Список мов програмування за популярністю

2665 0 Новини високих технологій

Програмування – це ціла наука, що дозволяє створювати комп'ютерні програми. Вона включає в себе величезну кількість різних операцій та алгоритмів, які утворюють єдиний мову програмування. Отже, що ж це таке і якими бувають мови програмування? У статті наведено відповіді, а також наведено оглядовий список мов програмування.

Цікаве з історії

Історію виникнення і зміни програмних мов слід вивчати нарівні з історією розвитку комп'ютерних технологій, адже ці поняття пов'язані між собою безпосередньо. Без мов програмування неможливо було б створити ніяку програму для роботи комп'ютера, а значить, створення обчислювальних машин стало б безглуздим заняттям. Перший машинний мову був придуманий в 1941 році Конрадом Цузе, який є винахідником аналітичної машини. Трохи пізніше, в 1943 р., Говард Ейкен створив машину "Марк-1", здатну зчитувати інструкцію на рівні машинного коду.

Список мов програмування за популярністю
У 1950-х роках почався активний попит на розробку програмного забезпечення, а машинний мова не витримував великі обсяги коду, тому був створений новий спосіб спілкування з комп'ютерами. "Асемблер" є першим мнемоническим мовою, замінив машинні команди. З роками список мов програмування тільки збільшується, адже область застосування комп'ютерних технологій стає ширшим.

Класифікація мов програмування

На даний момент існує понад 300 мов програмування. Кожен з них має свої особливості і підходить для однієї певної задачі. Всі мови програмування можна умовно розділити на кілька груп:
 • Аспектно-орієнтовані (основна ідея – поділ функціональності для збільшення ефективності програмних модулів).
 • Структурні (в основі лежить ідея створення ієрархічної структури окремих блоків програми).
 • Логічні (в основі лежить теорія апарату математичної логіки і правил резолюції).
 • Об'єктно-орієнтовані (в такому програмуванні використовуються вже не алгоритми, а об'єкти, які належать певному класу).
 • Мультипарадигмальние (поєднують у собі кілька парадигм, і програміст сам вирішує, якою мовою скористатися в тому чи іншому випадку).
 • Функціональні (в якості основних елементів виступають функції, які змінюють значення в залежності від результатів обчислень вихідних даних).
 • Список мов програмування за популярністю

  Програмування для початківців

  Багато хто задається питанням, що ж таке програмування? По суті, це спосіб спілкування з комп'ютером. Завдяки мовам програмування ми можемо ставити перед різними пристроями певні завдання, створюючи спеціальні програми або програми. При вивченні даної науки на початковому етапі найголовніше – це вибрати підходящі (цікаві для вас) мови програмування. Список початківців наведено нижче:

 • Basic придуманий в 1964 році, відноситься до сімейства високорівневих мов і використовується для написання прикладних програм.
 • Python ("Пітон") досить легко вивчити завдяки простому читання синтаксису, перевага в тому, що на ньому можна створювати як звичайні десктопні програми, так і веб-додатки.
 • Pascal ("Паскаль") – один з найдавніших мов (1969 р.), створених для навчання студентів. Його сучасна модифікація має строгу типізацію і структурованість, однак "Паскаль" – цілком логічне мову, яка зрозуміла на інтуїтивному рівні.
 • Це не повний список мов програмування для початківців. Існує величезна кількість синтаксисів, які доступні для розуміння, і обов'язково будуть затребувані в найближчі роки. Кожен має право самостійно обрати той напрям, який буде цікавим для нього. Новачки мають можливість прискорити вивчення програмування і його основ завдяки спеціальним інструментам. Основний помічник – це інтегроване середовище розробки програм і додатків Visual Basic («Візуал Бейсік» є одночасно і мовою програмування, який успадкував стиль мови Basic 1970-х років).
  Список мов програмування за популярністю

  Рівні мов програмування

  Всі формалізовані мови, призначені для створення, описи програм і алгоритмів для розв'язування задач на комп'ютерах, діляться на дві основні категорії: мови програмування низького рівня (список наведено нижче) та високого рівня. Поговоримо про кожну з них окремо. Низькорівневі мови призначені для створення машинних команд для процесорів. Головна їхня перевага в тому, що вони використовують мнемонічні позначення, тобто замість послідовності нулів і одиниць (з двійкової системи числення) комп'ютер запам'ятовує осмислене скорочене слово з англійської мови. Найвідоміші мови низького рівня – це "Асемблер" (існує декілька підвидів цієї мови, кожен з яких має багато спільного, а відрізняється лише набором додаткових директив і макросів), CIL (доступний в платформі .Net) і Байт-код JAVA.
  Список мов програмування за популярністю

  Мови програмування високого рівня: список

  Високорівневі мови створені для зручності та більшої ефективності додатків, вони є повною протилежністю низькорівневих мов. Їх відмінна риса – наявність смислових конструкцій, які ємко і коротко описують структури і алгоритми роботи програм. У мовах низького рівня їх опис на машинному коді було б занадто довгим і незрозумілим. Мови ж високого рівня володіють незалежністю від платформи. Замість них функцію транслятора здійснюють компілятори: вони переводять текст програми елементарні машинні команди.
  Наступний список мов програмування: C ("Сі"), C# ("Сі-шарп"), "Фортран", "Паскаль", Java ("Ява") - входить в число найбільш використовуваних високорівневих синтаксисів. Він володіє наступними властивостями: ці мови працюють з комплексними структурами, підтримують рядкові типи даних і операції з файлами введення-виводу інформації, а також мають перевагу – з ними набагато простіше працювати завдяки читабельності і зрозумілому синтаксису.
  Список мов програмування за популярністю

  Найбільш використовувані мови програмування

  В принципі, написати програму можна на будь-якій мові. Питання в тому, чи буде вона працювати ефективно і без збоїв? Ось чому для вирішення різних завдань слід вибирати найбільш підходящі мови програмування. Список по популярності можна охарактеризувати так:
 • мови ООП: Java, C++, Python, PHP, VisualBasic і javascript;
 • група структурних мов: Basic, Fortran і Pascal;
 • мультипарадигмальние: C#, Delphi, Curry і Scala.
 • Область застосування програм і додатків

  Вибір мови, на якому написана та чи інша програма, багато в чому залежить від області її застосування. Так, наприклад, для роботи з самим "залізом" комп'ютера (написання драйверів і підтримуючих програм) кращим варіантом стане C ("Сі") або С++, які входять в основні мови програмування (перелік дивіться вище). А для розробки мобільних додатків, зокрема ігор, слід вибрати Java або C# ("Сі-шарп").
  Список мов програмування за популярністю
  Якщо ви ще не визначилися, в якому напрямку працювати, то рекомендуємо почати з вивчення мов C або C++. Вони мають досить зрозумілий синтаксис, чітке структурний поділ на класи і функції. До того ж, знаючи C або С++, можна з легкістю вивчити будь-який інший мову програмування.

  Популярі новини
  Загрузка...