Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування

306 0 Новини високих технологій

Компанії люблять наймати розробників Full Stack developer. Але з великою кількістю опцій в кожному місці стека працювати стає все складніше і складніше. Оголошення про найм кожен раз містить новий запаморочливий список технічних вимог до фахівця: півдюжини мов, кілька систем баз даних, пару останніх фреймворків javascript, знання Android і iOS, технології розгортання і багато, багато іншого. Повноцінна розробка відмінно підходить для тих, хто не любить зосереджуватися на одній справі і воліє складні завдання. В той же час головна перевага роботи технічного спеціаліста Full Stack developer – це найбільш високооплачувана робота в ІТ-процесах.

Цікаві факти про термін FS

Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування
З появою інтернету і Google інформація стала буквально у людей під рукою. Тим не менш, навіть сьогодні не всі знають і розуміють значення багатьох нових слів, особливо коли мова заходить про термінах програмування. Один новомодний загадковий термін, використовуваний в світі програмування, - це повна розробка стека. Хоча є сотні статей, що пояснюють, що таке Full Stack developer, він все ще складний для повного розуміння. Ось кілька фактів:


 • Початок розробки повного стека йде з 3 червня 2008 року. Ренді Шмідт, керуючий директор терміналів Burns & McDonnell, першим використав термін Full Stack developer, описаний Джейсоном Трамбле, Джеффрі Grosenbach і Томом Престоном-Вернером. Вони спочатку визначили такого розробника як людини, що займається дизайном, розміткою, стилем, поведінкою і програмуванням. З тих пір багато відомих програмісти використовували термін «розробник повного стека» і дали своє власне визначення.
 • Повна розробка стека включає в себе знання в інтерфейсі. Це людина, яка комфортно працює як в інтерфейсі, так і на стороні веб-розробки.
 • Є 710 мов кодування в усьому світі. Розробник повинен знати мови, які будуть потрібні для стека.
 • Щоб оволодіти концепціями, необхідно зрозуміти його технічні основи і складні рамки. Незалежно від рівня успішності учня, успіх оволодіння однією чи декількома мовами програмування залежить від нього самого.
 • Термін «веб-розробка» був популяризирован Тімом О Рейлии Дейлом Догерті в кінці 2004 року.
 • Існує 19 видів розробників-кодерів. Ймовірно багато хто знає лише сторонніх розробників і розробників повного стека.
 • Сьогодні в світі налічується більше 23 мільйонів Full Stack web developer, а до 2023 року їх кількість досягне 277 мільйона. - Evan Data Group
 • Очікується, що до 2024 року зростання зайнятості веб-розробників зросте на 27%, згідно з даними Бюро статистики праці США.
 • Ці фахівці є одними з найбільш затребуваних в останні роки. Заробітна плата за повний стек вище його попиту. Дійсно, звіт включав середню зарплату Full Stack java developer, яка в середньому становить 111640 дол. США в рік.
 • Front-end і Back-end розробка - це два важливі навички в технологічній галузі, і означає, що вони обидва дають більше переваг в кар'єрі.
 • Визначення Full Stack Development

  Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування
  Повна розробка стека відноситься до розробки програми. Цей процес веб-розробки включає в себе всі три рівня подання:


 • Front end part, який стосується користувальницького інтерфейсу.
 • Business Logic Layer, який займається перевіркою даних.
 • Рівні бази даних. Вони піклуються про всіх кроках від концепції ідеї до готового продукту.
 • Наявність спеціалізованої роботи над кожною з різних підсистем процесу веб-розробки виявляється досить складним і дорогим. Компанії потребують розробників, які вміють працювати з декількома стеками. Вони повинні володіти функціональними знаннями і здатністю працювати в усіх аспектах, пов'язаних із створенням програми, і мати досвід:
 • Написання оптимізованого інтерфейсного коду в HTML, Java, javascript, для Full Stack overflow developer.
 • Створення і використання API-інтерфейсів.
 • Записи внутрішнього коду Ruby, Python /Java.
 • Роботи з інфраструктурою системи, включаючи апаратне забезпечення та ОС.
 • Знання пристроїв мережеве обладнання та сфер безпеки.
 • Розуміння процесів створення і запиту до баз даних.
 • Управління проектами та координація клієнтів.
 • Отже, розробник повного стека може розробляти стратегії для кожної частини процесу веб-розробки. Він накопичує ці глибокі знання системи протягом багаторічного досвіду роботи в цій області. Можна узагальнити, що це не що інше, як досвідчений фахівець, що володіє високими обов'язками. Такі навички не всім по плечу, і люди, які володіють ними, затребувані в галузі.

  Навчання фахівців

  Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування
  Хоча досвід створює фахівця в цій галузі, існують різні курси, які можна пройти, щоб стати розробником повного стека. Компанії шукають для залучення веб-розробників, які є експертами у всіх аспектах процесу веб-розробки. Вони потребують фахівців, які можуть виконувати функції розробника бази даних. З досвіду співпраці відомо, що професіонал у вузькій області, не завжди може зрозуміти загальну картину всієї системи. Коли кілька експертів працюють над процесом розробки, він стає складним і вимагає багато часу на впровадження. Однією з проблем може стати координація і стратегія. Senior Full Stack net developer вирішують всі ці проблеми, ось чому сьогодні вони найбільш затребувані на ринку персоналу. Існують 4 найпопулярніших курсу в повному стеку. Хоча для деяких, ці курси - всього лише кілька частин головоломки. Навіть після вивчення цих технологій, багато хто не розуміють, як ці знання застосувати, щоб вирішити головоломку в цілому.
  З повним курсом веб-розробки стека можете отримати досвід в декількох технологіях, а також дізнатися, як вони працюють в синхронізації один з одним. Ці курси забезпечують плавний перехід від простого програміста до розробника.

  Повний курс веб-розробки

  Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування
  Повний курс веб-розробки в стеку розповість, як вести розробку проекту від початку до кінця. Навчальні навчать, як працювати з різними аспектами веб-розробки, включаючи інтерфейсні, серверні, бази даних, налагодження, тестування, контроль версій і інших важливих технологій. Стек пройде кожен з цих сегментів поетапно, і отримає досвід у кожному з них. Курси охоплюють як теоретичне навчання, так і практичне застосування. Живі проекти дають досвід роботи в якості розробника повного стека. Ось деякі з найбільш поширених технологій, які він пропонує в кожному сегменті:

 • Front end - HTML, HTML5 javascript, J Query, CSS3.
 • Backend - Ruby on Rails, PHP, Angular2 Node.js для Full Stack php developer.
 • База даних - MySQL, MongoDB, CouchDB.
 • Налагодження /контроль версій GIT, Grunt, Xdebug, Subversion.
 • Таким чином, в основному ці курси починаються з того, що курсант отримує фундаментальні знання про розвиток переднього плану ІТ-проекту. Він довідається, як використовувати HTML5 CSS3 для створення простих додатків. Потім він продовжить вивчення передових концепцій, необхідних для створення інтерактивних і гнучких моделей. Зі знанням популярних бекенда-технологій, таких як Node.js і Ruby on Rails, він стане майстром у розробці та кодування складних серверних додатків. І також знати, як ефективно використовувати реляційну базу даних і, як захищати і налаштовувати серверні і хост-додатки. Програміст вивчить, як реалізувати ряд додаткових функцій, таких як повідомлення по електронній пошті, аутентифікація користувачів і багато чого іншого. Робота з серверів, інтеграція з базою даних і усунення неполадок, пов'язаних з розробкою, стануть для нього основною частиною спеціалізації.

  Курс розробки мобільних додатків

  Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування
  Оскільки використання смартфона, в найближчі три роки подвоїться, попит на розробників мобільних додатків для Android і iOS зростає. Якщо у претендента є фундаментальні знання мов програмування, то повний курс розробки мобільних додатків зі склом може підготувати його до яскравої кар'єри в цій області. Цей курс охоплює все, починаючи від базових основ і закінчуючи змінними, математичними операціями, циклами, концепцій ООП, колекціями, многопроцессорностью, базою даних і багатьма іншими. Курсант отримає досвід розробки ігор і додатків для соціальних мереж. Він довідається, як використовувати інфраструктуру додатки Cordova для створення мобільних версій, орієнтованих на кілька платформ з єдиною кодової базою і як отримати доступ до моделювання нових можливостей мобільних пристроїв. Його навчать Bootstrap і Angular JS. Він зможе використовувати ці навички, щоб стати експертом в використання Ionic framework. Він дізнається, як застосовувати Ionic framework для створення елегантних інтерфейсів, а також для реалізації клієнтської і серверної логіки. Буде знати, як написати многосерверный багаторівневий код для створення гібридних мобільних додатків. Якщо програміст хоче перейти на мобільний розробку, ці курси дозволять йому дізнатися весь життєвий цикл від концептуалізації, прототипування розробки до фінального запуску.

  Створення веб-додатків повного стека

  Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування
  Курси розробки веб-додатків з повним стеком призначені для людей, охочих стати експертом у їх просуванні. Цей курс ознайомить всіх з кожним шаром програмних технологій, включаючи технологію бази даних, середу веб-сервери, мережеві протоколи і користувальницький інтерфейс. Тут дізнаються всі основні концепції, які необхідно розробити, протестувати і розгорнути веб-додаток повного стека від початку до кінця. Після того, як курсант вивчить теоретичні концепції, він може створити веб-додаток з повним стеком прямо на курсі, щоб підтвердити отриманий досвід роботи. І також дізнається, як включити такі функції, як аутентифікація користувачів та облікові записи користувачів. Основне розуміння HTML, CSS і javascript є передумовою для курсу Full Stack javascript developer. Вивчення тільки одного повного стека вже є величезною перевагою спеціаліста.

  Повний курс цифрового маркетингу

  Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування
  Незалежно від того, є чи програміст власником бізнесу, які прагнуть збільшити трафік на свій сайт, чи початківцям спеціалістом по цифровому маркетингу, цей курс допоможе йому оволодіти стратегічними маркетинговими концепціями і зрозуміти інструменти, необхідні для створення іміджу бренду в цифровому світі. Тут він дізнається про різних аспектах цифрового маркетингу, включаючи пошукову оптимізацію, маркетинг по електронній пошті, маркетинг в Facebook, Twitter, Youtube, копірайтинг, WordPress, Google Analytics і Adwords. Він познайомиться з тим, як потрібно розробляти стратегії і використовувати ці методи для збільшення трафіку, створення потенційних клієнтів і розвитку будь-якого типу бізнесу. Багато починаючі фахівці запитують: «Який найкращий мова для вивчення?» або «Яку базу даних я повинен використовувати?», але дійсно неважливо, який з них обирається першим. У кожного є свої переваги і недоліки, початковий вибір не буде мати великого значення. Вивчивши цілий стек, програміст отримає необхідний контекст для вивчення альтернативних технологій кожній частині стека.

  Технічні навички розробників

  Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування
  Якщо програміст зважився зосередитися на розробці повного стека, він повинен спочатку зрозуміти, чи є у нього необхідні особисті якості, щоб впоратися з цією складною роботою. Вимоги, які потрібні для цієї роботи:
 • Аналітичний розум.
 • Терпіння.
 • Любов до навчання.
 • Увага до деталей.
 • Володіння Creative Vision.
 • Не потрібно ставати майстром у кожної технології, потрібно концентруватися на головному:
 • HTML і CSS - це дві основи, які зустрічаються на самому початку будь-якого курсу програмування, тому що завдяки HTML можна додавати матеріали на веб-сторінку, а CSS допомагає надати йому певний стиль.
 • Семантичний HTML.
 • Вивчення моделі CSS Box, щоби програмісти могли знати її принципи та відмінні риси.
 • Препроцессоры CSS - їх переваги для розробки програмного забезпечення.
 • Bootstrap.
 • javascript ця мова програмування в першу чергу призначений для трьох типів розробників, включаючи повний стек.
 • Застосування досвіду роботи

  Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування
  Важливим моментом тут є те, що при виконанні проекту потрібно вибрати одну мову і зосередитися на ньому. Іншими словами, треба знати докладно, як це працює і що саме можна зробити. Повне розуміння проекту - це те, що потрібно роботодавцю. Зазвичай вимагається:
 • Знайомство з базами даних NoSQL і ситуаціями при виборі певного.
 • Особливості реляційних даних.
 • Розуміння того, як зв'язати базу даних і вибрану мову.
 • Веб-сховище.
 • Протокол додатки HTTP, який дозволяє клієнтам і серверів залишатися в постійному з'єднанні. Наприклад, можна створити запит через код javascript, який буде відправлений у внутрішній код. Це відбудеться завдяки HTTP.
 • Вивчення фундаментальних питань про REST.
 • Проектування API RESTful.
 • Використання Chrome DevTools.
 • Знання архітектури має вирішальне значення, коли розробник концентрується на складному проекті. Треба знати, як упорядкувати код і дані, де зберігати великі файли, як відокремити певні файли і багато іншого.
 • Збір інформації про платформах.
 • Робота над оптимізацією програми.
 • MVC.
 • Вивчення кодових баз з великих проектів GitHub.
 • Система контролю версій Гіт

  Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування
  Git - найвідоміша система контролю версій. Коли будуть зроблені якісь зміни, потрібно постійно тримати палець на пульті додатки: отримувати останні дані і оновлювати їх, робити необхідні виправлення і т. д. Вивчення повного списку команд Git - це те, що робить успіх для розробників з повним стеком. Існує багато сфер ІТ, практично вже не можна охопити все, потрібно вибрати головне, враховувати останні оновлення інструментів і технологій. Ось деякі джерела, які допоможуть у цьому:
 • Мережа розробників Mozilla.
 • Документація MySQL.
 • Підручники W3Schools.
 • Гіпертекстовий препроцесор.
 • Онлайн-навчання в Інтернеті.
 • Ніякі теоретичні знання не можуть замінити звичайну практику. Будучи частиною складного проекту, розробник, лише практикуючи, зможе працювати з усіма сторонами продукту і дізнатися більше про архітектуру додатків. Senior Full Stack developer повинен відстежувати свої знання, щоб йти в ногу з технологічними поліпшеннями. На самому початку корисно знати деякі негативні моменти, з якими він зіткнеться неминуче. Будь-які трюки, які стали відомими, повинні бути зафіксовані в особистому планувальнику.

  Рекомендації для створення свого MVP

  Full-stack developer: навчання, навички, працевлаштування
  MVP - це новий термін рівня кваліфікації спеціаліста Full Stack developer, переклад означає дослівно «мінімально життєздатне майстерність». Для веб-програмного забезпечення визначають базовий стек наступним чином:
 • Одна мова програмування загального призначення (Ruby, Python, PHP тощо).
 • Одна система реляційних баз даних (Postgres, MySQL, Oracle тощо).
 • Один веб-сервер nginx, Apache і т. д.).
 • Одна операційна система розгортання (Ubuntu, CentOS, FreeBSD і т. д.).
 • Одна система контролю версій (git і т. д.).
 • Якщо розробник вибере всього лише одну технологію для кожної частини стека, він може, на свій розсуд, створити багато корисного програмного забезпечення. Це зробить його цінними для будь-якого бізнесу і дасть можливість самостійно створювати програмне забезпечення. Вчення - постійний процес для розробника. Кращі з них вчаться постійно, читають книги і блоги, слухають підкасти і дивляться скринкасты. Практика – найкраще навчання. Коли створюється навіть проста система програмного забезпечення, що навчається програміст вирішує набагато більше проблем, ніж коли пасивно вивчає освітній контент. Він виробляє основні навички, необхідні для успіху в якості розробника - читання документації, повідомлення про помилки grokking і вивчення можливостей доступних інструментів. Зрештою, у нього буде своя система, у якій він може демонструвати себе бізнесу як фахівець. Вивчення кожної частини стека дозволяє вивчити нові параметри ІТ-системи. Якщо відомий один мова загального призначення, можна легко дізнатися другий. Третій і четвертий мови будуть здаватися лише шматочками пирога. Знання кількох мов загального призначення лише спрощує вивчення системи баз даних. Не варто потрапляти в пастку, думаючи, що якщо користувач знає три мови, це дасть йому в три рази більше варіантів роботи. Він буде конкурувати з пулом розробників кожною мовою окремо.

  Популярі новини
  Загрузка...