Якщо засох картридж, що робити? Способи відновлення

1425 0 Новини високих технологій

Струменеві принтери характеризуються низькою вартістю і відмінною якістю кольорового друку. Однак ці пристрої мають один загальний недолік – швидке засихання будь-яких чорнила в картриджі. Це призводить до зміни якості роботи принтера і навіть повної відсутності печатки. Якщо засох картридж, що робити?

Засох картридж: що робити користувачеві?

Найбільш швидким і надійним способом вирішення проблеми буде придбання нового картриджа. З засохлим пристроєм можна звернутися в сервісний центр, де ви отримаєте професійну допомогу. Можна спробувати відновити роботу принтера за допомогою режиму форсованої прочищення.
Якщо засох картридж, що робити? Способи відновленняЗавдання по реанімуванню картриджа можна спробувати вирішити самостійно із застосуванням декількох дієвих способів. Але це потребує часу і, звичайно, доведеться докласти деякі зусилля. Крім того, потрібно враховувати, що це досить брудна робота - потім доведеться відмивати руки і робоче місце. Для реалізації одного з способів очищення картриджа потрібно придбати промивальну рідину і шприц з голкою, підготувати паперові рушники і невелику ємність з кришкою. Необхідно визначити ступінь засихання чорнила: перевернути негідні картриджі друкуючими головками вгору і капнути на них промивальну рідину зі шприца. Якщо склад всмоктується через сопла, то це означає, що процес відновлення буде недовгим.

Відновлення

Що робити, якщо засох картридж Canon або HP? У цьому випадку необхідно розчинити залишки чорнила і прочистити сопла. Для того щоб залити придбану промивальну рідину в картридж, потрібно акуратно відклеїти етикетку з номером. Під нею можна побачити спеціальні отвори. Потім слід заповнити промивної рідиною з шприца поролоновий адсорбер.
Якщо засох картридж, що робити? Способи відновленняДля кольорового картриджа потрібно 5 мілілітрів складу, для чорного – 10 мл Залишки спеціальної рідини для прочищення необхідно вилити в порожню ємність. У неї ж слід встановити картридж соплами вниз. Закрити ємність кришкою і залишити картридж отмачиваться на 24 години. Через добу розчин з залишками чорнила відкачати з допомогою шприца. Потім можна приступати до заправці картриджа і подальшої його установці на принтер. Включити режим форсованої прочищення та надрукувати тестову сторінку. Якщо вас не влаштувала якість друку, то він може повторити відмочування картриджа в будь-якої ємності з промивної рідиною.

Домашні засоби відновлення

Що робити якщо висохли чорнила в картриджі, а промивальну рідину не вдається знайти? Для початку слід переконатися в тому, що відсутність печатки не пов'язано з поломкою принтера. Для цього потрібно притиснути картридж соплами до паперового рушника або серветці. Відсутній або нечіткий відбиток вкаже на те, що чорнило в картриджі засохли. Для відновлення властивостей друку рекомендується скористатися домашніми засобами.

Чищення парою

Засохлий картридж слід акуратно встановити на носик киплячого чайника (бажано старого). Утворюється при нагріванні води пар буде потрапляти на сопла, оживляючи таким чином фарбувальні можливості деталі. Не слід тримати над парою сопла більше 5 секунд. Після виконання процедури необхідно протерти картридж серветкою. Рекомендується повторити дії кілька разів. Даний спосіб підходить не всім моделям принтерів.

"Містер Мускул" в допомогу

Що робити, якщо засохли картриджі принтера, а спеціальну рідину не вдається знайти? Замість неї можна використовувати спрей «Містер Мускул для очищення скла» (синього кольору).
Якщо засох картридж, що робити? Способи відновлення
Необхідно перевернути картридж соплами вгору, капнути трохи засобу на друкувальну голівку і почекати 10 хвилин. Потім потрібно придавити сопла до серветці і перевірити відбиток. Якщо результат негативний, необхідно використовувати інший спосіб прочищення друкуючої головки.

Тиск

Бувають ситуації, коли користувач поспішає роздрукувати документ, що включає принтер і виявляє, що засох картридж HP. Що робити, якщо під рукою немає чистячих засобів? Можна промити сопла чорнилом. Для цього необхідно створити всередині картриджа тиск. Користувачеві потрібно плоскогубцями відламати частина голки, щоб на шприці залишилося 2 сантиметри металу.
Якщо засох картридж, що робити? Способи відновлення
Далі слід відрізати невеликий шматок гумки або гумки. Саморобний ущільнення надіти на укорочену голку, набрати у шприц повітря. Встановити картридж на серветку соплами вгору, вставити голку в отвір для заправки і витиснути повітря із шприца. При цьому шматок гумки повинен повністю прикривати заправний отвір. Через сопла вийдуть чорнило.

Хімічна чистка

Існує три типи складів:
 • Кислотний. Складається з 10% есенції оцтової кислоти, 10% спирту, 80% дистильованої води. Підходить для кольорових принтерів HP.
 • Нейтральний. Складається з 10% гліцерину, 10% спирту, 80% дистильованої води. Застосовується при чищенні будь-яких картріджів.
 • Лужний. Складові - 10% аміаку, 10% спирту, 10% гліцерину, 70% дистильованої води. Підходить для принтерів Canon і Epson.
 • Відповідний склад користувач може приготувати самостійно, виявивши, що засох картридж. Що робити з саморобним миючим засобом?
  Якщо засох картридж, що робити? Способи відновлення

  Рідину необхідно вилити на паперовий рушник. Картридж поставити соплами вниз на серветку зі спеціальним складом. Почекати 2 дні. Порожній картридж можна помістити в розчин повністю. Варто зауважити, що в склад не можна занурювати поролоновий наповнювач.

  Альтернативні способи

  Багато користувачів засмучуються, коли виявляють, що засох струменевий картридж. Що робити, якщо відновити нормальну якість друку вищепереліченими способами не вдається? Абсолютно непридатний картридж можна покласти у ванну соплами вгору. Потім слід відкрити гарячу воду. Невелика цівка повинна потрапляти прямо на друкувальну голівку.
  Якщо засох картридж, що робити? Способи відновлення
  Картридж слід пересувати так, щоб вода пройшла через всі сопла. Струмінь промиє засохлі отвори, які не піддавалися звичайної чищенні. Через 2 хвилини потрібно закрити кран. Після цього необхідно покласти картридж на шматок тканини соплами вниз, дати їй обсохнути, ретельно протерти серветкою і встановити в принтер. Надрукувати пробну сторінку.

  Профілактика засихання картриджа

  Якщо жоден із способів відновлення не допоміг, то користувачеві доведеться придбати новий змінний блок з чорнилом. Які слід вживати заходів, щоб не засох картридж? Що робити для цього?
 • Щотижня запускати на друк малюнок для контролю наявності всіх кольорів.
 • Не тримати принтер біля обігрівача, на протязі, на сонце.
 • Не можна заклеювати сопла скотчем або клейкою стрічкою. Якщо принтер довгий час не буде використовуватися, рекомендується закрити всі кришки пристрою. Запасні картриджі слід зберігати в прохолодних і темних місцях.

  Популярі новини
  Загрузка...