Шини BFGoodrich g-Force Stud: відгуки власників, характеристики, розміри

312 0 Новини високих технологій

Однією з характерних рис початку зими для автолюбителів є не тільки вуличні пробки, але і черги машин на шиномонтаж. Не секрет, що найбільш завбачливі водії починають «перевзувати» транспортні засоби заздалегідь, ще коли середньодобова температура досягає +7 градусів за Цельсієм. Водії наполегливо шукають в мережі і в стаціонарних магазинах як можна більш технологічну і в той же час прийнятну за цінами зимову шиповану гуму, що відповідає паспортним характеристикам свого автомобіля.

Шини BFGoodrich g-Force Stud: відгуки власників, характеристики, розміри
Втім, сучасні виробники шин орієнтують покупців на можливість такої заміни при мінімальних негативних температурах. Безумовно, при купівлі вони повинні врахувати безліч технологічних параметрів, згаданих у паспорті автомобіля. В зокрема, що розміри шин пропорційні обода, що мають ширину, меншу на 25-30%, ніж профіль покришки.

Обов'язкова зимова заміна шин

В умовах помірного кліматичного поясу, коли температура повітря за рік коливається від -30 0 С до +30 0 З, заміна в холодний сезон літніх шин на зимові, володіють більш агресивним протектором, обов'язкове. При цьому минулорічні шини не годяться, якщо їх глибина протектора менше, ніж три міліметри. Для зимової гуми, на відміну від річної (крім дещо іншої структури), характерні ламелі – часті періодичні зигзагоподібні прорізи, що гарантують разом з шипами краще зчеплення з полотном дороги. На дотик при кімнатній температурі гума зимових шин є більш м'якою, ніж літніх. Однак на морозі перші виявляються жорсткіше друге. Шипи покришок для зими корисні тим, що забезпечують максимальний контакт з обледенілою дорогою. Повідомимо до розчарування водіїв, які купили так звані всесезонні шини, що в січні-лютому їх все-таки доведеться замінити на зимові. Адже «всесезонність» в їх назві – всього лише маркетинговий хід. Реально ж такі шини фізично не можуть забезпечити гідну жорсткість і при літніх, і при зимових температурах, функціонуючи стійко в температурному діапазоні від -5 0 С до +10 0 З (подібна «всесезонність» в наших широтах позначає лише «демисезонность»). У країнах Західної Європи з більш м'якою зимою (завдяки Гольфстріму) такі покришки дійсно є всесезонними.

Тому-то з настанням холодів більшість автолюбителів шукає покришки, адекватні технічним вимогам свого автомобіля, умов зими і відповідні розумної цінової категорії. Останнім часом всю більшу кількість водіїв влаштовує за своїми характеристиками ошипованная зимова гума Bfgoodrich G-Force Stud. Приваблює в ній технологічне відповідність найвищим критеріям безпечного руху, а також досягнута надійність зчеплення з мінливим покриттям доріг взимку (лід або ж мокра снігова каша).

Про компанії BFGoodrich

Відчувати себе в безпеці на зимовій автодорозі, перебуваючи за кермом, - мрія будь-якого водія. Необхідною умовою для вирішення цієї непростої в інженерному сенсі завдання є встановлення добротних зимових шин. Провідні виробники шин з Європи, Америки, Азії демонструють широкий вибір своїх високотехнологічних виробів з вражаючим переліком технічних ноу-хау.
Серед лідерів авторинку вельми гідно виглядає компанія BFGoodrich зі Сполучених Штатів. Нині вона входить до складу величезної французького автоконцерну Michelin (у наявності – глобалізація економіки.)
Шини BFGoodrich g-Force Stud: відгуки власників, характеристики, розміри
В інженерному сенсі покришка від BFGoodrich являє собою цілий комплекс рішень для ефективного руху по трасі:
 • рівномірне розміщення четирехрядной шипування;
 • оригінальна конструкція укріплених шипів: в різних секторах протектора їх діаметр різний;
 • гармонійне повторення протекторних блоків;
 • спрямований малюнок протектора;
 • широка центральна канавка, гарантує швидкісну керованість;
 • велика кількість зацепних крайок, що сприяють ефективному гальмуванню;
 • широкі і дієві дренажні канали.
 • Втім, американське підприємство має власну досить вражаючу історію піонера виготовлення шин в Новому Світлі. З 1870 р. BFGoodrich виробляє шини для американських автомобілів, виховавши за ці роки багато поколінь талановитих інженерів і виробничників.

  Протектор і ламелі

  Однією з останніх розробок цієї виробничої фірми є високотехнологічні шини BFGoodrich g-Force Stud, що забезпечують водієві максимальний контроль над рухом автомобіля навіть на важких зледенілих трасах. Саме таку характеристику дають виробники згаданої моделі. Її відрізняє оптимізований для максимальної керованості і тяги автомобіля агресивний асиметричний блоковий протектор, виготовлений із добротної зносостійкого каучуку. Завдяки сталевого корду зберігається стабільність поверхні покришки. Напрямок ламелів протектора сприяє потужному та ефективного гальмування автомобіля, преодолевающему засніжену або навіть обмерзлу дорогу. При цьому посилений асиметричним шипуванням протектор просто вгризається в лід. Його шипи міцно і надійно вмонтовані. Через широких плечових зон і водовідвідних каналів протектор шини BFGoodrich g-Force Stud ефективно і оперативно очищається від снігу та води, захищають автомобіль від аквапланування.
  Шини BFGoodrich g-Force Stud: відгуки власників, характеристики, розміри
  З-за асиметричності малюнка покришок шини на різні колеса відрізняються між собою, що варто врахувати при монтажі: дві лівих і два правих. При цьому внутрішня частина шини позначена як inside, а зовнішня - як outside.

  Якість гуми

  Гума шин досить морозостійка. Вона зберігає свої властивості в'язкості навіть при найнижчих температурах, забезпечуючи максимальне зчеплення з дорогою завдяки поперечним плечовим прорізам. Її характеристики однаково оптимізовані для старту, руху і зупинки. Підвищена зносостійкість шин, у тому числі і завдяки безперервному центральному ребру і усиленности боковин. Це охороняє зимові шини BFGoodrich g-Force Stud від деформацій і можливих механічних пошкоджень. Фірмовий протектор характеризується підвищеною жорсткістю. Часто водіїв у плані заміни літньої гуми на зимову бентежить зима безсніжна. Однак шини BFGoodrich g-Force Stud r16 з честю витримують і цей тест. Їх укріплені шипи гідно витримують тривалий контакт з асфальтом. При цьому слід зауважити, що обкатание покришки практично не шумлять при закритих вікнах автомобіля. Шум чути лише коли їх відкрити.

  Відгуки автомобілістів

  Якщо в перші 100-150 км з-за зубців нової гуми водія в салоні чути деякий додатковий шум, то потім він іде, і їзда стає звично комфортною. Відбувається так звана обкатка шипів, процедура обов'язкова. Автолюбителі свідчать: при закритих вікнах автомобіля з шинами згаданої фірми не чути ні шелесту шипів, ні гулу. Однак зимове водіння має характерні відмінності від літнього. І ними не варто нехтувати. Зокрема, досвідчені автолюбителі зазвичай в зимових умовах розганяються плавно, таким чином зводячи до нуля проблеми з пробуксовкою навіть на повністю обледенілій трасі.
  Шини BFGoodrich g-Force Stud: відгуки власників, характеристики, розміри
  Зустрічаються описані у відгуках водіїв випадки, коли в неоднозначних зимових умовах шини раптом демонструє прохідність, порівнянну з джипом середнього класу, спорядженим BFGoodrich g-Force Stud. Відгуки описують суцільну кірку льоду, що покриває дорожнє полотно, під якою виявляється сніжно-водяна каша, коли на ходу виявляються лише позашляховики, а також лічені взуті в суперрезину машини середнього класу. Однак більш прагматичні автолюбителі, не впадаючи в крайнощі, називають подібні міркування лірикою. Аналізуючи більш виважено плюси і мінуси обговорюваних у цій статті шин, вони виділяють їх конкурентну перевагу: один з, мабуть, найкращих співвідношень «ціна/якість». Їх вартість не велика, оскільки на російському заводі Michelin, що знаходиться в підмосковному селі Давидово, виготовляються шини BFGoodrich g-Force Stud. Відгуки про них свідчать про збереження якісних стандартів концерну за помірною ціною. Російське виробництво налагоджене не з нуля, а з використанням виробничих приміщень раніше збанкрутілого підприємства – виробника сільськогосподарських машин. Підприємство виготовляє до двох мільйонів шин на рік. Цікаво читати про спроби окремих невдалих водіїв, вперше поставив зимову гуму від згаданої фірми, навмисно протестувати її в непростих умовах (провокування заносу машини на слизькій дорозі, подолання замету і т. д.). Деякі з них при цьому переборщують і необачно резюмують про недостатньої керованості автомобіля. Втім, абсолютна більшість рецензій підтверджує: при адекватному зимовому водінні гарантовано залишається стійким, тобто «тримає дорогу» автомобіль з шинами BFGoodrich g-Force Stud. Відгуки автолюбителів зі стажем при цьому іронічні на адресу колег, намагаються керувати ТЗ взимку в тій же манері, як і влітку (останнім рекомендують "поміняти прокладку між кермом і сидінням"). Як пишуть водії, при адекватної експлуатації згадані зимові шини з підсиленою боковиною служать 4 сезони і навіть більше.

  Покришки моделі 20555. Модифікація среднешинная

  Одним з найбільш популярних виробів є зимові шиповані шини для легкового автомобіля BFGoodrich g-Force Stud 20555. На прикладі її покупки спробуємо уявити поради автолюбителям-початківцям. Для такого шопінгу ми йдемо в спеціалізований магазин. Звертаємо увагу на відсутність нерівностей і потертостей обода. Тріщини бічній поверхні шин можуть свідчити про неправильної організації зберігання зимової гуми. Необхідно звернути увагу на місяць і рік випуску покришок. Цей параметр має вигляд чотирьох цифр, укладених в овал (вважається, що шини, які зберігаються шість років і більше, втрачають свої експлуатаційні властивості). Вибираючи потрібну покришку, уважно вивчаємо її маркування, нанесене на боковину. Подібні позначення наносяться виробником у відповідності з загальноєвропейським стандартом. Так наочно показує розміри шин і їх експлуатаційні характеристиками (завжди при купівлі слід це робити самому, не слід надмірно сподіватися на порядність продавця, іноді намагається реалізувати прострочені та не користуються попитом вироби.)
  Шини BFGoodrich g-Force Stud: відгуки власників, характеристики, розміри
  По-перше, звертаємо увагу на формулу 205/55 R16. Це відповідає маркуванню за системою Euro-metric. Перша цифра - 205 - відображає ширину шини в міліметрах. Нагадаємо, що для кожної моделі автомобіля визначена мінімальна і максимальна ширина шин. Зазначена ширина профілю (205 мм) від посадкового обода до зовнішнього краю колеса шини BFGoodrich g-Force Stud (шип) характерна для середніх покришок. Таким чином, ми отримуємо компроміс між покращеною керованістю на льоду, що характерно для широких шин, і стійкістю до акваплануванню на мокрому і сніжному покритті, що властиво шин вузьким. Висота профілю, виражена співвідношенням його висоти і ширини, - 55. Зазначене обставина сприяє повноцінному використанню сучасних гальмівних систем, що актуально при використання потужних двигунів. Літера R свідчить про радіальної конструкції шини, тобто кордові нитки в її шарах каркаса розташовані радіально. Це характерно для найбільш продаваних і популярна нині покришок (за статистикою, понад 95% від усіх продажів). Цифра 16 у маркуванні свідчить, що шина використовується на дисках шириною 16 дюймів. Також слід звернути увагу на індекси швидкості і навантаження. Виходячи з індексу швидкості (літера Q, присутня у маркуванні), покришка, створена для досить широкого безпечного діапазону швидкостей на зимовій трасі - до 160 км/год. Індекс навантаження 91 ідентичний написи про максимальному навантаженні 615 кг Наявність напису Reinforces свідчить про усиленности боковини. Відображена така інформація про виготовлення на покришках BFGoodrich g-Force Stud: виробник, країна. Ця марка зимової шипованої гуми виробляється на заводах, знаходяться або в США, або в Англії, або в Росії.

  Модифікація широкошинная. Модель Go

  Є у компанії і інші вельми гідні модифікації фірмових зимових шин. Розглянутий вище усереднений варіант однаково хороший взимку і при водінні на слизькій трасі, і на мокрій дорозі, вкритій сніжною кашею. Однак у північних широтах все ж більш актуальним є водіння на слизькому полотні. І в зв'язку з цим водії відповідних моделей машин воліють користуватися широкими покришками.
  Шини BFGoodrich g-Force Stud: відгуки власників, характеристики, розміри
  Чи варто дивуватися тому, що концерн Michelin не залишився в стороні від цього сегмента ринку? Шина BFGoodrich g-Force Stud Go відноситься саме до такої категорії широких шин (216 мм). Збільшуючи ширину, інженери компанії BFGoodrich забезпечили велику площу жорсткого контакту ламелей шин з льодовим покриттям. Інші технічні характеристики зазначеної модифікації стандартні (співвідношення глибини і висоти протектора – 55%, а діаметр обода – 16 дюймів.)

  Коротко про посилених варіантах

  В цілому про шини BFGoodrich g-Force Stud відгуки автомобілістів позитивні. Зазначається, що навіть на помірно розчищеної трасі автомобіль «взутий» в них, не «плаває», не «нишпорить» на швидкості 100 км/год і більше. У той же час водії рекомендують користуватися модифікацією XL, характеризується суттєвим посиленням боковин. Така модифікація покришок вигідно відрізняється посиленою структурою бортів шини. І якщо при пошкодженні звичайна шина повністю здувається, то BFGoodrich g-Force Stud XL ще деякий час зберігає форму за рахунок своєї жорсткості, що дозволяє доїхати до найближчої СТО. Таким чином, виробники гарантують можливість ремонту свого виробу. Крім того, водієві стає не обов'язково возити з собою запасне колесо.

  Тестування покришок

  Традиційно високих оцінок експертів заслуговують покришки від концерну Michelin. Технологічно вони на порядок вище, ніж їх китайські аналоги. При порівнянні двох типорозмірів вищезазначених модифікацій шин від BFGoodrich G (20555 і Go) між собою була розглянута розгінна динаміка, гальмівний шлях окремо для крижаного і для пухкого мокрого об'ємного снігового покриття. При цьому експерти визнали, що обидві серії і забезпечили гідний рівень управління, і щільне зчеплення з дорогою. Відмінності з-за змінною ширини шин несуттєві, але вони все ж є.
  Шини BFGoodrich g-Force Stud: відгуки власників, характеристики, розміри
  З одного боку, зимові шини BFGoodrich g-Force Stud 20555 (середні) поступаються модифікації "БФ Гудріч Стад Гоу" (широкі) на слизькій ділянці. Все-таки в останньому разі більшої виявляється площа дотику ламелей з льодом. А саме вони, ламелі, і забезпечують належне зчеплення, що, в свою чергу, забезпечує ефект керованості. Однак при водінні на сніжному пухкому покритті першість у тестуванні шин змінилося: модель 20555 показала дещо кращі результати, ніж «Гоу». Причина такого явища криється в тому, що ламелі на пухкому снігу стають менш ефективними (коефіцієнт зчеплення такого покриття мізерний). Першість у цьому випадку – за покришками BFGoodrich g-Force Stud, тестово забезпечують меншу пляма контакту автомобіля з трасою і, відповідно, його більше питомий тиск на дорогу. Тобто зі снігом краще справляється середня шипована гума, ніж широка.

  Висновок

  Зимові шини "БФ Гудріч Джі Форс Стад" сьогодні часто фігурують у відгуках автолюбителів. Вони свідчать: завдяки виробам зазначеної компанії водіння в непростих зимових умовах стає більш безпечним, при цьому гарантується добротне зчеплення навіть з льодом і снігом. Симетрична четирехрядная ошиповка в поєднанні з насиченим ламелями направленому на протекторі забезпечує як високу стартову динаміку, так і мінімальний гальмівний шлях.
  Шини BFGoodrich g-Force Stud: відгуки власників, характеристики, розміри
  Широку популярність у водіїв завоювала модифікація шин BFGoodrich g-Force Stud 20555 через однаково оптимального водіння і на обмерзлій дорозі, і на трасі, покритою снігом. Водії, на практиці випробували такі покришки, відзначають їх високі експлуатаційні характеристики. Автомобіль за їх допомогою стає керованим навіть на абсолютно обледенілій трасі. При цьому шипована гума стійка до руйнування і зберігає свої властивості в середньому протягом чотирьох сезонів.

  Популярі новини
  Загрузка...