначити простіше простого: достатньо нанести на схему точки з відомими координатами:
 • побудувати коло з центром у точці Т1 і радіусом, рівним відстані від точки Т1 до точки «Х»;
 • так само вчинити з точками Т2 і Т3;
 • перетин побудованих кіл дасть точку «Х».
 • І жучок для відстеження місця розташування, так само як і інші GPS-пристрої, за цим принципом знаходить своє місцезнаходження на поверхні планети. Точки з відомими координатами – це супутники навігаційних систем. Дані про їх положення в просторі в режимі реального часу отримує GPS-модуль пристрою, а по тривалості проходження від них сигналу програма розраховує відстань до космічних апаратів.


  Системи позиціонування

  Піонером систем супутникової навігації, доступної для масового споживача, є американська GPS. Перші пристрої розміщувалися на морських судах і військовій техніці, потім, поступово подешевшав і вдосконалюючись, дійшли до особистих автомобілів і навіть стільникових телефонів.
  Жучок для відстеження місцезнаходження (GPS-трекер)
  Крім американців, послуги супутникової навігації являє наша країна, об'єднана Європа і, звичайно ж, Китай. І якщо перші цивільні GPS пристрої працювали, як правило, тільки з штатовскими супутниками, що випускаються в даний час відмінно «бачать» і нашу ГЛОНАСС, і європейський «Галілео», і BeiDou, розроблену в Піднебесній.

  Як користуватися GPS-жучком

  GPS-жучок являє собою симбіоз двох систем:
 • пристрої супутникового позиціонування;
 • стільникового зв'язку на платформі GSM.
 • У кожної з систем своя функція. GPS-модуль в режимі реального часу відстежує своє місце розташування і перетворює отримані дані географічні координати: широту і довготу. Блок стільникового зв'язку за запитом надає ці координати на стороннє мобільний пристрій, номер якого заздалегідь вводиться в пам'ять жучка. Для цього жучок для відстеження місця розташування забезпечений слотом для SIM-карти.
  Отримувати координати на смартфон з жучка (ще такі пристрої називають трекерами) можна кількома способами, в залежності від пристрою трекера чи уподобань власника. Найчастіше на номер SIM-карти жучка просто відправляється порожня СМС, або робиться «холостий» дзвінок. У відповідь на мобільний телефон приходить СМС з координатами маячка.
  Жучок для відстеження місцезнаходження (GPS-трекер)
  Більш просунутим способом є використання спеціальних мобільних додатків. Спосіб трохи складніше, зате розташування об'єкта видно відразу на інтерактивній карті. При необхідності всі переміщення людини або предмета, носія трекера, можна відслідковувати в режимі онлайн.

  Як застосовують GPS-жучки в машині

  Жучок для відстеження місцезнаходження автомобіля комплектується спеціальною антеною, що дозволяє гарненько заховати пристрій від сторонніх очей, але в той же час залишатися видимим для супутників навігаційних систем. Так само відсутня звична літій-іонна батарея, замість неї трекер підключається до бортової мережі автомобіля чи мотоцикла). Монтувати маячок найкраще в таких місцях, щоб викрадач або не знайшов його, або ж на демонтаж було б невиправдано багато часу. Іноді господарі йдуть на таку хитрість: встановлюють справжній маяк, який добре захований, і «пустушку» – старий неробочий модуль, але тим не менше з SIM-картою та підключений до мережі. Жучок для відстеження місця розташування автомобіля на телефоні краще забезпечити SIM-картою з нульовою абонентською платою і дорогими дзвінками.

  Якщо дідусь грибник

  Багато клопоту рятівникам і занепокоєння родичам доставляють часом старики – проживають у сільській місцевості любителі грибів і ягід. На жаль, іноді знайти живими зниклих так і не вдається.
  Жучок для відстеження місцезнаходження (GPS-трекер)
  У цьому випадку куплений заздалегідь жучок для відстеження місця розташування людини позбавить родичів від переживань, від старого стресу, а то і зовсім може виявитися для нього порятунком. Адже іноді загубився людина, навіть зателефонувавши по телефону, не в змозі пояснити, де він знаходиться.

  Де наші діти

  Частково убезпечити себе від хвилювань за дітей також можна, застосувавши жучок для відстеження місця розташування. Дитину адже важко змусити в точності виконувати усі наші інструкції: яким маршрутом іти додому зі школи, як себе вести і т. д. Спеціальні трекери для дітей мають додаткові функції, крім відстеження місця розташування. Це можливість дистанційного прослуховування і т. д. Випускаються такі гаджети у вигляді годинника, брелків, інших дрібничок. А малі розміри дозволяють їх сховати навіть у шкільний одяг. Проте варто пам'ятати, що трекер – не панацея. І основа безпеки дитини – це правильне виховання і навчання безпечній поведінці.

  Популярі новини
  Загрузка...