Новини високих технологій
» » Як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7» або з будь-якої іншої системи: три простих методу

Як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7» або з будь-якої іншої системи: три простих методу

8-09-2017, 14:09
779
Антивірусний пакет «Аваст» у багатьох користувачів дуже часто викликає нарікання з приводу його некоректної роботи з появою безлічі помилок, пропусканням потенційних загроз або блокуванням абсолютно нешкідливих файлів і програм. Далі буде розглянуто, як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7» або з будь-якої іншої системи. До розгляду пропонується три найпростіших методу.

Як видалити «Аваст» з комп'ютера з Windows 7 власними засобами системи?

Для початку розглянемо стандартну процедуру деінсталяції. Питання з тим, як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7», спочатку вирішуємо, використовуючи для цього вбудовані в систему інструменти.


Як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7» або з будь-якої іншої системи: три простих методу
У найпростішому випадку необхідно використовувати розділ програм і компонентів, що знаходиться у стандартній Панелі управління». Тут достатньо відзначити програму і натиснути кнопку видалити, після чого активується власний дєїнсталлятор антивіруса (він є вбудованим). По завершенні процесу буде запропоновано перезавантажити систему. Начебто все просто, але не поспішайте радіти. Справа в тому, що і вбудований в Windows, і власний дєїнсталлятор антивіруса такі, що після стандартної процедури видалення в системі знаходиться величезна кількість залишкового сміття у вигляді файлів, папок і розділів реєстру.
Таким чином, питання, як видалити «Аваст» з комп'ютера повністю, передбачає ще й ручне втручання користувача. І першим кроком стане виклик редактора реєстру (regedit в консолі «Виконати»). Після входу необхідно задати пошук залишкових записів. Для цього використовується пункт файлового меню, або швидке сполучення клавіш Ctrl + F. У полі значення потрібно вказати назву антивіруса (в нашому випадку – avast). Все те, що буде знайдено, підлягає видаленню (перехід від одного результату до іншого проводиться натисненням кнопки «Знайти далі» або клавішу F3).


По завершенні цих дій проблема того, як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7», все одно до кінця залишається невирішеною. Пов'язано це з тим, що фізично деякі файли і каталоги програми все одно присутні на жорсткому диску. Для їх видалення необхідно в «Провіднику» задіяти пошукове поле, ввести назву програми (на зразок того, як це робилося в реєстрі, видалити всі результати пошуку. Після цього перезавантаження бажано провести знову. Примітка: іноді перед видаленням антивіруса буває необхідно увійти в його налаштування і в розділі усунення несправностей деактивувати модуль самозахисту. Якщо пакет не видаляється в стандартному режимі роботи системи, можна зробити аналогічні дії в безпечному режимі (F8 при старті).

Як повністю видалити «Аваст» з комп'ютера за допомогою спеціалізованої утиліти?

Як бачимо, зазначений спосіб досить незручний, оскільки потрібне втручання користувача, а деякі з тим же реєстром краще не жартувати, боячись внесення критичних змін, що може викликати непередбачувані наслідки для системи.
Тут в проблемі з тим, як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7», на допомогу приходить спеціальна утиліта для видалення саме цього антивірусного ПЗ під назвою Avastclear. Вона представлена у вигляді одного-єдиного виконуваний EXE-файлу, запускати який необхідно від імені адміна (сама програма рекомендує використовувати безпечний режим).
Тут все просто. Після старту програми в спеціальному списку необхідно вибрати програмний продукт, встановлений на комп'ютері, натиснути кнопку видалення і дочекатися закінчення процесу. По завершенні, знову ж таки, буде запропоновано зробити рестарт системи. Як стверджується, антивірус видаляється так, що від нього й сліду не залишається.

Видалення антивірусу за допомогою програм-дєїнсталлятор

Нарешті, питання, як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7», абсолютно просто може бути вирішене за рахунок використання вузьконаправлених утиліт-дєїнсталлятор. Розглянемо видалення антивірусу на прикладі найпотужнішої програми iObit Uninstaller. Список встановлених програм в програмі дуже сильно нагадує розділ програм і компонентів Windows, так що заплутатися тут складно. Спочатку в списку знаходимо антивірус (можна використовувати і пошуковий рядок), потім натискаємо на кнопку із зображенням кошика. Після цього активується вбудований дєїнсталлятор антивіруса.
Коли він припинить свою роботу, потрібно включити потужне сканування (цей інструмент додатки iObit Uninstaller може бути налаштований на автоматичний старт). Ось воно якраз і виявляє всі залишки у вигляді комп'ютерного сміття (файли, каталоги, записи реєстру). У списку результатів виділяємо все, що є (за замовчуванням усі об'єкти будуть виділені автоматично), відзначаємо прапорцем рядок знищення файлів знизу і тиснемо кнопку «Видалити». Після закінчення процесу очищення слід зробити рестарт комп'ютера. Ось тепер можна сміливо стверджувати, що антивірус був видалений цілком і повністю.

Що використовувати?

Як уже можна було помітити, проблема з тим, як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7», вирішується досить просто. Думається, використовувати ручне видалення – справа абсолютно невдячна. Для беззастережного і повного видалення цього пакету краще застосовувати або спеціально розроблену для цього утиліту, або видалення (можна використовувати, наприклад, ще Revo Uninstaller, який за принципом роботи і інтерфейс дуже схожий на вищезазначену програму).
Цікаво по темі
Як повністю видалити «Авір» з комп'ютера: нюанси деінсталяції
Як повністю видалити «Авір» з комп'ютера: нюанси деінсталяції
На відміну від більшості інших антивірусів, пакет «Авір» видалити з комп'ютера так, щоб він нього і сліду не залишилося, не так-то й просто. В
Як видалити BlueStacks цілком і повністю з Windows-систем?
Як видалити BlueStacks цілком і повністю з Windows-систем?
Серед безлічі програм для мобільних систем Android, які сумісні з Windows, одне з перших місць по функціоналу і продуктивності займає додаток
Як повністю видалити «Оперу» з комп'ютера: варіанти деінсталяції
Як повністю видалити «Оперу» з комп'ютера: варіанти деінсталяції
На сьогоднішній день модифікацій популярного браузера Opera можна нарахувати дуже багато. І не всі ...
Програма GameNet: як видалити з комп'ютера повністю?
Програма GameNet: як видалити з комп'ютера повністю?
Для різних операційних систем сьогодні існує величезна кількість різноманітних програм і софта. Кожна ...
Як видалити iTunes з комп'ютера цілком і повністю
Як видалити iTunes з комп'ютера цілком і повністю
На жаль, широко розрекламована і дуже популярна програма iTunes для синхронізації Apple-девайсів з комп'ютерами в середовищі Windows, з часом дуже
«Аваст»: файл ліцензії та ключі. Як правильно встановити?
«Аваст»: файл ліцензії та ключі. Як правильно встановити?
Безкоштовні антивірусні продукти «Аваст» у багатьох користуються великою популярністю завдяки простому управлінню і автоматизації більшості функцій.