Шини Nokian Hakka Green 2: відгуки покупців

10 0 Новини високих технологій

Автомобільні шини Nokian Hakka – це продукція фінського виробника, яка широко відома у світі завдяки високій якості і практичності. Модельний ряд компанії включає як покришки на літній, так і зимовий сезон, і порівняно недавно асортимент поповнився шинами, які отримали назву Nokian Hakka Green 2. Відгуки тих, хто придбав таку гуму, в основному, позитивні. Вона виготовляється з екологічно безпечних матеріалів.

Шини Nokian Hakka Green 2: відгуки покупців

Про компанії Nokian

Фірма є найбільшим скандинавським виробником автомобільних покришок; її штаб-квартира знаходиться в місті Нокіа. Компанія займається розробкою та випуском літньої і зимової гуми для легкових машин, важких позашляховиків, комерційного транспорту, вантажівок та спецтехніки. Шини Nokian створені з урахуванням складного клімату і забезпечують максимальну безпеку під час руху.


Бренд володіє двома заводами: один знаходиться в місті Нокіа, а другий – в Росії, у Всеволожську. Крім того, продукція компанії випускається в рамках контрактного виробництва в Індії, Індонезії, Іспанії, Китаї, Словаччини та США. Виробник орієнтується на ринки регіонів з важким кліматом, для яких характерна велика кількість снігу і льоду на дорогах взимку, мінлива погода та безліч опадів в інші сезони. Фірма Nokian має свої торгові представництва в ряді країн, включаючи Швецію, Німеччину, РФ, США, Чехію та інші. У багатьох державах є незалежні імпортери, а шинні центри Vianor, що належать бренду, налічують 1121 торгову точку в 26 різних країнах.

Особливості літньої гуми Nokian Hakka Green 2

У відгуках дані шини дуже позитивно характеризують. Представлена покришка – це вдосконалена модифікація Hakka Green, яка володіє покращеною зносостійкістю (за цим показником вона перевершує попередницю на 15%). Каркас виробу містить більше дротяних ниток, за рахунок чого міцність зросла, а пластичність не зменшилася. Відгуки про Nokian Hakka Green 2 повідомляють, що виробник змінив і склад гуми: в ньому стало більше соснового і ріпакової олії, а також силіки, завдяки чому комфорт при керуванні автомобілем і безпека підвищилися.
Шини Nokian Hakka Green 2: відгуки покупців
Головним нововведенням, використаним при створенні шин Nokian Hakka Green 2 став ефект Коанда, який використовується для боротьби з акваплануванням. Поверхня покришок має спеціальні канавки для відведення вологи і опори для протектора. Виріб виготовляється з індексами Т і Н: першому випадку межа швидкості складає 190 а у другому – 210 км/год. Крім того, бренд випускає модифікацію шин Nokian Hakka Green 292H XL, відгуки про яких вказують на підвищену вантажопідйомність.

Склад і будова

Для виготовлення моделі застосовується суміш, яка отримала назву Nokian Hakka Green Hybrid. Завдяки підвищеному вмісту силіки та натуральних компонентів покришка відмінно адаптується до дорожніх умов, сприяє зниженню опору до зусиллю кочення, підтримує оптимальну температуру протектора під час їзди. За рахунок істотних змін у складі суміші інженери компанії змогли досягти рівня зчеплення А для нової моделі шин Nokian Hakka Green 2. У відгуках, крім цього, повідомляють про те, що оновлення торкнулися і будови брекера. Дріт отримала латунне покриття, за рахунок чого еластичність залишилася на колишньому рівні при новій ступеня міцності. В результаті цього вийшло досягти оптимальних характеристик маневреності і чутливості до команд рульової системи авто. Був поліпшений і протектор: поверхню шин має кілька видів дренажних канавок і вдосконалену систему ламелей, які захищають від ефекту аквапланування на мокрій дорозі. Канавки Blade Grooves, які зовні мають схожість з пір'ям птиці, розходяться до центру і сприяють ефективному видаленню води, а ефект Коанда сприяє більш швидкому відведенню вологи.
Виробник подбав і про характеристику безшумності: при конструюванні Nokian Hakka Green 2 використовується технологія Silent Groove Design, характерна для останніх моделей компанії. Шина має напівкруглі виїмки в плечовій області, завдяки чому опір повітря під час їзди зменшується, і шум покришок при русі робиться набагато менше. Подібна технологія не тільки сприяє підвищенню комфорту для водія і пасажирів, але і дозволяє знизити витрату палива, судячи з відгуків про шинах Nokian Hakka Green 2. Поглинання шуму досягається і за рахунок багатошаровій конструкції брекера і радіальних канавок, будова яких орієнтована на зменшення звуків при терті об дорожнє покриття.
Шини Nokian Hakka Green 2: відгуки покупців

Модернізований брекер

Однією з головних інновацій стала перероблена конструкція брекера: він виконаний із сталі, однак має меншу масу, оскільки при виготовленні використовувалася тонка сталева нитка. Відгуки власників Nokian Hakka Green 2 повідомляють, що завдяки оновленій технології намотування, при якій нитки зчеплені один з одним попарно, це не позначилося на рівні міцності: навпаки, брекер став більш жорстким.

Покращена конструкція дозволила підвищити рівень зчеплення на великій швидкості. Крім того, у відгуках про Nokian Hakka Green 286H часто пишуть, що покришка має зменшені показники опору коченню, завдяки чому стало можливим покращити маневреність автомобіля.

Підвищена ефективність системи дренажу

Розробники моделі приділили особливу увагу якості зчеплення та системи відведення води, використовуючи декілька технологій. Канавки, розташовані в плечових областях, мають форму, що розширюється до середини протектора, що збільшує пропускну здатність дренажу і дозволяє швидше виводити воду. Крім того, інженери подбали про зміну поздовжніх канавок: вони мають вигнуті внутрішні стінки, завдяки чому циркуляція рідини при їзді по вологій дорозі прискорюється. Судячи з відгуків про шинах Nokian Hakka Green 2 XL, це дозволяє максимально знизити ризик аквапланування, а сама функція залишається ефективною протягом усього терміну експлуатації гуми аж до повного стирання протектора.
Шини Nokian Hakka Green 2: відгуки покупців

Знижений рівень вібрацій

Відгуки про Nokian Hakka Green 282T показують, що нова модель відрізняється оптимальним рівнем шумоізоляції і вібронавантаженості: цього вдалося досягти, зокрема, за рахунок прокладки додаткового шару ізолюючого матеріалу в бічній частині. Цей шар практично цілком поглинає вібрацію, яку створює корд покришки.

Запобігання аквапланування: пір'яні канавки і ефект Коанда

Згідно з опитуванням, проведеним в Скандинавії в 2015 році, автомобілісти вважають найбільш важливими характеристиками маневреність і безпеку в різних умовах водіння, а також ступінь зчеплення і зручність. Покришки Nokian Hakka Green 2 XL у відгуках відзначають як шини з більш відкритим малюнком, за рахунок чого протектор ефективніше працює в дощ. Пір'яні канавки перетинаються з потужними ребрами в центрі, завдяки чому стійкість знаходиться на висоті, а відведення води відбувається з максимальною ефективністю. Інноваційне рішення Nokian Tyres Coanda сприяє посиленому виведенню вологи і знижує ризик аквапланування, а завдяки вигину на протекторних шашках потік води проходить до поперечним канавкам з більшою швидкістю. Подібна технологія застосовується для поліпшення аеродинаміки автомобілів, що беруть участь у "Формулі-1", і крил літаків. Покришки оснащуються канавками Trumpet Grooves, які знаходяться в плечовій зоні і прискорюють відведення води. Захист від аквапланування діє протягом строку служби гуми аж до повного зносу Nokian Hakka Green 2 R15. Відгуки про цих шинах найчастіше позитивні.
Шини Nokian Hakka Green 2: відгуки покупців

Технологія Silent Sidewall для найбільшого комфорту

Використання рішення Silent Sidewall при проектуванні нових шин дозволило максимально знизити рівень шуму в процесі їзди. Між бічною частиною і протектором влаштований елемент із спеціального гумового складу, який поглинає шум та вібрацію корду, за рахунок чого в салоні не чутно зайвих сторонніх звуків. Додаткова ізоляція забезпечується завдяки технології Silent Groove Design з опором повітряного потоку на поздовжніх ребрах.

Головні особливості шин Nokian Hakka Green 2

У відгуках до переваг продукції відносять наступні властивості:
 • Мала маса і хороша жорсткість брекера збільшують зчеплення з дорогою навіть на великих швидкостях і зменшують паливний витрата.
 • Система поздовжніх і поперечних канавок влаштована таким чином, що при їзді по мокрій дорозі вода видаляється з протектора максимально швидко, завдяки чому вдається звести ризик аквапланування до нуля.
 • Додатковий елемент у бічній частині знижує рівень шуму і поглинає вібрацію, підвищуючи комфорт в салоні.
 • Гумовий склад, збагачений натуральними компонентами і збільшеним відсотком силіки, більш стійкий до зношування, витримує значні механічні навантаження і менш чутливий до проколів.
 • Контроль над безпекою

  Інновація Nokian Tyres Coanda – це ефективний захист від аквапланування, виконана у вигляді зігнутої системи на протекторі і у внутрішній зоні плечової області, яка прискорює виведення водяного потоку з поздовжніх канавок. Здатності до захисту не змінюються зі зносом шини, а завдяки наявності спеціальних опор автомобіль залишається маневреним і слухняним навіть при входженні в повороти і їзді на великій швидкості. Канавки Blade grooves забезпечують максимальну безпеку машини на вологому дорожньому покритті. Вони перетинаються в центрі протектора, сприяють збору вологи і перенаправлення в поздовжні канавки.
  Шини Nokian Hakka Green 2: відгуки покупців
  Технологія Trumpet grooves підвищує здатність опору до аквапланування, порожнини цих канавок, які мають розширюється структуру, ефективно направляють воду з контактних точок покришки до поперечних елементів. Їх наявність також сприяє поліпшенню зчеплення шин з поверхнею і оптимізує керованість автомобілем у складних погодних умовах. Оновлений протекторний малюнок і міцно пов'язані шашки зовнішньої плечової зони збільшують рівень безпеки і роблять водіння більш стабільним і комфортним. Крім того, вони зменшують рівень шуму в салоні.

  Nokian Hakka – унікальні покришки для важкого клімату

  Судячи з відгуків, літні шини Nokian Hakka Green 2 розроблені спеціально для країн, де встановився складний клімат не тільки взимку, але і в теплий сезон. Покришки чудово показують себе на нерівних дорогах з середнім і низьким якістю покриття, забезпечують надійність автомобіля при швидкій зміні погоди. Продукція цієї серії стійка до перепаду температур, від низьких до високих, добре витримує знос в поганих умовах.

  Nokian Tyres в Росії

  Завод виробника, розташований в р. Всеволожську, був збудований з нуля і відкритий восени 2005 року. Тут встановили найсучасніше фірмове обладнання, всі процеси, пов'язані з виробництвом автомобільної гуми, повністю автоматизовані. Тут проводяться літні і зимові покришки серій Hakka, Hakkapeliitta і Nordman. В даний час на заводі функціонує 12 виробничих ліній, і 8 з них може виробляти до мільйона одиниць продукції щорічно. 3 лінії були запущені через 6 років з моменту відкриття, кожна може випускати до 15 млн покришок за рік. Згідно з підрахунками, на кінець 2012 року завод зміг провести в загальній складності 125 мільйона одиниць товару.
  Шини Nokian Hakka Green 2: відгуки покупців
  У першій третині наступного року на заводі впровадили лінію, завдяки запуску якої завод-виробник зміг випускати до 14 мільйонів покришок. 13-ю лінію відкрили у другій третині 2013 року, а 14-я лінія з'явилася пізніше, в результаті чого продуктивність фінської компанії на території Росії зросла до 15 і 17 мільйонів одиниць продукції відповідно. Згідно з підрахунками, до середини 2013 року в російському філії компанії працювало 1309 осіб на різних посадах, сьогодні кількість збільшилася. Покришки, які виробляються у Всеволожську, не тільки реалізуються у дилерів і в автосервісах на території Російської Федерації, але і поставляються в якості експортної продукції. Російські шини йдуть на ринки Скандинавії, ряду європейських країн, Казахстан і Україну. Завдяки високій якості і оптимізації витрат купівля таких шин найчастіше обходиться дешевше.