Що таке квадрокоптер? Характеристики та бренди

542 0 Новини високих технологій

Квадрокоптеры – радіокеровані літальні апарати, які використовуються в цілях розваги, професійної відеозйомки з повітря, виконання військових завдань. В залежності від розмірів і функціоналу, можуть запускатися прямо в квартирі, підніматися на висоту понад кілометр, доставляти великі посилки. Однак високим попитом користуються моделі саме для новачків і любителів.

Що таке квадрокоптер

Що таке квадрокоптер? Характеристики та бренди
Цей термін (від англ. quadro – чотири, copter – вертоліт) позначає літальний апарат з 4-ма гвинтами, також званий мультикоптером, дроном або безпілотником. Піднімається у повітря завдяки чотирьом пропелерам, швидкість обертання яких можна регулювати. Оснащується стабілізуючими системами для забезпечення аеродинамічної стійкості, за рахунок чого зручний для ведення зйомки з висоти.


Пристрій і принцип роботи

Відповідь на питання, що таке квадрокоптер, був би неповним без докладного опису його конструкції, обладнання та особливостей польоту. Він складається з рами, двигунів, пропелерів, електронної системи і акумулятора, а також додаткових елементів: захисту гвинтів, ніжок для посадки, пульта управління та інших елементів. Стабільний політ і керованість можливі тільки завдяки злагодженій роботі функціональних компонентів. Команди з пульта приймаються радіо-ресивером і обробляються процесором, який контролює обертання двигунів. Також чіп отримує інформацію від автоматичних датчиків. При наявності гіроскопа дрон компенсує пориви вітру, а за рахунок GPS-модуля може повертатися до пульта при зниженні заряду акумулятора або виходу за зону дії сигналу.


Слід враховувати, що докладну відповідь на питання, що таке квадрокоптер, залежить також від комплектації. На упаковках можна зустріти незрозумілі скорочення: RTF, BNF, АРФА, FPV та інші. Що означають ці терміни?

АРФА

Що таке квадрокоптер? Характеристики та бренди
Абревіатура розшифровується як Almost Ready to Fly або майже готовий до польотів. Це означає, що квадрокоптер поставляється в розібраному вигляді. Набір включає в себе всі комплектуючі (не завжди є пульт) і підходить для людей, які хочуть зібрати дрон своїми руками. Слід враховувати, що це не готовий конструктор. Для складання і пайки потрібен відповідний інструмент. Відсутність коштів і досвіду, як це ні парадоксально, породжує безліч негативних відгуків на квадрокоптеры в такій комплектації.

BNF

Абревіатура розшифровується як Bind and Fly або прив'яжи і літай. В даному випадку в комплектації немає пульта управління, і квадрокоптер потрібно підключати до власного. Набір актуальне для професіоналів. Адже при наявності потужного багатоканального пульта нема чого переплачувати за базовий комплектний пристрій.

RTF

Що таке квадрокоптер? Характеристики та бренди
Абревіатура розшифровується як Ready to Fly чи готовий до польотів. Це означає, що квадрокоптер поставляється в повній комплектації разом з пультом управління. В таких наборах продається більшість бюджетних дронов.

FPV

Що таке квадрокоптер? Характеристики та бренди
Абревіатура розшифровується як First Person View або вид від першої особи. Мова йде про квадрокоптерах з трансляцією, які передають відео на монітор пульта, екран смартфона або ноутбука в режимі реального часу.

Популярні бренди

 • DJI. Компанія-лідер в галузі. Не просто збирає дрони з комплектуючих інших фабрик, а виробляє власні мікроконтролери, відеообладнання та інші компоненти, тому відгуки на квадрокоптеры цього бренду майже завжди позитивні.
 • Walkera. Компанія з 20-річною історією створення безпілотних пристроїв. На ринку пропонує потужні мультикоптеры для любителів і професіоналів.
 • SYMA TOYS. Популярний китайський бренд. Квадрокоптеры Syma користуються великим попитом завдяки демократичній вартості пристроїв при гідних характеристиках.
 • Hubsan. Молода китайська компанія заснована в 2010 році, але вже встигла завоювати популярність на ринку і довіру покупців. Випускає широкий асортимент квадрокоптеров для новачків і любителів.
 • На що звертати увагу при виборі

  Що таке квадрокоптер? Характеристики та бренди
 • Двигуни. Мотори можуть бути колекторними і біс-. Перші характеризуються невеликою тягою і непередбачуваним терміном служби, але за рахунок полегшеної конструкції встановлюються на компактні і квадрокоптеры середніх розмірів. Безколекторні двигуни володіють високим ККД і великим ресурсом роботи.
 • Акумулятор. Від його ємності залежить тривалість польоту. Нормою вважається 8-12 хвилин для бюджетних моделей і не менше 20 хв. – для професійних.
 • Камера, як правило, встановлюється прямо в корпус. Є моделі без неї або з кріпленнями для GoPro. Квадрокоптер з камерою на пульті має функцію FPV і по сигналу Wi-Fi передає зображення на вбудований дисплей. Якість зображення залежить від дозволу матриці (кращий варіант – Full HD), але значення також має частота кадрів (повинна бути не менше 30 к/с).
 • Пульт управління. Може мати вбудований дисплей, модуль Wi-Fi. Пульти також відрізняються по дальності дії в залежності від потужності приймача: від 30 метрів до 1 кілометра і більше.
 • Додаткові функції. Квадрокоптеры з GPS підтримують опції Follow Me, політ по точках, повернення до пульта і інші опції. Гіроскоп нівелює пориви вітру, а барометр дозволяє дрону утримувати задану висоту.
 • Вартість квадрокоптера залежить від бренду і функціоналу. Можна умовно розділити пристрою на бюджетні, дрони середньої цінової категорії і дорогі професійні моделі. Як вже зазначалося вище, квадрокоптеры Syma відрізняються низькою вартістю при гідному функціоналі і якості збірки.
 • На закінчення

  Що таке квадрокоптер? Характеристики та бренди
  Що таке квадрокоптер, допоможе зрозуміти відео вище. Пристрої користуються великою популярністю, причому як для розваги, так і для виконання професійних завдань. Вони максимально прості в управлінні, тому підходять як для дітей, так і для дорослих.

  Популярі новини
  Загрузка...