Як почистити головку принтера Epson при сильному засиханні

376 0 Новини високих технологій

Якщо принтер Epson L800 став смугою і прокачування штатна не допомагає, то це говорить тільки про одне - друкуюча голівка засохла або засмічена. Варто застерегти і повідомити одразу, що повинна робитися ця процедура акуратно, без поспіху і "рівними" руками. Якщо після прочитання цієї статті приходить розуміння того, що самостійно провести таку процедуру не по силам, то краще звернутися до фахівців. А ось про те, як почистити головку принтера Epson і не завдати йому шкоди, можна буде дізнатися нижче.

Конструювання інструменту

Головний інструмент робиться самостійно, і ім'я цього інструменту - промивне пристрій. Для виготовлення потрібні шприц і крапельниця. Відрізаємо від крапельниці шматочок завдовжки 30-40 сантиметрів і закріплюємо на кінчику шприца. Переконайтеся в тому, що крапельниця на кінчику шприца сидить щільно і не сповзає. Для цього пережміть крапельницю і повітрям з шприца створіть тиск.


Як почистити головку принтера Epson при сильному засиханні

Додатковий інструмент

На щастя, більше майструвати самостійно нічого не потрібно, але знадобиться наступний інструмент:
 • Хрестова викрутка.
 • Затуплена шило з вигнутим наконечником.
 • Серветки.
 • Рідина для миття вікон.
 • Медичні рукавички.
 • Зняття друкуючої головки

  У повному розбиранні принтера немає необхідності, і для зняття друкуючої головки потрібно тільки доступ до каретки, в якій розташовані картриджі. Щоб каретка принтера прийняла потрібне для роботи положення, увімкніть принтер з відкритою верхньою кришкою і, як тільки каретка з картриджами почне рухатися, від'єднайте кабель живлення. Можете не переживати, така дія не призведе до поломки, після повторного включення каретка самостійно позиціонується в робоче положення.


  Далі відкручуємо верхній болт кріплення і у бік відкидаємо верхню кришку.
  Як почистити головку принтера Epson при сильному засиханні
  На наступному етапі, перед тим як почистити головку принтера Epson, потрібно акуратно вилучити картриджі з каретки принтера. Зверніть увагу, на картриджах встановлені засувки, на які потрібно натиснути, перш ніж витягати картридж.
  Як почистити головку принтера Epson при сильному засиханні
  Наступний крок, перед тим як почистити головку принтера Epson L800 - зняття направляючої майданчики. Це воістину трудомісткий процес, і без належної вправності тут не обійтися. Складність полягає в тому, щоб затупленим шилом підчепити на задній стінці зачепи, якими напрямна майданчик фіксується в каретці принтера. Додатково другою рукою напрямну майданчик, не докладаючи зусиль, потрібно тягнути вгору. Майданчик не кріпиться сильно, тому не варто докладати зусиль для виймання, хитрість полягає тільки в зачепах, якщо підчепити їх, напрямна майданчик легко піддасться.
  Як почистити головку принтера Epson при сильному засиханні
  Тепер доступ до друкуючій голівці принтера відкрито, але перш ніж голівку струменевого принтера Epson чистити, як не дивно, потрібно звільнити шлейфи. На правій стінці каретки з картриджами стоять дві захисні кришки - одна всередині, друга зовні. Обидві кріпляться на одній засувці. Процес трудомісткий, розкривається одна-єдина клямка, і кришка легко знімається, без зусиль. Засувки захисних кришок видно візуально, і в окремому поданні не потребують.
  Настає відповідальний процес перед тим, як почистити головку принтера Epson - зняття друкуючої головки. Перед тим як друкувальну головку витягти з принтера, відкручуються три фіксуючих болта.
  Як почистити головку принтера Epson при сильному засиханні
  Після того як з болтами покінчено, не поспішаючи, щоб не пошкодити шлейфи) витягуємо головку до рівня каретки, не докладаючи ніяких зусиль. Після відключення акуратно два шлейфи, які ведуть до друкуючої голівці.

  Прочищення друкуючої головки

  Перед тим як почистити друкувальну голівку у принтера Epson, потрібен інструмент, який створювався раніше - шприц з крапельницею. Через крапельницю набирається миючий засіб для вікон (з прочищенням справляється краще всього). Конкретної вимоги до миючого засобу немає, зійде, наприклад, "Містер Мускул". Також використовуються спеціальні промивні рідини компанії Epson, які по ефекту нічим не краще того ж "Містера Мускула" для вікон. Щоб не залити поверхню столу під час промивання, потрібно постелити серветки під друкувальну голівку. Після того як поверхня стола підготовлена і шприц, наповнений рідиною, починається процес прочищення. Вільний кінець крапельниці надівається на сопла друкуючої головки, і акуратно, над серветкою, через крапельницю пропускається рідина в головку. Тиснути на шприц слід повільно і акуратно, при різкому пориві рідина зашкодить сопла. Тримати друкувальну голівку під час прочищення слід в піднесеному стані, щоб друкуюча частина не стосувалася серветки. Для нормальної прочищення вистачить двох кубиків рідини. Враховуючи, що Epson L800 друкуюча голівка на 8 сопел, то, відповідно, дану процедуру потрібно провести з кожним соплом по черзі, порядок і черговість значення не мають. Під час прочищення слідкуйте за тим, щоб витікає рідина не потрапила на контакти з кріпленнями шлейфів.
  Як почистити головку принтера Epson при сильному засиханні

  Збірка принтера

  Після прочищення акуратно зітріть сухою серветкою залишки рідини з друкуючої головки. Не варто робити збірку принтера, якщо на друкуючій голівці присутні сліди патьоків і залишки рідини. Якщо рідина потрапила на контакти, де кріпляться шлейфи, просушіть контакти феном. Остаточна збірка відбувається тільки в суворій зворотній послідовності. На закінчення варто відзначити, що почистити головку принтера Epson Stylus, як і у L800 можна по однаковій технології. Спосіб, розглянутий вище, діє на більшість лінійок принтерів Epson.

  Популярі новини
  Загрузка...