"Вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем": як виправити?

85 0 Новини високих технологій

Нечасто, звичайно, але іноді бувають такі неприємні ситуації, коли при черговій перезавантаження комп'ютерної системи або при звичайному включення стаціонарного терміналу або ноутбука з встановленою на них Windows на екрані ні з того ні з сього з'являється незрозуміле багатьом повідомлення: "Вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем". Як виправити таку проблему, знають далеко не всі користувачі, оскільки змінити якісь параметри самої ОС або отримати доступ до власних файлів, каталогів або навіть деяких важливим встановленими програмами стає абсолютно неможливим. Що означає таке повідомлення, з чим може бути пов'язано його поява і як повернути все на круги своя? Спробуємо розібратися.


Що означає повідомлення про те, що вхід в систему Windows 7 виконаний з тимчасовим профілем?

Почнемо з того, що поява такого повідомлення в основному помічено саме за системами Windows сьомий модифікації і вище. У старих ОС начебто Vista або XP такі випадки вкрай рідкісні, хоча іноді теж зустрічаються. Але про що Windows намагається повідомити користувачеві, виводячи на екран повідомлення про те, що вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем? А це означає тільки те, що основна реєстраційна запис самого користувача з якихось причин заблокована, а замість неї система самостійно створила «учетку» для входу. Це може бути наслідком впливу деяких шкідливих кодів і вірусних аплетів. Однак нерідко і самі користувачі можуть довести Windows до такого стану, видаливши деякі важливі об'єкти з власного користувальницького каталогу, який знаходиться в директорії User на диску С (або в будь-якому іншому розділі, який є системним).


Яким чином профіль активується самостійно?

Тепер кілька слів про те, яким саме чином відбувається зміна користувача, після чого з'являється повідомлення про те, що вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем. Якщо хто не знає, при передачі управління Біос завантажувачу операційної системи на одній з перших стадій відбувається сканування системного реєстру. Якщо в ньому виявляється якась невідповідність або є налаштування профілю, виставлені за замовчуванням, в першу чергу система їх або виправляє, або змінює на тимчасові параметри, які використовує те, що вказано. Грубо кажучи, користувача в списку доступних реєстрацій для входу в систему при старті або перезавантаженні немає. Ось і виходить, що замість звичного запуску повідомляється, що вхід в систему (Windows 7) виконано з тимчасовим профілем. Як виправити цю проблему? По всій видимості, багато хто вже здогадалися, що рішення лежить на поверхні. Необхідно або перейти на потрібний профіль, або підкоригувати ключі реєстру. Крім усього іншого, потрібно чітко усвідомлювати, що створювана в процесі старту системи «учетка» і близько не має тих прав, які надаються адміну комп'ютера або навіть стандартної реєстрації юзера, яка створюється звичайним додаванням користувача. Зате, незважаючи на всі обмеження використання деяких важливих системних аплетів і інструментів все ж виявляється можливим. Зокрема, це стосується командної консолі, використання якої вкрай необхідно на одній з перших стадій усунення виниклої проблеми. На цьому зупинимося дещо пізніше, а поки подивимося, з якими саме труднощами може зіткнутися юзер при старті ОС в такому непривабливому режимі.

Основні труднощі використання тимчасового профілю

Перш ніж переходити безпосередньо до усунення несправностей, коротко зупинимося на складнощі використання тимчасових профілів.
"Вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем": як виправити?
По-перше, замість звичного «Робочого столу» з ярликами з'являється абсолютно порожній простір. В якості додаткових елементів присутні тільки кнопка пуску, панель завдань і системний трей.
"Вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем": як виправити?
По-друге, доступ до інших користувальницьких файлів, каталогів і програмами заблокований навіть на рівні «Провідника». По-третє, ніякі настройки змінити і зберегти неможливо, оскільки вся така інформація негайно видаляється при перезавантаженні. По-четверте, швидкодію системи істотно знижується, і навіть виконання найпростіших операцій вимагає набагато більше часу, ніж у звичайному режимі.

"Вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем. Доступ до файлів неможливий". Що робити в першу чергу?

Тепер давайте подивимося, що можна зробити для відновлення доступу та працездатності самої операційної системи. Спочатку припускаємо, що саме в останніх версіях ОС, зокрема в Windows 7 вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем. Як виправити ситуацію?
Першим ділом необхідно виконати кілька попередніх операцій. Максимально пріоритетним можна назвати включення прихованого профілю суперадміністратора, який за замовчуванням вбудований у всі системи починаючи з сьомої модифікації (до речі, саме з причини її відсутності проблема входу в більш ранніх системах не зустрічається, а якщо і зустрічається, то найпростішими методами не усувається). Спочатку слід викликати командний рядок, запустивши її від імені адміна (добре хоч доступ до неї є). У Windows 7 в консолі «Виконати» відразу можна вписати команду cmd і встановити прапорець на пункті старту з правами адміністратора. У Windows 10 здійснити старт можна через меню ПКМ, натиснувши на кнопку пуску (також його можна викликати через поєднання Win + X).
"Вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем": як виправити?
Після цього потрібно поставити активацію, як показано на зображенні вище, і перезавантажити систему. У вікні входу при рестарті з'явиться заповітна «учетка» адміністратора, в яку і потрібно увійти пароль в системі для суперадміністратора не встановлюється ніколи). Повідомлення про вході в систему "Виконаний з тимчасовим профілем" поки більше не з'являється. Тепер треба зайти через «Провідник» в каталог Users і з папки з назвою тимчасового користувача скопіювати всі дані в будь-яке інше місце на жорсткому диску (це необхідно зробити тільки в тому випадку, якщо ви зберігали при роботі з тимчасовим профілем якісь файли або змінювали найпростіші налаштування).

Нюанси видалення тимчасового профілю

Тепер, щоб повідомлення про те, що вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем (Windows Server 2008 r2 наприклад), більше не з'являлося, необхідно викликати "Властивості комп'ютера" (через меню ПКМ на значку або через розділ системи в «Панелі управління»), перейти до додаткових опцій, внизу нового вікна натиснути кнопку параметри, а потім видалити нещасливий профіль, який є зайвим (іноді в його назві може бути Temp).
"Вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем": як виправити?
Після цього перемістіть скопійовані файли в свій власний каталог в директорії Users, а по закінченні дій виконайте повне перезавантаження ПК.

Усунення проблем через системний реєстр: варіант перший

Але вище запропонований метод може не спрацювати, а Windows при рестарті знову повідомить, що вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем. В цьому випадку потрібно викликати редактор реєстру (regedit), після чого в гілці HKLM знайти або переміститися до розділу ProfileList.
"Вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем": як виправити?
У списку профілів потрібно вибрати розділ, для якого є два однакові назви, але для одного з них зазначено закінчення .bak (такого розділу може і не бути, тому будьте уважні). Заходьте у розділ, назва якого на .bak не закачується, а для ключа ProfileImagePath змінюєте значення вказаного шляху, в якому, по всій видимості, буде присутній Temp, на шлях до своєї папки каталогу Users.
"Вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем": як виправити?
Після цього для ключів State і RefCount встановлюєте значення, що дорівнює нулю. Далі залишається просто перезавантажити систему.

Редагування реєстру: варіант другий (якщо перший не спрацював)

Якщо перший варіант належного ефекту не дав, а повідомлення "Вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем" з'явилося знову, знову входите в реєстр, видалити розділ, який редагувався, аналогічно змінюєте параметри в розділі з закінченням .bak, після чого сам розділ перейменувати його, прибравши .bak з назви. Після цього, як і в минулому варіанті, слід рестарт системи.

Що робити, якщо проблема у вірусному впливі?

Але попередження про те, що вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем, незважаючи на виконані дії, може з'явитися знову. Пов'язано це може бути з наявністю на комп'ютері активного вірусу.
"Вхід в систему виконаний з тимчасовим профілем": як виправити?
Щоб не займатися пустою тратою часу, скористайтеся завантаженням з завантажувального носія з антивірусним аплетом Rescue Disk, наприклад, від Касперського, зробіть поглиблену перевірку комп'ютера, зазначивши всі пункти в списку досліджуваних компонентів, видалите загрози і перезавантажте систему в штатному режимі. Якщо з'явиться повідомлення при перезавантаженні після видалення вірусу, подредактіруйте ключі реєстру або видаліть профіль заново, як це було описано вище.

Короткі висновки і рекомендації

Підводячи риску під всім вищесказаним, залишається дати рядовим користувачам кілька порад, які допоможуть вирішити цю проблему, і уникнути її виникнення. Щоб така ситуація не з'являлася, ніколи і ні при яких умовах не видаляйте з власного користувальницького каталогу папки і файли, якщо ви точно не впевнені в тому, що такі дії не позначаться на стані системи. Для очищення від різного роду комп'ютерного сміття краще використовувати програми оптимізації начебто Advanced SystemCare або CCleaner. Також не позбавляйтеся для очищення місця на диску від всіх контрольних точок відновлення. За допомогою оптимізаторів можете видалити дублікати файлів, які можуть зберігатися у спеціальних папках. Що ж стосується усунення проблем, найпростіше скористатися видаленням непотрібного профілю. Це найпростіше рішення. Застосовувати редагування реєстру доцільно тільки в тих випадках, коли видалення профілю результату не дасть або такі дії системою будуть заборонені. Оновлюйте антивірусні бази в актуальному стані та своєчасно оновлюйте компоненти встановлених штатних антивірусів. Це дозволить запобігти проникненню на комп'ютер більшість небезпечних загроз і виконуваних аплетів. Нарешті, не переходьте за заблокованим антивірусами посиланнями в інтернеті, а при встановленні якогось програмного забезпечення звертайте особливу увагу на пункти інсталяції додаткового (партнерського), під яке віруси як раз і можуть маскуватися. Тільки в цьому випадку може гарантуватися безпека практично зі стовідсотковою впевненістю.

Популярі новини
Загрузка...