Цифровий USB-осцилограф Hantek 6022BE: огляд, характеристики і відгуки

11 0 Новини високих технологій

Hantek 6022BE — USB-осцилограф, призначений для експлуатації в польових умовах. Прилад відмінно працює з уповільненими сигналами, для яких неважлива висока точність. Випуском осцилографа Hantek 6022BE займається китайська компанія Hantek, що спеціалізується на виробництві цифрового обладнання. Прилади такого типу застосовуються в умовах відсутності можливості підключення до стаціонарної мережі і прекрасно вловлюють уповільнені сигнали, прийом яких не потребує підвищеної точності фіксації.

Дизайн

Корпус осцилографа виконаний з сріблястого алюмінію, що чергується з пластиковими накладками і дзеркальною написом Hantek. На передній панелі розташовуються роз'єми для щупів і логічного аналізатора та контакти для калібрування: досить передбачуваний зовнішній вигляд.


Корпус Hantek 6022BE оснащений кнопкою, роз'ємом USB і невеликим люком з написом USBXI, за яким прихований додатковий роз'єм.
Цифровий USB-осцилограф Hantek 6022BE: огляд, характеристики і відгуки

Комплект поставки

Комплектація приладу стандартна: осцилограф, кабель USB, шлейфи для логічного аналізатора і 20 зажимів для нього ж, два щупа до осцилографу, маркувальні кільця різних кольорів і викрутки для коригування частотної характеристики, інструкція до Hantek 6022BE. Незважаючи на те, що в найменуванні щупів — РР-80 - вказана цифра 80 їх смуга пропускання - всього 60 МГц. В комплекті також поставляється диск з програмним забезпеченням.

Експлуатація

Незважаючи на те, що програмне забезпечення для Hantek 6022BE поставляється на носії в комплекті, його можна завантажити окремо з офіційного ресурсу компанії-виробника. І софт, і інструкція по експлуатації англійською мовою, проте на сайті є і російськомовні версії.


Після підключення осцилографа до комп'ютера до самого приладу і контактам калібрувального генератора приєднуються щупи. Після запуску програми на монітор виводяться два сигналу прямокутної форми, яка налаштовується до ідеального прямокутника за допомогою йде в комплекті викрутки. Перед самокалібрування Hantek 6022BE повинен прогрітися протягом 20 хвилин, що зазначено в інструкції з експлуатації. Тільки після цього можна запускати калібрування пристрою.
Цифровий USB-осцилограф Hantek 6022BE: огляд, характеристики і відгуки

Розгортка

Режим запуску тригера тільки один — Edge, в якому користувач може вибрати джерело сигналу: канал 1 канал 2 або позитивний/негативний фронт. Функціонал осцилографа передбачає автоматичний запуск, однократний запуск і роботу в режимі Normal. Ніяких інших режимів роботи тригер не має.

Чутливість каналів

При коефіцієнті щупа 1:1 чутливість каналів може варіюватися в діапазоні від 200 mV/справ до 5 в/справ. Настільки широкий розкид дозволяє використовувати щупи з дільниками до 1:10000. Зсув по горизонталі і рівні спрацьовування тригера можуть коригуватися рухом мишки, однак значення обох величин у програмі не відображаються: момент спрацьовування тригера не прив'язаний ні до одним даними, виведеним на екран.
Цифровий USB-осцилограф Hantek 6022BE: огляд, характеристики і відгуки

Математичний канал

Відображає різницю, суму, приватне і твір сигналів в обох каналах і спектр FFT. Представлений у вигляді третьої осцилограми. Для FFT може налаштовуватися тип вікна. Так само вибирається шкала амплітуд — логарифмічна або лінійна.

Вимірювання

В горизонтальні вимірювання входять вимірювання частоти і періоду сигналу, час, за який сигнал наростає і спадає, ширини імпульсу і проміжку між імпульсами у відсотках до всього періоду та у тимчасових значеннях.
Цифровий USB-осцилограф Hantek 6022BE: огляд, характеристики і відгуки
Вертикальні - вимірювання мінімального і максимального рівня сигналу, пікового напруги, напруги «підстави» і «вершини» імпульсу, негативного і позитивного викиду, середнього і середньоквадратичного значення. Курсорні вимірювання - єдиний режим, робота в якому на віртуальному осцилографі Hantek 6022BE значно простіше, ніж на реальному. На екрані виділяється необхідна область, після чого з'являються deltaV і deltaT. Всього передбачено три курсорних режиму: горизонтальний, вертикальний і cross, який є поєднанням перших двох.
Цифровий USB-осцилограф Hantek 6022BE: огляд, характеристики і відгуки

Інтерполяція

Відображувані осцилографом дані в силу своєї дискретної природи можуть интерполироваться різними способами: в лінійному режимі, в ступінчастому режимі при відсутність інтерполяції та інтерполяції виду sin (x)/x, яка є найбільш точною у теорії. На практиці, однак, особливого ефекту від її використання помічено не було.

Збереження інформації

Збереження знятих осцилограм здійснюється в декількох форматах: xls, doc, bmp і txt. У форматі bmp зберігається скріншот осцилограм, в той час як інші три являють собою тільки текстове відображення вимірювань. Для роботи з ref-каналом використовується окремий формат ref.

Логічний аналізатор

Дані з аналізатора відображаються в окремому вікні програми. Софт не передбачає для логічного аналізатора ніяких налаштувань: на екран виводяться тільки сигнали в кількості 16 штук. Захоплення сигналів запускається вручну натисканням кнопки. Єдина наявна у Hantek DSO 6022BE налаштування — Samplerate, варьирующаяся від 100 kSa/s до 48 kSa/s. Сигнали захоплюються до тих пір, поки не буде заповнена вся пам'ять пристрою.
Логічний аналізатор не пов'язаний з самим осцилографом і працює повністю автономно. Судячи з відгуків про Hantek 6022BE, недоліком аналізатора є сильне гальмування його роботи після початку захоплення сигналів.
Цифровий USB-осцилограф Hantek 6022BE: огляд, характеристики і відгуки

Альтернативне програмне забезпечення

Для Hantek DSO 6022BE є окреме програмне забезпечення, однак воно не працює зі стандартною моделлю осцилографа. Єдиною його відмінністю від рідного є зміна дизайну GUI.

Роз'єми і кнопки на задній панелі

Ззаду осцилографа розташовується клавіша, яка, як зазначено в інструкції, викликає програмне забезпечення. Незважаючи на це, своєї функції вона виконує і є хіба що прикрасою. Роз'єм USBXI також не виконує свого завдання: спочатку він призначався для об'єднання кількох приладів, однак в комплекті до осцилографу не йде ні шнур, ні які-небудь інші аксесуари.

Переваги цифрового обладнання

Аналогові прилади володіють наступними перевагами:
 • АЦП працює практично безшумно, не перевищуючи допустимі значення.
 • Форма сигналу передається з високою точністю.
 • Переваги осцилографа Hantek

 • Малу вагу, завдяки чому портативний прилад можна легко транспортувати.
 • Компактні габарити.
 • Функція вимірювання одиночних сигналів, що дуже зручно в роботі.
 • Інтуїтивно зрозумілий і зручний інтерфейс.
 • Кольоровий дисплей.
 • Всі досліджувані дані та відомості про захоплених сигналах зберігаються в пам'яті осцилографа.
 • Можливість роздруківки збережених даних.
 • Можливість створення AC-входу Hantek 6022BE своїми руками.
 • Висока швидкість обробки даних.
 • Можна встановлювати цифрові фільтри.
 • Цифровий USB-осцилограф Hantek 6022BE: огляд, характеристики і відгуки

  Вартість осцилографа

  Ціна приладу на офіційному російськомовному сайті виробника становить 4400 рублів. У спеціалізованих магазинах вартість починається від 3800 рублів.

  Підсумки

  Прилад Hantek 6022BE є досить непоганим осцилографом, функціонал якого дозволяє раскуривать цифрові сигнали. Здійснюється це за допомогою налаштувань тригера джерела, рівню і фронту, тобто по одному з наявних каналів. Тригер може працювати в автоматичному режимі (у ньому осцилограф сильно нагадує старий аналоговий за принципом роботи), нормальному режимі (оновлення екрану і відомостей здійснюється тільки у разі, якщо всі умови спрацьовування тригера дотримуються) і одиночному режимі (екран оновлюється один раз, для продовження необхідно натиснути на клавішу Start і вивести прилад із очікування). Нормальний і одиночний режими роботи дозволяють легко зафіксувати необхідні дані і ретельно їх вивчати згодом з різних шин, приміром з USART. Серед додаткових функцій окремо можна виділити можливість проведення вимірювань безпосередньо на екрані — на зупиненій осцилограмі можна виділяти окремі точки курсором і фіксувати період, амплітуду та інші параметри записаного сигналу. Осцилограф Hantek 6022BE можна використовувати для роботи з неспішними цифровими сигналами до 100 МГц — шинами даних, мікроконтролерами та іншими пристроями. Вивчення аналогових сигналів йому дається складніше, оскільки у всій красі проявляються цифрові шуми.