Роутер TP-LINK Archer C20: відгуки, опис

8 0 Новини високих технологій

Зараз у продажу з'являється багато гаджетів, які працюють з мережею Wi-Fi. Вони здатні передавати дані з певною швидкістю, що дозволяє комфортно сидіти в інтернеті. Для того щоб забезпечити підключення до Мережі, необхідно придбати маршрутизатор з підтримкою нового стандарту. У даній статті буде представлений огляд домашнього роутера TP-LINK Archer C20. Він передає дані на швидкості 733 мегабіт на секунду. Його вартість невелика – всього лише близько 3 тис. руб. Розглянемо, що ж являє собою пристрій, які переваги має і що здатне здивувати користувача.

Роутер TP-LINK Archer C20: відгуки, опис



Опис

Описувана модель є молодшою і найбільш бюджетній в лінійці виробника. Чим же відрізняється прилад від більш дорогих варіантів? У нього немає гігабітних Ethernet-портів і опції передачі HD-відео. У всіх інших опціях роутер TP-LINK Archer C20 не поступається нічим навіть більш дорогим побратимам. Цей апарат буде корисний для тих, хто може використовувати інтернет-канал, ширина якого 100 Mbit, також тим людям, хто використовує кілька бездротових пристроїв. Завдяки даному роутеру між ними можна встановити високошвидкісний зв'язок. Під рельєфною глянсовою кришкою роутера знаходиться передавач потужністю в 20 dBm, модуль Wi-Fi, а також інтернет-комутатор. Зовні можна побачити 1 порт WAN, 4 порта LAN, кнопку для здійснення налаштувань, а також скидання параметрів. Пристрій має 2 незнімні антени. Потужності, яка була заявлена виробником, буде достатньо для того, щоб забезпечити зв'язком квартиру на 2-4 кімнати, невеликий офіс або будинок. Головне - правильно зробити налаштування TP-LINK Archer C20. На нижній частині маршрутизатора можна помітити спеціальну наклейку. Тут вказана вся інформація для входу в адмін-панель, а також назва самого приладу і версія встановленого програмного забезпечення. Тут же вказаний серійний номер, пароль від Wi-Fi (заводський), мак-адресу та ім'я бездротового підключення. На стінку прикріпити пристрій не вийде, так як отвори для кріплення відсутня.


У комплектацію приладу входить адаптер живлення, комутаційний шнур , міні-диск з встановленим програмним забезпеченням.
Роутер TP-LINK Archer C20: відгуки, опис

Налаштування і управління

Апарат можна підготувати до роботи за допомогою трьох різних способів.
 • Традиційно настройка здійснюється через адмін-панель. Всі дані для того, щоб потрапити в це меню, вказані на лейблі, який знаходиться на дні апарату.
 • За допомогою "Майстра швидкого налаштування". Дана програма є на диску, що йде в комплектації.
 • Завдяки мобільному додатком, яке називається Tp-Link Tether.
 • У адмін-панелі можна помітити, що всі параметри поділяються на підгрупи. З правого боку екрану розташувалася дод. інформація (довідка), де наведено характеристику кожного елемента. Якщо користувач новачок, то йому можна скористатися режимом швидкого настроювання TP-LINK Archer C20 інтернету бездротового зв'язку. Складності не виникнуть, оскільки кожна дія має підказку. Якщо користувач досвідчений, то всі розділи та параметри він може налаштувати сам.
  Крім цього, є спеціальна додаткова довідкова інформація, якої завжди можна скористатися. Якщо ж хочеться потренуватися у створенні власної мережі, щоб не допустити помилок, то можна зайти на сайт розробників роутера і використовувати безкоштовний симулятор. Додаток, зване «Майстер швидкого налаштування», можна порівняти з вищеописаним меню. Дана програма виконує ту ж функцію. Навіть настроювані параметри не відрізняються один від одного. Для того, щоб запустити додаток, не потрібно заходити браузер, достатньо мати права адміністратора. На диску також можна знайти ще одну програму, яка працює з налаштуванням підключення USB-принтера. Тут також доступна довідка, яка дозволяє зрозуміти, як підключити пристрій, встановити принт-сервер. У відгуках про TP-LINK Archer C20 говориться, що даний спосіб максимально зручний. Він працює в офлайн-режимі і не вимагає особливого втручання користувача. Мобільна утиліта Tp-Link Tether не входить в комплект, але її можна з легкістю встановити з Google Play. Дану програму можна використовувати для налаштування роутера, а також управління домашньою мережею через комп'ютер планшетного типу або через телефон. Утиліта інтуїтивно зрозуміла, їй просто користуватися. Також, якщо необхідна довідка, то її завжди можна знайти в самому додатку.
  Роутер TP-LINK Archer C20: відгуки, опис

  Тестування сигналу і зв'язку

  Та швидкість, яка вказана в описі маршрутизатора, можлива лише теоретично. У реальності з-за впливу середовища такого показника на даний момент домогтися неможливо. Але в середньостатистичної домашньої мережі, в якій є принтер, комп'ютер, два ноутбука, три смартфона, телевізор, кілька серверів, швидкість ідеальна. Обмін даних досить швидкий, сигнал легко проходить через 5 бетонних стін у трикімнатній квартирі. Відгуки про TP-LINK Archer C20 повністю підтверджують стійкість мережі. За відгуками покупців, протягом дня сигнал не обривається. Під час тестування було виявлено, що роутер відмінно справляється з великими навантаженнями, він не перегрівається і не відключається. Серед усіх бюджетних приладів цей роутер можна назвати найбільш оптимальним, так як він має збалансоване програмне забезпечення і хороший функціонал.
  Роутер TP-LINK Archer C20: відгуки, опис

  Дизайн

  Якщо комусь дизайн цього приладу здасться вже знайомим, то це не просто так. Перед очима мимоволі відразу ж виникає маршрутизатор Archer C2 тільки трохи менше і іншого кольору. Корпус був створений сірого кольору, кришка – темно-синій. До речі, працюючи з приладами Tp-Link, легко розуміти, до якого типу та ціновій політиці належить певна модель, лише по одному кольору корпусу. Як правило, пристрої преміум-класу пофарбовані в білий відтінок. Менш дорогі отримали чорний забарвлення, а бюджетні – синьо-сірий. Оформлення описуваного маршрутизатора саме звичайне. «Набитий» логотип виробника, є діоди активності та антенні роз'єми. Вентиляція розташувалася на днище. Кришка зроблена з глянцевого матеріалу. Вона досить швидко збирає пил, причому протирати пристрій потрібно досить обережно. Пластик легко ламається і пошкоджується. У відгуках про TP-LINK Archer C20 часто пишуть, що прилад дійсно дуже тендітний. Діоди яскраві, багато користувачі пишуть, що якби можна було зменшити інтенсивне розтин або ж зовсім його вимкнути, то прилад би виглядав набагато акуратніше. WAN-порт має два кольорових індикатора, тому якщо інтернет зникає, порт буде світитися помаранчевим. Антени можна нахиляти і повертати, але самі вони незнімного типу.

  Підключення маршрутизатора

  Підключення даного маршрутизатора виконується за звичайною і звичною схемою. Спочатку треба підключити його до електромережі та включити за допомогою клавіші. Про успішне процесі сповістять загорівся індикатор на передній панелі. Далі в Internet-порт, тобто в роз'єм інтернету, необхідно підключити кабель від провайдера, який надає мережа. Якщо хочеться робити налаштування роутери по мережевому кабелю, підключивши його до комп'ютера або ноутбука, то можна його використовувати. Він йде в комплекті. З його допомогою необхідно з'єднати комп'ютер з маршрутизатором. Якщо є така можливість, то краще робити саме так. Це збільшить надійність процесу і, ймовірно, не буде ніяких неприємних моментів у процесі роботи (у вигляді помилок і так далі). У відгуках про TP-LINK Archer C20 пишуть, що такий метод найбільш оптимальний. Якщо хочеться підключитися до роутера по бездротовій мережі, то можна так зробити. Після включення приладу всі пристрої відразу виявлять точку доступу. Назва заводське. Для того щоб підключитися до отриманої мережі, слід знати пін-код, який вказаний на папірці, наклеєної на днище. Тут же написано назву мережі, яке налагоджено на заводі.

  Вхід в панель управління

  Щоб потрапити в панель управління роутера, необхідно, на пристрої, який підключений до нього, відкрити браузер. Далі слід перейти за адресою tplinklogin. Відкриється спеціальне вікно, де необхідно авторизуватись. Тепер у спеціальній графі слід вказати ім'я користувача (логін), потім пароль. Як правило, за замовчуванням стоїть слово admin, яке слід вписати в обидві графи. Адреса для входу в налаштування, а також логін та пароль вказані на наклейці внизу маршрутизатора. У відгуках про роутер TP-LINK Archer C20 пишуть, що зайти в меню досить легко навіть новачкові. Після таких дій і натисканням на кнопку «Вхід» відразу відкриється сторінка з налаштуваннями. Там потрібно задати всі важливі дані.
  Роутер TP-LINK Archer C20: відгуки, опис

  Як підключитися до інтернету?

  При налаштуванні кожного роутера необхідно правильно вказувати тип підключення. Саме це буде гарантувати коректність роботи. Для того щоб роутер міг з'єднатися з провайдером, необхідно вказати відповідні параметри. Як правило, вони прописані в договорі. Саме на цьому етапі найчастіше більшість людей стикається з проблемами, коли до роутера пристрої можуть підключатися, але працювати з інтернетом – ні. Це відбувається з-за неправильно виставлених налаштувань. У відгуках про роутер TP-LINK Archer C20 користувачі говорять, що така проблема виникає досить часто. Перед тим як продовжити налаштовувати, необхідно визначити тип підключення до мережі. Він встановлюється інтернет-провайдером. Якщо ж це не динамічний IP, то користувач повинен у договорі побачити спеціальні логін і пароль. Вони видаються інтернет-провайдером. У налаштуваннях потрібно перейти на вкладку «Мережа», далі вибрати меню WAN. Тут насамперед вибирається тип підключення. Як ми говорили вище, найчастіше це динамічний IP. Якщо провайдер працює з таким типом, то вибирати більше нічого не потрібно. Всі параметри будуть встановлені за промовчанням. Відразу ж з'явиться підключення після включення роутера. Індикатор на приладі буде горіти синім. У відгуках про бездротовий маршрутизатор TP-LINK Archer C20 користувачі пишуть, що з таким режимом підключення працювати набагато простіше, ніж з іншими. Єдиний варіант, при якому використовується динамічний IP, але інтернет не працює, пов'язаний з прив'язкою провайдера до MAC-адресою. У такому випадку потрібно дізнатися все необхідні дані і продовжити налаштування. Якщо ж тип з'єднання L2TP або PPPoE, то потрібно вибрати підключення в меню, а потім встановити всі параметри, які видаються провайдером. Якщо є які-небудь питання, то можна зателефонувати на підтримку або в сервісний центр, уточнити, як саме заповнювати інформацію. Крім цього, можна замовити послугу підключення роутера до мережі. Відгуки про TP-LINK Archer C20 AC750 підтверджують, що для новачка виклик спеціаліста – найкраще рішення. Також є кнопка «Визначити», яка дозволить роутеру самому підібрати тип підключення до інтернету. Як правило, працює ця опція зі стовідсотковою точністю. Якщо ніяк не виходить налаштувати прилад, то варто все ж звернутися до провайдера і не намагатися вирішити проблему самостійно. Інакше можна «зламати» програмне забезпечення, після чого доведеться відносити роутер в ремонт.

  Налаштування бездротової мережі і пароля

  Якщо роутер двохдіапазонний, тобто такий, як ми описуємо зараз, то він може роздавати відразу дві Wi-Fi мережі. Одна з них працює на частоті 27 друга – 5 ГГц. Якщо якась з цих мереж не потрібна, то необхідно зайти у вкладку «Робочі частоти». Там можна відключити одну з них, яка не буде використовуватися. Достатньо лише прибрати галочку і зберегтися. Як пишуть у відгуках про маршрутизатор TP-LINK Archer C20 RU, обидві мережі разом функціонують відмінно. Можна ставити мережі працездатними, наприклад, на застарілих пристроїв працювати з чистотою 24 гігагерц, на нових – вже з більш сучасним стандартом. Далі потрібно перейти у вкладку «Wi-Fi мережі». В ній можна змінювати налаштування сигналу. Тут можна вказати номер і регіон, в якому використовується роутер. Налаштування потрібно обов'язково зберегти. Наступним кроком буде встановлення пароля на мережі. Для цього потрібно перейти на вкладку «Захист бездротового режиму». Далі параметри необхідно встановлювати в точності, як пропонує і прописує в договорі провайдер. Тобто включити відповідну опцію, вибрати тип аутентифікації, шифрування і тільки потім встановити пароль, який слід придумати самому. Далі потрібно зберегти налаштування і обов'язково перезавантажити WiFi роутер TP-LINK Archer C20. Відгуки про процес виключення/включення хороші – все відбувається досить швидко. Слід розуміти, що якщо користувач залишили обидві мережі працездатними, то доведеться встановлювати два пароля. Якщо ж до зміни даних мережі були підключені гаджети або інші прилади, то після зміни пароля і назви, необхідно заново перепідключитися, вказавши нові дані. На даному етапі зміни налаштувань бездротової мережі WiFi TP-LINK Archer C20 (відгуки про її прийняття позитивні) закінчуються.
  Роутер TP-LINK Archer C20: відгуки, опис

  Зміна пароля admin

  Відразу після початку користування роутером необхідно змінити пароль від панелі управління. Насамперед він необхідний для захисту приладу. Це можна зробити у вкладці «Системні інструменти», потім у підменю «Пароль». Слід написати старий пароль та ім'я користувача, а потім придумати нові дані. Після цього слід зберегти налаштування. Головне - не забути встановлений пароль, тому що тоді не вийде зайти в «Панель управління», якщо це буде необхідно. Тому доведеться робити відкат налаштувань до заводських. Це означає, що налаштовувати роутер TP-LINK Archer C20 RU (відгуки про це також говорять) доведеться заново. Після цього можна приступати до використання приладу.
  Роутер TP-LINK Archer C20: відгуки, опис

  Підсумки

  Даний маршрутизатор залишає приємні враження, які схожі з відчуттями від старшої моделі С50. Даний прилад підійде для звичайних користувачів, які придбавають свій перший роутер, і тим, хто вибирає пристрій з підтримкою стандартів, актуальних на даний момент. Якщо є бажання перевести невелику мережу в діапазон 5 ГГц, є необхідність у включенні принтера, створення мережевого сховища, то все це можна реалізувати саме за допомогою цього роутера, він цілком підійде для таких цілей. Панель управління маршрутизатора TP-LINK Archer C20 відгуки про яку хороші, представлена російською мовою, тому в ній буде нескладно розібратися. Всіх налаштувань, які потрібно вказати для працездатної мережі, буде достатньо для того, щоб користуватися маршрутизатором. Якщо хочеться налаштувати інші функції, тоді можна зробити це. Однак потрібно бути впевненим в даних, які вводяться. Інструкція є як на офіційному сайті, так і на користувачів, тому якщо щось хочеться змінити, то завжди можна знайти інформацію про конкретному меню.