Акустичний кабель екранований: особливості та види

860 0 Новини високих технологій

Щоб домогтися якісного звучання при установці аудіосистеми, необхідно приділяти увагу всім компонентам – динамікам, підсилювачів і, звичайно ж, акустичного кабелю. Отримати звук високої якості навіть від дорогої системи не вийде, якщо ви будете використовувати звичайний дріт. Екранований кабель – ось чому ви повинні з'єднати джерело сигналу з пристроями відтворення. В іншому випадку вам так і доведеться слухати перешкоди у перервах між композиціями.

Акустичний кабель

Сучасний акустичний кабель являє собою два і більше провідника електричного струму, поміщених в ізоляцію з полівінілхлориду, тефлону, поліуретану та інших полімерних матеріалів. Дроти електрично ідентичні, але позначаються різними кольорами, щоб користувач не переплутав полярність під час підключення, об'єднання пристроїв.
Акустичний кабель екранований: особливості та види
В якості основного матеріалу виступає мідь. Вона володіє найменшим електричним опором, що дозволяє домогтися високої якості звучання. Однак під час укладання кабель може пройти поруч з силовими лініями. З-за цього неминуче виникнуть магнітні поля, вихрові струми, які суттєво знизять якість звуку.


Щоб уникнути подібної проблеми, використовують спеціальний провід – екранований. Такий кабель має спеціальної захистом з металу або пластику, яка є своєрідним "екраном" від електромагнітних перешкод.

Види акустичних кабелів

Щоб звичайний екранований провід справлявся з захистом від перешкод, його необхідно підключити до землі, тобто заземлити. У ряді випадків це дія просто неможливо. Саме тому був придуманий балансний кабель. Якщо в звичайному провіднику присутній лише один центральний «стрижень», який несе основний сигнал, то у балансному кабелі їх два – гарячий і холодний. Вони обидва несуть однакову інформацію, але з різною «сходностью». Ефективність такої лінії залежить від збалансованості таких стрижнів.


Гарним захистом володіють кабелі Star Quad, в яких дві пари «стрижнів» ізольовані і паралельно з'єднані один з одним, чим і досягається високий рівень захисту. Фахівці виділяють і так званий проводить провід, екранований пластиком. Такий тип кабелю ефективний на невеликих відстанях, наприклад, при монтажі аудіосистеми в автомобілі. В окрему групу можна виділити мікрофонні кабелі, в яких захист виконана з тканого матеріалу. Але найбільш універсальними і забезпечують найкращий захист є дроти з фольгованим екраном.

Дроти з захистом з фольги

Кабелю з фольгированной захистом між собою відрізняються матеріалом, з якого виконаний екран, а також типом обплетення.
Акустичний кабель екранований: особливості та види
Всього виділяють чотири види електромагнітного захисту:
 • фольгований мідний або алюмінієвий екран – забезпечує гарний захист провідників від ЕМ завад, але чутливий до згинів, поворотів (захист лопається та розтріскується);
 • мідна сітчаста оплетка – провід, екранований даними способом, створює найкращий захист від перешкод, але володіє дуже високою ціною (використовується в професійному обладнанні);
 • спіралеподібне оплетка з міді або інших кольорових металів – такий кабель майже не сприйнятливий до механічного впливу і добре захищає від перешкод.
 • Четвертий вид представляє кабель з комбінованим екраном, яких поєднані корисні властивості суцільний фольги і різних типів обплетення. Вони відрізняються середньою ціною, великим асортиментом і високими показниками захисту.

  Опір провідника і якість звуку

  Вирішальний вплив на якість звуку має питомий електричний опір провідника. Опір акустичної лінії залежить від декількох показників – матеріалу, площі поперечного перерізу і довжини кабелю.
  Акустичний кабель екранований: особливості та види
  Найкращою якістю звуку здатний забезпечити лише провід мідний, екранований фольгою. При цьому під шаром ізоляції має бути не менше 20 жив. Якщо ж ще і площа поперечного перерізу не буде перевищувати 25 мм 2 , а довжина кабелю буде перебувати в межах 3 метрів, то опір буде рівним нулю. Відповідно, якість звучання з таким проводом буде найкращим. Параметри провідника впливають і на обладнання. Так, довгі проводи володіють великою ємністю та індуктивністю, що створює додаткове навантаження на підсилювач.

  Міжблочні кабелі

  Міжблочний кабель являє собою звичайний провідник, на кінцях якого є спеціальні штекери для підключення до обладнання, або до блоків. Міжблочні екрановані кабелі, дроти мають деякі відміну від звичайних акустичних ліній.
  Акустичний кабель екранований: особливості та види
  Зокрема, якість звучання тут залежить не від виду захисту, а від матеріалу виготовлення. Визначити матеріал можна по маркуванню:
 • SSs HI END SP – так позначаються акустичні лінії, виконані з міді з срібним покриттям, здатні створити найкращий по якості звук.
 • EMT OFC sc – абревіатура використовується для позначення проводів з безкисневої міді, щодо якості переданого сигналу поступаються лише попереднього представника.
 • AHpsc 16 GA – просто високоякісні провідники.
 • Якщо ви шукаєте кабелі, здатні без будь-яких спотворень передати сигнал, то вам варто звернути увагу на примірники, виконані повністю з срібла. Такі вироби коштують сотні доларів за 1 метр, але якість переданого ними сигналу не підлягає порівнянню.

  Багатожильні кабелі

  Особливе місце на ринку акустичного обладнання займає екранований провід багатожильний.
  Акустичний кабель екранований: особливості та види
  У такому провіднику під шаром ізоляції знаходиться кілька переплетених між собою жив. Вони володіють цілим рядом переваг перед одножильними кабелями:
 • Висока еластичність – дротах не страшні перегини, повороти та інше механічне вплив.
 • Малі втрати струму – що обумовлено передачею сигналу відразу з кількома стрежнями».
 • Високоякісна комутація – процеси, що відбуваються в перші секунди після короткого замикання (при перемиканні тумблера, наприклад), не мають жодного впливу.
 • Висока надійність і довговічність – термін служби таких виробів на порядок вище, ніж у одножильних.
 • Даний тип кабелів має і певні недоліки. Головний з них – висока вартість. Так, ціна за провід двожильний екранований може досягати 1500 рулів. Крім того, такі провідники, не призначені для роботи в високочастотних мережах.

  Популярі новини
  Загрузка...