Шкідливі бездротові навушники: опис пристрою, користь і шкоду, практичні поради

1355 0 Новини високих технологій

Різкий стрибок у розвитку бездротових технологій призвів до того, що виробники почали масово відмовлятися від проводів. Прикладом може служити компанія Apple, яка змусила власників iPhone забути про роз'єм для підключення навушників. Однак ніхто з цих "бізнесменів" жодного разу не задумався про шкоду випромінювання при використанні технології Bluetooth. Так воно впливає на мозок і організм людини в цілому? Чи це просто істерія, викликана "фахівцями" в області медицини? Шкідливі бездротові навушники? Спробуємо розібратися в цьому питанні. Але спочатку трохи загальної інформації про технології Bluetooth і актуальності її використання для передачі звуку.

Шкідливі бездротові навушники: опис пристрою, користь і шкоду, практичні поради

Технологія Bluetooth і звук

Передавати звуковий потік з допомогою Bluetooth навчилися вже давно. Бездротові гарнітури стали звичною справою і більшість народу вже не дивиться на людину, що розмовляє з допомогою "зябра", як на психа. Однак для таких цілей зовсім не обов'язково домагатися якісного звуку. Слова розібрати виходить - і нормально. Але щодо музики така філософія неприпустима. Потрібно правильно передати сцену, відпрацювати всі інструменти і показати глибину. Навіть провідні навушники не завжди на це здатні. А про бездротових і говорити нічого. Якщо самі навушники не підтримують протокол передачі даних AptX HD, то нічого і думати про якісний звук. Більше того, сам девайс з музикою повинен підтримувати цей протокол. А таких пристроїв поки дуже мало. Приміром, хвалені Apple AirPods не в змозі забезпечити правильний звук. І за що, питається, віддавати такі гроші?


Інша справа - дорогі моделі, які коштують від 20000 рублів і вище. Вони можуть хоч чимось порадувати любителів якісного звуку. Але чекати від них такого ж результату, як від провідних аналогів, все одно не варто. Якщо на борту гаджета, який програє музику, є технологія AptX HD, ситуацію ще можна виправити. Однак здатні на це тільки одиниці. Та й коштують такі девайси дуже дорого. Середньостатистичному користувачу доводиться задовольнятися средненькая по якості звуком. Без будь-яких варіантів. От і постає питання про практичну цінність придбання бездротових навушників. Фахівці в один голос стверджують, що толку в придбанні таких гаджетів поки немає. І їм доводиться вірити. Однак їх масово скуповують. Apple просто не залишила користувачам вибору, а інші купують їх за комфорту.


Шкідливі бездротові навушники: опис пристрою, користь і шкоду, практичні поради

Принцип роботи навушників без проводів

Так чи варто взагалі купувати бездротові навушники? Принцип роботи (опис основних характеристик сигналу) ми зараз розглянемо. Справа в тому, що при використанні звичайного протоколу передачі даних Bluetooth 4.2 потік даних, що надходять на передавач, стискається самим немилосердним чином. Це зроблено для того, щоб можна було збільшити швидкість передачі. Але при стисненні даних якість погіршується дуже сильно. Так що, якщо ви спробуєте прослухати на смартфоні FLAC з 24 бітами глибини і 196000 Герц частотністю, то в навушниках ви все одно почуєте якесь незрозуміле МР3 з бітрейтом 128 кілобіт в секунду. А тому, для масового використання бездротової технології в справі передачі звуку ще занадто рано. Якості все одно не буде.
Шкідливі бездротові навушники: опис пристрою, користь і шкоду, практичні поради

Apple AirPods

Це бездротові навушники від компанії Apple. Вони є чи не єдиною можливістю прослухати музику з iPhone. Тим не менш, бездротові навушники Apple, опис технічних характеристик яких є у вільному доступі, навряд чи здатні забезпечити якісний звук. Вони використовують для передачі даних протокол AptX. Але без приставки HD. А це означає, що рівень якості буде десь в районі МР3192 кілобита в секунду. Якою б джерело звуку не відтворювався на смартфоні. Таким чином, можна з точністю сказати, що "бездротовий AirPods" не вміє надавати якісний аудіо тракт. А значить, віддавати такі гроші за ці "затички" немає ніякого сенсу. Проте маркетологи Apple скажуть інакше і представлять свої докази. Слухати їх чи ні - справа конкретного користувача.
Шкідливі бездротові навушники: опис пристрою, користь і шкоду, практичні поради

HBQ TWS i7S

Бездротові навушники i7s, опис яких є на офіційному сайті компанії, від HBQ і зовсім є жалюгідною пародією на продукцію від Apple. Вони виглядають точно так само, як популярні AirPods і мають навіть майже тими ж функціями. Але динаміки там на порядок гірше. До того ж, i7s навіть не адаптовані під використання AptX. Використовується звичайний протокол Bluetooth, який і близько не може передавати якісний звук. Однак люди їх купують. Це можна пояснити тим, що вони набагато дешевше оригінального продукту. А такі навушники мають властивість часто губитися. Вони мініатюрні і позбавлені проводів. Тому загубити їх простіше простого. З-за цього всілякі репліки користуються досить великим і стійким попитом.
Шкідливі бездротові навушники: опис пристрою, користь і шкоду, практичні поради

Відгуки власників бездротових навушників

Шкідливі бездротові навушники? Давайте запитаємо у тих, хто їх активно використовує. Любителів "Блютуза" насправді дуже багато. І вони користуються такими гаджетами не один рік. Багато власників таких пристроїв відзначають, що ніякого дискомфорту після тривалого використання гаджета вони не відчувають. Більше того, такі навушники їм здаються набагато зручніше, ніж звичні дротові варіанти. Інші ж зазначають, що після придбання бездротових навушників у них почалися головні болі. Також в наявності загальна втома. Однак це, найімовірніше, особливість організму, а зовсім не наслідок використання бездротового гаджета. Щоб отримати такі результати, потрібно не виймати пристрій з вух день і ніч. А таких неадекватних людей немає. У загальному і цілому, відгуки про бездротових пристроях позитивні. Переважною більшістю користувачів не було помічено ніякого шкідливого впливу випромінювання навіть після декількох років використання гаджета. Всі вони задоволені своїми пристроями. Але про якість звуку ніхто не згадав. Або вони просто не чули справжнього звучання, або використовують такі навушники виключно для розмов. Тоді звичайно. Різниці ніякої.
Шкідливі бездротові навушники: опис пристрою, користь і шкоду, практичні поради

Вплив бездротових навушників на мозок

Шкідливі бездротові навушники для мозку? Конкретної відповіді на це питання немає. Зараз у світі йде боротьба між виробниками і представниками медицини. Перші заявляють, що випромінювання від Bluetooth мізерно мало і не може хоч якось вплинути на цей орган. Академіки ж з божевільним завзяттям намагаються довести, що бездротові технології викликають рак мозку та інші негарні хвороби. Вони навіть заміряли випромінювання від Bluetooth передавача і оголосили, що цієї кількості шкідливих променів цілком достатньо для згубного впливу на мозок. Хто правий - поки незрозуміло. Але безсумнівно одне: випромінювання від бездротових навушників і смартфонів має ту ж природу, що випромінювання від СВЧ печей (мікрохвильовок). А вже воно точно шкідливий.

Шкідливі бездротові навушники: опис пристрою, користь і шкоду, практичні поради

Шкода від бездротових навушників за версією медиків

Шкідливі бездротові навушники? Деякі представники медицини вважають, що так. На їх думку, використання технології "Блютуз" в безпосередній близькості від мозку загрожує різними захворюваннями. У списку знаходяться такі речі, як головний біль, погіршення пам'яті, проблеми з роботою головного мозку (не уточнюється, які саме), неврози різного спрямування, загальне перенапруження нервової системи, виникнення пухлин у районі вушних раковин і так далі. Відверті песимісти і зовсім підозрюють можливість розвитку раку головного мозку. Але останнє поки що не було підтверджено. А от все інше цілком реально. Але для цього потрібно носити бездротову гарнітуру день і ніч. Не знімаючи. Загалом, якийсь вплив на нервову систему людини від бездротових навушників є, але воно занадто мало для того, щоб говорити про якісь серйозні наслідки.

Версія виробників і розробників

Якщо запитати у виробників, шкідливі бездротові навушники Bluetooth, то можна отримати цілком конкретну відповідь. Ніякої шкоди від них немає. Виробники і розробники заявляють, що виробляли спеціальні вимірювання в своїх лабораторіях та рівень випромінювання від бездротових гаджетів був у кілька разів нижче норми. Ці хлопці навіть надають посилання на відповідну інформацію. Мовляв, все це дуже легко перевірити. Проте особливо вірити їм не можна. Від цього залежить їх заробіток. І вони вчинили нерозумно, якби не приховали факти, що підтверджують шкідливість випромінювання. Саме тому досі йде війна між медиками і ділками. І поки що перемогли немає. Ймовірно, виробники задумаються, коли який-небудь клієнт помре від раку мозку, викликаного випромінюванням бездротових гаджетів. Але і тоді спробують зам'яти.

Висновок

Отже, ми спробували зрозуміти, чи шкідливі бездротові навушники для здоров'я. Конкретної відповіді на це питання поки немає. Але якщо орієнтуватися на відгуки власників, то можна сміливо сказати, що ніякої шкоди від них немає. Проте купувати їх для прослуховування музики не рекомендується. Навіть моделі за 20000 рублів і вище не зможуть забезпечити якісного звуку. За ці гроші краще придбати гарні навушники з проводом. Ось тоді можна буде насолодитися звуком в повній мірі. Але з точки зору комфорту, бездротові навушники безумовно виграють. І це незаперечний факт. Навіть навушники Apple AirPods не в змозі конкурувати з провідними моделями. Якщо ви ставитеся до категорії "аудіофілов", то навіть не думайте купувати бездротові навушники. Ви тільки розчаруєтеся. Якщо ж вам все одно, який звук ллється вам у вуха, то такий варіант гаджетів якраз для вас.

Популярі новини
Загрузка...