Новини високих технологій
» » Чому мережева не бачить мережевий кабель

Чому мережева не бачить мережевий кабель

17-12-2016, 13:10
1 485
З'єднання інтернету за допомогою кабелю є прийнятнішим за того, що швидкість передачі даних висока, а загальна якість сигналу вище. Але із-за наявності великої кількості фізичних компонентів, які розташовані на досить масштабне просторі, створюється ризик пошкодження дротових з'єднань. Тому USB-модем вважається більш надійним джерелом, незважаючи на більш низьку швидкість з'єднання.

Можливі причини

Але кабельним з'єднанням користується велика кількість людей. І ось ще вчора був високошвидкісний доступ, а зараз мережева не бачить мережевий кабель. Хто винен в цьому і що потрібно робити? Серед ймовірних причин можуть бути:


Мимовільне відключення мережевого кабелю. Пошкодження. Вихід з ладу мережевої карти. Відсутність або пошкодження мережевого драйвера. Неправильні налаштування комп'ютера.

Проблеми з провідним з'єднанням

Отже, комп'ютер не бачить мережевий кабель. В чому справа? Сам провід, а також коннектори-роз'єми є найслабшою ланкою. Як правило, частина проводу розташована в самій квартирі, а решта – на сходовому майданчику в під'їзді. Останнім часом робітники-монтажники відрізняються очевидною недбалістю у виконанні своєї роботи. Вони прокладають кабель без додаткового захисту і в місцях, які легко доступні. Будь-хуліган, має схильність до вандалізму, який проходить мимо, обов'язково захоче потягнути за звисаючий провід і цим дією позбавити доступу до Мережі цілий поверх. Тому в першу чергу потрібно контролювати весь процес установки провідного Інтернету. Треба вимагати від інженерів дотримання всіх стандартів. Наступний тонкий момент, з-за якого мережева не бачить мережевий кабель, – його проводка всередині квартири. Якщо в ній присутні діти, а також домашні тварини, завжди є небезпека. Дроти бажано розміщувати в важкодоступних місцях. Собаки і кішки дуже люблять кусати, гризти різні мотузки. А електричні поля з якоїсь причини для вихованців дуже привабливі.


Треба уважно прослідкувати мережевий провід на всіх видимих ділянках. Якщо виявлені пошкодження, то краще замінити весь шматок відразу. Треба перевірити, не випав з гнізда штекер. Варто вийняти рознімання і вставити його знову. При цьому повинен послишаться характерне клацання. Необхідно уважно оглянути всі контакти роз'єму. Якщо видно, що є погнуті або відламані, роз'єм вимагає заміни. Остаточною перевіркою працездатності кабелю є підключення до іншого комп'ютера. Якщо і його мережева плата не бачить кабель, то несправність точно в ньому. Інакше потрібно розбиратися з ПК.

Проблеми персонального комп'ютера

Імовірно проблема криється або в системному блоці, або в операційній системі. Найбільш частою причиною того, що комп'ютер чи ноутбук не бачить мережевий кабель, є збій налаштувань системи. Потрібно зайти в "Панель управління" і поміняти їх на вірні. Дізнатися про налаштування можна у провайдера. Якщо раніше з'єднання працювало нормально, то можна відкотити операційну систему до попереднього стану, що здатне позбавити від проблеми. Дуже часто Інтернет перестає працювати із-за дуже активного серфінгу, коли відвідуються підозрілі сайти, а антивірус не встановлено.
У тому випадку, якщо відкат не допоміг і мережева не бачить мережевий кабель, потрібно відкрити інтерфейс з'єднання і провести діагностику підключення. Буває так, що неправильно виставлена гранична швидкість Мережі. Потрібно перевірити ці налаштування.

Проблема з драйвером

Ці системні програми – ще одна часта проблема, яка призводить до порушень в роботі Мережі. Де драйвери брати і як правильно встановлювати? Повний їх комплект можна знайти на диску від материнської плати або в спеціальних збірниках драйверів. Якщо мережева не бачить мережевий кабель, а мучитися з пошуком відповідного драйвера користувачеві не хочеться, можна просто перевстановити операційну систему. Після цього всі налаштування будуть в порядку, а драйвери встановляться самі. Основною перешкодою до використання даного методу є неминуча втрата всіх налаштувань. Після переустановки потрібно буде знову інсталювати всі програми. Зазвичай варто вдатися до перевстановлення операційної системи тоді, коли вона починає погано працювати, а комп'ютер часто зависає, гальмує.

Оновлення ОС

Є ще одне рішення, яке менш кардинально, – запуск автоматичного оновлення системи. Але якщо на комп'ютері не встановлена найсвіжіша версія ОС, оновлень для неї може вже не бути через припинення підтримки. Така ж ситуація і з піратськими копіями. При спробі їх оновлення велика ймовірність повного знищення системи. Потрібні драйвери можна завантажити з Інтернету. Цей спосіб годиться, якщо вдома є і інші пристрої, що проблем із з'єднанням не відчувають. Необхідно зайти на офіційний сайт виробника обладнання, знайти потрібну модель і завантажити. Після цього можна буде встановити драйвер за допомогою майстра операційної системи.

Підсумки

Чому не бачить мережевий кабель комп'ютер або ноутбук? Основні причини перераховані. Якщо виявити правильну, то можна впоратися з проблемою самотужки, не маючи багатого досвіду. Якщо нічого не допомагає, то залишається тільки віднести техніку в сервісний центр, де досвідчені майстри допоможуть вирішити проблему з мережевим з'єднанням.
Цікаво по темі
Як відкривати порти: покрокова інструкція
Як відкривати порти: покрокова інструкція
Як порти відкривати на роутерах, знають багато. Але часто бувають такі ситуації, коли користувач це робить, але перевірка ззовні показує, що все-таки
Не працює звук після перевстановлення "Віндовс 7" - що робити?
Не працює звук після перевстановлення "Віндовс 7" - що робити?
По тим чи іншим причинам операційна система "Віндовс" іноді змушує вдатися до її перевстановлення. І дуже часто виникає дуже неприємна для
Немає сигналу (No signal detected) на моніторі: що робити і в чому причина? Можливі неполадки та їх усунення
Немає сигналу (No signal detected) на моніторі: що робити і в чому причина? Можливі неполадки та їх усунення
Інноваційні технології сьогодні розвиваються з неймовірною швидкістю. Але нові розробки породжують і незнайомі проблеми, пов'язані, як правило, з
Як з телефону передати інтернет на комп'ютер в сучасних умовах
Як з телефону передати інтернет на комп'ютер в сучасних умовах
Що робити, якщо вам необхідно виконати термінову роботу, а поблизу немає безкоштовного інтернету? Як вирішити цю проблему? Багато користувачів
Даний кабель або аксесуар не сертифікований: причина проблеми та шляхи вирішення
Даний кабель або аксесуар не сертифікований: причина проблеми та шляхи вирішення
«Даний кабель або аксесуар не сертифікований» - це повідомлення, з яким ви не могли стикатися особисто, але обов'язково про нього чули. Всі ми
Як на «Андроїд» збільшити швидкість Інтернету: три простих методи
Як на «Андроїд» збільшити швидкість Інтернету: три простих методи
Хоча "Андроїд-системи", що встановлюються на смартфонах і планшетах, і вважаються досить стабільними і в деякому роді навіть «просунутими», на них