Новини високих технологій
» » Як з комп'ютера видалити YAC: основні проблеми та рішення

Як з комп'ютера видалити YAC: основні проблеми та рішення

30-10-2017, 16:48
306
Іноді користувачі комп'ютерів, що працюють під управлінням Windows, помічають присутність якоїсь програми YAC, яка мимоволі впливає на системні налаштування, впроваджує свої елементи в браузери і замінює пошукові системи, встановлені за промовчанням. Далі пропонується ознайомитися з рішенням проблеми того, як YAC видалити з комп'ютера. Розглянути такі дії необхідно хоча б з тієї причини, що сам додаток є неудаляемым, якщо система працює в штатному режимі.

YAC: що це за програма?

Для початку кілька слів про те, що ж собою представляє цей додаток і наскільки доцільно її тримати на комп'ютері. Відразу варто сказати, що абревіатуру цієї програми, утворену від Yet Another Cleaner, не слід плутати з скороченням YaC (Yet Another Conference), яке відноситься до назви щорічного форуму з комп'ютерної безпеки, проведеного фахівцями російської компанії «Яндекс».


Описуване додаток позиціонується як якийсь китайський антивірус. Ось тільки особливою популярністю він не користується, хоча завантажити його можна на офіційному сайті розробника. Так чому ж тоді у користувачів виникають питання з приводу того, як видалити програму YAC?

Проникнення в систему і завдається шкоди

Як виявляється, насправді цей уявний антивірус має всі ознаки вірусів, які прийнято називати викрадачами браузерів. У системі він зазвичай з'являється у вигляді додатково встановлюється партнерської утиліти в процесі інсталяції іншого програмного забезпечення.


Про якої завдають шкоду говорити не доводиться. Мало того, що додаток мимовільно інтегрується у всі браузери, підміняє пошукові системи і видає помилкові вірусні тривоги, так іноді воно настільки сильно починає навантажувати системні ресурси, що працювати стає просто неможливо. А ось основна проблема з приводу того, як YAC видалити з комп'ютера, полягає як раз в тому, що стандартними методами зробити це не так просто. Тут є тільки один варіант.

Як видалити програму YAC?

Перше і найголовніше умова для твору повного видалення цієї програми полягає в тому, щоб завантажити систему в безпечному режимі з відключеним доступом до інтернету. Якщо цього не зробити, все далі описуються дії виявляться абсолютно безглуздими.
Для переходу до стартового меню на початку завантаження в системах нижче десятої необхідно натиснути клавішу F8. У Windows 10 можна скористатися особливими варіантами завантаження.
І тільки тепер до питання того, як YAC видалити з комп'ютера, можна приступати безпосередньо. Спочатку викликається розділ програм і компонентів, який можна знайти у звичайній «Панелі управління», після чого у списку вибирається потрібний додаток і деінсталюється. Як відомо, власні видалення Windows видаляють тільки основні компоненти програм, внаслідок чого по закінченні процесу залишається величезна кількість комп'ютерного сміття. Таким чином, по завершенні стандартного процесу потрібно почистити реєстр, після чого знайти всі папки або файли, що відносяться до програми і зробити їх видалення. Зазвичай залишкові елементи розташовані в папці Program Files на системному диску. Буває, правда, що ці компоненти захищені від видалення. Для того щоб від них позбутися, спочатку їх слід розблокувати, наприклад, програмою Unlocker.
Втім, проблема того, як YAC видалити з комп'ютера, може бути вирішена і того простіше, якщо у користувача на комп'ютері встановлені утиліти для видалення програм на зразок iObit Uninstaller. Після запуску додатку необхідно знайти удаляемую програму (іноді вона може бути розташована не в основному списку, а в розділі надбудов і панелей браузерів), після чого виконати стандартну процедуру видалення, а по її закінченні задати потужне сканування на предмет наявності залишків. Як вже зрозуміло, всі знайдені файли, теки і записи реєстру потрібно повністю видалити (при цьому бажано відзначити спеціальний пункт внизу вікна «Знищення файлів»). Після цього необхідно зробити рестарт системи в звичайному режимі і на всяк випадок перевірити її яким-небудь портативним антивірусним сканером або утилітою AdwCleaner (теж портативної версії).

Замість підсумку

Ось і все, що стосується видалення цього лжеантивируса. Як бачимо, нічого особливо складного тут немає, але головною умовою є добуток всіх дій виключно в режимі Safe Mode при деактивированном інтернет-з'єднанні.
Цікаво по темі
Ефективне очищення комп'ютера від сміття для Windows 10: способи та покроковий опис
Ефективне очищення комп'ютера від сміття для Windows 10: способи та покроковий опис
Як відомо, будь-яка система Windows, незалежно від версії, з часом накопичує в собі величезну кількість так званого комп'ютерного сміття, через що її
Як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7» або з будь-якої іншої системи: три простих методу
Як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7» або з будь-якої іншої системи: три простих методу
Антивірусний пакет «Аваст» у багатьох користувачів дуже часто викликає нарікання з приводу його некоректної роботи з появою безлічі помилок,
Як повністю видалити «Авір» з комп'ютера: нюанси деінсталяції
Як повністю видалити «Авір» з комп'ютера: нюанси деінсталяції
На відміну від більшості інших антивірусів, пакет «Авір» видалити з комп'ютера так, щоб він нього і сліду не залишилося, не так-то й просто. В
Програма GameNet: як видалити з комп'ютера повністю?
Програма GameNet: як видалити з комп'ютера повністю?
Для різних операційних систем сьогодні існує величезна кількість різноманітних програм і софта. Кожна ...
Як видалити iTunes з комп'ютера цілком і повністю
Як видалити iTunes з комп'ютера цілком і повністю
На жаль, широко розрекламована і дуже популярна програма iTunes для синхронізації Apple-девайсів з комп'ютерами в середовищі Windows, з часом дуже