PDM-системи: огляд, приклади, порівняння. Впровадження PDM-систем

726 0 Новини високих технологій

PDM-системи - це використання програмного забезпечення для управління даними про продукти і пов'язаної з процесом інформацією в єдиній центральній системі. Ця інформація включає дані автоматизованого проектування (CAD), моделі, інформацію про деталі, інструкції з виготовлення, вимоги, нотатки і документи. Система PDM забезпечує рішення для безпечного керування даними процесами і конфігурацією.

PDM-системи: історія створення технології

PDM-системи виникли традиційної діяльності з проектування, коли креслення і схеми продукту створювалися на папері з використанням інструментів САПР для створення списків деталей. Перші PDM системи, прикладами яких були паперові носії, використовували дані PDM і BOM в системах планування ресурсів підприємства (ERP) для координації всіх транзакційних операцій компанії (управління замовленнями клієнтів, купівля, облік витрат, логістика).


PDM-системи: огляд, приклади, порівняння. Впровадження PDM-систем

Цілі впровадження PDM-систем

Управління даними про продукти - це використання програмного забезпечення або інших інструментів для відстеження та контролю даних, пов'язаних з конкретним продуктом. Записані дані зазвичай включають технічні характеристики продукту, специфікації для виробництва і розробки, а також типи матеріалів, які будуть необхідні для виробництва товарів. Цілі управління даними продукту:
 • загальне розуміння завдання всіма сторонами процесу;
 • зведення до мінімуму помилок при виконанні проекту;
 • дотримання високих стандартів контролю якості.
 • Управління даними про продукцію дозволяє відслідковувати різні витрати, пов'язані із створенням і запуском, і в основному використовується інженерами.


  PDM-системи: огляд, приклади, порівняння. Впровадження PDM-систем

  Безпечне керування даними

  Системи PDM фіксують і керують інформацією про продукти, гарантуючи, що інформація буде доставлятися користувачам протягом усього життєвого циклу продукту у правильному контексті. Безпека та адміністративна функціональність захищають права інтелектуальної власності за допомогою управління ролями, захистом на основі проектів та відповідними правами доступу. Системи PDM дозволяють компаніям оптимізувати наступні бізнес-процеси:
 • швидкий пошук правильних даних;
 • підвищення продуктивності і скорочення часу циклу;
 • скорочення помилок і витрат на розробку;
 • поліпшення процесу створення вартості;
 • дотримання ділових і нормативних вимог;
 • оптимізація операційних ресурсів;
 • сприяння співробітництву між глобальними командами;
 • забезпечення видимості, необхідної для кращого прийняття бізнес-рішень.
 • Управління конфігурацією

  Система PDM забезпечує видимість, необхідну для управління і подання повного матеріалу (специфікації). Це полегшує вирівнювання і синхронізацію всіх джерел даних і етапів життєвого циклу.
  PDM-системи: огляд, приклади, порівняння. Впровадження PDM-систем
  Кращі PDM-системи для декількох додатків і декількох команд в організації і підтримують специфічні для бізнесу потреби. Вибір правильного програмного забезпечення PDM може забезпечити компанію в будь-якій галузі з міцною основою, яка може бути легко розширена до повної платформи управління життєвим циклом продукту (PLM).

  Особливості та переваги

  В рамках PDM основна увага приділяється управління і відстеження створення, зміни та архівування всієї інформації, пов'язаної з продуктом. Інформація, що зберігається та керована (на одному або декількох файлових серверах), включає інженерні дані, такі як система автоматизованого проектування (САПР), креслення і пов'язані з ними документи. Центральна база даних також управляє метаданими, такими як власник файлу і статус випуску компонентів, і виконує такі функції:
 • перевірка даних продукту для декількох користувачів;
 • управління інженерними змінами, контроль випуску і усунення проблем компонентів на всіх версіях;
 • створення й маніпуляція специфікації матеріалів (BOM) для зборки;
 • допомога в конфігурації управління варіантами продукту.
 • PDM-системи: огляд, приклади, порівняння. Впровадження PDM-систем
  PDM дозволяє автоматично отримувати звіти про витрати на продукт і дозволяє компаніям, що виробляють складні продукти, поширювати дані про продукт на весь процес запуску PLM. Це значно підвищує ефективність процесу запуску.

  Управління даними

  PDM використовується в якості центрального сховища даних для історії процесів і продуктів і сприяє інтеграції та обміну даними між всіма бізнес-користувачами, включаючи менеджерів проектів, інженерів, продавців, покупців і груп забезпечення якості. Управління даними про продукцію орієнтоване на збір та підтримання інформації про продукти і послуги за рахунок її розвитку та строку корисного використання. Типова інформація, керована в модулі PDM включає:
 • номер частини;
 • опис деталі;
 • постачальник/виробник;
 • номер та опис постачальника;
 • одиниця виміру;
 • собівартість;
 • схема або креслення САПР;
 • паспорта матеріалів.
 • PDM-системи: огляд, приклади, порівняння. Впровадження PDM-систем
  PDM-системи допомагають управляти і відстежувати всі зміни даних, пов'язані з продуктом, витрачати менше часу на організацію і відстеження, підвищити продуктивність за рахунок повторного використання даних дизайну, розширити співпрацю і використовувати візуальне управління.

  Порівняння PDM-систем: специфікація та особливості

  PDM-системи: огляд популярних і затребуваних рішень: NX - комерційний програмний пакет CAD CAM CAE PDM-системи, розроблений Siemens PLM Software. NX широко використовується в машинобудуванні, особливо в автомобільному і аерокосмічному секторах. NX зазвичай називають програмним додатком 3D PLM. Продукт підтримує всі етапи розробки продукту від концептуалізації (CAID), проектування (CAD) до аналізу (CAE) і виробництва (CAM). NX об'єднує етапи життєвого циклу продукту, використовуючи паралельний інженерний робочий процес, інструменти проектування і управління даними, які застосовуються у всіх функціональних областях. CATIA (комп'ютерне тривимірне інтерактивне додаток) являє собою багатоплатформний комерційний програмний пакет CAD/CAM/CAE, розроблений французькою компанією Dassault Systemes і продається у всьому світі компанією IBM. Написаний на мові програмування C ++. Підтримує кілька етапів розробки продукту (CAX): від концептуалізації, проектування (CAD) до виробництва (CAM) та аналізу (CAE). Широко використовується в машинобудуванні, особливо в автомобільній та аерокосмічній галузях.
  PDM-системи: огляд, приклади, порівняння. Впровадження PDM-систем

  Програмне забезпечення для 3D-моделювання

  Solid Edge - це програмне забезпечення для моделювання параметричної 3D-моделі. Працює в Microsoft Windows і забезпечує надійне моделювання, складання і розробку для інженерів-механіків. Завдяки стороннім додаткам він має посилання на інші технології управління життєвим циклом продукту (PLM). Rhinoceros (Rhino) - це автономне комерційне програмне забезпечення для моделювання 3D-моделі NURBS, розроблене Robert McNeel & Associates. Програмне забезпечення зазвичай використовується для промислового дизайну, архітектури, морського дизайну, дизайну ювелірних виробів, автомобільного дизайну, CAD/CAM, швидкого прототипування, зворотної інженерії, проектування виробів, а також індустрії мультимедіа і графічного дизайну. Creo Elements/Pro (раніше Pro/ENGINEER) є стандартом в дизайні 3D-продуктів, в якому представлені найбільш сучасні інструменти для підвищення продуктивності, які сприяють передовим методам проектування, забезпечуючи при цьому відповідність стандартам галузі і компанії. Інтегровані, параметричні, 3D CAD/CAM/CAE-рішення дозволяють прискорити процес розробки при одночасній максимізації інновацій і якості.

  PDM/PLM-системи: що це?

  Системи управління даними про продукцію (PDM) і системи управління життєвим циклом продукту (PLM) широко використовуються в сучасних організаціях з розробки продуктів. Система PDM є одним з компонентів системи PLM. Загальні функції як PDM/PLM-системи:
 • Управління документами: моделі САПР, креслення і метадані продукту зберігаються в центральному, або в розподіленому сховище. Як тільки дані про продукти та інша інформація перейдуть у сховище, вони можуть бути доступні зареєстрованим користувачам у визначеному форматі.
 • Управління процесами і робочими потоками: PDM/PLM-системи надають необхідні дозволи для користувача і ефективно повідомляють про дії серед усіх зацікавлених сторін.
 • Управління структурою продукту: користувачі можуть легко перевірити альтернативні частини і свої бізнес-впливу через ці системи.
 • Управління деталями: системи PDM і PLM підкреслюють необхідність повторного використання та стандартизації компонентів.
 • PDM-системи: огляд, приклади, порівняння. Впровадження PDM-систем
  Відмінності систем:
 • PLM має більш широкий рівень інтеграції у різних відділах, використовує безліч інструментів САПР і працює з великим спектром продуктів. PDM працює тільки з даними про продукти, що належать до САПР.
 • PLM розроблена на веб-платформі, тоді як система PDM не використовує веб.
 • Вартість PLM-системи дуже висока в порівнянні з системою PDM. Реалізація PLM виправдана тільки для великих багатопозиційних організацій.
 • Система управління даними про продукцію (PDM) є підмножиною системи управління життєвим циклом продукту (PLM). Системи PDM в основному обробляють дані про продукти, пов'язаних з CAD. Дизайнерські відділи є постачальниками вхідних даних для системи PDM. Система PLM вимагає участі на рівні організації та інтеграції інших інформаційних систем організації.

  Популярі новини
  Загрузка...