Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки

13 0 Новини високих технологій

Компанія Audio Technica вже давно зарекомендувала себе як надійний виробник навушників, мікрофонів та іншого звукового обладнання. Відмінною рисою цього виробника є висока якість продукції, яка стоїть відповідних грошей. Особливою популярністю у бренду користуються навушники та мікрофони. Саме про один з таких пристроїв і хотілося б зробити сьогоднішній огляд. Це петличний мікрофон Audio Technica ATR3350.

Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки

Опис

Вперше даний мікрофон з'явився в магазинах ще в 2009 році. З того самого часу він продовжує продаватися, і досить успішно. Тип мікрофон конденсаторний, але необхідності в фантомних джерелах живлення немає, що є плюсом. Працює мікрофон від однієї дискової або як її ще називають круглою батарейки типу LR44. Основний напрямок використання – запис звуку або вокалу, хоча для другого він навряд чи підійде.


Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
Що ще можна сказати про цю модель? Напевно, те, що на момент виходу вона отримала масу негативних відгуків з-за якості запису. Розчаровані користувачі є і сьогодні, але їх вже не так багато, як це було в 2009 році. Звичайно ж, мінуси у пристрої є, і в рамках огляду Audio Technica ATR3350 ми про них обов'язково скажемо. Але цікаво тут інше: чи змінилося що-небудь з моменту виходу на сьогоднішній момент чи ні? Давайте розбиратися.

Комплектація

Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
Audio Technica ATR3350 продається в невеликій картонній упаковці з прозорим віконцем, через яке видно практично весь вміст. Дизайн упаковки нічим особливо не примітний і виконаний у фірмовому стилі компанії. На тильній стороні зазначені основні характеристики мікрофона, його переваги та особливості.


Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
Отже, ось що користувач виявить всередині пакування: інструкцію, мікрофон з кабелем, передпідсилювач, кріпильну кліпсу, вітрозахист, батарейку і гарантійний талон.

Зовнішній вид

Тепер що стосується зовнішнього вигляду кліпу пластина мікрофон Audio Technica ATR3350. Перше, що кидається в очі – це нереально довгий кабель. Напевно, це дійсно той випадок, коли виробник не збрехав щодо довжини шнура. За офіційною заявою вона складає 6 метрів, і на ділі це повністю підтверджується.
Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
Що можна сказати про самому мікрофоні – він маленький. Але, незважаючи на розміри, для нього передбачена спеціальна вітрозахист з поролону і окреме місце на корпусі для установки кліпси. Власне, про кліпсі варто сказати окремо. Дуже багато людей пишуть про те, що прищепочка зроблена недобросовісно і швидко ламається.
Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
Спочатку може виникнути питання: як же вона може зламатися, якщо зроблена з металу? Та все просто. Так званий півмісяць, який як раз-таки кріпиться на основу мікрофона, виконаний з пластику. Так ось, при спробі встановити кліпсу на мікрофон, потрібно докласти трішки зусиль, і іноді цього буває достатньо, щоб одна половинка крепежки відламалася. У будь-якому випадку, з кліпсою потрібно поводитися дуже дбайливо, інакше доведеться підшукувати заміну.
Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
Перейдемо до предусилителю. Він також має свою окрему кліпсу, яка кріпиться до корпусу за допомогою маленького гвинтика. Сам корпус зроблений з двох частин – откручивающейся кришечки і підстави. Нагадує все це якусь капсулу. Відкрутивши верхню кришку, можна отримати доступ до батарейного відсіку, куди вставляється одна таблетка формату LR44. Мабуть, використання такого типу батарей скоріше можна віднести до мінусів, оскільки повного заряду вистачає приблизно на 6-7 годин запису.
Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
Крім цього, на корпусі підсилювача знаходиться невеликий перемикач, за допомогою якого мікрофон і починає працювати. На жаль, ніякої індикації у вигляді світлодіода тут немає, і дізнатися, працює мікрофон чи ні, можна лише в процесі запису. Звичайно, зрозуміло, чому діод вирішили не ставити, оскільки він під'їдав б заряд батарейки. Але з іншого боку, якщо батарея сяде, то все одно не зможе перевірити візуально працездатність мікрофона.
Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
І останнє, що тут залишилося розглянути, – штекер для підключення мікрофона до будь-якого звукозаписуючого пристрою, наприклад, диктофону або смартфона в режимі диктофона. Він має розмір стандартний 35 мм, а ось контактів тут три, тобто 3-pin. Зазвичай, трехпиновые джекі можна зустріти там, де є підтримка стерео, наприклад, на навушниках. У деяких мікрофонів теж є по два елементи, які захоплюють звуки і записують їх в стерео-режимі, але Audio Technica ATR3350 – не той випадок. Звук пишеться в моно, а 3-pin штекер, швидше за все, маркетинговий хід.
Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
І на завершення кілька слів про матеріали. Практично все, за винятком крепежки на передпідсилювач і кліпси, виконано з пластика з приємним покриттям. За якістю збірки претензій немає, все поєднано дуже добротно.

Технічні характеристики

Audio Technica ATR3350 має наступні технічні характеристики:
 • Тип – конденсаторний.
 • Спрямованість – всеспрямований.
 • Область застосування – відеозв'язок, запис голосу, вокал.
 • Тип кріплення – кліпса.
 • Матеріал корпусу – пластик.
 • Чутливість мікрофона – 54 дБ.
 • Мінімальна Частота – 50 Гц.
 • Максимальна Частота – 18000 Гц.
 • Опір мікрофона – 1 кОМ.
 • Спосіб підключення – провідний.
 • Довжина кабелю – 6м.
 • Роз'єм для підключення – 35 мм.
 • Живлення – батарейка LR44.
 • Вага – 6 грам.
 • Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки

  У цілому, характеристики мікрофона більше, ніж стандартні (як для більшості петличек). Однак деякі конкуренти можуть похвалитися більш потужним показником чутливості.

  Підключення та налаштування

  Підключається мікрофон Audio Technica ATR3350 досить просто. Все, що потрібно зробити – це вставити батарейку в спеціальний відсік, встановити вимикач на передпідсилювачі в положення on і після цього під'єднати до будь-якого звукозаписуючого пристрою, наприклад комп'ютера, смартфона, диктофону або камері.
  Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
  Після того, як мікрофон підключений, можна переходити до його налаштуванні. І ось тут вже все буде значно відрізнятися. Якщо мікрофон буде підключений до смартфону, то, можливо, параметри налаштування мікрофону в стандартному або стороннього додатку для запису не буде. Що стосується диктофонів і камер, то тут дуже багато залежить від виробника – на якісь моделі регулювання чутливості і реверберації буде присутній, а на яких ні.
  Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
  Останній варіант, де можна провести настройку параметрів мікрофона – це комп'ютер. Для того, щоб потрапити в меню налаштувань, необхідно натиснути правою кнопкою миші на значок динаміка, що розташований поруч з годинником у правому нижньому куті. Після цього з'явився меню вибираємо записуючі пристрої. У вікні буде відображатися підключений мікрофон – він відзначений галочкою. Потрібно навести курсор на нього і натиснути правою кнопкою миші, після чого вибрати пункт властивості. З'явиться ще одне вікно з декількома вкладками, на яких можна буде виставити рівень чутливості мікрофона, посилити рівень його сигналу, гучність і т. д.
  Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
  Справедливості заради варто відзначити, що в більшості випадків настройка не потрібна, тільки якщо запис проводиться у поганих погодних умовах, гучному або великому приміщенні і т. д.

  Тестування

  Результати тестування Audio Technica ATR3350 не дуже порадували, а в деяких моментах і злегка засмутили. Враховуючи ціну мікрофона, записувати він повинен на досить високому рівні, видаючи чистий з мінімумом шумів, звук. Насправді ж виходить так, що мікрофон працює краще стандартного, але підсумкове якість не дуже-то й добре.
  Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки
  Якщо подивитися на відгуки про Audio Technica ATR3350 користувачі відзначають приблизно схожу ситуацію, особливо з рівнем шумів. Сторонні звуки тут дійсно записуються виразно, і позбутися від них можна тільки в якому-небудь аудиоредакторе.

  Вартість

  На сьогоднішній день вартість мікрофон Audio Technica ATR3350 складає від 1800 до 2400 рублів. Це – не самий високий цінник на петлички. Є моделі набагато дорожче. Але от в даному випадку за таку ціну і якість повинна бути на високому рівні, а не трохи краще моделей за 400-800 рублів.
  Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки

  Відгуки

  Як показують відгуки про мікрофон Audio Technica ATR3350 модель має кілька головних недоліків:
 • Відсутність індикатора включення на передпідсилювачі.
 • Високий рівень шумів на запису. При підключенні до материнської плати ПК максимальна гучність мікрофона знижується приблизно на 50%, і звук виходить тихим.
 • Проблему усуває будь-яка звукова карта бюджетного рівня, наприклад, «Асус» або «Креатив».
 • Невдале кріплення (кліпса).
 • Доводиться часто міняти батарейки.
 • Петличний мікрофон Audio Technica ATR3350: огляд, відгуки

  Висновок

  Петличка Audio Technica ATR3350 – це, звичайно, непоганий варіант в якості заміни стандартного мікрофона на камері або більш дешевої моделі. Можна навіть змиритися з усіма мінусами, які тут є. Але ось на ціну очі закрити не вийде. За майже 2000 рублів користувач сподівається отримати неймовірно якісний пристрій, який буде записувати чистий звук, а на ділі виходить все інакше. Купувати чи не купувати цей мікрофон – нехай кожен вирішить для себе самостійно.