Квадрокоптер "Фантом 3": характеристика, опис

328 0 Новини високих технологій

Квадрокоптер є літальним апаратом з трьома і більше несучими гвинтами, заснованими на вертолітному системі. Однією з провідних фірм по випуску безпілотних літальних апаратів (БПЛА) стала китайська компанія DJI. Її серія "Фантом" (Phantom) здобула найбільшу популярність серед аналогічних пристроїв аматорського рівня. Популярність забезпечила якісна розробка і простота в експлуатації. По інструкції, "Фантом 3" транслює зображення з несучою камери на будь-який мобільний гаджет, який має Wi-Fi. Вся лінійка "Фантомів" призначена для здійснення фото - та відеозйомки в сфері аматорського користування, для проведення розваг та дозвілля.


Літальний апарат "Фантом 3"

Розробники китайської компанії не особливо "заморочивались" над зовнішнім виглядом літального пристрою. Лінійка третьої серії практично нічим не відрізняється від другої.
Квадрокоптер "Фантом 3": характеристика, опис
Корпус представлений у вигляді білого пластику, досить хорошої якості. Є золотисті смужки на гвинтових конструкційних променях. Безпосередньо самі гвинти самозатягивающиеся. Технічна характеристика "Фантома 3" передбачає наявність камери на трехосевом підвісі в нижній частині корпусу. Тут же вмонтовані засоби візуального позиціонування, які дозволяють даної моделі літального пристрою переміщатися в закритому повітряному просторі без GPS навігації. Розташовані на борту літального пристрою візуальні і ультразвукові датчики функціонують за принципом морського сонара. Вони "промацують" навколишню обстановку під апаратом, підтримуючи необхідну безпечну висоту.


У безпілотного приладу є пара посадочних кріплень, які також виконують захисну функцію камери під час жорсткого приземлення.

"Фантом 3". Огляд лінійки моделей

Китайський безпілотний апарат "Фантом 3" має кілька модифікацій. Встановлена камера здатна робити фотографії з високим дозволом (12 Мп) і проводити зйомку відео як до 4К.
Квадрокоптер "Фантом 3": характеристика, опис
Лінійка "Фантом 3" включає в себе такі моделі, як:
 • Standart – даний "Фантом" був презентований широкій аудиторії в серпні 2015 року. Найдешевша модифікація з усієї лінійки "Фантомів 3". Модель має можливість проводити відеозйомку якістю в 27 К. Апарат не забезпечений ексклюзивною технологією передачі сигналу Lightbridge, потокове відео передається за допомогою Wi-Fi.
 • Advanced – за даними технічної інструкції, "Фантом 3" цієї модифікації підтримує запис відеопотоку у 27 К. Примітно наявність зарядного пристрою з потужністю 57 Вт.
 • Professional – самий дорогий апарат лінійки третіх "Фантомів". Відрізняється відеозаписом високого дозволу, якістю до 4К. Має власну оригінальну технологію передачі сигналу Lightbridge, також доступний Wi-Fi. Укомплектований швидким зарядним пристроєм потужністю 100 Вт.
 • Технічні характеристики

  Характеристики "Фантома 3" включають наступні показники:
 • Габаритні розміри без урахування розмаху лопатей (по діагоналі) – 350 мм.
 • Загальна споряджена маса – 1 кг 280 р.
 • Елемент живлення – акумуляторна батарея типу Li-lon, 6000 mAh.
 • Швидкість підняття в повітря апарату – 5 м/с.
 • Максимальна швидкість пересування у повітряному просторі – 16 м/с.
 • Гранична дальність зв'язку з квадрокоптером "Фантом 3" – 2 км.
 • Навігаційні системи дрона – GPS і ГЛОНАСС.
 • Температура експлуатації приладу – 0-40 ?.
 • Граничне польотне час – приблизно становить 25 хвилин.
 • Квадрокоптер "Фантом 3": характеристика, опис
  Встановлена камера на літальному апараті виробляє фотографії у форматі JPEG і DNG. Знімки мають можливість подальшого редагування в профільних програмах і не потребують додаткового конвертуванні.
  Записані відео файли мають розширення MP4 MOV (кодек AVC/H. 264). Найдешевша модифікація "Фантома 3" реалізується за стартовою ціною від 799 доларів. У комплект поставки входить: літальний прилад в зібраному вигляді, пульт дистанційного керування, акумуляторна батарея, зарядний пристрій в залежності від модифікації, запасний гвинтові лопаті з чохлом для зберігання, кабель для з'єднання з персональним комп'ютером, різна документація. Комплектація, крім ЗУ, не залежить від моделі.

  Режими використання

  Одним з технологічних нововведень в характеристиках "Фантома 3" слід виділити опціональний режим прямування за користувачем. Раніше така опція вже використовувалася розробниками китайської фірми DJI в своїх продуктах. Такий режим здобув широку популярність у власників, які займаються екстремальними видами спорту – сноубордисти, гірськолижники, мото-, велогонщики та інші. Такі спортсмени долають великі відстані і часто не завжди доступні глядачам. Продемонструвати свої досягнення, успіхи чи особливо небезпечні трюки допоможе квадрокоптер, всюди наступний за своїм господарем і все фіксує на камеру. У даному режимі апарат буде рухатись на відстані 20 м від користувача і висоті 30 метрів.
  Квадрокоптер "Фантом 3": характеристика, опис
  Режим польоту по точках передбачає обліт квадрокоптером, заздалегідь промаркованих на карті місць. Безпілотник "Фантом 3" буде здійснювати почергове пересування від маркера до маркера, в той час як користувач має можливість зосередитися на управлінні камерою. Це дуже зручно, якщо є бажання закарбувати вигідні панорамні ракурси під час польоту приладу.
  У квадрокоптере "Фантом 3" присутній режим фіксації курсу. Дана функція припускає рух в одному певному напрямку, незалежно від спрямованості його передній частині. Така функціональна можливість дає пристрою здійснювати політ уздовж об'єкта, що цікавить. Режим точки інтересу. Безпілотник буде кружляти над заданим місцем, зберігаючи висоту до 10 метрів. Радіус обльоту складе 15 метрів. Такою точкою може служити, як людина, так і будь-яку будівлю.

  Камера квадракоптера

  Камера "Фантома 3" характеристиками не поступається провідним аналогів інших виробників. Її максимальна роздільна здатність дорівнює 4096 на 2160р, так зване дозвіл 4К. Частота кадрів при цьому складе 25 сек. Також, доступно HD дозвіл (1920 на 1080р) з частотою 60 кадрів в сек.
  Квадрокоптер "Фантом 3": характеристика, опис
  Безпосередньо камера оснащена ширококутним об'єктивом з фокусною відстанню 20 мм, кут огляду має 94°. Трехосевой підвіс дає зображення стабільну картинку.

  Висновок

  Лінійка квадрокоптеров китайської фірми DJI вищеописаних моделей вийшла вдалою. Особливо варто відзначити модифікацію Professional "Фантома 3". Відгуки власників рясніють позитивними коментарями з приводу її технічних параметрів, конфігурації камери і потужності зарядного пристрою. Багатьом припали до смаку опціональні режими польоту, а для деяких екстремалів "Фантом 3" став незамінним гаджетом в їх заняттях. Тільки трохи бентежить, на думку потенційних власників, вартість апарату.

  Популярі новини
  Загрузка...