Як зробити шиномонтаж своїми руками

1087 0 Новини високих технологій

На трасі автомобілісти стикаються з різними неприємностями та поломками, однією з яких є пробите колесо. Замінити його можна при наявності запаски, яка завжди повинна бути в багажнику автомобіля, і набору необхідних інструментів. Здійснити шиномонтаж своїми руками іноді більш вигідно, ніж звертатися за подібною послугою на СТО. Допомога спеціалістів у такому питанні нерідко обходиться у досить кругленьку суму, не кажучи вже про сезонній заміні гуми, яка завжди супроводжується величезними чергами водіїв, які вирішили змінити колеса в останній момент. Як зробити шиномонтаж своїми руками, розповімо в цій статті.


Як зробити шиномонтаж своїми руками

Ознаки пробитого колеса

Пошкодження колеса автомобіля завжди супроводжується такими ознаками, як:
 • Різке зниження швидкості руху.
 • Поява сторонніх звуків.
 • Замети і ривки автомобіля на рівних ділянках траси.
 • Пробиття колеса вимагає від водія негайної зупинки автомобіля на узбіччі і перевірки стану шини. При її пошкодженні проводяться наступні дії:
 • Виставляється перша передача і стоянкове гальмо. Якщо автомобіль знаходиться під ухилом, то одне колесо страхується упором — каменем, колодою або «черевиком».
 • Включити аварійний сигнал.
 • Виставити попереджувальні знаки.
 • Почати ручної шиномонтаж своїми руками.
 • Запобіжні заходи

  Домашній шиномонтаж своїми руками в основному проводиться в гаражі. Розбортувати і забортировать шину можна за допомогою спеціальних інструментів — монтувань. Нерідко шиномонтаж своїми руками проводиться за допомогою стамесок. Використовувати більш важкі інструменти не можна — вони можуть пошкодити гуму, камеру, обода і покришки. Крім звичайних інструментів, можна використовувати спеціальний верстат для шиномонтажу, своїми руками виконується.


  Як зробити шиномонтаж своїми руками
  Виконувати процедуру по заміні колеса бажано на відстані від автомобіля, оскільки можна завдати пошкодження кузова у разі зриву монтування. Водій також повинен дотримуватися заходів обережності, щоб не отримати травму у разі спружинивания інструментів.

  Розбортування колеса

  Шиномонтаж своїми руками починається з розбортування колеса.
 • З обода колеса знімається один борт шини. Край гуми акуратно поддевается монтажку і підтримується викруткою щоб уникнути зісковзування назад, після чого виводиться за обід. Перш ніж приступати до роботи, бажано змочити обід мильною водою — це полегшить процес зняття гуми.
 • На відстані 15-20 см вводиться друга монтування і просувається в бік до повного зняття борту.
 • Аналогічним чином знімається друга сторона покришки.
 • Витягнуту гуму знімають руками.
 • Як зробити шиномонтаж своїми руками

  Установка нової шини

  Шиномонтаж своїми руками здійснюється після розбортування колеса наступним чином:
 • За борт заводиться одна сторона обода.
 • Між колесом і покришкою розміщується монтажна лопатка, за допомогою якої за край колеса заводиться частина борта.
 • На відстані 10-15 см другий лопаткою вводиться за закраїну наступний ділянку покришки.
 • Перша лопатка встановлюється за другий і аналогічним чином відбувається весь процес.
 • Другий борт покришки розміщується в ободі аналогічним чином.
 • Встановлена шина в кінці робіт обов'язково підкачується.
 • Використання сирої гуми або спеціальною клейовою заплатки дозволяє здійснити ремонт шини після того, як буде проведено шиномонтаж своїми руками. Ручний шиномонтажний верстат значно спрощує і прискорює весь процес заміни гуми. Шини не відновлюють у тому випадку, якщо величина проколу перевищує 12 мм.

  Інструменти для шиномонтажу

  Як зробити шиномонтаж своїми руками
  Шиномонтаж своїми руками можна проводити за допомогою спеціального обладнання, воно продається в автомагазинах. Крім того, можна самостійно виготовити потрібний верстат: в інтернеті представлено велику кількість креслень. Обладнання для шиномонтажу являє собою оснащену двома важелями конструкцію: один з них оснащений «собачкою» і стопором, а другий — нерухомий. Натискання важеля дозволяє легко і швидко зняти гуму з обода колеса. Знімається гума за допомогою диска зі спеціальною шестірнею. Її приводять в обертання балонним ключем, що дозволяє зняти накинуту на диск гуму. Щоб одягнути гуму, її необхідний заправити під ролик. Весь процес шиномонтажу рідко займає більше 10 хвилин.


  Створення шиномонтажного комплекту

  Такий комплект складається з двох частин: пристрою відбиття борту і шиномонтажного стенду. Нижня рама виконується з сталевої труби у вигляді літери Н розмірами 90 х 60 см. На відстані 30 см від краю до перемички приварюється під прямим кутом труба діаметром 2 дюйми завдовжки близько півтора метрів. Зварний шов можна посилити прямокутними трикутниками-косинками. Для кріплення колеса на трубу одягається і приварюється стара маточина. Її висоту підбирають таким чином, щоб колесо, покладене на неї, знаходилося на рівні пояса людини. Над балоном труба повинна підніматися не більше ніж на 30 см і при цьому не заважати роботі. На невеликій відстані від маточини приварюється кронштейн, яким буде кріпитися пристрій відбиття борту — його роблять із сталевого листа товщиною 4-5 мм, в якому просвердлюється отвір під болт.
  Як зробити шиномонтаж своїми руками
  На фото вище представлено пристрій для відбиття борту колеса. Для його виготовлення беруть трубу більшого діаметру, щоб в неї можна було вставити довгий важіль. Для важеля використовують сталеву трубу довжиною півтора метра, його наконечник виготовляють із сталевого прута діаметром 20 мм. Довжина важеля може бути різноманітною і залежить від вільного місця в гаражі і сили рук. Наконечники для важеля роблять або за допомогою болгарки з зачистним і пелюстковим колами, або на токарному верстаті.

  Корисні поради

  Чим менше кут, під яким до важеля приварюється наконечник для забортовки, тим легше буде надіватися на диск колеса гума. Однак його не варто робити занадто маленьким. Під час забортовки важіль може подряпати диск колеса, тому необхідно знайти оптимальну величину кута. Оскільки готовий верстат для шиномонтажу відрізняється невеликою вагою, його необхідно кріпити до підлоги гаража. Зробити це можна за допомогою саморізів, якщо підлоги дерев'яні, або ж анкерних болтів, встановлених в отвори і залитих бетоном, якщо підлога в гаражі, бетонний. Для полегшення роботи і зниження ризику нанесення ушкоджень гумі і дисків наконечники важеля і борт шини змащуються мильним розчином. З аналогічною метою всі колеса перед шиномонтажем ретельно миються і очищаються від бруду.
  Як зробити шиномонтаж своїми руками
  Перехідники зі шпильками дозволяють працювати з колесами, які відрізняються від рідних відстанню і кількістю отворів для кріплення. Такі перехідники можна зробити самостійно з металу товщиною в один сантиметр. Здійснити шиномонтаж своїми руками нескладно, головне — мати необхідні матеріали та інструменти.

  Популярі новини
  Загрузка...