Новини високих технологій
» » Перша програма на Java - Hello World

Перша програма на Java - Hello World

15-09-2017, 12:53
698
У сфері розробки при вивченні мови програмування прийнято своїм першим додатком привітати світ. Незалежно від конкретної середовища, фраза, виведена в результаті роботи програми Hello World, буде початковою стадією для освоєння. Далі розглядається приклад такого простого програми на мові Java.

Підготовка до створення першого додатку

Перед тим як створити свій Hello World на Java, потрібно завантажити та встановити програмне забезпечення. Перше, що знадобиться, - JDK. Це набір інструментів розробника. Скачувати його бажано з офіційного сайту компанії Oracle. Остання версія Java на сьогоднішній день - 8. Інструментарій розробника доступний для скачування і установки практично на всіх відомих платформах.


Далі існує вибір використовувати будь-яку IDE, тобто середовище розробки, наприклад, Eclipse або NetBeans, або ж писати код у будь-якому текстовому редакторі. Для спрощення у статті буде використовуватись більш простий спосіб - за допомогою блокнота.

Hello World на Java з використанням простого текстового редактора

Передбачається, що в системі вже є встановлений JDK. Тепер потрібно запустити самий звичайний блокнот Windows або ж gedit або nano в Linux. Можна його одразу зберегти, назвавши файл, наприклад HelloWorld.java. Потім у текстовому полі потрібно ввести декілька простих рядків коду: class HelloWorld { } Тут відбувається іменування класу. За вимогами мови Java він повинен називатися так само, як і сам файл, в якому знаходиться. Далі йдуть фігурні дужки, елементи синтаксису Java, показують, де клас починається і закінчується. Всередині нього тепер потрібно визначити метод, який буде виконувати:


class HelloWorld { public static void main(String[]args){ } } Саме з методу main відбувається початок роботи будь-якої програми на Java. Ключове слово public - модифікатор доступу, показує, що він-публічна і може використовуватися де завгодно. Про те, як з ним звертатися, можна ознайомитися в офіційній документації до мови.
Далі йде static, що означає статичний метод, тобто створюваний не при виклику, а на початку роботи програми. Ключове слово void говорить про те, що main не буде повертати будь-яких даних, а просто що-то виконає. String в дужках і символи[]означають, що метод може приймати на вхід якісь значення, наприклад, для їх подальшої обробки. А ім'я змінної args дає можливість звертатися по неї до даних усередині методу. Варто звернути увагу на те, що main, як і клас, обрамлений фігурними дужками, показуючи «свою» територію. Ну і тепер залишилося додати спосіб виведення результату роботи програми: class HelloWorld { public static void main(String[]args){ System.out.println(«Hello World!»); } } Дана команда просто виводить рядок в дужках на екран. В кінці використовується оператор крапка з комою. Таким чином Java вказується кінець вислови або рядка коду. Значення, яке потрібно вивести в якості результату, полягає в лапки.

Запуск і тестування першого додатка

Щоб запустити одержаний Hello World на Java, потрібно перейти в консоль. У Windows вона називається командним рядком, а в Linux - терміналом. Опинившись в консолі, потрібно дістатися до збереженого раніше файлу HelloWorld.java. Наприклад, в Windows він може виявитися по шляху C:JavaHello. Тоді достатньо ввести в консолі команду cd C:JavaHello. Перейшовши в папку з файлом програми, потрібно спочатку перевести її в байт-код. Для цього використовується наступна конструкція:
javac HelloWorld.java Після цього потрібно запустити цей клас на виконання. Для цього теж є окрема команда: java HelloWorld.
На екрані консолі повинен з'явитися результат роботи Hello World на Java - привітання навколишнього світу.

Висновок

Програмування на Java - дуже цікаве і корисне заняття. Дана платформа здатна запускатися на безлічі пристроїв - від простих мобільних телефонів до величезних серверних станцій. Багато великі інтернет-портали в якості основної платформи для обробки запитів серверу використовують саме Java. Також на ній пишеться код і для популярної нині операційної системи Android. А з такою тенденцією розвитку, як у неї, у Java є велике майбутнє.
Цікаво по темі
Елементи об'єктної моделі Java: абстрактний клас, інтерфейс
Елементи об'єктної моделі Java: абстрактний клас, інтерфейс
Головна думка абстрактного класу полягає в наступному тезі: іноді потрібні не готові класи, а в «сирому» вигляді. Такі заготовки не можна прямо
Як включити Java Firefox при проблемах блокування
Як включити Java Firefox при проблемах блокування
Поради початківцям, як включити Java Firefox при відображенні проблем безпеки сайту.
Як здійснюється перевірка Java-версії?
Як здійснюється перевірка Java-версії?
У процесі виконання завдань на комп'ютері або ноутбуці іноді потрібна наявність Java. Однією з найпоширеніших ...
Java: робота з файлами - запис, читання, видалення
Java: робота з файлами - запис, читання, видалення
Переважна більшість програм, написаних на Java, так чи інакше взаємодіють з файлами, зберігаючи і дістаючи звідти потрібну інформацію. Для операцій з
BigInteger Java: робота з великими числами
BigInteger Java: робота з великими числами
Для роботи з числами, які не можуть зберігається в стандартних примітивних типів, в Java є спеціальний клас BigInteger. Він не тільки інкапсулює їх
Java: InputStream. Потоки введення
Java: InputStream. Потоки введення
У даній статті ми розглянемо базовий клас для потоків вводу даних в Java - InputStream. Розберемо основну його функціональність і реалізації, які