Можна підключити флешку до планшета? Огляд способів

128 0 Новини високих технологій

В наш час планшети і мобільні смартфони отримали досить широке поширення, а число використовуваних по всьому світу пристроїв, мабуть, перевершує комп'ютерну техніку. Природно, дуже часто виникають питання з приводу того, можна підключити флешку до планшету. Огляд деяких основних методик далі і пропонується до розгляду. Розглянемо портативні планшетні ПК, що працюють під управлінням iOS, Android і Windows різних модифікацій.

Можна підключити флешку до планшета: огляд способів

Почнемо з того, що далеко не завжди можна просто вставити накопичувач в порт планшета, а потім виконати певні дії. Сама основна проблема тут полягає в тому, що повноцінними USB-роз'ємами обладнано вкрай обмежене число моделей таких пристроїв.
Можна підключити флешку до планшета? Огляд способів
В здебільшого зустрічаються або порти micro-USB (на більшості Android-девайсів), або фірмові роз'єми (Apple, Samsung і т. д.). Зате власникам пристроїв, що працюють під управлінням і повноцінних, і мобільних версій Windows, невимовно пощастило більше, оскільки в більшості своїй вони як раз і оснащуються повноцінними портами USB. Таким чином, в якості деяких варіантів підключення змінних накопичувачів до планшетів різних моделей і виробників можна запропонувати такі способи:

 • пряме підключення до USB-порту (якщо він є);
 • використання перехідника з micro-USB, USB (для більшості Android-девайсів);
 • підключення додаткового фірмового перехідника;
 • приєднання через проміжні пристрої.
 • Незважаючи на те, що наведені методи здаються простими, на практиці флешка не завжди може визначатися, так і вартість проміжних пристроїв, про які буде сказано окремо, досить висока.

  Можна підключити флешку до планшета і які дії можна виконати?

  Перш ніж приступати до практики, давайте подивимося, які саме дії можна виконати з підключеним накопичувачем. Само собою зрозуміло, що спочатку флешка призначена для зберігання інформації, тому виконати операції копіювання файлів можна зовсім елементарно. Інша справа, якщо вам потрібно повністю перевстановити власну операційну систему, коли флешка повинна виконувати роль завантажувального пристрою. А ось з цим досить часто виникає маса проблем з-за обмежень і самих ОС, і виробників планшетів. Крім того, навіть при установці на флешку портативної системи з нею працювати буде неможливо.

  Підключення накопичувачів до «яблучним» пристроїв

  Отже, тепер давайте подивимося, чи можна підключити флешку до планшету. Способи підключення в теорії вже розглянуті, і саме час застосувати їх на практиці. З планшети від Apple, як виявляється, не все так просто. Для виконання таких дій можна запропонувати два основних методи.
  Можна підключити флешку до планшета? Огляд способів
  Перший і найпростіший полягає в тому, щоб використовувати спеціальний перехідник у вигляді кабелю Lightning to USB Camera Adapter, за допомогою якого, до речі, з'являється можливість приєднання не тільки знімних накопичувачів, але й всіляких док-станцій на зразок клавіатур.

  Тепер зупинимося на тому, чи можна підключити флешку до планшета, використовуючи для цього проміжні пристрої.
  Можна підключити флешку до планшета? Огляд способів
  Так, дійсно, зробити це можна, а в якості проміжних девайсів можна використовувати або JetDrive Go, або Leef iBridge. Звичайно, на відміну від першого варіанту, на такі девайси доведеться розщедритися, оскільки ціна на них виглядає досить високою.

  Підключення носіїв до планшетів з портами micro-USB і ОС Android

  Більшість планшетів, що працюють під управлінням однієї з модифікацій Android, практично завжди обладнані спеціальними портами micro-USB. Можна підключити USB-флешку до планшета через такий порт? Так, можна.
  Можна підключити флешку до планшета? Огляд способів
  Як і у випадку з «яблучними» девайсами, простіше всього використовувати спеціальні кабельні перехідники стандарту micro-USB/USB. Знову ж таки, такі шнури можна зовсім просто застосовувати і для підключення до планшетів периферії (наприклад, тієї ж USB-миші).
  Якщо замість відповідного порту на планшет є тільки роз'єм для зарядного пристрою, можна скористатися кабелем OTG-USB. У деяких випадках буває необхідно комбінувати підключення через такий кабель зі звичайним перехідником. На жаль, на деяких пристроях і така методика не працює. Дуже часто користувачі задаються питаннями про те, чи можна підключити флешку до планшета «Самсунг», на якому відповідних портів (наприклад, на Galaxy Tab використовується спеціальний фірмовий 30-контактний роз'єм).
  Можна підключити флешку до планшета? Огляд способів
  У цій ситуації рішення теж є. Крім основного OTG-кабелю, вам знадобиться саме перехідник на відповідний роз'єм. Якщо в комплекті з планшетом він не поставляється, доведеться придбати його окремо.

  Що робити, якщо флешка не підтримується або не визначається?

  Можна підключити флешку до планшета, трохи розібралися. Що стосується «яблучних» і Android-девайсів, відразу слід зупинитися на одному нюансі. Підключити флешку просто, але от вважати з неї інформацію буває неможливо, а іноді навіть сама система повідомляє, що накопичувач якогось певного виробника не підтримується (дуже часто це спостерігається саме в Android).
  Можна підключити флешку до планшета? Огляд способів
  В цьому випадку можна спробувати переглянути вміст флешки не через стандартний файловий менеджер, вбудований в Android, а через додаток ES File Explorer. Часто багато неприємностей доставляють і пристрої модельного ряду Google Nexus. У них відкривати вміст підключеного накопичувача необхідно виключно з допомогою аплету Nexus Media Importer. Але от коли флешка начебто і визначається, але система повідомляє, що використання накопичувача не підтримується, доведеться використовувати інший носій інформації. Зокрема, виникнення такої ситуації дуже часто помічається на пристроях SmarTab від Southern Telecom, розроблених китайцями для американського ринку.

  Підключення флешки до планшетів з повноцінним USB-портом

  Нарешті, давайте подивимося, чи можна підключити флешку до планшета, якщо він обладнаний повноцінним USB-портом.
  Можна підключити флешку до планшета? Огляд способів
  Звичайно ж, можна, адже саме роз'єм для цього і призначений. Але не поспішайте радіти, оскільки при розпізнаванні підключеного накопичувача теж може виникнути маса проблем. Зазвичай оснащуються портами USB планшети, що працюють під управлінням однієї з модифікацій мобільних Windows, тому коли флешка не визначається, можна просто виконати стандартну процедуру ручної установки або оновлення драйвера (але зазвичай це не потрібно).

  Нюанси при підключенні флешки до пристроїв Microsoft Surface

  Зате деякі неприємності починаються пізніше. Якщо на планшеті використовується примхлива Windows 8.1 RT, не факт, що ваш накопичувач тут же не буде зашифровано утилітою BitLocker. Крім того, якщо ви спробуєте використовувати флешку з дистрибутивом іншої операційної системи (навіть якщо це одна з мобільних версій Windows або той самий Android), нічого не вийде. У самому планшеті BIOS перепрошитий настільки глибоко, що неможливо навіть викликати його налаштування. Флешка розпізнається тільки в одному випадку – якщо на ній записаний оригінальний спосіб відновлення системи, який можна завантажити з офіційного сайту Microsoft, вказавши серійний номер свого девайса.

  Як використовувати носій в якості завантажувального пристрою на Windows-планшети?

  Зате в інших пристроях з Windows на борту, які таких обмежень не мають, все набагато простіше.
  Можна підключити флешку до планшета? Огляд способів
  Досить при включенні планшета з утриманням протягом п'яти секунд клавішу збільшення гучності викликати параметри UEFI, відключити безпечне завантаження (Secure Boot), вимкнути модуль TPM, дозволити завантаження з USB-носіїв і виставити підключений накопичувач першим у списку, що дозволить і завантажитися з нього, і перевстановити оригінальну операційну систему, і інсталювати Android або його модифікацію Android x86 розроблену групою ентузіастів (все одно в більшості випадків використовуються процесори ARM або Intel x86/x64).

  Популярі новини
  Загрузка...