Як вставити диск в ноутбук? Корисні рекомендації по експлуатації дисководів

464 0 Новини високих технологій

Вставляти диск в ноутбук можуть всі. Адже це ж очевидно. Але всі роблять це правильно? Може, є якісь секрети або рекомендації? У цій статті ми постараємося найбільш детально описати весь процес, а також дати рекомендації по грамотної експлуатації дисководу.

Як же все-таки правильно?

Відповідь на питання: «Як правильно вставити диск в ноутбук?» - дуже простий. 1. Натискаємо кнопку на дисководі, після чого з характерним клацанням вивільняється лоток.
Як вставити диск в ноутбук? Корисні рекомендації по експлуатації дисководів
2. Так як зазвичай лоток видається вперед на пару сантиметрів, тому вручну витягуємо його до упору. 3. Акуратно, не зачіпаючи оптичну (лазерну) голівку, вставляємо диск в круглий тримач диска до повної фіксації останнього. Диск повинен вставлятися етикеткою (картинкою, малюнком, написами, не глянсовою стороною вгору. Тобто оптична (лазерна) головка повинна мати доступ до «блискучої поверхні, так як саме на ній записана вся інформація.


4. Обережно вставляємо лоток назад до клацання. 5. Щоб витягнути диск, необхідно виконати все з першого пункту, але вже диск не вставляємо, а акуратно витягуємо.
Як вставити диск в ноутбук? Корисні рекомендації по експлуатації дисководів
Ні в якому разі не застосовуйте силу. Якщо лоток не закривається або диск не вставляється в утримувач – значить, ви робите щось неправильно. Почніть все спочатку, але вже більш уважно. Правильно вставити диск в дисковод ноутбука не становить особливої праці. Але як бути, якщо пристрій диска вашого ноутбука відрізняється від описаного вище?

Як вставити диск в ноутбук, якщо в приводі немає висувного лотка?

Деякі ноутбуки оснащені щілинними приводами оптичних дисків, у них не є лотка для дисків. Але не варто лякатися – нічого складного і незвичайного в цій ситуації немає. Вставити диск в ноутбук, як і у випадку з лотковим варіантом, необхідно етикеткою догори. Диск просунути в щілину приводу, але не запихати силою, а не дуже швидко проштовхувати, поки не відчуєте м'який упор. Далі дисковод сам його затягне до себе.


У щілинних дисководів треба знайти спеціальну кнопку, яка в більшості випадків знаходиться в тій частині ноутбука, де розташована клавіатура.

Екстрені випадки

Іноді бувають випадки, коли лоток для дисків не виходить з приводу – може, кнопка зламалася або пошкодився механізм вивільнення. Не поспішайте нести ноутбук в сервісний центр. Цілком може бути, що привід ще може послужити і без несправних деталей. Отже, як вставити диск в ноутбук при несправності деяких механізмів? 1. У всіх популярних операційних системах є функція, яка виконує роботу фізичної кнопки. Наприклад, в ОС Windows для цього необхідно відкрити провідник, вибрати дисковод, натиснути на нього правою кнопкою миші. У контекстному меню вибрати і натиснути рядок «Витягти».
Як вставити диск в ноутбук? Корисні рекомендації по експлуатації дисководів
2. Для другого варіанту нам знадобиться голка або скріпка. Якщо подивитися уважно, то можна помітити на кришці лотка для дисків маленьку дірку. Треба вставити туди голку або кінчик скріпки і злегка натиснути. Швидше за все, після цих дій відкриється лоток. Витягнути диск можна таким же способом.
Як вставити диск в ноутбук? Корисні рекомендації по експлуатації дисководів
В дисководах без лотка, на жаль, немає спеціальних отворів. І якщо вам не допоміг перший варіант, то сміливо несіть свій ноутбук в сервіс.

Що ще необхідно знати

Поради користувачам.
  • Не намагайтеся розібрати оптичний привід самостійно. Це складний пристрій з безліччю дрібних деталей. Тому ви можете остаточно його зламати без можливості ремонту.
  • При купівлі зробіть вибір на користь ноутбука з лотковим дисководом. Такі пристрої більш поширені, при необхідності заміни вони обійдуться дешевше і їх технічно легше замінити.
  • Не протирайте підручними матеріалами лазерні головки. Останні виготовлені із спеціального м'якого пластику і легко дряпаються. Для цієї мети існують різні засоби, які можна придбати в спеціалізованих магазинах.
  • Не тримайте диск у приводі просто так, без необхідності. По-перше, ноутбук буде витрачати заряд батареї. По-друге, так швидше зношуються деталі.
  • Перед тим як вставити диск в комп'ютер, переконайтеся, що він не має сильних подряпин або деформацій. Поганий диск може стати причиною поломки дисковода.
  • Популярі новини
    Загрузка...