Ноутбук зависає при включенні. Причини і способи усунення

225 0 Новини високих технологій

Напевно багато власників лептопів стикалися з такою проблемою, коли при включенні ноутбук зависає. Причини, чому це відбувається, бувають різні, наприклад, збій в програмної частини системи або поломка в технічному плані. У сьогоднішньому матеріалі ми розглянемо найбільш часті причини, які призводять до зависання, а також розповімо, як з ними можна боротися.

Пил і бруд

Перша найбільш поширена причина, по якій ноутбук зависає при включення – це скупчення великої кількості пилу та сміття всередині корпусу. Багато людей помилково вважають, що ноутбуки не страждають від забруднення, але це зовсім не так. Пил потрапляє всередину при кожному зручному для неї момент, поступово її стає все більше і більше. В результаті материнська плата починає перегріватися, система охолодження не справляється з навантаженням, і ноутбук після сильних гальм просто зависає.


Ноутбук зависає при включенні. Причини і способи усунення
Усунути проблему загалом нескладно. Досить озброїтися викруткою потрібного розміру і розібрати ноутбук, щоб провести повну очищення від пилу. Якщо ж є страх, що-небудь зламати або пошкодити під час процесу розбирання, то лептоп можна віддати в найближчий комп'ютерний сервіс, де досвідчені люди його швиденько розберуть, почистять і зберуть назад.

Несправна ОЗП

Друга причина, по якій ноутбук зависає при включенні – несправний модуль оперативної пам'яті. Зустрічається таке дуже часто, і застерегтися від цієї поломки ніяк не можна. Справа в тому, що при складанні ноутбука на заводі виробник заздалегідь закуповує оперативну пам'ять у певної фірми. Чим дешевше пристрій, тим більша ймовірність того, що в ньому варто планка пам'яті від якоїсь посередньої компанії.


Але не тільки це може бути причиною несправності ОЗП. Є ще таке поняття, як шлюб. Навіть у перевірених виробників DDR під час виготовлення планок оперативки може статися якийсь збій, в результаті чого вся партія виявиться з дефектом.
Ноутбук зависає при включенні. Причини і способи усунення
Усувається проблема простою заміною несправного модуля на новий, але перш ніж це зробити, потрібно точно переконатися, що справа в ОЗП. Для цього необхідно зняти знизу пластмасову кришку, яка прикриває слоти пам'яті. Далі варто витягти планку DDR, вставити на її місце іншу модуль і спробувати включити ноутбук. Якщо встановлено дві планки ОЗУ, то витягувати їх потрібно по черзі, адже несправним може виявитися тільки 1 модуль. Взагалі в домашніх умовах все ж важкувато діагностувати несправність ОЗП, оскільки на руках треба мати не тільки зайву планку пам'яті, але і другий лептоп, тому краще всього віднести пристрій в ремонтний сервіс.

Поломка HDD

Ще одна досить часта причина, чому ноутбук зависає при включенні – поломка жорсткого диска. Іноді HDD може виходити з ладу абсолютно непомітно для користувача. Наприклад, ноутбук пропрацював весь день, на ніч його відключили, а на ранок він наказав довго жити. Чому таке трапляється, сказати складно. Цьому можуть сприяти перегріви, постійна завантаженість диска безліччю процесів у системі, брак на виробництві або просто неякісний продукт.
Ноутбук зависає при включенні. Причини і способи усунення
Діагностувати жорсткий диск на несправність досить легко. Як правило, якщо ноутбук після включення зависає на заставці логотипу компанії, а після нічого не відбувається, то з великою часткою ймовірності проблема в HDD. Для того щоб в цьому точно переконатися, потрібно спробувати запустити ноут в безпечному режимі. Якщо нічого не вийде, то діагноз вірний. Також для діагностики можна зняти HDD з ноута і підключити його до материнської плати на стаціонарному комп'ютері. Якщо він не визначиться в системі або ж відкрити його через провідник не вийде, то можна сміливо списувати комплектуючу під заміну.

Збій у системі

Збій в операційній системі теж нерідко призводить до того, що ноутбук зависає після включення. Причиною збоїв зазвичай служать некоректні завершення роботи, раптові перезавантаження, випадковому видаленню потрібного файлу, «криві» оновлення Windows і т. д. Виправити цю проблему можна за допомогою відновлення системи через безпечний режим або оригінальний образ Windows на диску. Нижче наведено докладний відео про те, як це все можна зробити.
Ноутбук зависає при включенні. Причини і способи усунення

Вірусне зараження

Зараження вірусами теж частенько приводить до того, що ноутбук при включенні зависає. Що робити в цьому випадку? Боротися з вірусами і усувати їх. Найпростіший спосіб – відновити систему через безпечний режим. Якщо ж це не допоможе, то, безумовно, варто скористатися спеціальним набором утиліт, які працюють під DOS-а. Однією з кращих вважається Dr. Web LiveCD. Все що потрібно зробити – завантажити утиліту з офіційного сайту, потім, дотримуючись інструкції, записати її на флешку або диск, після чого вставити в дисковод або USB-порт ноутбука і запустити.
Ноутбук зависає при включенні. Причини і способи усунення

Статична електрика

Статична електрика теж може бути причиною зависань. Ось, наприклад, частенько в мережі можна зустріти користувачів, які скаржаться на те, що їх ноутбуки «Леново» зависають при включенні. Особливо часто ця проблема зустрічається на 500-ї серії лептопів даного виробника. Що відбувається? Ноутбук намертво зависає на заставці Lenovo і ні в яку не хоче далі грузиться.
Ноутбук зависає при включенні. Причини і способи усунення
Виправити проблему можна наступним чином. Потрібно витягти батарею, а потім натиснути на кнопку живлення і утримувати її на протязі 1 хвилини. Після цього акумулятор можна вставляти назад і включати пристрій. В деяких випадках крім батареї доводиться також знімати нижню кришку і додатково від'єднувати жорсткий диск і дисковод.

Популярі новини
Загрузка...