Циклоп «Марвела» - персонаж у всесвіті Marvel Comics. Циклоп Marvel Comics: опис, характеристика, сила, здібності

618 0 Новини високих технологій

Практично кожен з них страждав, був ізгоєм, втрачав близьких, жив у страху, боячись ворогів і самого себе. Комусь вдавалося знайти дорогу до світла, а хтось усе більше поринав у пітьму. У будь-якому випадку історія життя кожного персонажа всесвіту «Марвел» по-своєму цікава. У цій статті ми з'ясуємо, хто такий Циклоп (Marvel Comics). Крім цього, звернемо увагу на його здібності, біографію і особисте життя.

Cyclops: біографія і досьє («Марвел»)

Скотт Саммерс народився в Анкориджі, що знаходиться на Алясці, в сім'ї Крістофера Саммерса, льотчик-випробувач ВВС США, і його дружини Кетрін Енн. Пізніше у нього з'явився молодший брат Алекс, і якийсь час вони росли разом. До того нещасного випадку.
Циклоп «Марвела» - персонаж у всесвіті Marvel Comics. Циклоп Marvel Comics: опис, характеристика, сила, здібностіОдного разу, коли родина поверталася з відпустки, їх літак атакував космічний корабель інопланетної раси Ши'ар. Нападу уникнув лише один парашут, до якого батьки пристебнули синів. Вони встигли виштовхнути їх з літака, а самі, ймовірно, загинули при вибуху. На жаль, вогонь пошкодив парашут, тому він не розкрився. Скотт з жахом помітив, як вони швидко наближаються до землі. Тоді-то вперше і проявилися його здібності. Випустивши оптичний розряд, Скотт сповільнив падіння. Саме це і зберегло життя обом. Щоб уберегти брата, Скотт прийняв весь удар на себе, із-за чого отримав сильну травму голови і був госпіталізований. Але неприємності тільки починалися. Дуже скоро здібності мутанта привернули увагу небезпечного злочинця Натаніеля Ессекса (Злидень), який давно був схиблений на прізвища Саммерс.


Новий будинок

Злидень тоді переховувався під іменем Майкла Милбери і керував лабораторією, замаскованої під дитячий притулок. Коли він дізнався про неймовірні здібності Скотта, то вирішив розкрити весь його потенціал. І вже придумав, яким чином це зробити. Вчений розлучив його з Алексом (повернув брата додому), що зробило Скотта емоційно вразливим. Тому одного разу, прокинувшись вночі, він не стримав свої здібності і потужним променем знищив дах лікарні. Після інциденту хлопця відправили в тривалу кому, а прокинувся він уже в притулку Майкла Милбери, де проводилися моторошні експерименти над такими, як він.
Циклоп «Марвела» - персонаж у всесвіті Marvel Comics. Циклоп Marvel Comics: опис, характеристика, сила, здібності
Неконтрольовану і руйнівну силу мутанта Злидень стримував за допомогою ментальних блоків. Сам же прикинувся сиротою по імені Натан, який постійно знущався над Скоттом. А коли спробували усиновити хлопчика, Натан позбавився від потенційних батьків. Скотт Саммерс дорослішав, а разом з цим посилювалися головний біль і втому в очах, що було наслідком мутації. Потрібно було щось робити, і його відправили в Вашингтон до окуліста, яким також прикинувся Злидень. Там учений з'ясував, що існує матеріал, здатний стримувати оптичні вибухи. Його називали рубіновим кварцом. Роздобувши пару кристалів, Ессекс зробив хлопцеві спеціальні окуляри. Біль вщух, і це допомогло мутанту втекти.

Перший ворог

На волі Скотту довелося нелегко. Коли метаболізм досяг критичного рівня, здатності знову вирвалися назовні. Потужний енергетичний постріл з очей вдарив в кран, який розвалився і почав падати на натовп людей. Ще одним ударом він встиг знищити падаючі уламки. Але натовп негативно поставилася до Скотту, і йому довелося сховатися. Пізніше він зустрів мутанта по імені Джек Вінтерс, який став йому другим батьком. Але це була ілюзія, оскільки містера Уінтерс хвилювали лише власні цілі.
Циклоп «Марвела» - персонаж у всесвіті Marvel Comics. Циклоп Marvel Comics: опис, характеристика, сила, здібності

Він попросив мутанта допомогти йому проникнути на територію атомної електростанції, де під впливом радіоактивного опромінення він колись отримав здібності. Скотт погодився тільки допомогти розправитися з охороною, бо знав, що інакше Джек всіх повбиває. На щастя, його задум не вдався. За хлопцем вже довгий час стежив професор Ксавье. Він втрутився і допоміг йому перемогти Джека. Тоді Скотт і отримав пропозицію, кардинально змінило все його життя.

Серед своїх

Професор Ксавьє володів школою для мутантів, який навчав їх контролю над здібностями. Те ж саме він пообіцяв і Скотту Саммерсу. Хлопець погодився, так у нього і виходу іншого не було. Він залишився в школі, і там же отримав своє знамените прізвисько Циклоп (Marvel Comics), з-за його окулярів, зроблених з рубінового кварцу. Звичайно, повного контролю над своїми силами він отримати не зміг, але впевнено користуватися ними навчився. Минув час, і Скотт познайомився з іншими учнями, такими ж мутантами, як і він. Між собою вони називали його Тонкий через худорлявої статури. У результаті була сформована команда , в яку входили Людина-лід, Фенікс, Звір, Архангел і Циклоп – «Люди Ікс» (герої «Марвела»). Лідером групи Ксавьє призначив Циклопа. За цей час вони стали як батько і син. Скотт у всьому підтримував його і особисто займався пошуком нових мутантів.
Циклоп «Марвела» - персонаж у всесвіті Marvel Comics. Циклоп Marvel Comics: опис, характеристика, сила, здібності
За довгі роки в школі монстрів Циклоп «Марвела» сильно змінився. Мовчазний і невпевнений у собі хлопець кудись зник. На його місці з'явився справжній лідер, який став одним з найсильніших мутантів у світі. Вольовий, дисциплінований, відповідальний і безстрашний, він швидко завоював авторитет серед оточуючих. І навіть коли склад «Людей Ікс» змінювався, Циклоп завжди залишався лідером команди.

Романтичні відносини

Ідея Ксавьє про те, що коли-небудь всі мутанти зможуть мирно грати в карти й пити чай з людьми, повністю передалася Скотту. Він витрачав багато сил, щоб втілити це в життя, поки не задумався про власне щастя. Циклоп закохався в колегу, телепатку Джину Грей (Фенікс), хоча й боявся починати відносини, адже знав, що кожен, хто знаходиться поруч з ним, не може бути в безпеці. Також він був не впевнений у власній привабливості і вважав, що Джині більше подобається Уоррен Кеннет (Архангел). Але телепатке теж подобався Скотт Саммерс, і скоро у них почалися стосунки, які тривали досить довго. Після подій, які сталися в «Сазі про Темному феніксі», де Джин Грей знищила саму себе, у Скотта були й інші подруги. Якось йому довелося побувати на борту рибальського траулера «Аркадія». Там він познайомився з капітаном Чи Форрестер, і між ними одразу спалахнули почуття. Ось тільки Циклоп «Марвела» ще не забув Джин Грей, тому їх роман не тривав довго.
Циклоп «Марвела» - персонаж у всесвіті Marvel Comics. Циклоп Marvel Comics: опис, характеристика, сила, здібності
Незабаром Скотту довелося виїхати. Він прибув на Аляску, де жили його брат Алекс і дід, який володів невеликою авіакомпанією. Коли він представляв онукові своїх пілотів, Циклоп помітив рудоволосу дівчину, Медлін Прайор, точну копію Джини Грей. У них почався роман, в результаті якого дівчина завагітніла. Але через деякий час мутант знову приєднався до «Людей Ікс» і вже не міг постійно бути поруч з нею. Він часто вилітав на виконання місій, а Медлін залишалася в особняку одна. Скотта не виявилося поруч навіть тоді, коли у дівчини відійшли води. Вона дуже образилася, тому син Циклопа «Марвела» отримав ім'я Натан. Звичайно, це викликало бурю емоцій у Скотта. Він хотів назвати його Крістофер Чарльз, на честь батька. А це ім'я нагадувало йому про знущання хулігана Натана, коли мутант жив у притулку Натаніеля Ессекса.

Здібності

Якою силою володіє Циклоп «Марвела»? Як і будь-мутант, він має певні здібності:
 • Оптичний вибух. Основна здатність Циклопа полягає в проектуванні потужних променів, що виходять з його очей. Цю енергію клітини мутанта поглинають з навколишнього середовища. Сила вибуху точно невідома, але при бажанні він може пробити товсту броньовану сталь. Хоча кількість черпаемой енергії нескінченно, витривалість мутанта має свою межу. Проектуючи промені тривалий час, він може втратити контроль над своєю силою.
 • Просторове розуміння. Завдяки цій здатності Циклоп «Марвела» може випускати свої промені так, щоб вони відбивалися від різних предметів. Таким чином він може вражати відразу кілька цілей.
 • Опір енергії. Власна енергія для нього нешкідлива.
 • Циклоп «Марвела» - персонаж у всесвіті Marvel Comics. Циклоп Marvel Comics: опис, характеристика, сила, здібності
  До навичкам Циклопа відносяться:
 • Лідерство і стратегія. За час роботи у команді «Люди Ікс» він виробив стратегічних і лідерські навички. Більшість мутантів готові були піти з ним на будь-яке завдання.
 • Майстер бою. Циклоп «Марвела» має хорошу фізичну підготовку і непогано володіє бойовими мистецтвами.
 • Опір ментальним атак. За час навчання у професора Ксавьє Скотт став стійкий до психічних маніпуляцій. Навіть телепатам вищого рівня було складно пробити захист його підсвідомості.
 • Льотчик. Хороші льотні навички він, мабуть, успадкував від батька. Тому її часто садили за штурвал особистого корабля «Людей Ікс».
 • Циклоп («Марвел») – фільм

  Циклоп – персонаж практично кожного фільму про «Людей Ікс». В картинах «Люди X», «Люди Х - 2», «Люди X: Остання битва» і «Люди X: Дні минулого майбутнього» зіграв Джеймс Марсден. Там він завжди виступав лідером мутантів, але головну роль постійно ділив зі своїм конкурентом, Росомахою.
  Циклоп «Марвела» - персонаж у всесвіті Marvel Comics. Циклоп Marvel Comics: опис, характеристика, сила, здібності
  У фільмі «Люди X: Початок. Росомаха» роль мутанта виконав Тім Пакок. А у фантастичному бойовику «Люди X: Апокаліпсис» Скотта Саммерса зіграв Тай Шерідан.

  Популярі новини
  Загрузка...