Як прочистити друкувальну голівку струменевого принтера Epson? Промивні рідини для друкуючих головок принтерів Epson

835 0 Новини високих технологій

Процедура чищення друкувальної головки потрібно тоді, коли фарба і пил забивають дюзи, з яких надходять чорнило. Зазвичай це спостерігається після тривалої бездіяльності техніки – на тонерах з'являється пил, і вони засихають. Тому на папері можуть бути різні дефекти. Промивання друкуючих головок принтерів Epson дозволить вирішити дану проблему.

Коли необхідно виконувати процедуру?

Прочищення друкуючої головки виконується в наступних випадках:
 • При забрудненні чорнильних дюз відбувається порушення правильної подачі фарбувального тонера. Про несправності кажуть дефекти друку тесту дюз, коли на папері з'являються смужки або некоректно передається колір або картинка змазана.
 • Після довгого простою потрібно виконати тест дюз. При наявності спотворень потрібно виконати чистку, а потім очистити друкувальну головку пристрою за допомогою спеціального засобу вручну, якщо це потрібно.
 • При заміні чорнила. Тонери відрізняються характеристиками та складом, тому їх не можна змішувати. Для заміни барвника одного виду на інший картриджів та СНПЧ треба промивати від залишків. Зі зміною чорнила різних фірм треба добре прочищати картриджі і встановлені СНПЧ.
 • У будь-якому випадку потрібно знати, як прочистити друкувальну голову принтера Epson. Некоректна друк буває і з інших причин: через потрапляння повітряних бульбашок, разрегулювання друкуючої головки, надлишкового тиску або скопилася пилу, бруду.


  Як прочистити друкувальну голівку струменевого принтера Epson? Промивні рідини для друкуючих головок принтерів Epson
  Причиною недоліків на відбитку є вихід з ладу пьезокристалла під час перевантаження пристрою або перегорілі нагрівальні деталі. Якщо техніка використовується інтенсивно, чистку треба виконувати кожен квартал і рідше. Процедура не здійснюється, якщо на РК-дисплеї зазначені системні помилки, які інформують про закінчення тонера.

  Програмне очищення

  Як прочистити друкувальну голівку струменевого принтера Epson з допомогою програмного забезпечення? Перед виконанням механічного чищення потрібно протестувати систему і запустити штатну програму очищення. Старт програми розташований у меню ПК або принтера, все залежить від моделі. При використанні комп'ютера треба відвідати "Панель управління", відшукати активний принтер і зайти в розділ «Сервіс». Там може бути виконана перевірка дюз і очищення друкуючої головки. Потім необхідно запустити.


  Як прочистити друкувальну голівку струменевого принтера Epson? Промивні рідини для друкуючих головок принтерів Epson
  Фахівці радять виконувати не більше 2-3 чисток системи. Якщо після цього не з'являються позитивні результати, потрібно проводити ручну механічну чистку. При засиханні чорнила програмні команди не зможуть вирішити проблему.

  Механічна чистка

  Як прочистити друкувальну голівку струменевого принтера Epson? Починається процедура з підготовки та перевірки вузлів. Спочатку виконується візуальний огляд, щоб оцінити майбутні роботи. Вручну промиваються усі картриджі, виключаючи пристрої з наповнювачем. Дані елементи прочищаються завдяки спеціальним пристроям – центрифугою або вакуумним апаратом.
  Як прочистити друкувальну голівку струменевого принтера Epson? Промивні рідини для друкуючих головок принтерів Epson
  Потім перевіряється СНПЧ на злом шлангів подачі фарби, герметичність з'єднань шлюзу і картриджа. При наявності у шлюзі повітряних бульбашок потрібно виконати налагодження і балансування СНПЧ. Ємності-донори або картриджі треба заповнити, якщо потрібно, потрібно заправити принтер, а потім надрукувати тестову сторінку.

  Промивні рідини

  Які використовувати промивні рідини для друкуючих головок принтерів Epson? Клінер має бути такої ж марки, що і чорнило. Адже тільки виробник знає про склад барвника, а також про ефективне і безпечне його видаленні. Спеціальні склади є безпечними для принтерів та їх деталей. Звичайно їх випускають в декількох видах:
 • Для зовнішньої очищення.
 • Усунення водорозчинних чорнил.
 • Видалення пігментних барвників.
 • Розщеплення засохлих тонерів засмічень.
 • Для усунення водорозчинних чорнила використовують:
 • Обессоленную воду.
 • Дистильовану воду.
 • Розчин із дистильованої води і нашатирного спирту (5-10 %) у співвідношенні 10:1. Отриманий розчин фільтрують за допомогою сітки з розміром 001 мкр.
 • Пігментні барвники розчиняються ізопропіловим спиртом спеціальними рідинами. Крім фірмових клінерів існують компанії, що випускають рідини для конкретних цілей. Наприклад, фірма WWM створює якісну лінійку клінерів.

  Чорнило

  Якщо ще не вибрані чорнило для принтера Epson, не слід поспішати з виконанням промивки. Неправильно підібраний склад швидко і назавжди виводить друкувальну голівку з ладу.
  Як прочистити друкувальну голівку струменевого принтера Epson? Промивні рідини для друкуючих головок принтерів Epson
  Необхідно взяти трохи чорнила для принтера Epson і розчинити їх в різних складах. Через кілька годин потрібно оцінити результат. При впливі дистильованої води на пігментні барвники з'являється осад. Якщо виявлено перехід рідини в желеподібний вигляд, це свідчить про неправильному виборі очищувальної рідини.

  Виконання процедури

  Як прочистити друкувальну голову принтера Epson? Її треба зняти перед промиванням. На нижній частині слід прибрати бруд бинтом, обробленим в клинере. При сильному забрудненні краще використовувати декілька бинтів. Необхідно отримати картридж з друкуючої головки, під ним знаходяться штуцери для забору чорнила. Потрібно протерти решітки квітів. Для промивання потрібно шприц, який заповнюється промивної рідиною. Носик шприца насаджують на штуцер, при розбіжності розміру потрібно збільшити діаметр шприца. Після випуску повітря потрібно закачати промивання в штуцер, щоб клінер не потрапив на голівку. Якщо через необережність рідина проллється, її потрібно прибрати другим шприцом або серветкою.
  Як прочистити друкувальну голівку струменевого принтера Epson? Промивні рідини для друкуючих головок принтерів Epson
  Так відбувається промивання всіх кольорів. При сильному засміченні квітів або наявності великих згустків засохлого тонера клінер заливається повільно. Щоб прибрати пересушені елементи чорнила, потрібно скористатися жорсткої, агресивної прочищенням. У кінці роботи треба прибрати вологу, протерти корпус і доступні деталі. Картридж можна встановити в каретку. Саме це є відповіддю на питання, як поміняти друкувальну голівку на принтері Epson. Таким чином, прочищення голівки принтера є обов'язковою, якщо погіршилася якість друку. Краще цю роботу довірити фахівцеві. Адже недосвідчений користувач може пошкодити деякі елементи, з-за чого потрібно складний ремонт. Необхідно дотримуватися правила безпеки під час процедури.

  Популярі новини
  Загрузка...