Новини високих технологій
» » Меню «Пуск» і додаток «Кортана» не працюють: як виправити ситуацію?

Меню «Пуск» і додаток «Кортана» не працюють: як виправити ситуацію?

6-11-2017, 19:39
471
Деякі користувачі, причому не більшість, а саме одиниці, хто використовує в якості основної системи Windows десятій версії, не так давно зіткнулися з проблемою того, що меню «Пуск» і додаток «Кортана» не працюють. Чому так відбувається, достеменно невідомо. Однак відразу ж можна знайти відповідь, оскільки далеко не всі російськомовні функції доступні в новій системі. Але про все по порядку. Для початку розберемося в самій причині виникнення подібних ситуацій. Їх може бути не так багато, але іноді зустрічаються вкрай негативні моменти. Розглянуті рішення не містять яких-небудь сторонніх засобів, які б могли порушити працездатність операційної системи. Основний акцент робиться виключно на інструментарій Windows.


Чому з'являється помилка?

Взагалі, хочеться відразу запитати всіх юзерів: хто вам сказав, що Cortana буде працювати в російськомовній версії Windows? Такого по самій природі додатки бути не може! Той, хто намагається активувати помічницю російською мовою, або зовсім не розуміє, про що йде мова, або настільки далекий від налаштування комп'ютерів на основі цієї системи, що не знає того, що помічниця для російськомовних користувачів ще не випущена (і взагалі, невідомо, коли вийде, хоча офіційний реліз був запланований на кінець 2016 року, виходячи із заяв керівництва компанії Microsoft).
Ні, звичайно, деякі народні умільці можуть запускати помічницю, змінюючи англійські фрази на російськомовні. Але ж це не оригінал. Без переходу на англомовну або іншу, відмінну від слов'янських мов оболонку Cortana працювати не буде. Це не обговорюється. Тому навіть постановка питання про те, чому меню «Пуск» і додаток «Кортана» не працюють, є абсолютно некоректною. У російськомовних системах цей модуль недоступний взагалі! Так що викликати якісь збої не може внаслідок свого деактивированного стану. Посудіть самі, адже насправді служба відключена, її модуль деактивовано, відсутня навіть запуск виконуваного процесу при старті системи.


Тим більше, варто відзначити, що при переході на інший інтерфейс в обов'язковому порядку потрібно завантажити мовний файл. Якщо його немає, перехід, як не крути, не відбудеться. До речі сказати, цей файл використовується не тільки для зовнішньої оболонки (графічного інтерфейсу), але і для самої помічниці Cortana. І все ж, які операції слід зробити, якщо меню «Пуск» і додаток «Кортана» в «Віндовс 10» не працюють?

Що робити?

Але припустимо, користувач все ж змінив мову на один з підтримуваних. Проблема того, що меню «Пуск» і додаток «Кортана» не працюють, може проявлятися і в цьому випадку. Це пов'язано з попередньо завантаженими пакетами оновлень, які не були готові до встановлення. Але найчастіше помилка проявляється навіть після повної переустановки системи (і навіть після скачування всіх доступних апдейтів і апгрейдів). Для початку можна спробувати відновити конфігурацію, яка була зафіксована, як остання працездатна. Для цього слід використовувати клавішу F8 (якщо вона активована) або режим входу у відповідне меню з вибором сьомого пункту. Але для цього доведеться досить довго перебирати різного роду меню, пов'язані з діагностикою і вибірковим запуском, або навіть завантажуватися з usb-носія, після чого для активації тієї ж кнопки F8 можна скористатися засобами команд bcedit з встановленням параметрів legacy boot, але зараз не про це.
Після цього потрібно викликати стандартну консоль «Виконати» і прописати в ній команду msconfig (конфігуратор системи). У головному вікні на вкладці загальних параметрів необхідно зняти галочку з пункту завантаження GUI, після чого зберегти зміни і перезавантажити систему. Але що ж таке GUI? А це є графічний інтерфейс користувача. Іншими словами, відключаючи цю функцію, ми позбавляємося тільки від персональних налаштувань користувача, але не відключаємо весь інтерфейс системи в цілому. В общем-то, такий хід дозволяє знизити навантаження на системні ресурси в плані відображення графіки, не більше того. І якщо хтось думає, що після застосування таких опцій система, що називається «злетить», він глибоко помиляється. Нічого подібного не трапиться.

Меню «Пуск» і додаток «Кортана» не працюють. Як виправити?

Ще один варіант виправлення ситуації: у тому ж конфігураторі системи встановити вибірковий запуск і перейти до відновлення системи.
Якщо це виявляється недієвим, можна скористатися поверненням комп'ютера в початковий стан (як крайнім заходом). Але, перш ніж застосовувати такі кардинальні дії, спочатку варто перевірити системні компоненти через командний рядок (sfc /scannow) або спробувати відновити систему допомогою інструментарію DISM. Можна використовувати і утиліти начебто Fix It від Microsoft. Такі програми є універсальними і розраховані на усунення багатьох проблем в Windows-системах, які не відносяться до якогось одного класу, а згрупованих за загальними ознаками. Але, в кінцевому підсумку, на них особливо розраховувати не варто. Як були системи Windows до кінця недопрацьованими, так і залишаються. Зате при знанні потрібних команд їх іноді можна довести до розуму.

Підсумок

Що ж у підсумку? Та тільки те, що, коли виникає критична помилка (меню «Пуск» і додаток «Кортана» не працюють), потрібно відключити завантаження GUI, зазначивши для запуску системи завантаження системних служб і елементів автозавантаження. В обов'язковому порядку потрібно поставити галочку навпроти рядка використання оригінальної конфігурації. Можливо, саме таким способом робота сервісів і служб Windows буде відновлена. І хоча гарантії працездатності наведених вище рішень не можуть дати навіть фахівці, їх рекомендували, тим не менш, на практиці такі методи не працюють (не завжди, правда, але все одно працюють). І нехтувати такими методиками не варто.
Цікаво по темі
Windows 10: як включити Cortana в Росії. Детальний опис
Windows 10: як включити Cortana в Росії. Детальний опис
З'явилася ще в Windows восьмої версії віртуальна помічниця Cortana привернула чималий інтерес користувачів. У Windows 10 вона була досить сильно
Як включити «Кортана» на «Віндовс 10» або на смартфоні?
Як включити «Кортана» на «Віндовс 10» або на смартфоні?
Ідея використовувати голосовий помічник в операційних системах Windows не нова. Вперше такий підхід був застосований у восьмій версії ОС, точніше –
Як включити Cortana в Windows 10?
Як включити Cortana в Windows 10?
Відносно недавно стаціонарні і мобільні Windows-системи обзавелися цікавим інструментом у вигляді інтелектуального помічника, вірніше, помічниці під
Як прибрати пароль на «Віндовс 8»: кілька простих рішень
Як прибрати пароль на «Віндовс 8»: кілька простих рішень
Запам'ятовування всіляких паролів для сучасного користувача комп'ютера або мобільного девайса є справжнім головним болем. В кінцевому підсумку
Engine.exe. Системна помилка. Як виправити збій у різних ситуаціях?
Engine.exe. Системна помилка. Як виправити збій у різних ситуаціях?
Відомо, що збої програмного типу у Windows-системах є справжнім головним болем для користувачів. Зараз мова піде про один з найголовніших компонентів