Чому тріщить жорсткий диск у комп'ютері?

998 0 Новини високих технологій

Вінчестер – це запам'ятовуючий пристрій, який використовується в більшості сучасних комп'ютерів і ноутбуків як накопичувач інформації. Однак цінні дані користувачі воліють копіювати на інші носії або дублювати в хмарі на той випадок, якщо жорсткий диск вийде з ладу. Одним з перших ознак поломки є те, що тріщить жорсткий диск. Що робити, якщо таке сталося? Далі описані причини виникнення вібрацій і способи їх усунення.

Чому тріщить жорсткий диск у комп'ютері?

Що таке рівень шуму?

Рівень шуму – це явище, яке можна описати як звук, що видається механічною конструкцією при роботі. В цю вібрацію входять дві складові: шпиндельний (аеродинамічний) шум і шум позиціонування. У сукупності рівень відтвореного жорстким диском звуку повинен дорівнювати двадцяти шести децибелам. Якщо ж шум комплектуючої не перекривається роботою кулерів і виразно чується, це привід задуматися, чи все в порядку з пристроєм.


Як встановити джерело тріска?

Не завжди жорсткий диск тріщить, коли сигналізує про своєму жалюгідному стані. Деякий рівень шуму цілком може бути робочим режимом пристрою, але якщо ситуація з настирливим звуком стає проблемною, то варто все ж розібрати системний блок. Щоб дістатися до нутрощів, необхідно відкрутити кріпильні болти і зняти кришку корпусу. На час ремонтних робіт потрібно подбати про свою безпеки. Краще бути обережним з електричними проводами. Не зайвим під час розбирання комп'ютера буде повне відключення пристрою і заземлення.


Які причини надмірного шуму?

Щоб визначити характер проблеми, необхідно запустити процесор і прислухатися до звуків. Можливо, причиною надмірного рівня шуму є зовсім не те, що тріщить жорсткий диск. Все залежить від особливостей складання комп'ютера і якості його комплектуючих. Джерелом відтвореного звуку може виступати потужний вентилятор відеокарти або кулер, який просто-напросто забруднений. Якщо біда полягала саме в цьому, то варто очистити вентилятор від пилу.
Чому тріщить жорсткий диск у комп'ютері?
Ймовірність виникнення небажаних вібрацій також залежить від типу корпусу. Якщо системний блок має досить товсті стінки, то не буде пропускати ніяких сторонніх звуків і забезпечить належний комфорт, тонкостінний корпус, навпаки, буде резонувати видаються шуми. Але що робити, якщо все-таки тріщить жорсткий диск у комп'ютері, а не інші комплектуючі?

Чому вінчестер видає зайвий звук?

Суть проблеми криється в самому пристрої жорсткого диска, адже саме спеціальні магнітні складові при обертанні і виробляють шум. У якомусь сенсі це цілком нормальний робочий процес. Але чому тріщить жорсткий диск, якщо раніше незвичайних шумів не спостерігалося? Саме нехарактерний звук може свідчити про порушення в роботі вінчестера. Крім того, у будь-якого пристрою є свій термін служби. При тривалій експлуатації деталі жорсткий диск зношується, що супроводжується характерним тріском. В такому випадку необхідно в найкоротший термін скопіювати всі дані з комп'ютера і поміняти поламану деталь. Однак є і менш радикальні заходи.

Як протестувати вінчестер?

Одним із способів першої допомоги битим секторів жорсткого диска є їх блокування за допомогою спеціальних програм. Якщо тріщить жорсткий диск, то, по-перше, можна спробувати скористатися двома типами комплексів:
 • Acronis. Найбільш поширена такого роду програма, яка володіє цілим рядом необхідних функцій. Головна з них – це створення резервної копії з пошкоджених носіїв інформації.
 • Victoria. За допомогою програми можна провести перевірку вінчестера. Якщо при тестуванні будуть виявлені проблемні ділянки, то Victoria їх запам'ятає і автоматично заблокує.
 • Як знизити рівень шуму за допомогою програм?

  Знизити рівень шуму жорсткого диска можна спробувати програмними методами. В цьому випадку знадобляться програми ААМ або HDDscan.
  Чому тріщить жорсткий диск у комп'ютері?
  Перша програма, суть якої полягає в управлінні швидкістю роботи жорсткого диска, автоматично зробить необхідні налаштування. Цілком можливо, якщо тріщить жорсткий диск, то варто просто уповільнити режим його швидкостей, адже чим швидше обертаються магнітні елементи, тим голосніше працює пристрій. Відчутним недоліком даної програми є те, що вона може не розпізнати носій інформації. Друга програма – HDDscan – позбавлена цього недоліку. Принцип роботи HDDscan абсолютно той же, що і у ААМ, але додатковою перевагою є можливість проведення тестування вінчестера і вибору SMART-параметрів.

  Як знизити рівень шуму вручну?

  Механічне зниження рівня шуму доцільно тільки для стаціонарного комп'ютера, з ноутбуками слід використовувати тільки програмний метод. Варіантів ручного виправлення проблеми існує досить багато. Часто жорсткий диск тріщить при роботі не тільки з-за своєї несправності, а причина може полягати в тому, що його корпус погано прикріплений. Слід упевнитися, що всі елементи кріплення конструкції в пазах, а болти не розкручені. Для додаткового ущільнення з'єднань частин вінчестера з комп'ютером використовуються ізоляційні прокладки, тобто стики можна просто проклеїти ізоляційною стрічкою, що посприяє тому, що у кошики кріплення вінчестера і корпусу комп'ютера не буде прямого дотику. Даний метод досить ефективний у боротьбі із зайвою тріском.
  Чому тріщить жорсткий диск у комп'ютері?
  Іншим способом боротьби з нав'язливим звуком є зміна розташування елементів конструкції або ж самого жорсткого диска. Це можна зробити тільки в тому випадку, якщо дане переміщення дозволить об'єм корпусу. Основна мета в цьому випадку - досягти найменшого контакту вінчестера з корпусом. Так, слід забезпечити максимально надійне статичний стан жорсткого диска. Є майстри, які домагаються розташування вінчестера навіть у підвішеному стані, для чого використовуються міцні і товсті дроту або дроту. З допомогою таких підручних матеріалів можна добитися повної відсутності передачі вібрації на металеві деталі.
  Чому тріщить жорсткий диск у комп'ютері?
  До конструкторсько-технологічним способам зменшення вібрацій можна віднести використання пристроїв для шумопоглинання, які допомагають усунути наслідки, але не причину тріска жорсткого диска. Дані заходи у будь-якому випадку всього лише тимчасові. Якщо проблема дійсно критична, краще убезпечити інформацію і провести повну заміну жорсткого диска.

  Популярі новини
  Загрузка...