Новини високих технологій
» » Проектор замість телевізора. Порівняння проектора і телевізора

Проектор замість телевізора. Порівняння проектора і телевізора

6-06-2018, 21:54
605
Можна довго сперечатися, що краще: телевізор або проектор. Однак при цьому багато хто не зовсім розуміють суть цих двох речей або самі не пробували обидва пристрої, а зациклилися лише на одному. В такому випадку прийшов час дізнатися, які принципові відмінності між цими двома приладами. Тоді можна буде зрозуміти, чи використовувати проектор замість телевізора чи ні.

Телевізор

Телевізор з'явився відносно недавно - у 1929 році, тоді творцем виступила американська компанія Western Television, вартість його становила трохи менше 100 доларів. Зображення було таке, що доводилося використовувати лінзи. Без лінз картинка являла собою прямокутник розміром із сірникову коробку. Чіткість і якість були жахливими. У 1934 році масове виробництво телевізорів було налагоджено в Німеччині. Вартість техніки тоді становила за діагональ в 30 сантиметрів 445 доларів.


І довгий час у 1974 році, з'явився інфрачервоний пульт. У 1980-х у моду ввійшли приставки і комп'ютери, і тепер телевізор грав роль монітора. У 2000-х з'явилися плазмові панелі і рідкокристалічні телевізори. Кінескопні моделі канули в небуття. Сучасний телевізор являє собою приймач телевізійних сигналів зображення і звуку, відображає зображення на екрані і видає звук за допомогою гучномовців. Приймає сигнали з допомогою антени або пристрої відтворення.
Відрізняється наявністю вбудованого тюнера для прийому високочастотних сигналів, перетворює сигнали зображення і звук, придатні для глядача. Вміст телевізора: блок живлення; радіоприймач; звукопідсилювальний тракт з гучномовцями, видеоусилитель, блок розгорток, відхиляюча система та кінескоп.

Види телевізорів

За функціями: Smart. Доступ в Інтернет, медіаплеєр і браузер. 3D. Не підтримують Інтернет. Мають тільки технологію об'ємного зображення. Універсальні. Симбіоз Smart-моделей і 3D-телевізорів.
В залежності від одержуваного сигналу:


Аналогові. Реагують на перешкоди, якість з втратами. Цифрові. Краще якість, передача йде по кабелю чи за допомогою супутникового мовлення.
Зовнішній вигляд: ЕПТ - телевізори з електронно-променевою трубкою. Відносяться до аналоговій техніці. На даний момент морально і технічно застаріли. Мають опуклу форму (але є і плоскі), яка спотворює картинку. Проекційні - проектують зображення на матовий дисплей. Забезпечують відмінна якість звуку і великий запас діагоналі. RPTV-технологія складається з проектора, екрана, звукової системи і панелі управління. Плоскопанельні. Вигнуті. З мінливим екраном.
Плоскопанельні поділяються на три види: Рідкокристалічні або ЖД. Це LCD-телевізори, де картинка складається з мільйонів пікселів, рідкі кристали при цьому пропускають світло від ламп. Низьке енергоспоживання, гарна передача кольору. Термін служби - від 50 до 100 тисяч годин. Плазмові. Екран з комірок, які наповнені газами. Струм створює напругу, і осередок починає світитися. Більше енергоспоживання при збільшеній діагоналі і меншої яскравості. Термін служби - 100 тисяч годин. OLED. Технологія бере свій початок в 2012 році. Матриця, що складається з діодів, добре передає чорний колір, володіє кращою яскравістю і контрастністю за рахунок самостійного випромінювання світла діодами. Коштують дуже дорого. Основні фірми, що виробляють такі телевізори - це Samsung і LG. Термін служби - 10 тисяч годин.

Проектор

Багатьох цікавить питання: чи можна використовувати проектор замість телевізора? Перший проекційний прилад з'явився ще в 17-18-му століттях. У 19-му столітті брати Люм'єр створили кінетоскоп. Вони особливо поширені в закладах типу кінотеатру і в домашніх умовах для перегляду диапленок.
Починаючи від іменування "чарівний ліхтар" і закінчуючи мультимедійними проекторами, а до того ж з'явилися DLP-проектори від компанії InFocus і LSD, ми можемо побачити чітку і яскраву картинку. До нього також можна підключити інший пристрій для виводу зображення через проектор. Проектор - оптичний прилад, який виводить зображення на плоскі предмети.

Види проекторів

Діапроектори, або слайд-варіанти - вони використовувалися, коли потрібно було відобразити статичну картинку, наприклад презентацію. Эпископы - для відображення непрозорих проектів типу книг, журналів і фотографій, а також тривимірні моделі. Кодоскопы - з їх допомогою можна оглянути спеціальні прозорі плівки. Мультимедійні проектори - проектують зображення на великий екран. Мають гарну картинку, відповідну для всього. Кишенькові. Ультра-портативні. Портативні. Стаціонарні.
Проектор замість телевізора підійде тим, кому припали до душі кишенькові проектори.

Особливості та недоліки телевізора

Позитивні моменти: Звичка і довіру до техніки, простота використання. Модельний ряд постійно вдосконалюється. Впроваджуються нові технології для більш чіткої трансляції. Широкий діапазон цін, різноманітні моделі. Стабільну якість зображення при будь-якому освітленні, яскравість, контрастність, кольоровість. Завжди готовий до роботи. Все в одному. Як і смарт-телебачення, так і Інтернет, велика кількість портів для зовнішніх додаткових пристроїв. Кріплення для телевізора на стіну досить просте. Мінуси: Громіздкість. Телевізора не дістає мобільності. Звичайно, можна взяти маленький телевізор, але толку від цього мало. Об'ємне зображення зустрічається лише в деяких моделях, а стандартна картинка тільки у 2D-форматі. Величина зображення залежить від діагоналі екрана і не може бути змінена в меншу або більшу сторону. Вище діагональ - вище вартість моделі. Якщо зіставити проектор, телевізор при потребі діагоналі більше 2 метрів, то ціна буде вагомою. Довгий перегляд негативно впливає на зір через спрямування очей на джерело випромінювання, а не на відбите світло.

Особливості та недоліки проекторів

По-перше, вони відрізняються за технології виведення зображення. Всього три технології: DLP - є лідируючою по співвідношенню якості зображення, кольори та ціни. Але при покупці недорогих моделей з одним чіпом якість картинки значно гірше. Можуть з'являтися артефакти: на краях "веселки". LCD - використовує рідкокристалічні матриці з системою лінз. Відтворюють якісне зображення. Ціна відповідає якості, але не дотягує до DLP. LCoS - гібрид DLP та LCD. Вони дорогі, але при цьому здатні змагатися з сучасними телевізорами за місце у вашій квартирі. CRT - дуже висока якість зображення і гарантія довгої служби. Однак є недоліки, у тому числі слабкий потік світла. Складно монтувати, дуже дорого за ціною.
Переваги:

Вибір оптимального розміру зображення без втрати чіткості. Практично мінімальне навантаження на очі. Достатня мобільність. Займає мало місця. Дешевше. Вдосконалення технологій, які призводять до поліпшення якості та зниження ціни. Є деякі проблеми, якщо ви захочете купити проектор замість телевізора, але не забувайте про плюси. Недоліки: Потрібно налаштувати певний рівень освітлення. Інакше буде різке зниження контрасту. Перегляди телепередач у темряві не всім підходять. Якщо відео вийшло поганої якості, тоді всі недоліки видно. Потрібний проекційний екран або біла рівна стіна, великий екран для проектора. Додаткова купівля колонок та інших комплектуючих за необхідності. Заміна ламп.

Установка телевізора

Методи встановлення телевізора: Повісити на стіну. Кріплення для телевізора на стіну здійснюється за допомогою кронштейна, розташувати його можна як завгодно. Помістити на підставку. Вмонтувати в стіну або елементи декору.

Установка проектора

Знайти рівну поверхню або купити проекційний екран. Докупити динаміки, щоб був звук. Поставити проектор так, щоб зображення вас влаштовувало, а зазвичай потрібно кілька метрів, так що доведеться забезпечити десять метрів до стіни. Підвісити проектор до стелі. Таким чином він буде в умовно-нерухомому місці, не заважати мешканцям будинку і входити в стелю, якщо обладнати їжджали конструкцію.

Висновок

Ми провели порівняння проектора і телевізора. Телевізор дійсно зручніше і простіше в установці, а проектор більше підійде кіноманам, які повинні будуть завантажити або купити Blu-Ray диск, інакше якість буде не таким шикарним, яким повинно бути. Не забудьте про технічні характеристики проектора. Який вибрати проектор для будинку замість телевізора? Він повинен бути з використанням технології DLP, подивіться на ступінь збільшення зображення, щоб точно підігнати під екран.
Цікаво по темі
Телевізор Fusion: виробник, модель, характеристики
Телевізор Fusion: виробник, модель, характеристики
На ринку телевізори Fusion з'явилися відносно недавно і вже встигли завоювати споживача високою якістю і доступною ціною. Телевізор «Ф'южн» - це
Як оновити телевізор "Самсунг" самостійно?
Як оновити телевізор "Самсунг" самостійно?
Samsung Smart TV – відмінний вибір. Якщо ви вибрали в якості нового телевізора Samsung Smart TV, то ця стаття – дійсно те, що вам потрібно. Вся
Дублювання екрану на телевізор
Дублювання екрану на телевізор
У цій статті розглянуто питання про те, як правильно виконати дублювання екрану комп'ютера на телевізор через різні технології, використовуючи
Настінні телевізори: особливості кріплення, види власників та відгуки
Настінні телевізори: особливості кріплення, види власників та відгуки
Сучасні плазмові панелі або плоскі рідкокристалічний телевізори ергономічно вписуються в більшість інтер'єрів наших квартир за рахунок оригінального
Як вивести зображення з ноутбука на телевізор: кілька простих методів
Як вивести зображення з ноутбука на телевізор: кілька простих методів
Напевно, нікому не потрібно пояснювати, що ноутбуки, ультрабуки при всіх своїх можливостях навіть при установці найбільш сучасних графічних
Телевізор "Телефункен": відгуки покупців, виробник і ціни
Телевізор "Телефункен": відгуки покупців, виробник і ціни
Стаття буде присвячена модельному ряду телевізорів "Телефункен". Відгуки їх власників, технічні специфікації даної групи пристроїв, а також