Снігохід "Тайга Варяг 550 V": відгуки власників, опис, технічні характеристики, плюси і мінуси

113 0 Новини високих технологій

Вітчизняні снігоходи мають особливий характер, орієнтований на практичність і утилітарність експлуатації. Звичайно, є винятки, але суворі умови і середній рівень розвитку інфраструктури в регіонах самі собою ставлять подібні вимоги до властивостей техніки. Тим не менш і ергономічні нюанси ніколи не ігноруються – по мірі можливостей їх прораховують навіть в бюджетних версіях. Збалансованість в характеристиках, зокрема, підтверджують снігоходи «Руської механіки» - виробника з Рибінська. Однією з найбільш вдалих розробок цієї фірми за останні роки можна назвати модифікацію «Тайга Варяг 550 V». Апарат відрізняється оптимізованої технічною базою, що обумовлює і цілий ряд її недоліків. Однак за сукупністю експлуатаційних якостей з урахуванням цінника цей варіант як мінімум заслуговує уваги при виборі утилітарного снігохода.


Снігохід "Тайга Варяг 550 V": відгуки власників, опис, технічні характеристики, плюси і мінуси

Технічні характеристики

За основними параметрами агрегат відповідає загальній тенденції у класі утилітарних гірських моделей. Звичайно, ця версія не входить у вузький круг масивної високопотужної техніки, але можливий недолік продуктивності компенсується динамікою снігохода «Тайга Варяг 550 V». Технічні характеристики апарату представлені нижче:
 • Об'єм двигуна – 2 циліндра по 553 см 3 .
 • Силовий потенціал – 55 к. с.
 • Обсяг паливного бака – 40 л.
 • Хід підвіски – 150 мм у передній і 385 мм на задній.
 • Розміри гусениці – 397 х 51 х 35 див.
 • Загальні габарити – 299 х 105 х 142 див.
 • Розмір колії – 96 див.
 • Швидкісний режим – максимум 80 км/ч.
 • Кількість місць – 2.
 • Завдяки відносно компактній платформі і чималої потужності, снігохід забезпечує хорошу динаміку і маневреність. Це плюс перед великими представниками сегмента гірських утилитарников. Перед молодшими версіями «Варяг» має переваги у вигляді високої прохідності і технічної надійності. Хоча і в цих показниках є свої умовності, помічені під час експлуатації апарата.
  Снігохід "Тайга Варяг 550 V": відгуки власників, опис, технічні характеристики, плюси і мінуси

  Органи управління

  Снігохід забезпечений стандартним набором засобів контролю і управління, в числі яких рукоятки, важелі газу, замок запалювання, перемикачі режимів роботи двигуна і т. д. Головним елементом управління є кермо. Він представлений пристроєм мотоциклетного типу та розрахований на традиційний стиль курсового напрямку ходу. Ліва частина керма також забезпечена гальмівним приводом, який після відпускання автоматично приймає вихідне положення. Варто відзначити і систему управління оптикою снігохода «Тайга Варяг 550 V». Відгуки власників вказують на зручну прив'язку режимів роботи фар до панелі спідометра. Користувач може відстежувати поточний стан оптичної конфігурації через спеціальний сигналізатор. Механічна ж ручка перемикання світла (з ближнього на дальній, і навпаки) знаходиться на виносний частині лівої рукоятки керма.

  Гальмівна система

  Снігохід "Тайга Варяг 550 V": відгуки власників, опис, технічні характеристики, плюси і мінуси
  Механізм примусової зупинки снігохода ґрунтується на гідравлічній схемі. Як вже зазначалося, з лівої сторони керма знаходиться гальмівний циліндр, а також ємність з рідиною. Перед початком поїздки завжди слід перевіряти рівень наповнення бачка. Його можна контролювати через прозоре віконце, яке знаходиться безпосередньо в стіні циліндра. При цьому для коректності показника важливо, щоб утримувалося строго горизонтальне положення снігохода «Тайга Варяг 550 V». Відгуки власників відзначають і ергономічне пару рукоятки з механізмом стоянкового гальма. Для нього теж в лівій частині керма відводиться спеціальний важіль, але така конфігурація не впливає на зручність виконання маніпуляцій.

  Контрольні прилади

  Одним з ключових недоліків з точки зору функціональності, варто назвати відсутність тахометра. Конкурентні моделі цього ж класу забезпечуються подібними пристроями, які відображають відомості про перегрівах двигуна, дані за оборотами, температурний режим і т. д. І все ж варто відзначити переваги спідометра, який розташовується на капоті снігохода «Тайга Варяг 550 V». Опис даного приладу можна представити так: невелика інформативна панель, на яку виводяться відомості про поточних експлуатаційних параметрах, а також сигналізатори. Звичайно, основні відомості, пов'язані з динамічними характеристиками, і зокрема зі швидкісним режимом. Вище вже зазначалося, що спідометр забезпечується і сигналізатором активності режиму роботи оптики. Сюди ж винесена і традиційна для тахометров функція відображення пробігу. Оновлювати інформацію можна за допомогою спеціальної кнопки, розміщеної на приладі.

  Особливості моделі

  Снігохід "Тайга Варяг 550 V": відгуки власників, опис, технічні характеристики, плюси і мінуси
  Щоб скорочення окремих експлуатаційних параметрів не призвело до відвертого відповідності бюджетним модифікаціям, виробник вирішив використовувати цілий ряд нестандартних рішень. В першу чергу виділяється передня підвіска снігохода «Тайга Варяг 550 V», яку представляє телескопічна конструкція з ходом 150 мм. Заслуговує уваги і основа машини – силова установка, забезпечена двома карбюраторами системи Mikuni. Хоча сам двигун РМЗ-550 нічим особливим похвалитися не може, двоканальна конфігурація постачання горючою сумішшю підвищує його ефективність. Передбачили розробники і функціональну схему запалювання, за допомогою якої можна з легкістю управляти технікою в різних режимах експлуатації. В цілях підвищення вже фізичної ергономіки була оптимізована і зона посадки снігохода «Тайга Варяг 550 V». Особливості конструкції в цій частині обумовлені дворівневим сидінням, у якого передбачена можливість зняття спинки, а також є ручки для пасажира.

  Відгуки користувачів про моделі

  Снігохід "Тайга Варяг 550 V": відгуки власників, опис, технічні характеристики, плюси і мінуси
  Практичність стала головним позитивним моментом в експлуатації снігохода для багатьох власників. Вони відзначають конструкційну гнучкість, зручність управління, простоту обслуговування і інші, цілком властиві утилітарної техніці якості. Особливої уваги заслуговують можливості перегрупування, трансформації і заміни окремих компонентів. Подібне не так часто зустрічається у вітчизняних апаратах. Приміром, багато підкреслюють цінність гусениці для снігохода шириною 500 мм, яка передбачена в базовій комплектації. З таким оснащенням техніка може забезпечувати стабільний хід навіть в суворих умовах, що вимагають підвищеної тяги. Взагалі, основний набір поставки і сам по собі заслуговує позитивного відгуку, оскільки в нього, крім додаткових гусениць, також входять грунтозацепи і фаркоп.

  Вимоги до техобслуговування

  Основні роботи, пов'язані з чищенням двигуна. Його слід регулярно звільняти від забруднень і нагару. Також перевіряється стан циліндропоршневої групи і якість затягування різьбових з'єднань. Очищення поверхонь бажано проводити волосяними щітками або шкребками, не пошкоджуючи при цьому пластикові витратні елементи. Функціональні запчастини повинні мати достатню надійність кріплення. Та ж гусінь для снігохода встановлюється на базу з оптимальною ступенем навантаження для кріпильного зусилля. Далі перевіряється електротехнічна оснащення, з'єднання в контактах проводки, а також працездатність приладів.

  Плюси снігохода

  Снігохід "Тайга Варяг 550 V": відгуки власників, опис, технічні характеристики, плюси і мінуси
  Апарат вийшов якісно зібраним, надійним і функціональним – це головні його переваги. Що стосується якості елементної бази, то до неї є окремі претензії, але в цілому, завдяки широкому застосуванню імпортних деталей, конструкція відрізняється зносостійкістю та витривалістю. У плані загальної конфігурації можна говорити про неоднозначність снігохода «Тайга Варяг 550 V». Плюси і мінуси в даному випадку перетинаються – наприклад, скорочення габаритів щодо більш великих представників класу дозволило домогтися гарної маневреності, але в той же час негативно позначилося на потужностних характеристик.

  Мінуси снігохода

  Все ж модель навряд чи може вважатися повноцінним гірським утилитарником високої прохідності. Її можна використовувати в цій якості, проте з серйозними обмеженнями. На ринку чимало привабливих рішень, у створенні яких акцент був зроблений на силову міць як на основну споживчу характеристику. У даному ж випадку можна вести мову про прагнення зробити гібридний апарат, що і зумовило експлуатаційні обмеження для снігохода «Тайга Варяг 550 V». Відгуки власників техніки, наприклад, вказують на низьку ефективність моделі як помічника у відповідальних операціях при транспортуванні. Це ж стосується і можливостей надання допомоги застрягла в снігах техніці.

  Альтернативні пропозиції «Руської механіки»

  Рибинський виробник не так давно випустив молодшу версію розглянутої моделі під назвою «Варяг 500 V». Відповідно, об'єм двигуна був зменшений, як і силова потужність. Ця версія коштує дешевше приблизно на 50-70 тис. руб. У неї роздільна система змащення, спрощена підвіска і короткий хід трансмісії. Цікаві снігоходи «Руської механіки» представлені і в лінійці Барс». Зокрема, модифікація 850 може розглядатися, навпаки, як старший снігохід щодо апарату «Варяг 500 V». Цей варіант підійде як раз тим, хто хоче отримати справжній утилітарний снігохід, причому з натяком на туристичне виконання.

  Висновок

  Снігохід "Тайга Варяг 550 V": відгуки власників, опис, технічні характеристики, плюси і мінуси
  При всіх слабких сторонах модель залишається флагманським пропозицією «Руської механіки». І її затребуваність у споживача підтверджує логічність даного статусу. Багато в чому це пов'язано з нестандартністю снігохода. У цьому плані можна виділити і скромні габарити для утилітарної версії, і особливі рішення в частині реалізації силової начинки, і ергономічні характеристики. Але, мабуть, головним привертає чинником все ж залишається цінник снігохода «Тайга Варяг 550 V». Відгуки власників вказують, що 300-350 тис. руб. з урахуванням невеликих витрат на технічне обслуговування для моделі такого класу – це небагато. Для порівняння: аналоги від імпортних виробників стоять на 100-200 тис. дорожче, і це при тому, що на широку комплектацію навіть з такою добавкою і розраховувати не доведеться. З іншого боку, економія буде помітна вже в перший час експлуатації снігохода. Дрібні проблеми, пов'язані із заміною витратних матеріалів, – це частина біди. Головні ж «сюрпризи» можуть чекати при високих навантаженнях в процесі їзди, коли силовий начинки не буде вистачати на стандартні для гірських снігоходів завдання. Цей нюанс у вигляді невисокої продуктивності важливо в першу чергу брати до уваги при покупці моделі.