Що робити, якщо з'явилися смуги на екрані телефону?

287 0 Новини високих технологій

Смуги на екрані телефону - проблема вельми поширена. Основна неприємність в тому, що подібна несправність здатна здатися в будь-який момент: в день покупки або через кілька років використання. Однак, незважаючи на часте поява проблеми, залишаються власники пристроїв, яким не відомі методи її рішення.

Як виглядає дефект

Головне, про що варто пам'ятати - дисплей не втрачає працездатності після виявлення несправності. Але це не привід кидати девайс в такому стані, адже від некоректного функціонування смартфона страждає тільки його власник. Якщо на екрані телефону з'явилися смуги, якість зображення падає, тому читання і перегляд фільмів доведеться виключити (мало хто любить "ламати очі"). Тобто в наявності такого пристрою вже не буде сенсу.


Дефект проявляється у вигляді спотворення вмісту на дисплеї. Воно рябить і йде смугами (горизонтальними або вертикальними) різних кольорів: від чорного до райдужних переливів.
Що робити, якщо з'явилися смуги на екрані телефону?

Класифікація

З цього розділу можна побічно з'ясувати причину поломки, але вона буде досить неточною. Втім, спробувати варто.
 • Наприклад, кольорові і білі смуги на екрані телефону - найчастіше ознака механічного пошкодження якої-небудь складової дисплея або нещільного входження шлейфа в паз.
 • Чорні лінії сигналізують про необхідність заміни частини смартфона.
 • Кольорова ж брижі говорить про проблеми з контролером.
 • Однак без розкриття корпуса такі "діагнози" не мають підтвердження, тому тут на допомогу або власні руки, або сервіс-центри.


  Як проявляється дефект

  Цей розділ теж важливий, оскільки дасть зрозуміти, до якої частини пристрою (апаратної або програмної) відноситься несправність. Тут все досить просто:
 • Якщо смуги на екрані телефону з'являються тільки при запуску певної програми або внесення будь-яких змін у налаштування і файли девайса, то справа в збої операційної системи.
 • Коли лінії йдуть по дисплею після механічного втручання, пошкодження або при торканні до тачскрін, можна сміливо говорити про проблеми в "залозі".
 • Що робити, якщо з'явилися смуги на екрані телефону?
  Після визначення типу несправності слід переходити до методів її вирішення.

  Смуга на екрані телефону: що робити?

  Якщо проблема викликана механічним пошкодженням, то є два шляхи: віднести гаджет в сервіс-центр або розібрати його самостійно. В останньому випадку варто пошукати майстер-клас у форматі відео, де буде показано, як розкрити корпус і дістатися до дисплея. Далі потрібно ретельно оглянути цю частину гаджета, щоб зрозуміти ступінь шкоди. Якщо проблема тільки у вільному входженні шлейфа в паз, то його досить просто поправити, і смуги на екрані телефону зникнуть. Але у випадку коли він або контролер (мікросхема) зіпсовані, нічого, крім повної заміни комплектуючих, що не залишається.
  Що робити, якщо з'явилися смуги на екрані телефону?
  При програмному збої ситуацію зазвичай виправляє хард резет (скидання налаштувань, в ході якого видаляються всі персональні дані, перед виконанням рекомендується зберігати важливі файли) або ж чистка смартфонів від вірусів. Хоча перший спосіб-надійніший, оскільки багато програм для захисту ОС не бачать шкідника.
  Також допомагає перепрошивка девайса, але цей пункт краще виконувати тільки людям з досвідом, інакше гаджет за помахом руки перетвориться на "цеглину". Хоча це теж варіант, тоді несправності дисплея будуть хвилювати менше всього, але експериментувати не варто.

  Причини

  Смуги на екрані телефону виникають при ряді ситуацій, оскільки сучасний гаджет - річ дуже тендітна. З поширених причин варто виділити наступне:
 • сильний тиск на дисплей;
 • удар або падіння з великої висоти;
 • попадання вологи (провокує корозію мікросхем);
 • віруси, які просочилися в систему з неперевіреними додатками;
 • заводський шлюб;
 • поломка контролера;
 • розрив або нещільне входження шлейфу;
 • перегрів при здійсненні зарядки;
 • збій в системі;
 • невдала перепрошивка або установка оновлень.
 • І це ще не всі можливі фактори, що призводять до поломки. Якщо смартфон зібраний з неякісних деталей, то його досить просто сильно згадати - і вуаля! Що-небудь всередині так відійде. Тому нюансів існує десятки, все передбачити неможливо.
  Що робити, якщо з'явилися смуги на екрані телефону?

  Запобіжні заходи

  Щоб уникнути таких неприємних наслідків, потрібно дотримуватися елементарних правил користування технікою. Смартфони не можна упускати, мочити, заряджати за допомогою невідповідного адаптера, розбирати без потреби. Не варто давати їх як іграшки маленьким дітям, а також встановлювати додатки з підозрілих джерел. Ще кращим рішенням буде установка програми, блокує рекламу, тоді телефон точно не постраждає. І звичайно, варто купувати якісну техніку. Інакше безглуздо навіть дивуватися чергової поломки, адже нічого іншого власника такого "дива" не очікує.