Новини високих технологій
» » Розміри флешок: різновиди, характеристики, поради з вибору

Розміри флешок: різновиди, характеристики, поради з вибору

7-09-2018, 10:45
642
На що звертають увагу багато покупців, коли хочуть придбати флешку? Одні враховують сучасний і в той же час незвичайний дизайн носія інформації. Інші, бажаючи заощадити гроші, намагаються знайти великий обсяг пам'яті за більш низьку ціну, втрачаючи при цьому швидкісні характеристики. І лише одиниці розуміють, що найголовніше - це не розмір флешки або її дизайн, а технічні характеристики, які необхідні для швидкої передачі даних.
Завдяки цій статті ви зможете більше дізнатися про флеш-накопичувачах: що таке файлова система, який розмір кластера при форматування флешки вибрати, як можна визначити її швидкісні можливості і справжній обсяг. Також завдяки отриманим знанням ви навчитеся правильно вибирати флеш-накопичувач, звертаючи увагу на те, що деякі випускають з уваги.


Крім всього вищесказаного, з цієї ви дізнаєтеся, як самостійно перевірити швидкісні можливості вашого флеш-накопичувача. На жаль, такі дані виробники не відображають на корпусі флешки або на коробці, тому іноді доводиться дізнаватися це самому.

Пару слів про флеш-накопичувачах

Одна з перших флешок була створена в 2000 році ізраїльською компанією M-Systems. Роком раніше, в квітні, був підписаний патент на флеш-накопичувач, а через рік представлений перший його примірник. Флешці дали назву DiskOnKey, і вона продавалася під логотипом американської компанії IBM. В цьому ж році компанія Trek Technology надала копію першого флеш-накопичувача, тільки під іншою назвою - ThumbDrive, який мав власний розмір 8 Мб. Trek Technology змогла зайняти почесне місце на світовому ринку, але програла безліч позовів, які були подані компаніями інших країн.


Виробники

На просторах інтернету можна зустріти безліч різних виробників носіїв інформації, і у кожного з них є свої шанувальники. Більш затребувані бренди - це Adata і Kingston. Вони заслужили свою довіру завдяки якісній і швидкісний продукції. Крім цього, Adata і Kingston піклуються про своїх шанувальників. Яким чином? Наприклад, Adata постійно оновлює інформацію, що стосується технічних можливостей швидкісних флешок. Завдяки цьому кожен день можна спостерігати за сучасними новинками, які з'являються в Інтернеті. Що стосується компанії Kingston, то вона теж піклується про те, щоб кожен бажаючий міг перевірити швидкість копіювання і читання будь флеш-карти, яку він придбав. На даний момент ця інформація знаходиться в PDF форматі у відкритому доступі, тому скористатися нею може будь-який користувач. Крім Adata і Kingston, є й інші виробники, які також заслуговують довіри. До них відносяться Power, Transcend, Sandisk, Apacer та інші. Безсумнівно, у кожного з них є свої переваги, але не варто вибирати девайс, спираючись виключно на бренд. У кожної компанії, яка випускає USB-флеш-накопичувачі, є також і погана продукція або, м'яко кажучи, менш якісна. Тому завжди спочатку звертайте увагу на технічні характеристики і тільки потім на красивий дизайн.

Розмір флешки

Найчастіше відомості про обсяг флешки можна знайти або на самому корпусі, або на упаковці. Але який розмір флешки вибрати? Зараз у багатьох склалася думка, що чим більше, тим краще. Проте ця інформація помилкова. Чому? Перша причина - це зайва трата грошей. Ви купите флешку, наприклад, на 64 Гб (Гігабайт), а використовувати будете менше половини. Тому заздалегідь визначитеся, який максимальний розмір флешки вам необхідний. Друга причина - це втрата потужності. Якщо ви женіться за великим обсягом і одночасно низькою вартістю, то врахуйте, що швидкість копіювання інформації може бути дуже низькою. Навіть якщо ви будете використовувати весь обсяг флешки, то для того, щоб закачати великі файли, ви витратите багато часу. Краще тоді купити зовнішній жорсткий диск, який порадує вас великим об'ємом 1 Терабайт) і відносно низькою ціною. Але якщо вам потрібна флешка, то зверніть увагу, що вони бувають наступних категорій: 4-16 Гб - малооб'ємні, дешеві. 16-64 Гб - якісні і за оптимальною ціною. від 128 Гб - для гострої необхідності і за високою ціною. Як вже було сказано, розмір флешки повинен відповідати конкретно поставленої задачі. Не женіться за великими обсягами, так як втратите багато грошей і придбаєте неякісний товар.

Швидкісні можливості

Як правило, на корпусі або на упаковки виробники вказують тільки обсяг вбудованої пам'яті. Додаткову інформацію необхідно перевіряти самостійно. Але, на щастя, є кілька сумлінних виробників, які все ж вказують технічні параметри.
Якщо ви вже купили флешку і на ній не вказана швидкість читання і копіювання інформації, то перевірити це можна самостійно за допомогою спеціального програмного забезпечення Software, яке зберігає результати тестування останніх моделей різних брендів.

Корисні дрібнички

Для того, щоб просунути свою продукцію і вийти на наступний рівень на світовому ринку, багато виробники флеш-накопичувачів встановлюють на свої девайси додаткові функції. Завдяки такого маркетингового ходу багато маловідомі бренди змогли не тільки вдало просунути свої винаходи, але і придбати безліч шанувальників. Що ж це за додаткові функції?
Одна з найбільш популярних новинок - це біометрія, іншими словами оснащення сканером відбитків пальців. Така функція необхідна тільки в тому випадку, якщо ви працюєте з дуже важливими документами, які потребують додаткового захисту. Флешка з таким сканером буде коштувати набагато дорожче порівняно із звичайними накопичувачами. Ще одна не менш корисна опція - це стиснення даних. Ця функція збільшує щільність зберігання даних, щоб не займати вільне простір. Але не варто думати, що всі ці додаткові програмні забезпечення ніяк не впливають на працездатність флешки.

Корпус флешки

Ще один фактор, на який необхідно звертати увагу при виборі флеш-накопичувача, - це корпус. Для чого це потрібно? Як правило, багато флешки приходять в непридатність через зовнішніх пошкоджень. Чому так відбувається? Щоб краще це зрозуміти, давайте детально розберемося, які бувають види корпусів:

Відкритий роз'єм. Цей тип корпусу більш вразливий до фізичних пошкоджень, так як контактні пластини ніщо не захищає. Зазвичай такі флешки коштують дуже дешево і можуть швидко вийти з ладу. Знімний ковпачок. Мабуть, це один з популярних типів роз'єму. Ковпачки можуть бути як пластикові, так і гумові. Застосування гуми забезпечить більш високий захист від вологи і пилу, а пластик краще впорається з фізичними ушкодженнями. Дужка. Така конструкція кріпиться на самому корпусі і може повертатися у різні боки, закриваючи тим самим контактні пластини. Вона має досить слабкий рівень захисту від зовнішніх факторів і часто ламається через погану фіксацію.
Як ви напевно помітили, найкращий тип корпусу - це знімний ковпачок. Дана конструкція може бути зроблена з пластику, гуми або металу. Який саме з них віддати перевагу, кожен вирішує сам.

Різновид кластерів

Напевно, кожен хоч раз стикався з процесом форматування флеш-накопичувачів. І цей процес не викликає труднощів, бо повністю автоматизований. Але перед тим як запустити його, система дозволяє користувачеві зробити вибір у розмірі кластера. Кластери - це свого роду ящики, в які складається необхідна інформація. При форматування флешок розмір кластера залежить від обраної файлової системи. Кожна система має свій максимальний і мінімальний розмір. Наприклад, розмір кластера при форматування флешки в fat32 може бути від 1024 до 32 Кб.

Що необхідно враховувати при виборі кластера

В першу чергу, розмір кластера залежить від розміру файлів, які ви будете копіювати на флешку. Якщо вони незначні за обсягом (текстові документи, картинки і т. д.), то можна розподілити клітинки по 16 Кб і менше. Відповідно, якщо необхідно переносити на флеш-накопичувач великі файли (фільми, ігри, музику тощо), то краще вибирати максимальний розмір кластера.
Для чого необхідно постійно вибирати кластер? Від правильно поставленого розміру буде залежати швидкість копіювання інформації. Коли ви виберете розмір кластера, файл, який буде поміщений в нього, займе все місце, що залишилося. Наприклад, ви вибрали кластери по 16 Кб, а розмір файлу по 6 Кб. Кожен кластер може містити тільки один файл, і тому при копіюванні інформації вільний простір (в даному випадку - це 10 Кб) не заповнюється іншим файлом, а залишається порожнім. З цієї причини швидкість копіювання буде значно повільніше, ніж, якби ви вибрали кластери відповідного розміру.

Поради щодо вибору

Як ви вважаєте, на що вкрай важливо звертати увагу при покупці флеш-накопичувачів? На вартість або дизайн? А може на швидкість читання інформації, обсяг і тип корпусу? Безумовно, дизайн флешки і її вартість теж важливі, але спочатку краще придивитися до технічних характеристик, а тільки потім вибирати гарний дизайн і відповідну вартість. Також якщо вам дозволяють фінанси, то можна придивитися і до корисним програмним забезпеченням, які можуть підвищити реальний розмір флешки або забезпечать більш надійний захист. Але не забувайте, що такі функції можуть сильно впливати на швидкість її дії.

Висновок

Завдяки цій статті ви познайомилися з різними видами флеш-накопичувачів, навчилися правильно визначати відповідний кластер, спираючись на розмір одиниці розподілу флешки, дізналися, що такі сучасні девайси допомагають нам з легкістю переносити великий обсяг інформації в маленькому пристрої. Також, можливо, ви зрозуміли, якого розміру вам потрібна флешка, що таке кластери і яким буває корпус (відкритий роз'єм, знімний ковпачок і дужка). Тепер ви можете сміливо йти в магазин і купувати корисний девайс.
Цікаво по темі
Який максимальний обсяг флешки?
Який максимальний обсяг флешки?
Флешка з максимальним об'ємом: зовнішнє рішення, технічні характеристики, тестування швидкості, вартість пристрою. Карта пам'яті з максимальним
Як форматувати в FAT32 жорсткі диски, логічні розділи і внещние накопичувачі?
Як форматувати в FAT32 жорсткі диски, логічні розділи і внещние накопичувачі?
Файлова система FAT32 багатьма користувачами вважається, м'яко кажучи, морально застарілою, оскільки має безліч обмежень за обсягами збережених
В якому форматі форматувати флешку. Різновиди форматів
В якому форматі форматувати флешку. Різновиди форматів
Кожен так чи інакше хоча б раз стикався з тим, що потрібно провести форматування флешки. Стандартна процедура, але от тільки далеко не кожен приділяє
Технічні характеристики пам'яті комп'ютера
Технічні характеристики пам'яті комп'ютера
Поняття «комп'ютерна пам'ять» дуже розмите. До неї можна віднести пристрої зберігання інформації або ЗУ. Тому характеристика пам'яті залежить від
Яка програма для форматування флешок краще
Яка програма для форматування флешок краще
Процес повного очищення флеш-носія не сильно відрізняється від форматування жорсткого диска. Багато користувачів навіть не замислюються про те, що