Редактор формул Microsoft Equation

1218 0 Новини високих технологій

Microsoft Equation - це редактор формул, який являє собою версію програми MathType виробництва Design Science. Розглянута програма була розроблена для адаптації до MS Office.

Необхідність використання

Часто в наукових співробітників і студентів виникає необхідність у введенні формул при наборі в штатному текстовому редакторі. Для ОС Windows таким є MS Word. При використанні клавіатури домогтися правильного зручного для читання виду формули в даному текстовому редакторі неможливо, якщо тільки формула не є зовсім простий. У зв'язку з цим виникає необхідність у використанні Microsoft Equation.


Цей редактор дозволяє створювати складні формули. Форматування тексту останніх здійснюється в налаштуваннях даного редактора. Там можна налаштувати тип, розмір та накреслення шрифту, вирівнювання, інтервалів.

Установка програми

Редактор формул Microsoft Equation
Так як Microsoft Equation є частиною програми MS Word, то і установка його здійснюється при встановленні даної програми. У свою чергу, MS Word встановлюється при інсталяції MS Office. Якщо після установки останнього неможливо знайти редактор формул, значить, в інсталятор за замовчуванням знята галочка на його установку. Для того щоб встановити Microsoft Equation, необхідно зайти в "Панель управління", там вибрати "Установка і видалення програм", знайти Microsoft Office, клацнути по кнопці "Змінити" або "Змінити/Видалити". У вікні вибрати "Засоби microsoft Office" і розгорнути їх, натиснувши на плюсик ліворуч. В результаті цього розгорнеться список, в якому знаходимо редактор формул, навпроти якого ставимо галочку.


Вставлення формули в MS Word

Редактор формул Microsoft Equation
Вона здійснюється за допомогою меню "Вставка" - "Об'єкт". У вікні буде запропоновано вибрати тип об'єкта. Вибираємо Microsoft Equation 3.0. В результаті у програмі Word відбувається відкриття редактора формул у вікні пропонується вибрати операнди для введення формул. При цьому меню Word замінюється на меню програми Microsoft Equation, призначеної для введення формул.

Виправлення формул

Якщо вводяться схожі формули, необхідність їх постійного введення може відпасти, якщо один раз скопіювати введену формулу, а потім її вставляти і правити. Редагування здійснюється в редакторі формул Microsoft Equation. При цьому відбувається подвійний клік на формулою. В результаті відбувається включення даної програми, формула стає доступною для редагування. Після того як формула буде поправлено, потрібно клікнути мишкою за її межами, в результаті чого введена формула стане малюнком і з'явиться звичайне меню MS Word.

Налаштування стилів

Редактор формул Microsoft Equation
У програмі Microsoft Equation Editor є меню "Стиль", в якому є ряд стилів, які можуть бути використані при введенні формул. За замовчуванням для формул встановлено математичний стиль, де вже задано, які стилі застосовувати до тих чи інших елементів формули. Щоб налаштувати шрифти, потрібно відкрити меню "Стиль" - "Визначити". Тут з допомогою галочок можна визначити, чи шрифт стандартним, курсивом або напівжирним по відношенню до будь-якого елементу формули.
В даному вікні є два поля. В одному полі відбувається налаштування шрифтів. Трохи нижче розташовано друге поле, в якому відбувається налаштування мови. Для того щоб можна було вільно перемикатися між російською та англійською мовами, потрібно залишити стиль "Текст" будь.

Встановлюємо розміри елементів

Редактор формул Microsoft Equation
Розміри різних елементів у формулах встановлюються не зовсім так, як у програмі Word. Для їх зміни необхідно в меню "Розміри" перейти в "Визначити". Відкриється вікно, в якому будуть перераховані типи елементів: звичайний, великий і дрібний індекси, великий і дрібний символи. Праворуч у вікні наведено зразок зображення даних типів елементів у формулі. При постановці курсору в розмір, що відповідає певному типу елементів, на цьому зображенні цей тип буде підсвічено. Правіше даного зображення розташовані кнопки даного вікна. Кнопка "По умолчанию" скидає всі ваші зміни до тих установок, які стояли за замовчуванням. Для підтвердження введених змін необхідно натиснути кнопку "ОК" або на клавіатурі Enter. Формули, які будуть вводитися в "Ворді" надалі, будуть відображатися вже зі зробленими змінами. Формули, введені раніше, будуть змінюватися в тому випадку, якщо будуть піддаватися редагуванню, в іншому разі вони залишаться в тому вигляді, в якому були введені спочатку.

Налаштування інтервалів

Редактор формул Microsoft Equation
За подобою налаштування інтервалів в меню "Абзац" і меню "Шрифт" в редакторі формул можна також змінювати інтервали між елементами. Для цього в меню "Формат" вибираємо пункт "Інтервал". У вікні інтервали визначаються у відсотках. Вони визначаються по відношенню до звичайного розміру шрифту, який був обраний в однойменному вікні. Тут так само, як і у вікні розмірів шрифтів, є перегляд праворуч. Зміна інтервалу буде наочно представлено в цьому перегляді. У разі якщо все введене не сподобалося, можна відновити, натиснувши кнопку "За замовчуванням".

Панель інструментів

Кнопки на панелі інструментів розташовані в два ряди. У верхньому ряду розташовані символи, які можуть використовуватися у формулах. В нижньому ряду містяться шаблони, наприклад дріб, містить знаменник і чисельник. Також тут розташовуються математичні символи.
Пробіл при використанні Microsoft Equation не ставиться вручну за допомогою використання однойменної клавіші на клавіатурі. Однак у верхньому ряду панелі є кнопка "Прогалини і три крапки", з допомогою якої можна вибрати величину інтервалу. Це має сенс, якщо застосовується якийсь особливий інтервал або якщо не спрацювала з якої-небудь причини автоматична розстановка прогалин.

На закінчення

В MS Word 2010 була включена можливість створення і редагування формул вбудована, але залишилася можливість використання редактора формул Microsoft Equation, з допомогою якого можна було вводити формули будь-якої складності в створювані документи.

Популярі новини
Загрузка...