Новини високих технологій
» » Як користуватися VirtualBox: інструкція,

Як користуватися VirtualBox: інструкція,

22-04-2018, 20:49
766
Користь програми VirtualBox неможливо переоцінити. Вона відмінно підійде для тих випадків, коли потрібно протестувати нові операційні системи або ознайомитися з ними. До речі, велику популярність вона отримала за гарну оптимізацію і гнучку настройку багатьох параметрів. З її допомогою легко вдасться запустити нову операційну систему навіть недосвідченому користувачеві. Але, на жаль, не кожен знає, як користуватися VIrtualBox, тому в цій статті ми спробуємо роз'яснити головні моменти.

Установка

Перед тим як користуватися програмою VirtualBox, спочатку необхідно завантажити та встановити її на комп'ютер, тому почнемо статтю саме з цього.
Важливо завантаження інсталятора виробляти з офіційного сайту, щоб не підхопити вірусів. Скачавши інсталятор, запустіть його. У вітальному вікні натисніть кнопку Next, щоб перейти на наступний етап. У вікні Custom Setup ви можете видалити або, навпаки, додати додаткові компоненти для установки. Робиться це у відповідному вікні. Для зміни рішення вам потрібно натиснути на випадаючий список поряд з назвою елемента і вибрати дію, що буде до нього застосовано. До речі, докладніше дізнатися про елементі ви можете в сусідньої області, де викладено короткий його опис. Після вибору компонентів натисніть Next. Тепер вам потрібно вибрати, куди будуть додані ярлики програми і встановити або прибрати асоціації файлів. Перший пункт поміщає ярлик на «Робочий стіл», другий – в панель швидкого запуску, а третій ставить асоціації файлів віртуальних дисків. Вибравши потрібні пункти, натисніть Next. У деяких випадках з'являється повідомлення, що при установці програми інтернет-з'єднання буде розірвано. Якщо вас все влаштовує, натисніть кнопку Yes. Тепер залишається натиснути кнопку Install, щоб запустити процес установки програми. В процесі інсталяції з'явиться вікно, в якому буде запропоновано встановити також драйвери USB контролерів. Зробити це треба, тому дайте дозвіл. За підсумком завершення установки з'явиться вікно, повідомляючи вас про це. У ньому можна поставити галочку напроти пункту Start, щоб після натискання кнопки Finish програма запустилася. Якщо ви не хочете, то не ставте галочку, а просто натисніть кнопку Finish.


Налаштування

Програму ми встановили, але переходити до розповіді про те, як користуватися VirtualBox, ще рано: її потрібно налаштувати. Саме про це ми зараз і поговоримо. Для початку необхідно перейти безпосередньо в меню налаштувань програми. Для цього ви можете натиснути сполучення клавіш Ctrl+G або вибрати однойменний пункт в меню «Файл». З'явиться вікно, в якому буде відкрито розділ «Загальні» – з нього і почнемо. Тут ви можете вказати директорію, в якій будуть зберігатися файли програми – образу віртуальних машин. Зверніть увагу: ці файли мають досить великий обсяг, тому враховуйте це при виборі папки для зберігання. Бібліотеку аутентифікації VRDP залиште за умовчанням. В розділі «Введення» ви можете переглядати та змінювати комбінації гарячих клавіш програми. В розділі «Оновлення» є можливість встановити інтервал перевірки виходу нових версій програми, а також їх редакцію. У розділі «Мова» все просто, ви можете визначити мова, на який буде переведена програма. Розділи «Дисплей» і «Мережа» на даному етапі можна пропустити, так як ці параметри можна задати при створенні віртуальної машини. У вкладці «Плагіни» ви можете їх встановити. Зверніть увагу, що версія повинна збігатися з версією VirtuakBox. Ну а в розділі «Проксі» ви можете вказати проксі-сервер.
Розібравшись з усіма налаштуваннями, можна переходити безпосередньо до того, як користуватися Oracle VM VirtualBox.


Установка операційної системи

Для створення нової віртуальної машини вам необхідно попередньо завантажити образ операційної системи, у форматі ISO. Після цього зробіть наступне: В головному меню програми натисніть кнопку «Створити». У діалоговому вікні задайте ім'я машини, виберіть тип ОС і вкажіть її версію, після чого натисніть Next. Тепер виберіть об'єм оперативної пам'яті, який буде виділено під роботу програми. Зверніть увагу, що рекомендований обсяг вказаний трохи вище повзунка. Натисніть Next. При створенні жорсткого диска рекомендується вибирати другий пункт, після чого визначити його тип як VDI. Формат зберігання поставте «Динамічний» і натисніть Next. Тепер треба вказати папку, в якій буде зберігатися образ диска, і задати об'єм пам'яті для нього. Після цього натисніть кнопку «Створити». Отже, диск створений. Для його запуску натисніть одноіменну кнопку на панелі. З'явиться вікно, в якому потрібно вибрати образ операційної системи для запуску. Зробіть це.
Запуститься інсталятор ОС. Вам залишається встановити її, після чого можна буде користуватися системою в штатному режимі.

Створення спільних папок

Тепер поговоримо про те, як користуватися в VirtualBox загальними папками, але попередньо створимо їх. Запустивши ОС в програмі, натисніть на кнопці «Машина» і виберіть пункт «Налаштувати». Перейдіть в розділ «Загальні папки» і клацніть по піктограмі з плюсом. У новому вікні виберіть зі списку «папка» пункт «Інший». У вікні «Провідника» вкажіть папку, яку хочете зробити загальною. Задайте їй назву та натисніть «ОК».
Ось так просто можна створити загальну папку у віртуальній машині. Тепер вона буде видна в розділі «Мережеві підключення», що знаходиться в «Провіднику».

Створення постійних папок

Ми вже багато знаємо про те, як користуватися VirtualBox, але наостанок хочеться розповісти, як створити постійну папку. Справа в тому, що створена раніше загальна папка – тимчасова, тобто після перезапуску програми вона зникне. Насправді, зробити папку постійної дуже просто. Для цього при створенні папки поставте галочку навпроти «Створити постійну папку» і натисніть «ОК».
Ось тепер ви знаєте практично все про те, як користуватися VirtualBox. Сподіваємося, стаття була для вас корисною і допомогла розібратися в багатьох аспектах.
Цікаво по темі
Як користуватися VKSaver: інструкція
Як користуватися VKSaver: інструкція
Велика частина користувачів інтернету та соціальних мереж воліє завантажувати мультимедійні файли прямо зі своїх ресурсів. Це можливо за допомогою
Як відключити "Скайп": інструкція
Як відключити "Скайп": інструкція
Популярна програма для спілкування Skype після установки запускається при кожному включенні комп'ютера. В більшості випадків користувачі залишають її
Як видалити NET Framework: інструкція
Як видалити NET Framework: інструкція
NET Framework - програмна платформа, розроблена компанією Microsoft. З її допомогою створюються програми, тому наявність даного пакету на комп'ютері
Як користуватися Alcohol 120: інструкція
Як користуватися Alcohol 120: інструкція
Alcohol 120 – зручна утиліта для роботи з віртуальними приводами, образами дисків і всім, що з ними пов'язано. Давайте розберемося, як користуватися
Як зробити загальну папку на VirtualBox. Загальна папка на Ubuntu
Як зробити загальну папку на VirtualBox. Загальна папка на Ubuntu
Як зробити загальну папку між гостьовою і домашньої операційними системами? Докладна інструкція і деякі особливості.