Новини високих технологій
» » PDM-системи: огляд, приклади, порівняння. Впровадження PDM-систем

PDM-системи: огляд, приклади, порівняння. Впровадження PDM-систем

8-09-2017, 14:50
1 265
PDM-системи - це використання програмного забезпечення для управління даними про продукти і пов'язаної з процесом інформацією в єдиній центральній системі. Ця інформація включає дані автоматизованого проектування (CAD), моделі, інформацію про деталі, інструкції з виготовлення, вимоги, нотатки і документи. Система PDM забезпечує рішення для безпечного керування даними процесами і конфігурацією.

PDM-системи: історія створення технології

PDM-системи виникли традиційної діяльності з проектування, коли креслення і схеми продукту створювалися на папері з використанням інструментів САПР для створення списків деталей. Перші PDM системи, прикладами яких були паперові носії, використовували дані PDM і BOM в системах планування ресурсів підприємства (ERP) для координації всіх транзакційних операцій компанії (управління замовленнями клієнтів, купівля, облік витрат, логістика).


Цілі впровадження PDM-систем

Управління даними про продукти - це використання програмного забезпечення або інших інструментів для відстеження та контролю даних, пов'язаних з конкретним продуктом. Записані дані зазвичай включають технічні характеристики продукту, специфікації для виробництва і розробки, а також типи матеріалів, які будуть необхідні для виробництва товарів. Цілі управління даними продукту: загальне розуміння завдання всіма сторонами процесу; зведення до мінімуму помилок при виконанні проекту; дотримання високих стандартів контролю якості. Управління даними про продукцію дозволяє відслідковувати різні витрати, пов'язані із створенням і запуском, і в основному використовується інженерами.


Безпечне керування даними

Системи PDM фіксують і керують інформацією про продукти, гарантуючи, що інформація буде доставлятися користувачам протягом усього життєвого циклу продукту у правильному контексті. Безпека та адміністративна функціональність захищають права інтелектуальної власності за допомогою управління ролями, захистом на основі проектів та відповідними правами доступу. Системи PDM дозволяють компаніям оптимізувати наступні бізнес-процеси: швидкий пошук правильних даних; підвищення продуктивності і скорочення часу циклу; скорочення помилок і витрат на розробку; поліпшення процесу створення вартості; дотримання ділових і нормативних вимог; оптимізація операційних ресурсів; сприяння співробітництву між глобальними командами; забезпечення видимості, необхідної для кращого прийняття бізнес-рішень.

Управління конфігурацією

Система PDM забезпечує видимість, необхідну для управління і подання повного матеріалу (специфікації). Це полегшує вирівнювання і синхронізацію всіх джерел даних і етапів життєвого циклу.
PDM-системи: огляд, приклади, порівняння. Впровадження PDM-систем
Кращі PDM-системи для декількох додатків і декількох команд в організації і підтримують специфічні для бізнесу потреби. Вибір правильного програмного забезпечення PDM може забезпечити компанію в будь-якій галузі з міцною основою, яка може бути легко розширена до повної платформи управління життєвим циклом продукту (PLM).

Особливості та переваги

В рамках PDM основна увага приділяється управління і відстеження створення, зміни та архівування всієї інформації, пов'язаної з продуктом. Інформація, що зберігається та керована (на одному або декількох файлових серверах), включає інженерні дані, такі як система автоматизованого проектування (САПР), креслення і пов'язані з ними документи. Центральна база даних також управляє метаданими, такими як власник файлу і статус випуску компонентів, і виконує такі функції: перевірка даних продукту для декількох користувачів; управління інженерними змінами, контроль випуску і усунення проблем компонентів на всіх версіях; створення й маніпуляція специфікації матеріалів (BOM) для зборки; допомога в конфігурації управління варіантами продукту.
PDM дозволяє автоматично отримувати звіти про витрати на продукт і дозволяє компаніям, що виробляють складні продукти, поширювати дані про продукт на весь процес запуску PLM. Це значно підвищує ефективність процесу запуску.

Управління даними

PDM використовується в якості центрального сховища даних для історії процесів і продуктів і сприяє інтеграції та обміну даними між всіма бізнес-користувачами, включаючи менеджерів проектів, інженерів, продавців, покупців і груп забезпечення якості. Управління даними про продукцію орієнтоване на збір та підтримання інформації про продукти і послуги за рахунок її розвитку та строку корисного використання. Типова інформація, керована в модулі PDM включає: номер частини; опис деталі; постачальник/виробник; номер та опис постачальника; одиниця виміру; собівартість; схема або креслення САПР; паспорта матеріалів.
PDM-системи допомагають управляти і відстежувати всі зміни даних, пов'язані з продуктом, витрачати менше часу на організацію і відстеження, підвищити продуктивність за рахунок повторного використання даних дизайну, розширити співпрацю і використовувати візуальне управління.

Порівняння PDM-систем: специфікація та особливості

PDM-системи: огляд популярних і затребуваних рішень: NX - комерційний програмний пакет CAD CAM CAE PDM-системи, розроблений Siemens PLM Software. NX широко використовується в машинобудуванні, особливо в автомобільному і аерокосмічному секторах. NX зазвичай називають програмним додатком 3D PLM. Продукт підтримує всі етапи розробки продукту від концептуалізації (CAID), проектування (CAD) до аналізу (CAE) і виробництва (CAM). NX об'єднує етапи життєвого циклу продукту, використовуючи паралельний інженерний робочий процес, інструменти проектування і управління даними, які застосовуються у всіх функціональних областях. CATIA (комп'ютерне тривимірне інтерактивне додаток) являє собою багатоплатформний комерційний програмний пакет CAD/CAM/CAE, розроблений французькою компанією Dassault Systemes і продається у всьому світі компанією IBM. Написаний на мові програмування C ++. Підтримує кілька етапів розробки продукту (CAX): від концептуалізації, проектування (CAD) до виробництва (CAM) та аналізу (CAE). Широко використовується в машинобудуванні, особливо в автомобільній та аерокосмічній галузях.

Програмне забезпечення для 3D-моделювання

Solid Edge - це програмне забезпечення для моделювання параметричної 3D-моделі. Працює в Microsoft Windows і забезпечує надійне моделювання, складання і розробку для інженерів-механіків. Завдяки стороннім додаткам він має посилання на інші технології управління життєвим циклом продукту (PLM). Rhinoceros (Rhino) - це автономне комерційне програмне забезпечення для моделювання 3D-моделі NURBS, розроблене Robert McNeel & Associates. Програмне забезпечення зазвичай використовується для промислового дизайну, архітектури, морського дизайну, дизайну ювелірних виробів, автомобільного дизайну, CAD/CAM, швидкого прототипування, зворотної інженерії, проектування виробів, а також індустрії мультимедіа і графічного дизайну. Creo Elements/Pro (раніше Pro/ENGINEER) є стандартом в дизайні 3D-продуктів, в якому представлені найбільш сучасні інструменти для підвищення продуктивності, які сприяють передовим методам проектування, забезпечуючи при цьому відповідність стандартам галузі і компанії. Інтегровані, параметричні, 3D CAD/CAM/CAE-рішення дозволяють прискорити процес розробки при одночасній максимізації інновацій і якості.

PDM/PLM-системи: що це?

Системи управління даними про продукцію (PDM) і системи управління життєвим циклом продукту (PLM) широко використовуються в сучасних організаціях з розробки продуктів. Система PDM є одним з компонентів системи PLM. Загальні функції як PDM/PLM-системи: Управління документами: моделі САПР, креслення і метадані продукту зберігаються в центральному, або в розподіленому сховище. Як тільки дані про продукти та інша інформація перейдуть у сховище, вони можуть бути доступні зареєстрованим користувачам у визначеному форматі. Управління процесами і робочими потоками: PDM/PLM-системи надають необхідні дозволи для користувача і ефективно повідомляють про дії серед усіх зацікавлених сторін. Управління структурою продукту: користувачі можуть легко перевірити альтернативні частини і свої бізнес-впливу через ці системи. Управління деталями: системи PDM і PLM підкреслюють необхідність повторного використання та стандартизації компонентів.
Відмінності систем: PLM має більш широкий рівень інтеграції у різних відділах, використовує безліч інструментів САПР і працює з великим спектром продуктів. PDM працює тільки з даними про продукти, що належать до САПР. PLM розроблена на веб-платформі, тоді як система PDM не використовує веб. Вартість PLM-системи дуже висока в порівнянні з системою PDM. Реалізація PLM виправдана тільки для великих багатопозиційних організацій. Система управління даними про продукцію (PDM) є підмножиною системи управління життєвим циклом продукту (PLM). Системи PDM в основному обробляють дані про продукти, пов'язаних з CAD. Дизайнерські відділи є постачальниками вхідних даних для системи PDM. Система PLM вимагає участі на рівні організації та інтеграції інших інформаційних систем організації.
Цікаво по темі
SLDPRT: чим відкрити даний файл
SLDPRT: чим відкрити даний файл
У даному матеріалі ми поговоримо про формат SLDPRT. Чим відкрити файли з таким розширенням, і для яких цілей вони створюються, обговоримо далі. Мова
Програми для проектування кухні російською мовою
Програми для проектування кухні російською мовою
Одним з найбільш відповідальних і серйозних рішень є планування і проектування квартири, кухня - не ...
Багатоплатформове програмне забезпечення. Відповіді на питання
Багатоплатформове програмне забезпечення. Відповіді на питання
Людина – раб звички. Саме так сказав свого часу американський бізнесмен Роберт Кійосакі. В сучасному ...
Що таке нативний додаток? Мобільний додаток
Що таке нативний додаток? Мобільний додаток
У перекладі з англійської native означає «рідний». Нативний додаток розробляється для мобільних телефонів під конкретну операційну систему. Розробкою
«Windows 11» – назва наступної версії операційної системи від Microsoft?
«Windows 11» – назва наступної версії операційної системи від Microsoft?
Не так давно світ побачив нову версію операційної системи Windows від Microsoft, їй присвоїли номер 10 а не 9 як думали багато хто зацікавлені
"Автокад" - що це таке? Опис програми
"Автокад" - що це таке? Опис програми
Більше тридцяти років тому вийшла перша версія самої популярної системи автоматизованого проектування "Автокад". Що це за програма і які можливості