Новини високих технологій
» » Як встановити сертифікат ЕЦП на комп'ютер: алгоритм дій

Як встановити сертифікат ЕЦП на комп'ютер: алгоритм дій

10-04-2018, 21:44
815
Сертифікат електронного підпису є документом, що підтверджує приналежність відкритого ключа його власника. Фактично це означає, що належність підпису саме вам посвідчена якимось третім арбітром. Роль арбітра в даному випадку виконує Засвідчує центр, що видає сертифікат. Він гарантує справжність підпису. Багато хто цікавиться, як встановити сертифікат ЕЦП на комп'ютер.

Що таке сертифікат

Сертифікат відповідно до статті 14 ФЗ №63 опублікованого офіційно 06042011 р., можна оформити, як у паперовій, так і електронній формі. Сертифікат використовують для того, щоб одержувач документа міг переконатися, що отриманий документ з ЕП підписаний особою, якій підпис належить і ключ є чинним. Для цього треба встановити електронний цифровий підпис.


З ФЗ №14 (стаття 2) сертифікат містить наступну інформацію: Відкритий ключ для перевірки. Реквізити засвідчувального центру. Стандарти для ключів відкритого і закритого типу. Інформацію про фізичну особу або найменування юридичної особи та їх місцезнаходження. Номер та термін дії сертифіката, дату видачі. Якщо сертифікат виданий юридичній особі, то разом з назвою вказують Ф. І. Про особи, якому за довіреністю або за Статутом підприємства довірено право підпису. Та фізичним та юридичним особам треба знати, як встановити сертифікат ЕЦП на комп'ютер.

Засвідчувальний центр

Це організація, яка відповідає за достовірність ЕЦП. У разі припинення роботи УЦ зобов'язаний протягом місяця повідомити всіх, хто скористався його послугами. Якщо при ліквідації інформацію, що міститься в реєстрі, не передають третій особі, то її знищують. Про це теж треба оповіщати за 1 місяць.


Сертифікати видають терміном на 1 рік. Якщо клієнт знає, що його статус і відомості про нього можуть змінитися раніше, строк дії може бути зменшений. Якщо перевірка сертифіката ЕЦП виявила порушення, він може бути анульований. Так само він може бути відкликаний за рішення суду або заяви клієнта. На сайті ННЦ (Національного засвідчувального центру) можна замовити різні типи сертифікатів: для Росреестра, для торгів, для податкової служби і т. п.

Як встановити сертифікат ЕЦП на комп'ютер

Для установки сертифіката на комп'ютер треба мати програму КриптоПро CSP. Її можна завантажити з сайту розробника. Програма платна, але три місяці нею можна користуватися безоплатно. Включаємо носій сертифіката в комп'ютер і встановлюємо його драйвер, якщо це необхідно. Алгоритм дій: Встановлюємо програму і запускаємо її. У вікні вибираємо вкладку «Сервіс». У вікні натискаємо пункт «Переглянути сертифікати в контейнері». Натискаємо «Огляд» і бачимо доступні до встановлення дані. Погоджуємося (ОК). Бачимо вікно «Сертифікати закритого ключа», пропускаємо, натисніть «Далі». У вікні вибираємо пункт «Властивості» і «Встановити сертифікат». Відкриється вікно майстра імпорту сертифікатів, далі вибираємо місце установки. Вибираємо потрібну папку, погоджуємося, натискаємо «Готово». Після установки сертифіката ЕЦП, КриптоПро підтверджує, що все в порядку.
Процедура установки дуже проста і доступна кожному. Але, якщо ви не впевнені, що впораєтеся, фахівці УЦ можуть надати цю послугу. Крім того, безліч інших спеціалізованих компаній знають, як встановити сертифікат ЕЦП на комп'ютер, і за невелику плату можуть вам в цьому допомогти.
В останні роки у всіх на слуху ідеї цифрової економіки, електронного уряду. Ці теми звучать на всіх рівнях влади. Навіть президент говорив про це у щорічному Посланні. Обговорюють різні сторони цього явища: і філософські, і технічні, організаційні. У багатьох сферах господарського життя почали активно використовувати електронний документообіг. Все в житті доводиться ставити свій підпис на різних документах. Ми ставимо підпис як приватна особа, засвідчуючи якісь дії або ознайомлення з чим-то. Прикладів цього може бути багато. Ми підписуємо документи, накази, розпорядження, як посадова особа. Це є свідченням достовірності документа і його значущості. Для електронного документообігу необхідно мати електронний підпис. А для цього, в тому числі потрібно знати, як встановити сертифікат ЕЦП на комп'ютер.
Цікаво по темі
SSL сертифікат для сайту: для чого він потрібен?
SSL сертифікат для сайту: для чого він потрібен?
Захист даних стає все актуальнішим в міру розвитку та поширення інформаційних технологій. Не останню роль у цій справі відіграє SSL сертифікат для
Що таке FTPS: принцип роботи та відмінності від звичайного FTP
Що таке FTPS: принцип роботи та відмінності від звичайного FTP
Адміністратори сайтів і FTP-серверів зобов'язані знати, як захиститися від хакерів і фішингу. Для цих цілей створені SSL-сертифікати, вони захистять
Як підписати документи електронним підписом і чи можна це робити?
Як підписати документи електронним підписом і чи можна це робити?
У наш вік комп'ютерних технологій для засвідчення документів стала застосовуватися, так звана електронна цифрова підпис або скорочено ЕЦП. Проте в
ЕЦП - це електронний цифровий підпис. Ключ ЕЦП
ЕЦП - це електронний цифровий підпис. Ключ ЕЦП
ЕЦП - це електронний цифровий підпис. Вона є реквізитом документа, за допомогою якого можна встановити...
SSL-сертифікат для організації: що це?
SSL-сертифікат для організації: що це?
SSL-сертифікат для організації: що це таке? Буває безліч цифрових сертифікатів. Кожен з них необхідний для своєї мети. Так от, SSL – найпоширеніший