Новини високих технологій
» » Honda Shadow 1100: фото, огляд, характеристики, відгуки

Honda Shadow 1100: фото, огляд, характеристики, відгуки

20-05-2018, 21:29
453
Круїзер Honda Shadow 1100 побачив світ у 1985 році. Модель стала поставлятися в той рік на американський ринок. Для тих років Honda Shadow 1100 був дуже потужним (78 кінських сил). Також мотоцикл мав подвійний дисковий гальмо переднього колеса і новомодне гідравлічне зчеплення. Виробник позначив як модель Honda VT 1100 Shadow C. Давайте розглянемо модель більш пильно і детально. Адже цей мотоцикл заслуговує до себе уваги.

Рестайлінг

Через два роки (у 1987 році) байк допрацювали. Це стосується як зовнішнього вигляду Honda Shadow 1100 так і технічної складової мотоцикла. У моделі підросла колісна база. Глушники, які розташовувалися з боків, перенесли на праву сторону мотоцикла. При цьому потужність моделі урізали, тепер мотор видавав лише до 67 кінських сил. Потрібно відзначити, що у двигуна знизилися робочі обороти, це призвело до підвищення тягових характеристик на низах і в середині. Новомодне гідравлічне зчеплення поступилося своє місце стандартного тросиковому варіанту.


Саме ця модифікація 1987 року стала початком дороги до легендарності, якій мотоцикл Honda Shadow 1100 досяг у підсумку. Перші версії 1985 і 1986 років сьогодні зустрічаються вкрай рідко, вони не мали хороших рейтингів продажів в свій час.

Модифікації

Різновидів Honda Shadow 1100 існувало чимало за довгі роки виробництва. Назвемо основні модифікації мотоцикла: Honda VT1100C Shadow (випускалася з 1987-го по 1996 рік). Це базова початкова версія байка. Особливостями моделі є її литі колісні диски, здвоєний вихлоп з правого боку, бак моделі мав об'єм 13 літрів, модифікація оснащувалася чотириступінчастою коробкою перемикання передач. Ззаду був встановлений барабанні гальма. Honda VT1100C Spirit (випускалася з 1997-го по 2007 рік). Це в якійсь мірі наступник вищезгаданої модифікації мотоцикла. Візуально байк дуже схожий зі своїм попередником. Головна відмінність – це форма вихлопу, а також паливного бака і ще деякі інші візуальні дрібниці. З технічних особливостей і відмінностей варто виділити обсяг бака, який підріс до 158 літра, і наявність вже не чотириступінчастою коробки перемикання передач, а механічною «пятиступки». Honda VT1100C2 ACE. (випускалася з 1995-го по 1999 рік). Це, можна сказати, що класична версія цього мотоцикла. Абревіатура ACE означає American Classic Edition. Модель виділяється стилізованими спицевими колісними обіддям, видовженими стильними крилами (спереду і ззаду), також відрізняються і самі колісні шини, вони ширше, а ззаду встановлювався дискове гальмо. З якихось особливостей двигуна можна виділити колінвал з одного шатунної рейкою (це потрібно для посилення вібрацій), потужність двигуна складала 53 кінські сили. Honda VT1100T A. C. E. Tourer (випускалася з 1998-го по 2001 рік). Це туринговая версія тільки що розглянутої модифікації байка. Відмінність полягає в наявність спеціальних пластикових кофрів, а також вітрового скла. Колеса мали литі диски та іншу гуму, вихлоп реалізований за схемою «два в одному». Honda Shadow VT 1100 Aero (випускалася з 1998-го по 2002 рік). Це аналогічна вищезгадана ACE-версія, але даний варіант має більш глибокі крила коліс, збільшену велику фару головного світла і вихлоп зі схемою «два в одному». Honda VT1100C2 Sabre (випускалася з 2000-го по 2007 рік). Це аналогічна модифікація ACE-версії. Характеристики Honda Shadow Sabre 1100 були іншими, тому що на дану версію був встановлений двигун від Spirit, також відмінність полягала в колісних дисках особливої форми.

Після 2003 року

Майже всі розглянуті модифікації з часом пішли в історію. Після 2003 року виробник випускав лише базову модифікацію VT1100C Spirit, а також VT1100C2 Sabre. Потрібно сказати, що обидві ці моделі дійшли до 2007 року без будь-яких серйозних змін. Пізніше ці моделі зняли з виробництва. Коли це сталося, компанія «Хонда» запропонувала наступника у вигляді Honda VTX 1300. Це був захід легендарної епохи «Хонди Шадоу» виконання. Представники компанії самі говорили про те, що зняли модель з виробництва з великою тугою і смутком. Але це бізнес, тут не до сентиментальності, потрібно було нав'язувати боротьбу конкурентам новою актуальною моделлю.

Витрата палива

Офіційно зазначений в паперах витрата палива від виробника на Honda VT1100 Shadow дорівнює 52 літра на кожні 100 км пройденого шляху. На практиці виходить як мінімум на один літр більше, а точне значення витрати палива залежить від стилю і манери вашої їзди та якості палива. Але як правило, витрата палива на таких мотоциклах близький до заявленого. Адже такі апарати купують для розмірених подорожей в гармонії з самим собою, а не для божевільних гонок зі світлофора під вереск гуми, буксує об асфальт.

Honda Shadow 1100: відгуки

Відразу почнемо з питання про паливо. Не варто економити на ньому, коли розмова заходить про цей мотоцикл. До якогось певного моменту байк буде без проблем поглинати низькосортне паливо, але потім трапляться великі проблеми з паливною системою, які виллються у великі фінансові витрати. Саме з цієї причини відгуки рекомендують уникати таких неприємностей, заправляючись на пристойних заправних станціях. Також власники даного мотоцикла говорять про те, що він любить догляд. Якщо вчасно обслуговувати байк якісними комплектуючими і витратними матеріалами, то жодних проблем з мотоциклом виникати не повинно.

Посадка і комфорт

Потрібно віддати належне творцям моделі. Сидіти на цьому байку приємно і зручно. Після тривалих поїздок нічого не болить і не затікає. Зручну позу можна підібрати навіть високим і дуже важким людям. Довга база байка робить свою справу. Потрібно відзначити і пасажирське місце, тут теж сидіти дуже комфортно. На такому мотоциклі приємно подорожувати, в тому числі і на тривалі відстані. Круїзер і повинен бути зручним, але ця модель зручна, як диван у вітальні. Додайте до всього цього плавність і м'якість ходу, а також приємне бурчання мотора - і вийде ідеальний варіант для далекої подорожі в своє задоволення.

Ціни

Ціна на даний мотоцикл в пристойному хорошому стані без пробігу по Росії починається від позначки у три з половиною тисячі доларів. Якщо говорити про варіанти на нашому ринку, то тут можна знайти варіант від ста шістдесяти тисяч рублів. І у нас в країні можна знайти хороший доглянутий байк, і за кордоном можна нарватися на «убитий» варіант. Як правило, версії без пробігу по Росії мають краще технічний стан, але виключення з правил є завжди. Перед покупкою ретельно перевіряйте технічний стан примірника, щоб потім не вкладати серйозні гроші в усунення проблем за попереднім власником. Що стосується цін на запчастини, то все приблизно передбачувано. Не занадто дешево, але і не надто дорого. Якась «золота середина». Але потрібно віддати належне оригінальними запчастинами. Вони дуже якісні і ходять довго.

Honda Shadow 1100: технічні характеристики

Тут все залежить від конкретної модифікації. Характеристики Honda Shadow 1100 трохи різняться в залежності від версії байка. Але щось все одно можна назвати як-то усереднено. Маса мотоцикла становила від 245 кіло на версії VT1100C (роки випуску: 1985-1986) і до 284 кіло (версія VT1100T). Найменший бак мав мотоцикл VT1100C (1987-1996 роки випуску), об'єм становив тринадцять літрів рівне. Самий великий паливний бак об'ємом майже шістнадцять літрів мали версії останніх років випуску моделі. Максимальна швидкість всіх моделей дорівнювала 172 км/ч, а розгін до першої сотні становив у середньому шість секунд. В якості приводу виробник обрав кардан, за всю історію існування моделі пропонувалися чотириступінчаста автоматична коробка передач і п'ятиступінчаста «механіка» на більш пізніх версіях. Охолодження було завжди рідинним, на всіх версіях і модифікаціях.
Мотори пропонувалися з двома циліндрами (чотиритактні, V-образні) від 53 «конячок» до 78 кінських сил на самих перших модельних рядах мотоцикла. Робочий об'єм силової установки – 1099 «кубиків». Рама була зроблена з високоякісної сталі. Передня підвіска являла собою телескопічну вилку з ходом в п'ятнадцять сантиметрів. Задня підвіска була маятникових з парою амортизаторів (була регулювання преднатяга), хід підвіски становив десять сантиметрів. Завдяки довгій базі мотоцикл був дуже приємний, плавний і м'який на ходу.

Конкуренти моделі

Основних конкурентів у цього японського круїзера було два в класі. Сюди відноситься японська Yamaha XV 1100 Virago (Yamaha XVS 1100 Drag Star) і японський Kawasaki VN1500 (Vulcan 88 VN-15). Боротьба була чисто японська. Але головним «самураєм» в класі стала саме «Хонда», хоча боротьба за лідерство часом зав'язувалася неабияка, якщо спиратися на рейтинги продажів цих мотоциклів в різні роки випуску. Були й інші конкуренти, але ми назвали самих основних, які змушували виробника даного мотоцикла нервувати і переживати з приводу лідерства у своєму класі.

Підсумок

Мотоцикл Honda Shadow 1100 – це гідний представник свого класу. Його можна сміливо віднести до розряду легенд, а в такий список випадкові мотоцикли не потрапляють. Зовнішній вид байка дуже спокійний і класичний (для свого класу), всі характеристики збалансовані і достатні. Додайте сюди японську надійність і порівняно низьку вартість моделі на вторинному ринку, і вийде дуже-дуже гідний варіант для любителів круїзерів. На такому мотоциклі можна об'їхати всю планету, а можна просто покататися у власному місті і за його межами у вихідні дні. Мотоцикл люблять і поважають байкери у всьому світі. Це класика, яка вічна. Простий роботяга в стильному образі. Він ніколи не підведе і завжди доставить до пункту призначення. Це модель тих років, коли мотоцикли були живими, а не нашпигованими різної сучасною електронікою та безліччю комп'ютерних систем. Цей байк можна ремонтувати в гаражних умовах у себе на колінах. Модель для тих, хто цінує стару школу. Гідний екземпляр в гараж тому господареві, який розбирається в цих мотоциклах. Є така думка серед мотолюбителів, що до такого мотоцикла потрібно дорости з точки зору мотоциклетної "філософії". У цій фразі є своя частка істини, тому що круїзер майже ніколи не вибирають в якості першого мотоцикла, але дуже часто на круїзер зупиняються досвідчені мотолюбителі і більше вже не міняють клас.
Цікаво по темі
Мотоцикл Kawasaki ZZR 250: фото, огляд, технічні характеристики, відгуки власників
Мотоцикл Kawasaki ZZR 250: фото, огляд, технічні характеристики, відгуки власників
Мотоцикл Kawasaki ZZR 250 з'явився в далекому 1990 році. Це була заміна застарілих моделей GPZ/GPX 250R. Спочатку мотоцикл продавався в Японії,
Мотоцикли Ducati Monster: опис, модельний ряд, технічні характеристики
Мотоцикли Ducati Monster: опис, модельний ряд, технічні характеристики
На автовиставці в Кельні в 1992 році вперше був продемонстрований мотоцикл Ducati Monster, моментально став хітом. Машина являла собою не стандартний
Дорожній мотоцикл Racer RC250CS Skyway: опис, технічні характеристики
Дорожній мотоцикл Racer RC250CS Skyway: опис, технічні характеристики
Російська компанія Racer протягом десяти років займається виробництвом мототранспорту та комплектуючих до нього. Флагманською моделлю фірми є
Мотоцикл "Патрон Спорт 250": опис, технічні характеристики
Мотоцикл "Патрон Спорт 250": опис, технічні характеристики
Лідируючі позиції на російському ринку мототехніки займають малокубатурних мотоцикли Patron. "Уральська мотоциклетна компанія" вперше представила