Новини високих технологій
» » Цифровий сертифікат: для чого потрібен, де і як його отримати

Цифровий сертифікат: для чого потрібен, де і як його отримати

5-02-2019, 19:46
134
Одним з найбільш поширених методів захисту інформації в Інтернеті вважається протокол шифрування даних SSL (Secure Socket Layer), який використовується клієнтом і сервером для обміну. Його розробкою займалася компанія Netscape. Безпека обміну забезпечується шифруванням і аутентифікацією цифрового сертифіката. Ідентифікація серверів здійснюється унікальним чином за допомогою цього файлу. Підписання та засвідчення сертифіката проводиться спеціалізованими центрами. Вони носять назву центрів сертифікації або засвідчують центрів.

Що таке SSL-сертифікат?

Поняття SSL-сертифікатів знайоме всім, але не всі знають, що це таке і для чого вони потрібні. По суті, це цифровий підпис сайту, що підтверджує його автентичність. Використання сертифіката захищає як відвідувачів, так і власника веб-ресурсу. Він дозволяє застосовувати до сайту технологію SSL-шифрування. Основне завдання цифрового сертифіката - забезпечення безпечного з'єднання між сервером і браузером клієнта, захист даних від підміни, перехоплення та крадіжки. Сертифікат застосовується під час встановлення захищеного з'єднання HTTPS з метою ідентифікації сайту і шифрування даних.

Принцип роботи SSL

Передана в захисному вигляді інформація розшифровується тільки за допомогою спеціального ключа сертифіката цифрового підпису. Такий підхід гарантує схоронність даних. Захист інформації відвідувачів веб-ресурсу, навіть якщо вона не важлива, забезпечується SSL сертифікатом. Якщо сайт не захищений, то клієнти можуть його покинути. Наявність сертифіката відображається в рядку браузера іконкою замку. Схема дії цифрового сертифіката: Користувач заходить на захищений ресурс. Перевіряється DNS і визначається IP-адреса хостингу сайту. Відшукується конкретна запис веб-ресурсу, здійснюється перехід на сервер хоста. Запитується з хоста сайту безпечне з'єднання SSL. У відповідь хост направляє валідний SSL-сертифікат. Встановлюється захисне з'єднання, шифрування всі передані дані.

Захист клієнтів і бізнесу

SSL-захист потрібно практично всім сайтам, особливо тим, які часто піддаються атакам. До цифрових сертифікатів вдаються не тільки фінансові та кредитні організації, але і платіжні системи, і державні портали, навіть індивідуальні підприємці та інтернет-магазини. Використання SSL-сертифікатів вигідно для бізнесу, оскільки прийняті і надіслані дані шифруються, проходячи через процедуру аутентифікації, що дає відвідувачам впевненість у тому, що їх особисті дані будуть захищені від потрапляння в чужі руки. Унікальність сертифікатів стає перешкодою для кібершахраїв, які працюють за фішинговим схемами.

Існування і репутація компанії власника сайту також залишається під захистом, оскільки дані клієнтів не піддаються загрозі перехоплення, атаки або крадіжки. Збереження інформації, обмін якою відбувається між браузером клієнта і сайтом, гарантовано SSL сертифікатом і спрямоване на захист бізнесу, що важливо при проведенні онлайнових транзакцій і фінансових операцій. Опосередкованою вигодою можна назвати підвищення рівня довіри до бізнесу і збільшення продажів.

Результати в пошукових системах

Підтвердженням безпеки веб-ресурсу стали іконки абревіатури HTTPS і замку в URL сайту. Сертифікат Extended Validation SSL в зеленій адресної термін свідчить про високу надійність. Колірне позначення дає користувачам можливість ідентифікувати безпечні сайти. Додатковою перевагою підтвердження сертифікатами є більш високі позиції в результатах видачі пошукових систем в порівнянні з аналогічними ресурсами без SSL. Компанія Google ще в 2014 році оголосила, що при ранжируванні сайтів буде враховуватися наявність HTTPS, причому остання буква S як раз означає використання SSL-сертифіката.

Як отримати цифровий сертифікат?

Поширенням SSL-сертифікатів не займаються спеціалізовані центри, а їх партнери. На території Росії сертифікати найбільш відомих центрів, що засвідчують реалізуються безліччю компанією; їх кореневі сертифікати встановлені практично у всі браузери.
Партнери укладають договори з різними УЦ, що розширює список пропонованих сертифікатів, дозволяючи вибрати оптимальний варіант, отримати знижки та допомога фахівців у встановленні SSL на сервер. Не всі сертифікати надаються на платній основі. Тривалість використання безкоштовного сертифікату не перевищує одного року. У різних компаніях-виробниках вартість сертифікатів може сильно варіюватися в залежності від конкретних умов розробки, реалізації та укладеного з партнерами договору. УЦ вважаються незалежною стороною, діяльність якої спрямована на перевірку достовірності відомостей, зазначених у сертифікаті.

Класифікація

Виділяють кілька видів сертифікатів за рівнем перевірки. Розглянемо кожен з них більш докладно.

DV сертифікати

Сертифікати з спрощеної перевіркою - Domain validation - підходять для захисту персональних даних користувачів. Вважається самим недорогим і низьким рівнем, передбачає перевірку доменів. Може використовуватися юридичними або фізичними особами, видається центрами адміністраторам або власникам доменного імені та підтверджує його.

OV сертифікати

Сертифікати наступного рівня - Organization validation. Використовуються організаціями і перевіряють зв'язок між іменем домену, його власником і компанією, що використовує сертифікат. Він підтверджує не тільки ім'я домену, але і його приналежність існуючої організації.

EV сертифікати

Extended validation - сертифікати з розширеною перевіркою - використовуються для більш ретельної перевірки компанії та її повноважень. Найбільш престижна різновид, викликає більше довіри у користувачів. Сертифікати OV і EV, наприклад, продаються DigiCert - одним з провідних центрів, що засвідчують. Адресний рядок браузера після установки розширеного сертифіката змінює колір на зелений, що візуально підтверджує надійність веб-ресурсу. У сертифікаті вказується найменування організації і засвідчувального центру, що продав сертифікат. Індикатором законності бізнесу власника сайту виступає зелена адресний рядок. EV сертифікати забезпечують захист від шахрайських сайтів і виступають в якості підтвердження законності веденої підприємницької діяльності для клієнтів. При їх виробництві ретельно перевіряється організація, в тому числі її діяльність, відповідність офіційної документації та наявності прав на використання доменного імені. Цим пояснюється успіх підприємств, які використовують сертифікати розширеної перевірки на ринку. Виділяють сертифікати для одного, кількох і всіх піддоменів конкретного домену, сертифікати відкритого ключа та інші.

SSL-сертифікати в Росії

Згідно з даними аналітичних сервісів, з понад трьох мільйонів сайтів, розташованих в зоні .RU, SSL-сертифікати, що пройшли перевірку, засвідчують центрів, є тільки у 60 тисяч ресурсів. У інших є тільки невалідні і самоподписные сертифікати або ж вони повністю відсутні.

Міжнародний центр GlobalSign спільно з REG.RU запустив програму, спрямовану на популяризацію стандартів цифрових сертифікатів і захищеної передачі інформації в мережі. Вона створювалася спеціально для власників інтернет-ресурсів і рядових користувачів Росії та країн СНД. Ключовим елементом розробленої програми є підвищення доступності та популярності технології SSL і поширення серед актуальних інструментів захисту серед власників сайтів. Основне завдання - формування культури захисту переданої інформації. Увагу керівництва країни також було звернено на SSL-сертифікати. Згідно поданої ЗМІ інформації, в Росії планується створення державного засвідчувального центру. Роботи по його формуванню вже ведуться. Але для втілення цієї ідеї потрібно зобов'язати розробників браузерів встановлювати програмне забезпечення унікальний кореневий сертифікат.

Висновок

У чому полягає цінність SSL і HTTPS? Мінімально - в тому, щоб підвищити положення сайту в результатах видачі пошукових систем. До того ж не варто скидати з рахунків такий фактор, як довіра користувачів. З технічної точки зору, встановити на сайт SSL нескладно, аналогічно - з фінансової. SSL-сертифікат - економічна і проста можливість захисту сайту і проводяться онлайн-транзакцій, роблячи їх більш безпечними для клієнтів. На сьогоднішній день SSL вважається найбільш важливим заходом забезпечення інтернет-безпеки і галузевим стандартом, визнаним на міжнародному рівні.
Цікаво по темі
Як встановити сертифікат ЕЦП на комп'ютер: алгоритм дій
Як встановити сертифікат ЕЦП на комп'ютер: алгоритм дій
Сертифікат електронного підпису є документом, що підтверджує приналежність відкритого ключа його власника. Фактично це означає, що належність підпису
Безкоштовний HTTPS-сертифікат: інструкція з отримання
Безкоштовний HTTPS-сертифікат: інструкція з отримання
У даній статті ми розглянемо, що ж таке HTTPS сертифікат, його переваги, як налаштувати і отримати сертифікат HTTPS безкоштовно.
Що таке FTPS: принцип роботи та відмінності від звичайного FTP
Що таке FTPS: принцип роботи та відмінності від звичайного FTP
Адміністратори сайтів і FTP-серверів зобов'язані знати, як захиститися від хакерів і фішингу. Для цих цілей створені SSL-сертифікати, вони захистять
SSL-сертифікат для організації: що це?
SSL-сертифікат для організації: що це?
SSL-сертифікат для організації: що це таке? Буває безліч цифрових сертифікатів. Кожен з них необхідний для своєї мети. Так от, SSL – найпоширеніший