Можливі способи, як приховувати стовпці в Excel

1135 0 Новини високих технологій

При роботі з програмою Microsoft Office Excel іноді виникає необхідність приховати деякі стовпці або рядки. Причиною тому може послужити поліпшення читання документа або ж просто бажання приховати якісь обчислення або дані. У зв'язку з цим у користувачів програмного засобу виникає питання: "Як приховувати стовпці в Excel і як повернути їх видимість назад?".

Способи приховати стовпці

Можливі способи, як приховувати стовпці в Excel
Для підвищення зручності роботи в Excel програма містить функції, що дозволяють приховати певний діапазон комірок. При цьому не має значення, що зберігається в них якась інформація, або вони є порожніми. Для того щоб домогтися приховування одного або декількох стовпців, необхідно виконати один з наступних чотирьох алгоритмів дій.


 • Виділивши комірки тих стовпців, які потрібно приховати, навести курсор миші на виділений діапазон - заголовки стовпців забарвляться в більш темний колір, і зробити клацання правою кнопкою. У контекстному меню вибрати команду "Сховати".
 • Виділивши необхідні стовпці цілком, провести натискання на клавіатурі клавіші "Меню", яке призведе до аналогічного розкриття контекстного меню, після чого також зробити вибір команди "Приховати".
 • Виділивши одну або кілька клітинок у вибраних стовпцях, перейти за наступним командам. В панелі швидкого доступу вибрати пункт "Головна", потім знайти панель інструментів "Клітинки", в якій клацнути по іконці "Формат". В розкрився списку знайти заголовок "Видимість", який містить пункт "Приховати або відобразити", де вибрати пункт "Приховати рядки".
 • Для досягнення швидшого результату в Excel заданий набір гарячих клавіш, за допомогою яких можна приховати стовпці натисканням двох кнопок на клавіатурі. Вибравши вічка стовпців, які потрібно сховати, необхідно натиснути комбінацію клавіш "Ctrl" + "0".
 • Як можна помітити, при необхідності зрозуміти, як приховувати стовпці в Excel, навчитися цьому не складе праці.


  Повернути видимість стовпцями

  Можливі способи, як приховувати стовпці в Excel
  Після приховування стовпців нерідко виникає питання про те, як відкрити приховані стовпці в Excel. Повернення прихованих осередків дуже легке - виділивши діапазон клітинок, який містить два стовпці, між якими є приховані, виконати аналогічні дії, як і при їх приховування, вибравши в кінцевому пункті команду "Відобразити стовпці". У випадку з використанням гарячих клавіш досить натиснути комбінацію "Ctrl" + "Shift" + "0".

  Що ще можна приховати?

  Крім стовпців, Excel пропонує користувачеві приховати ще і рядка, а також листи цілком. Для того щоб приховати або відобразити рядки, необхідно діяти аналогічно до того, як приховати і показати скриті стовпці в Excel. Єдиною відмінністю є вибір у кінцевому пункті команди "Приховати рядки" і "Відобразити рядки", і злегка зміненим поєднанням клавіш "Ctrl" + "9" для приховування та "Ctrl" + "Shift" + "9" для відображення рядків.
  Можливі способи, як приховувати стовпці в Excel
  При роботі з листами процес виглядає дещо інакше, порівняно з тим, як приховувати стовпці в Excel. Приховати або відобразити лист можна за допомогою вкладки "Формат", вибравши в меню "показати /Приховати" команду "Сховати аркуш", перебуваючи на необхідному для приховування аркуші. Для повернення видимості достатньо виконати аналогічну процедуру, вибравши "Відобразити лист", вибравши у вікні необхідні листи. Також це можна зробити, клацнувши правою кнопкою миші по панелі, що містить список листів, де зробити вибір пункту приховування або відображення.

  Специфіка прихованих осередків

  Зрозумівши, як приховувати рядки і як приховувати стовпці в Excel, можна значно полегшити собі роботу. Перевагою прихованих осередків є їх відсутність печатки - таким чином можна виключити з виведення на папір даних, які є зайвими, при цьому не редагуючи сам документ. Ще однією перевагою є підвищення легкості читання даних - у цьому випадку, сховавши непотрібні стовпці, можна розташовувати значущі дані поруч один з одним.

  Популярі новини
  Загрузка...