"Алхімія" (Skyrim): рецепти зілля, прокачування, ефекти інгредієнтів

1210 0 Новини високих технологій

Зварити смертельна отрута, стати невидимим, створити зцілююче зілля – все це і багато іншого дозволить навичка «Алхімія». Skyrim включає в себе чимало різних умінь, але за цією розвагою ви явно проведете не одну годину. Про те, як прокачати цей навик, і про всіх його можливостях ми розповімо в цьому огляді.

"Алхімія" (Skyrim): рецепти зілля, прокачування, ефекти інгредієнтів

Без зілля нікуди

Будь-якому гравцеві вкрай необхідний хоча б стандартний набір еліксирів, що відновлюють здоров'я або магію. Звичайно, такі зілля можна відшукати практично в будь-яких локаціях гри. Крім того, еліксири і отрути з задоволенням продадуть вам всі торговці. Але цього навряд чи вистачить, адже знайти або купити зілля можна зовсім не в тій кількості, що вам знадобиться для проходження, особливо складних місій і квестів. Будь сильний супротивник може вбити вас за кілька хвилин, якщо вчасно не відновити здоров'я. Так що «Алхімія» – один з найбільш корисних навичок, які присутні в грі. І його вивченням слід обов'язково зайнятися, адже на це є ще чимало інших причин.


"Алхімія" (Skyrim): рецепти зілля, прокачування, ефекти інгредієнтів

Основні переваги вміння

Насамперед це можливість підвищити своє здоров'я або параметри сили, витривалості, удару тощо. Крім того, завдяки цій навичці можна швидко заробити чимало грошей. І це далеко не всі можливості, які дає гравцеві «Алхімія». Skyrim - досить небезпечне місце, і без цілющих зіль гравцеві буде складно. Також завдяки цьому навику можна створити отрута, який цілком серйозно підвищить шкоди від вашого зброї. Вивчивши деякі властивості інгредієнтів, можна стати невидимим або навчитися дихати під водою. Список основних ефектів:


 • Відновлення, підвищення кваліфікації і регенерація здоров'я, магії або запасу сил.
 • Опір вогню.
 • Неприйняття електрики.
 • Опір холоду.
 • Невидимість.
 • Водне дихання.
 • Шкоди здоров'ю, запасу сил або магії.
 • Параліч.
 • Зцілення хвороб.
 • Підвищення стерпного ваги.
 • Все це стане можливим завдяки науці "Алхімія". Гра Skyrim дозволить також створити зілля, що підвищують всі інші навички: відновлення, зміна, чаклунство, ілюзія, алхімія, зачарование, важка і легка броня, кишенькові крадіжки, руйнування і так далі. Змішуючи інгредієнти між собою, можна створити відвари з кількома позитивними або негативними властивостями, що значно збільшує не тільки їх силу, але і вартість. Якщо ви вирішили грунтовно вивчити цей навик, то, перш ніж приступити до навчання, отримаєте бонус від каменя «Мага». Знайти його можна неподалік від містечка Ривервуда. Активація цього каменю-зберігача збільшить швидкість вивчення досвіду «Алхімія» на 20 %. Крім того, з цим знаком ви будете швидше прокачувати всі інші види магії: зачарование, руйнування, відновлення і так далі.

  Що потрібно для алхімічних занять

  Для того щоб зайнятися «зельеварением», перш за все вам знадобиться лабораторія, створена для роботи з таким магічним мистецтвом, як «Алхімія». Skyrim надасть вам чимало подібного обладнання. Алхімічний стіл ви зможете знайти в кожному місті, а також у невеликих поселеннях, у крамницях травників або магів. Крім того, такі пристосування зустрічаються в квестових локаціях, включаючи підземелля і печери.
  "Алхімія" (Skyrim): рецепти зілля, прокачування, ефекти інгредієнтів
  Для того щоб створювати зілля і отрути, крім столу, що вам будуть потрібні інгредієнти, до яких відносяться рослини, крила метеликів, а також частини тварин і монстрів. Знайти ці складові можна в будь-якому місці великої карти: трави і квіти ростуть біля доріг і на галявинах, звірів і риб в цих краях теж чимало, втім, як і казкових істот. Крім того, знайти інгредієнти можна у скринях або на трупи повержених ворогів. Але найпростіший спосіб – це купівля у торговців і травників, а таких персонажів ви завжди знайдете на теренах Skyrim. "Алхімія", "Зачарование" – це ті навички, які варто відразу ж почати вивчати і прокачувати новачкові. Адже завдяки їм можна заробляти не тільки досвід, але й досить серйозні суми. А вони ніколи не будуть зайвими в грі Skyrim.

  Алхімія: інгредієнти

  Вибір подібних інгредієнтів в грі дійсно справляє враження. Адже для створення зілля тут є близько ста різноманітних частин рослин або звірів. І рано чи пізно вам захочеться дізнатися всі ефекти цих елементів. Спочатку в грі будуть доступні лише найпростіші, адже більш дорогі і рідкісні і коштують на порядок більше, і добути їх набагато складніше. Але навіть на вивчення перших інгредієнтів ви витратите чимало часу. Кожен компонент включає в себе чотири основних ефекту. І якщо перший дізнатися буде неважко – треба лише з'їсти предмет, то з іншими доведеться помучитися. В цьому випадку допоможе прокачування перка «Експериментатор». Цей навик дає можливість відкрити більше ефектів при поїданні елементів. Якщо ж ви не хочете витрачати на нього окуляри досвіду, то є ще кілька способів дізнатися про властивості інгредієнтів навички «Алхімія»:
 • Рецепти.
 • Робота за алхімічним столом.
 • Купити рецепти можна у будь-якого травника або продавця книг. З цих записів можна зробити висновок про кількох ефектах того або іншого інгредієнта. Але набагато цікавіше проводити дослідження за лабораторним обладнанням. Адже тут вам потрібно буде поєднувати два або три компонента з однаковим ефектом, для того щоб отримати якесь зілля. Наприклад, властивість підвищення здоров'я має крило монарха і блакитний горноцвет. Поєднавши ці два елемента, ви не тільки відкриєте їх ефекти, але і створите зілля, відновлювати здоров'я.
  "Алхімія" (Skyrim): рецепти зілля, прокачування, ефекти інгредієнтів

  Рідкісні елементи

  Звичайно, витрачати звичайні квіти або частини звірів, які можна легко і швидко знайти, не так страшно, як рідкісні інгредієнти типу ікла саблезуба. Подібні елементи не тільки рідко випадають, але і дуже дорого коштують. Так що не варто витрачати їх даремно. Далі наведено особливо рідкісні елементи і їх ефекти в грі Skyrim. Таблиця алхімії (рідкі інгредієнти):

  Корінь Нирна (червоний)  Зменшення здоров'я  Пошкодження витривалості  Невидимість  Неприйняття магії  Великі роги  Відновлення витривалості  Підвищення витривалості  Уповільнення  Пошкодження відновлення витривалості  Вересове серце  Заповнення магії  Поліпшення навички блокування  Параліч  Збільшення запасу мани  Око саблезуба  Поповнення витривалості  Шкоди здоров'ю  Вразливість до отрути  Додавання мани  Перлина  Відновлення витривалості  Поліпшення навички блокування  Відновлення мани  Неприйняття електрики  Зуби крижаного привиди  Сприйнятливість до холоду  Поліпшення носіння важкої броні  Невидимість  Сприйнятливість до полум'я  Ікло саблезуба  Додавання запасу сил  Поліпшення носіння важкої броні  Поліпшення ковальської справи  Сприйнятливість до отрут  Дзьоб яструба  Поповнення запасу сил  Неприйняття холоду  Збільшення ваги переноситься  Неприйняття електрики  Місячний цукор  Сприйнятливість до вогню  Неприйняття холоду  Поповнення мани  Збільшення швидкості регенерації магії  Маленька перлина  Поповнення витривалості  Поліпшення вміння: одноручне зброю  Поліпшення навички: відновлення  Неприйняття холоду  Маленькі роги  Сприйнятливість до отрути  Поліпшення навички: відновлення  Тривалий шкоди витривалості  Шкоди ХР  Ведмежі кігті  Поповнення витривалості  Збільшення запасу здоров'я  Поліпшення вміння: одноручне зброю  Порушення відновлення мани  Морозна сіль  Сприйнятливість до вогню  Неприйняття холоду  Поповнення магії  Підвищення уміння: чаклунство  Вогняна сіль  Сприйнятливість до холоду  Опір вогню  Поповнення магії  Покращена регенерація магії  Палець велетня  Пошкодження витривалості  Підвищення здоров'я  Збільшення переносимого вантажу  Пошкодження відновлення витривалості  Серце Даедра  Поповнення здоров'я  Пошкодження відновлення витривалості  Шкоди мане  Страх  Сіль порожнечі  Сприйнятливість до електрики  Неприйняття магії  Ушкодження здоров'я  Підвищення мани  Товчений бивень мамонта  Поповнення витривалості  Підвищення уміння: скритність  Сприйнятливість до вогню  Страх  Людське м'ясо  Ушкодження здоров'я  Параліч  Відновлення мани  Підвищення уміння: скритність  Людське серце  Ушкодження здоров'я  Зменшення магії  Пошкодження швидкості регенерації магії  Сказ

  З виходом нових оновлень додалося й кілька нових інгредієнтів, які ви можете відшукати на просторах Skyrim. Моди, алхімія в яких грає не останню роль, містять такі елементи:

  Жовтий горноцвет  Несприйнятливість до отрут  Збільшення запасу здоров'я  Поліпшення вміння: відновлення  Пошкодження відновлення витривалості  Крило метелика предка  Зменшення запасу сил  Підвищення уміння: чаклунство  Пошкодження швидкості відновлення магії  Підвищення уміння: зачарование  Світиться квітка  Несприйнятливість до магії  Страх  Збільшення швидкості відновлення здоров'я  Параліч  Усик корус-мисливця  Зменшення запасу сил  Підвищення уміння: чаклунство  Пошкодження регенерації магії  Поліпшення навички: зачарование  Отруйний квітка  Зменшення здоров'я  Страх  Збільшення переносимого вантажу  Уповільнення  Лососева ікра  Водне дихання  Підвищення запасу магії  Швидке відновлення магії  Відновлення витривалості  Яйце яструба  Неприйняття магії  Водне дихання  Пошкодження відновлення магії  Затяжний шкоди витривалості  Вредозобник  Спустошення шкали здоров'я  Спустошення витривалості  Спустошення магії  Тривалий шкоди здоров'ю  Деревина горілого спириггана  Сприйнятливість до вогню  Підвищення уміння: зміна  Пошкодження відновлення магії  Уповільнення  Желе нетча  Параліч  Збільшення переносимого вантажу  Відновлення витривалості  Страх  Желе попелястого стрибуна  Заповнення здоров'я  Поліпшення навички: легка броня  Неприйняття електрики  Сприйнятливість до холоду  Імператорський зонтичний мох  Зменшення здоров'я  Підвищення магії  Поліпшення швидкості відновлення здоров'я  Підвищення уміння: дворучне зброю  Кабанячий ікло  Збільшення запасу сил  Збільшення здоров'я  Підвищення уміння: блокування  Сказ  Корінь трами  Сприйнятливість до електрики  Збільшення переносимого вантажу  Шкоди магії  Уповільнення  Попіл породження  Спустошення витривалості  Опір вогню  Підвищення уміння: зачарование  Спустошення мани  Попеляста повзуча лоза  Пошкодження запасу сил  Невидимість  Неприйняття вогню  Підвищення уміння: руйнування  Стручок попелястої трави  Неприйняття вогню  Сприйнятливість до електрики  Підвищення уміння: злом  Підвищення скритності  Пір'я фельсадской крячки  Поповнення здоров'я  Підвищення уміння: легка броня  Зцілення хвороб  Несприйнятливість магії

  Ось, мабуть, і всі рідкі інгредієнти, які знадобляться для вивчення досвіду «Алхімія». Рецепти зілля можна створити самому, знаючи ці основні параметри.

  Прокачуємо навик

  Підвищити ранг цього вміння можна декількома способами в грі Skyrim. Як прокачати «Алхімію»? Насамперед необхідно постійно нею займатися, адже від створення зіль і отрут зростає і рівень цього навику. При цьому, чим вдаліше експеримент, тим більше досвіду ви отримаєте за створення подібного «відвару».
  "Алхімія" (Skyrim): рецепти зілля, прокачування, ефекти інгредієнтів
  Крім того, сильні зілля і коштують дорожче, так що ви заробите на їх продаж чимало золота, яке вам знадобиться в проходженні гри Skyrim. Як прокачати «Алхімію» швидко? У деяких локаціях можна знайти книги, прочитання яких додасть досвіду цьому навику. Список видань:
 • "Гра за обідом".
 • "Пісня алхіміків".
 • "Маннимарко, Король Черв'яків".
 • "Де Рерум Диреннис".
 • "Путівник по рослинам "Висування".
 • Знайти ці книги можна в будь-якій локації гри, включаючи будинки персонажів, скрині і схованки в печерах або книжкові полиці у замках. Загалом, не лінуйтеся обшукувати околиці в пошуках цих корисних предметів. Крім того, підвищити цей навик можна, виконуючи спеціальні квести ігри Skyrim, «Потойбічна алхімія» - один з них. При виконанні цього завдання рівень вашої майстерності в цьому вмінні переконливо зросте.

  Вчення – світло

  Підвищення навички «Алхімія» (Skyrim) можливо і при покупці знань у вчителів. Усього їх кілька:
 • Ламі – персонаж, що живе в Морфале.
 • Аркадія – алхімік з міста Вайтран.
 • Бабетта – персонаж фракції «Темне братство».
 • Такі уроки коштують недешево, але вони швидко окупаються. Адже чим вище навик, тим зілля сильніше і дорожче. При цьому ви завжди зможете купити в торговця інгредієнти, створити масу зіль і ними заплатити за проведене навчання. Далі, ви дізнаєтеся, як за допомогою «зіллєваріння» добути чимало золота в грі Skyrim.
  "Алхімія" (Skyrim): рецепти зілля, прокачування, ефекти інгредієнтів

  Можливості «Алхімії»

  Для того щоб заробляти на цьому навику, необхідно створювати більш цінні і дорогі зілля. Дуже добре, якщо до того моменту, як ви вирішите зайнятися її вивченням, вже буде освоєно вміння «Зачарование». Адже завдяки йому можна накласти ефекти на одяг, збільшують силу створюваних зіль. Також необхідно з кожним підвищенням рівня прокачувати перк «Алхімік», який додає потужності отрут і відварів вашого приготування. Крім того, вивчіть всю гілку умінь, адже прокачати всі ефекти буде досить важко, так як доведеться витрачати окуляри досвіду і на інші здібності в грі Skyrim. Навичка «Алхімія» включає такі перкі:
 • Цілитель – підвищення ефектів зіль здоров'я, витривалості та магії на 25 %.
 • Провізор – підвищення позитивних ефектів на 25 %.
 • Отруйник – збільшення сили отрут на 25 %.
 • Тож визначтеся, що конкретно ви хочете виготовляти, і витрачайте окуляри вміння на цей перк.

  Створення дорогих зіль

  Не всі отрути і відвари можна вигідно продати, але деякі з них принесуть чималий дохід, на який можна розраховувати при вивченні досвіду «Алхімія» (Skyrim). Рецепти дорогі:
 • Параліч.
 • Уповільнення.
 • Пошкодження швидкості відновлення магії.
 • Невидимість.
 • Збільшення ваги переноситься.
 • При цьому варто враховувати, що чим більше ефектів містить відвар або отрута, тим дорожче його можна продати в магазинах Skyrim. Зілля алхімії, що містить одночасно негативні і позитивні ефекти, коштує дешевше, так що враховуйте це при створенні відварів. Крім того, щоб створити дороге зілля, потрібно і певний набір інгредієнтів. Адже елементи з однаковими ефектами по-різному впливають на вартість отрути або цілющого еліксиру. І необов'язково, що дорогий інгредієнт підвищить ціну зілля, так як тут є непрямий зв'язок.

  Найдорожчі еліксири і отрути:

 • Ведмежі кігті, бородатий мох, палець велетня.
 • Палець велетня, блакитний горноцвет, крило синього метелика.
 • Повзуча лоза, пшениця, палець велетня.
 • Лютий гриб, людське серце, корінь жарници.
 • Світиться гриб, палець велетня, ягоди ялівцю.
 • Світна пил, що світиться гриб, бородатий мох.
 • Чешуйчатка, повзуча лоза, мора тапинелла.
 • Вогняна сіль, снігові ягоди, місячний цукор.
 • Крило місячного метелика, вампірський прах, пір'я яструба.
 • Око саблезуба, бородатий мох, ведмежі кігті.
 • Прах вампіра, медові стільники, крило місячного метелика.
 • Часник, сіль, отруйний дзвіночок.
 • Як збільшити прибуток від продажу зілля

  Перш за все вам будуть потрібні інгредієнти для того, щоб заробляти на навичці «Алхімія». Skyrim – гра величезна, і ви, звичайно, зможете відшукати чимало елементів, необхідних для зіль. Але це займе чимало часу, так що краще все-таки купувати інгредієнти у торговців. Для того щоб угода була вигідною і покупка швидко окупилася, прокачайте навичка «Торговець» з гілки вміння «Красномовство». В цьому випадку вартість придбань значно зменшиться, а ваші зілля трохи зростуть у ціні. Крім того, без прокачування цього перка в магазинах неможливо буде знайти деякі рідкі інгредієнти. Наприклад, ведмежі кігті стануть доступні лише при взятті цього вміння.
  "Алхімія" (Skyrim): рецепти зілля, прокачування, ефекти інгредієнтів
  Допоможуть трохи підзаробити і еліксири, що підвищують навичка «Красномовство», тільки їх потрібно не продавати, а випивати перед операцією. Тоді ціни стануть набагато вигідніше, і покупка інгредієнтів або отримання уроків не сильно вдарить вам по кишені. Ідеальним місцем для продажу стане притон злодіїв у Рифтене «Буйна фляга», звичайно, в тому випадку, якщо ви пройшли лінійку квестів для цієї гільдії. Тоді там з'явиться торговець, в кишенях якого буде постійно присутній 4000 монет. Крім того, у продавця величезний вибір інгредієнтів, а поруч стоїть алхімічний стіл. Так що можна буде легко і швидко конвертувати його золото в свої зілля.

  Коди і коди

  Не секрет, що в Skyrim присутні команди, які дозволяють отримати все і відразу. Звичайно, подібний спосіб прокачування умінь або видобутку цінних ресурсів не вважається особливо «чесним», і багато гравців уникають використання кодів і чітів в своїй грі. Але якщо ви хочете швидко прокачати навичка «Алхімія», не заморочуючись над створенням зіль, то такий метод стане кращим варіантом для вас. Для того щоб ним скористатися, перш за все необхідно встановити англійську розкладку клавіатури за замовчуванням і відкрити консоль. Зробити це можна за допомогою клавіші «~». Далі в відкрилася рядку необхідно прописати таку команду: Player.SetAV Alchemy 100. Цей чит дозволить вам відразу ж вивчити навик до сотого рівня, але не активує всі перкі – це вам належить зробити самостійно.

  Популярі новини
  Загрузка...