Що таке Bluetooth, і як ним користуватися? Огляд гарнітур Bluetooth

10 0 Новини високих технологій

Останнім часом нові технічні винаходи виникають на комерційному ринку з небувалою швидкістю і у величезній кількості. Чого тільки не вигадують чергові конструктори, щоб зробити наш і без того просунутий в технічному сенсі світ краще, утилітарніші і зручніше. До числа таких новинок двадцять першого століття відноситься Bluetooth. Дистанційне управління було додатковою опцією для споживачів. Підтримка Bluetooth вирішує багато проблем з експлуатації більшості комп'ютерних розробок. Докладніше про цю технологію далі.

Що таке Bluetooth, і як ним користуватися? Огляд гарнітур Bluetooth

Універсальна технологія

Що таке Bluetooth? Bluetooth – це універсальний електронний пристрій, який дає можливість передавати конкретний матеріал на певну дистанцію від одного гаджета до іншого. Під матеріалом в даному випадку розуміються всілякі текстові документи, фотографії, музичні файли, не дуже об'ємне відео, комп'ютерні програми і т. д.


Що таке Bluetooth, і як ним користуватися? Огляд гарнітур Bluetooth
Периферійний пристрій Bluetooth було розроблено трохи більше десяти років тому і швидко отримав визнання по всьому світу. На сьогоднішній день такий винахід вже кілька забуто багатьма споживачами, але це зовсім не несприятливим чином позначається на масовості його повсякденного використання, оскільки майже в кожному мобільному пристрої існує передавач, який проводить подібну функцію. До того ж саме Bluetooth перетворився в базу для виробництва широко поширеного сьогодні Wi-Fi. Так що можна сміливо стверджувати, що Bluetooth - це предок Wi-Fi. Треба сказати, що навіть після створення бездротової технології така розробка не поступається йому в популярності і активно застосовується не тільки консерваторами, але і молодим поколінням. Bluetooth широко використовується також і в діловій сфері. Однак технологія не так часто буває в області зору і зазвичай класифікується як стандартна функція в сучасних смартфонах.

Сфера застосування

Периферійне Bluetooth пристрій є відмінним засобом економії корисної площі і наведення певного порядку в смартфоні, комп'ютері, ноутбуці або на іншому носієві. Саме подібним чином це пристрій часто характеризується сучасними комп'ютерними профі. І дійсно, якщо звернутися до історії, то можна дізнатися, що цей продукт створювався не тільки з метою позбавитися від проводів, які завжди або перешкоджали роботі, або займали дуже багато місця. До того ж єдина несправність проводу могла бути причиною зупинки всіх процесів. А ось якщо організувати роботу з допомогою бездротового з'єднання пристроїв, то ризик поломки знижується до мінімуму.

Що таке Bluetooth, і як ним користуватися? Огляд гарнітур Bluetooth
Але це не головне призначення Bluetooth, оскільки в основному його застосовують для передачі різноманітного матеріалу з одного апарату на інший, навіть не намагаючись зрозуміти повний потенціал, яким володіє це нескладний пристрій.

Як працює блютус

Що таке Bluetooth і як з ним ефективно працювати? Спробуємо розібратися в нюансах. Нічого складного в роботі Bluetooth для комп'ютера немає навіть для звичайного користувача, насилу розбирається в різних програмах і комплектуючих. Після ініціації процесу передачі матеріалу потрібно лише підтвердити свої наміри і досконалий вибір файлу. Щоб передати з одного на інший пристрій, наприклад, кілька фотографій, необхідно лише наявність технології Bluetooth на обох носіях. Потрібно активувати функцію, після автоматичного пошуку вибрати знайти потрібний апарат (ім'ям пристрій за промовчанням буде назва моделі смартфона) і спробувати з'єднатися. Після необхідно підтвердити з'єднання на другому пристрої. Далі можна без проблем передавати між смартфонами або ноутбуками файли. Можна використовувати додатково гарнітуру Bluetooth для телефону. Така типова схема, що показує лише частину корисних властивостей опції.
На сьогоднішній день користувачам пропонується велика кількість самих різноманітних віддалених пристроїв, які працюють в автономному режимі, полегшуючи широке використання і звільняючи користувача від додаткових проводів.

Види пристроїв

Блютуз-адаптер в сучасному телефоні складається з апаратної і програмної частин, що дозволяють передавати по бездротовому зв'язку матеріали з одного пристрою на інший. В роботі технології застосовуються радіохвилі певної частоти, саме тому Bluetooth можна використовувати тільки між пристроями, що знаходяться недалеко один від одного.
Що таке Bluetooth, і як ним користуватися? Огляд гарнітур Bluetooth
Периферійний пристрій Bluetooth є універсальним блоком, що дозволяє передавати певні обсяги інформації або здійснювати регулярне підключення шляхом використання бездротового зв'язку. При цьому структурі Bluetooth супроводжує великий перелік найрізноманітніших програмних частин, які розробляються сучасними компаніями. Завдяки цьому виробничі характеристики Bluetooth, застаріваючи в одних технологічних аспектах, стають дуже актуальними у інших.

Адаптер

Блютуз-адаптер до нашого часу «доріс» до рівня цього роутера, який не отримує певний обсяг інформації за допомогою інтернету, а створює точку контакту для бездротових пристроїв. Bluetooth в цьому випадку формує точку повернення, яка стає якимось віддаленим сервером для підтримки з'єднання між технічними блоками. Так що таке Bluetooth-адаптер? Приміром, якщо в офісному приміщенні у співробітників є велика кількість комп'ютерів і лише один принтер, то щоб уникнути стовпотворіння біля єдиного примірника оргтехніки, достатньо всього лише активувати адаптер і об'єднати всі комп'ютери з принтером в єдину мережу. Після цього черга друку виду з екрану монітора. BT-адаптер – це, як правило, USB-пристрій, яке здійснює зв'язок одного комп'ютера з іншими за формою локальної мережі з можливістю обміну інформацією між її ланками. Інформацією для обміну можуть бути, наприклад, відеозаписи і фотографії, мелодії, текстові документи, електронні книги та багато іншого – будь-який об'єкт, який має цифрову форму. Також БТ-з'єднання може використовуватися для підключення до інтернету, наприклад, 3G або GPRS, використовуючи можливості мобільних модемні пристроїв.

Робота з комп'ютером

Що таке Bluetooth і як він працює з комп'ютером? При необхідність з'єднати комп'ютер з черговим мобільним пристроєм за протоколом блютуз, необхідно завантажити драйвери Bluetooth (є безкоштовні версії) для Windaus XP і вище. Ця технологія Bluetooth для комп'ютера дає можливість підключати до персонального комп'ютера майже весь комплекс периферійних пристроїв та різного обладнання з необхідним бездротовим протоколом передачі матеріалу для застосування як одноразово, так і регулярно. Серед пристроїв нерідко можна побачити планшети, смартфони, «розумні годинник» та інші пристрої. Можливості цієї технології в роботі з комп'ютерами дуже великі.
Що таке Bluetooth, і як ним користуватися? Огляд гарнітур Bluetooth
Серед переваг цієї технології треба окремо відзначити наступні:
 • швидкий пошук і підключення пристроїв;
 • економне використання електроенергії;
 • автоматичний захист від радіоперешкод;
 • передача матеріалу можлива одночасно з виконанням інших дій;
 • збереження якості зображень, музичних файлів та інших даних при передачі.
 • Гарнітура

  Тепер трохи про гарнітуру Bluetooth. Це звичайні навушники для сучасного смартфона, але без докучливих проводів. За допомогою популярної і вже навіть досить банальної технології вітчизняний користувач може не відриватися від своїх проблем і встигати реагувати на дзвінки, не займаючи руки смарфтоном. Така непомітна гарнітура кріпиться до вуха і може тривалий час допомагати більш ефективній роботі. Пристрій не обмежує слух людини і має особливу кнопку, яка дає можливість реагувати на дзвінки зі свого телефону. Колись такі пристрої можна було побачити тільки в західних фільмах, в наші дні гарнітури широко використовують і звичайні споживачі. Найкраща гарнітура має Bluetooth-динаміки зі стильним зовнішнім виглядом, якісно програє музичні файли і добре передає звук. Тривалість автономної роботи без живлення від мережі для сучасної гарнітури складає від п'яти до десяти годин. Використовувати гарнітуру зручно, пристрій важить всього лише близько десяти грамів або того менше. Зазвичай є також функція шумозаглушення. Крім того, пристроєм повинно бути зручно керувати.
  Що таке Bluetooth, і як ним користуватися? Огляд гарнітур Bluetooth
  Як підключити Bluetooth-навушники? Для початку потрібно включити опцію Bluetooth на обох пристроях. Для активації на навушниках користувача треба затиснути кнопку підключення приблизно на вісім-десять секунд. Після цього загориться невеликий світловий діод, який таким чином дає сигнал про початок роботи апарату в необхідному режимі. За замовчуванням технологія відключається через тридцять секунд, так що варто знайти Bluetooth в меню на пристрої і змінити режим роботи технології на більш тривалий. Для встановлення контакту з іншими пристроями потрібно увімкнути пошук. Технологія самостійно знайде все смартфони, ноутбуки та інші гаджети поблизу, з якими може з'єднуватися. Стерео-гарнітура Bluetooth забезпечує хороший прийом сигналу, якщо дистанція між навушниками і іншими приладами не більше восьми-десяти метрів. Після того як пошук інших пристроїв буде закінчено, потрібно вибрати необхідне з запропонованого списку.

  Вибір гарнітури

  Враховуючи обсяг сучасного ринку комп'ютерних пристроїв повний огляд гарнітур Bluetooth представляє великий список в десятки екземплярів різних марок. Головним чином, гарнітури застосовуються власниками автомашин або бізнесменами, у яких немає можливості постійно тримати в руках мобільний телефон в ході розмови. Придбання гарнітури Bluetooth для телефону дає можливість залишити руки вільними і не переживати з приводу пропущених дзвінків. Та й дзвінок контакту з телефонного довідника за допомогою голосової функції буде зручною додатковою функцією пристрою.

  Популярна бюджетна модель

  Бюджетний рівень стерео гарнітур Bluetooth представлений пристроями, вартість яких не вище двох тисяч рублів. За такі кошти покупець набуває мононаушник з типовим періодом роботи акумулятора і комплектом звичайних функцій. З метою зниження кінцевої вартості продукції функція шумозаглушення в бюджетних пристроях недостатня для дійсно комфортної роботи, так що якщо це принципово, то краще зупинити свій вибір на аналоги з середнього цінового сегмента.
  Що таке Bluetooth, і як ним користуватися? Огляд гарнітур Bluetooth
  Якщо ж бюджет значно урізаний, а необхідність в Bluetooth-гарнітурі їсти, можна звернути увагу на модель "Самсунг EO-MG920", яку виробляє Південна Корея. Типовий корпус масою 9.2 грама зроблений з твердого пластику, відрізняється достатньою міцністю і стильним зовнішнім виглядом. Як і інші примірники бюджетного рівня, «самсунговская» модель має інтерфейс Bluetooth версії 3.0 і голосовий механізм управління. Незважаючи на бюджетну вартість, до гарнітури можна підключатися одночасно з двох пристроїв, крім того, модель добре пригнічує зовнішні шуми, так що користуватися EO-MG920 досить зручно. Серед негативних моментів можна виділити відсутність A2DP, це означає, що передача звуку на досить низькому рівні. Крім того, для більшості споживачів великі габарити гарнітури і неголосний звук у порівнянні з схожими моделями також будуть «відразливими» причинами при пошуку мононаушника. Але, загалом-то, навіть враховуючи кілька проблемних особливостей, модель знайшла свою нішу в комерційному ринку із-за невисокої ціни.

  Інші варіанти

  З моделей 2017 року можна виділити й інші варіанти:
 • Для ділових людей підійде Plantronics Voyager Legend. Це стильне рішення, яке дозволяє не відриватися від справ навіть під час керування автомобілем або здійснення покупок. Гарнітура добре пригнічує шум за рахунок наявності трьох мікрофонів (два використовуються для передачі речі, ще один - для придушення зовнішнього шуму), заряджається від USB, але при підключенні до телефону вперше можуть виникнути проблеми, оскільки пристрій не підтримує протокол NFC.
 • Кращий звук від відомого бренду - це Sennheiser VMR 200-II. Гарнітура виконана якісно, звук передає на найвищому рівні. Апарат підтримує безліч протоколів, але і вартість чималенька - майже сім тисяч рублів.
 • Надійна модель - Sony SBH80. Пристрій відрізняється компактними розмірами і тривалою роботою без підзарядки. Є всі необхідні функції, а головна ососбенность - потужний акумулятор.
 • Радіомодуль

  Що таке Bluetooth і як здійснюється контакт, якщо мова йде про радиомодуле? Радіомодуль Bluetooth – це ще одне технічне удосконалення цієї сучасної технології. В принципі, це вже універсальне компактний пристрій, що дозволяє передавати певний обсяг інформації у вигляді звуку. Зовні це звичайна колонка невеликих розмірів без проводів. Для забезпечення роботи функції Bluetooth є динаміки. Щоб радіомодуль працював, потрібно активувати контакт з сервером для передачі звуку. В якості сервера може виступати комп'ютер або мобільний телефон, підійде і музичний плеєр. Після цього можна додати звук на пристрої. Радіомодуль передає звучання музики чисто і якісно.