Новини високих технологій
» » Налаштування сплячого режиму в Windows: на що звернути увагу і як виставити оптимальні параметри?

Налаштування сплячого режиму в Windows: на що звернути увагу і як виставити оптимальні параметри?

28-05-2018, 21:42
637
Якщо хто не знає, постійне включення і включення комп'ютера або ноутбука може чинити негативний вплив на працездатність установлених у них «залізних» компонентів, оскільки при цьому можлива поява стрибків напруги, виводять обладнання з ладу. Але що робити, якщо комп'ютер потрібно для виконання повсякденних справ або в роботі з деякими проміжками часу, а відключати його не рекомендується? Для цього передбачені так звані режими сну і глибокого сну. Про те, як здійснюється настроювання режиму сну або глибокого сну, і які параметри є найбільш бажаними, й піде далі мова. Окремо зупинимося на можливих проблемах, пов'язаних з виставленням тих чи інших опцій. Але для початку давайте подивимося, в чому полягає відмінність між самими режимами.


Сплячий режим і режим глибокого сну: в чому різниця?

Сплячий режим відомий більшості користувачів, ще з часів виходу первістків в лінійці операційних систем Windows, якими були версії 95 і 98.
Тільки у них сон був розрахований тільки на те, щоб не вигорали електронно-променеві трубки моніторів, а в якості основного інструменту засипання комп'ютера застосовувалися заставки або так звані скринсэйверы. З часом сон став необхідний для того, щоб не зношувалося «залізне» обладнання, на що могли вплинути ті ж стрибки напруги, перегріву і т. д. Гібернація з'явилася відносно недавно (тільки в Windows Vista) і багатьом була тоді в дивину. У чому ж різниця між звичайним сном і гибернацией? А в тому, що при переході в режим сну на комп'ютері знеструмлюються тільки ті компоненти, які не беруть участі в збереженні працездатності активних на даний момент програм, а при використання цих режимів живлення відключається для всього обладнання. Збереження даних запущених додатків проводиться в спеціальному файлі hyberfil.sys, який розташовується в системному розділі і може займати на жорсткому диску досить багато місця.


Основні налаштування сплячого режиму в Windows

Тепер безпосередньо про основні параметри обох режимів. Отримати до них доступ через «Панель управління» в розділі електроживлення. У випадку з ноутбуками, на яких встановлені спеціальні акумулятори, до налаштування сплячого режиму в Windows 7 або в будь-якій іншій системі можна дістатися через меню ПКМ на значку батареї в системному треї. Що найцікавіше: в самому меню є пункти налаштування яскравості екрана і управління електроживленням, але вибір кожного з них приводить користувача до одного і того ж розділу. В даному випадку це неважливо.
Насамперед слід звернути увагу на опції кнопки живлення (пункт у меню ліворуч). В основних параметрах можна вибрати кілька варіантів дій (в тому числі і сон). При переході до недоступним в даний момент опцій по відповідному посиланню додатково можна виставити блокування і відображення пункту переходу в режим сну в стартовому меню.

Додаткові можливості для ноутбуків

Для ноутбуків у налаштуванні сплячого режиму можна вибрати додаткові опції. По-перше, різні або однакові параметри можна виставити і для роботи від мережі і від акумулятора.
По-друге, можна налаштувати і дії, виконувані системою при закритті кришки (отримати доступ до цих параметрів можна і через основне меню в самому розділі електроживлення). Так, наприклад, якщо встановити режим сну при закритті кришки, лептоп «засне» самостійно.

Налаштування переходу в сплячий режим і пробудження

Принагідно варто звернути увагу на параметри відключення дисплея, де можна вибрати певний часовий проміжок, після закінчення якого екран вимкнеться автоматично. Використовувати такі налаштування на сучасних для екранів ноутбуків або сучасних моніторів, за великим рахунком, немає сенсу. В основному такі параметри встановлюють офісні працівники, щоб приховати все те, що відображається на екрані. А ось якщо перейти безпосередньо до пункту налаштування сплячого режиму в Windows 10 або в системах нижче, можна отримати доступ до додаткових опцій, які недоступні ні в одному іншому розділі (якщо звернути пильну увагу на інші параметри, неважко помітити, що більшість з них дублюється).
А ось тут багато цікавих опцій, що стосуються управлінням багатьох апаратних і програмних компонентів (жорсткий диск, екран, USB, батарея, адаптер, відеокарта, доступ до функцій мультимедіа і навіть управління оформленням «Робочого столу»). Знову ж таки, налаштування сплячого режиму для ноутбуків саме в цьому розділі більш різноманітні, але суть зводиться до того, щоб виставляти часові проміжки відключення компонентів, дозволяти або забороняти виконання деяких дій.
Окремо варто сказати, що дуже часто можна помітити самовільне пробудження комп'ютера, наприклад, якщо ви випадково зачепили миша. Щоб уникнути появи таких ситуацій обладнання, здатне впливати на вихід комп'ютера з режиму сну, необхідно налаштувати відповідним чином.
Краще всього зробити таку настройку через «Диспетчер пристроїв», де на вкладці керування електроживленням потрібно активувати пункт заборони виводу комп'ютера із сплячого режиму.

Управління гибернацией

Нарешті, подивимося на налаштування сплячого режиму з точки зору необхідності використання сну. Її в деяких випадках як раз і рекомендується замінити звичайним сном, що особливо актуально для комп'ютерних систем з малими обсягами жорстких дисків. Файл сну, займає дуже багато місця в системному розділі видалити вручну не вийде (не допоможуть ніякі завгодно права доступу на рівні адміністратора, ні програми для розблокування). Позбутися від нього можна тільки одним способом, який полягає у повному відключенні сну. Зробити це через командний рядок, викликану від імені адміна, шляхом виконання поєднання powercfg –h off. При перезавантаженні файл буде видалено автоматично.

Можливі проблеми, пов'язані з установленими параметрами

Залишається сказати кілька слів про можливі проблеми, які можуть виникнути після встановлення тих чи інших опцій сплячого режиму. Дуже часто рекомендується відразу деактивувати швидкий запуск, по можливості не використовувати паролі, не встановлювати відключення жорсткого диска або USB-портів і т. д. Дуже часто такі дії застосовуються в якості додаткових рішень навіть при усуненні деяких збоїв в роботі встановленого обладнання. Крім усього іншого, змінювати параметри сну або глибокого сну можна через реєстру або групові політики, якщо вони виявляються недоступними для обраної схеми, але методи, наведені вище, є для рядового користувача більш простими.
Цікаво по темі
Як налаштувати яскравість монітора? Регулювання яскравості екрана монітора
Як налаштувати яскравість монітора? Регулювання яскравості екрана монітора
Налаштування параметрів монітора при роботі з комп'ютером є одними з найголовніших, оскільки візуалізація інформації здійснюється саме через такий
Режим очікування: часті питання і проблеми
Режим очікування: часті питання і проблеми
З даної статті ви, можливо, заповните вже наявні знання, а може, і відкриєте для себе нові терміни і відповіді на часті питання в області сучасних
Куди зникає пам'ять з диска "С": можливі причини і способи розв'язання проблеми
Куди зникає пам'ять з диска "С": можливі причини і способи розв'язання проблеми
Не секрет, що абсолютно всі користувачі операційних систем Windows останніх версій стикаються з проблемою, коли з диску «C» зникає пам'ять. Чому так