Гра Space Invaders ("Космічні загарбники")

183 0 Новини високих технологій

Сучасна ігрова індустрія може похвалитися проектами з барвистою графікою, багатогодинним геймплеєм, різноманітністю жанрів і так далі. Але мало хто звертався до історії і знає, з яких ігор все починалося. Важливу роль у становленні нинішньої індустрії зіграв проект "Космічні загарбники" (початкова назва - Space Monsters). Поговоримо про історію створення гри і її вплив на суспільство.

Передісторія

Почнемо з того, що розробкою займався відомий японський програміст Томохіро Нисикадо. Історія створення бере початок за 6 років до релізу згаданої гри. Механічне розвага під назвою Space Monsters лягло в основу майбутнього хіта. Вже в той час діти годинами могли захоплюватися цією простою грою. За задумом творців гравець повинен розстрілювати поступово насуваються ворогів. Вороги підходять хвилями, тому геймеру необхідно протриматися певну кількість рівнів.


Натхненний грою Space Monsters і подібними аналогами для автоматів (так, гра "Космічні загарбники" не стала новатором в жанрі, але саме вона отримала найбільше визнання), Томохіро взявся за створення свого проекту, який побачив світ у 1978 році. Гра вийшла на автоматах від компанії Taito. Також примітно те, що аркада і сам пристрій були єдиним цілим, оскільки геймплей і обладнання створене самим Нисикадо.
Гра Space Invaders ("Космічні загарбники")

Історія створення

Розробник стверджує, що на його гру вплинув інший проект під назвою Breakout, з якого була взята механіка і геймплей. Вибір космічної тематики відбувся завдяки "Зоряним війнам", а дизайн монстрів піддався впливу "Війни світів". Супротивники в "Космічних нападників" являють собою помісь крабів і зоряних кораблів. Спочатку творець хотів урізноманітнити геймплей кількома видами ворогів, але не придумав, як умістити їх рух на одному полі, тому від ідеї відмовився. З подібною концепцією, поліпшеною графікою і анімацією Space Invaders вийшла в продаж.


Гра Space Invaders ("Космічні загарбники")

Пристрій для гри

Крім ідейної і технічної реалізації гри, необхідно було створити з нуля платформу. За рік японець сформував ігровий автомат, який працював на процесорі Intel 8080. З вигляду пристрій являє собою стіл, в якому знаходиться вбудований дисплей. Для заднього фону гри була вибрана статична картинка. В оригіналі - це база на Місяці. На екрані відбувався весь "екшен". Гравець керував одним захисником, який міг переміщатися між бункерами. Герой стріляє з лазерної гармати повільно, але впевнено насувається загарбникам. Кожні п'ять хвиль збільшувалася швидкість наближення ворогів до Землі. Загибель персонажа неминуча, від гравця залежить тільки те, скільки хвиль він зможе протриматися. Результати порівнювалися за кількістю очок.
Гра Space Invaders ("Космічні загарбники")

Вплив на індустрію

Досить було кількох місяців, щоб гра "Космічні загарбники" стала найпопулярнішою в Японії. Виробник автоматів Taito випустив більше 100 тисяч примірників за перші роки для внутрішнього ринку. Близько 60 тисяч автоматів було продано в США. Варто відзначити, що популярності Space Invaders також приписують дефіцит японських монет номіналом 100 ієн (саме стільки необхідно заплатити ігрового автомату за одну спробу). За офіційними даними проект приніс творцям понад 500 мільйонів доларів. По всьому світу в даний час дані ігрові автомати є предметом для колекції. У аркади "Космічні загарбники" з'являлося багато послідовників і наслідувачів. Оригінал був перевиданий багато разів і випущений на декількох платформах. В їх число входять навіть сучасні смартфони, портативні консолі Nintendo. У оригінальної гри було кілька продовжень, які також стали колекційними і особливо рідкісними. Вся серія Space Invaders була перевидана в ювілейної версії в 2003 році для консолі Play Station 2. Досі цей проект є прикладом якісної і революційної гри, яка залишила незгладимий слід в історії комп'ютерних розваг.

Популярі новини
Загрузка...