Honda X4: фото, технічні характеристики, відгуки

261 0 Новини високих технологій

У 1995 році на 31-му Токійському автосалоні вперше був представлений мотоцикл Honda X4. Офіційний старт серійного виробництва почалася в березні 1997 року. Модель вироблялася для внутрішнього ринку Японії, проте невелика партія поставлялася на ринки Північної Америки та Європи.

Honda X4: фото, технічні характеристики, відгуки

Опис

Незважаючи на те що модель відносять до класу пауэркруизеров, вона, по суті, такою не вважається, представляючи собою спеціальну версію Honda CB1300 від якої відрізняється дизайном, карбюратором і деякими іншими параметрами. Заводський код Honda X4 - CB1300DC, що ріднить мотоцикл з моделлю CB1300. Основним конкурентом Honda багато фахівців вважають Yamaha V-Max: обидві моделі мають схожий дизайн задньої частини, вихлопної системи і сидіння. Незважаючи на це, концепція мотоциклів все ж різна - Honda X4 вважається дорожньою версією CB1300.


На ринках Північної Америки модель не набула особливої популярності - рівень продажів був досить низьким. Критики і фахівці відзначали недостатню потужність мотоцикла - всього 100 кінських сил проти 145 кінських сил у V-Max - високий витрата палива і втрату стійкості на високій швидкості по прямій. Незважаючи на наявні недоліки, Honda X4 заслужив звання культового мотоцикла, який здобув неймовірну популярність в країнах Європи.
Honda X4: фото, технічні характеристики, відгуки

Модифікації

Серійне виробництво моделі було офіційно припинено у 2003 році. Подальшого розвитку мотоцикл не отримав, проте випускався в двох поколіннях:
 • З 1997 по 1999 рік випускалася версія X4 з двигуном і пружинами задніх амортизаторів, пофарбованими в чорний колір.
 • З 2000 по 2003 рік вироблялася модель X4 LD, або low-down. Версія оснащувалася низьким сидінням, новою задньою підвіскою з червоними пружинами, двигуном сріблястого кольору і гальмівними дисками з оновленим дизайном з семилучевой неробочої частиною. Вихлопна система була допрацьована у зв'язку з посиленням екологічних норм.
 • Honda X4: фото, технічні характеристики, відгуки

  Технічні характеристики

  Honda X4 - одна з найбільш цікавих моделей японського концерну, що створилася як конкурент легендарного V-Max 1200. За чотири роки виробництва X4 мотоцикл обзавівся величезною армією шанувальників і не втрачає своєї популярності і по сей день. Мотоцикл комплектувався чотирициліндровим двигуном з робочим об'ємом 1300 кубічних сантиметрів, запозиченим у іншої моделі з лінійки Honda - CB1300. Мотор зазнав деякі зміни, однак зберіг потужність 100 кінських сил і відмінну динаміку. По даному параметру Honda X4 обходить більшість своїх конкурентів.

  Всі мотоцикли даної моделі випускалися тільки для японського ринку, що змушувало накласти обмеження на максимальну швидкість - 180 км/год. Деякі мотолюбителі воліють проводити тюнінг мотоцикла, збільшуючи його потужність, однак більшості з лишком вистачає 180 км/год, тим більше, що динаміка мотора зберігається і після 150 км/год. Аналогічними характеристиками може похвалитися дволітровий Yamaha Stratoliner. Багатьма власниками відзначається неперевершена надійність Honda X4 що, втім, не дивно: японський концерн створює відмінний транспорт. Трансмісія, як і двигун, що працює бездоганно і рідко виходить з ладу, чого не можна сказати про гальмівної системи: на Honda X4 як і на CB1300 встановлено три диска, однак їх мотоциклу безумовно не вистачає.
  Втім, подібне легко усувається тюнінгом моделі. Вилка моделі не відрізняється особливою міцністю: під час гальмування вона починає "клювати", а при наїзді на нерівності або яму вона може вийти з ладу. Комфортні і м'які підвіски, встановлювані на Honda X4 є його перевагою, наближаючи його до дорожнього універсальному мотоциклу, незважаючи на те, що позиціонується він як агресивний "м'язистий" байк. Технічні характеристики моделі:
 • чотирициліндровий чотиритактний двигун;
 • сталева рама;
 • рідинна система охолодження;
 • карбюраторная система харчування;
 • об'єм двигуна - 1284 кубічних сантиметра;
 • максимальна потужність - 100 кінських сил;
 • п'ятиступінчаста трансмісія;
 • ланцюговий привід.
 • Honda X4: фото, технічні характеристики, відгуки

  Витрата палива

  Обсяг паливного бака мотоцикла становить 13 літрів, що для подібної моделі не найкращий показник: CB1300 оснащувався 21-літровим баком. Витрата палива Honda X4 надто великою - близько 10 літрів в змішаному циклі, які йдуть навіть у тому випадку, якщо не використовувати повну потужність двигуна. Запас ходу мотоцикла занадто малий, що значно обмежує сферу його експлуатації і не дозволяє долати великі відстані. Власне, з цієї причини найпопулярнішим серед власників варіантом тюнінгу є збільшення обсягу паливного бака.
  Honda X4: фото, технічні характеристики, відгуки

  Комфорт і ергономіка

  Мотоцикл відрізняється чудовими ергономікою і комфортом. Сидіти і управляти Honda X4 більш ніж зручно, але з однією умовою: пілот повинен бути середнього зросту і володіти достатньою фізичною силою, щоб утримувати мотоцикл на високій швидкості. За габаритами і характеристиками Honda X4 занадто важкий і великий, що погіршує маневрування в міській пробці, але компенсується невеликою висотою до сідла. В результаті японському концерну Honda вдалося створити досить неоднозначний мотоцикл. Хоч він і створювався як конкурент V-Max, з легендарною моделлю від Yamaha його ріднить хіба що невеликий паливний бак і високий витрата палива, а за іншими характеристиками X4 залишився далеко позаду. Втім, непогані технічні параметри і привабливий дизайн, відображений на фото Honda X4 забезпечили мотоциклу величезну популярність і любов мотолюбителів, незважаючи на наявні в нього недоліки.

  Honda X4: фото, технічні характеристики, відгуки

  Відгуки власників

  Купувати дітище від Honda варто тільки в тому випадку, якщо планується його експлуатація на якісних асфальтованих дорогах. Багато власників Honda X4 у відгуках відзначали хорошу інформативність рукояті газу. Висока потужність двигуна провокує чималий витрата палива, що вважається основним недоліком моделі. Керувати мотоциклом не так-то легко з-за важкої ваги і великих габаритів: для утримання Honda на трасі від пілота потрібно чимало зусиль. Сидіння байка велике, широке і забезпечує зручну посадку. Їздити на мотоциклі - суцільне задоволення. Зчеплення двоколісний, з гідравлічним приводом. На паливний бак були перенесені деякі елементи приладової панелі: незвичайне рішення, але аж ніяк не саме зручне - багато власників відзначають незручність такого розміщення паливного датчика.
  Динаміка розгону Honda X4 чудова: набір швидкості після досягнення позначки в 100 км/год здійснюється легко, тяга двигуна зберігається незмінною. Комфорт і задоволення від подібної їзди можливо отримати при експлуатації мотоцикла на хорошому дорожньому покритті.

  Резюме

  Серед переваг X4 відзначають привабливий зовнішній вигляд, відмінну динаміку розгону, чудовий робочий ресурс двигуна, великий кліренс; серед недоліків - маленький об'єм паливного бака, недостатню ефективність гальм, великі непідресорені маси. Спроби японського концерну Honda X4 створити конкурента V-Max можна вважати успішними: модель X4 нехай і відстає від Yamaha за технічними характеристиками, отримала не меншу популярність завдяки привабливому дизайну, чудовій динаміці і непоганий керованості. Незважаючи на наявні недоліки, байк досі вважається одним з найбільш затребуваних.

  Популярі новини
  Загрузка...