Огляд смартфона ASUS Zenfone 4 - характеристики, особливості та відгуки

21 0 Новини високих технологій

Раніше, коли мова заходила про компанії Asus, користувачі уявляли собі планшети, ноутбуки та комп'ютери. Тепер завдяки лінійці смартфонів ZenFone все кардинально змінилося. Всі гаджети даного асортиментного ряду відрізняються функціональністю, високою якістю і прийнятними цінами. Смартфони, що продаються під логотипом Asus ZenFone, значно розширили аудиторію покупців. З 2014 р. компанія вийшла на новий рівень. За три роки були випущені моделі, що належать до різних цінових сегментах. Серед них знаходиться і гаджет Asus ZenFone 4. Характеристики апаратного оснащення дозволили розробникам зробити його доступним для різних верств населення. У 2015 році телефон можна було придбати приблизно за 7 тисяч рублів. Що ж цікавого ховається під пластиковим корпусом? Які технології реалізував виробник даному девайсі? Саме на ці питання читач знайде відповіді в даній статті.

Огляд смартфона ASUS Zenfone 4 - характеристики, особливості та відгуки

Дизайн

Перше враження часто буває сильно оманливим. Саме так відбувається з гаджетом Asus ZenFone 4 A400CG Black. При поверхневому огляді він здається зовсім нецікавим, проте повністю списувати його з рахунків не варто.

Своє знайомство з даною моделлю телефону необхідно почати з опису зовнішнього оформлення. Адже саме дизайн, це перше, що бачить покупець. На жаль, виробник не став особливо заморочуватися в пошуку оригінальних рішень. Корпус оформлений в стандартному стилі. На лицьовій панелі розташований великий екран, захищений склом. Також є панель управління. Ззаду немає нічого оригінального. Все, що побачить покупець, це об'єктив камери і логотип компанії. Форма корпусу типова, як для пристроїв даної категорії. Трохи закруглені кути дозволили позбавитися від надмірної суворості. Задня кришка має конструкцію, яку можна зустріти в апаратах компанії Nokia (лінійка Lumia). Вона зроблена таким чином, що бічні краї досягають лицьовій панелі. Також схожість можна помітити і в колірних варіантах. Покупцю надаються на вибір 5 примірників: строгі класичні – чорний і білий і цікаві молодіжні – жовтий, червоний і синій.

Всі елементи управління досить типові. Панель, розташована під екраном, об'єднує три клавіші. Для регулювання гучності і блокування пристрою використані механічні кнопки, розташовані на бічній межі.
Огляд смартфона ASUS Zenfone 4 - характеристики, особливості та відгуки

Екран

У Asus ZenFone 4 характеристики екрану складно назвати бездоганними. Проблема полягає в слабкому дозволі (800 x 480 рх) і TFT-технології. Що стосується останньої, то вона значно поступається IPS-матриць. На практиці це позначається на кутах огляду і перенесення кольорів. Четырехдюймовый дисплей не можна назвати критичним недоліком, так як користувачі вказують, що зображення досить стерпне. Рівень яскравості цілком прийнятний, при нахилі він змінюється несуттєво. Також про непоганому як каже показник роздільної здатності, який складає 233 ppi. При описі характеристик екрана буде несправедливо промовчати про достоїнства. Насамперед, мова йде про олеофобном покритті. Його застосування в даній моделі дозволило значно знизити рівень сприйнятливості до відбитків пальців. Тепер користувачам немає необхідності постійно стежити за чистотою екрану. Також варто зауважити, що в даній моделі розробники встановили додаток Splendid. З його допомогою кольору і якість картинки регулюється користувацькими налаштуваннями, тобто самостійно можна вибирати насиченість відображення, температуру відтінків та інше.
Огляд смартфона ASUS Zenfone 4 - характеристики, особливості та відгуки

Камери

Як справа йде з оптикою в Asus ZenFone 4? Характеристики основної камери обмежуються 5-мегапіксельним сенсором. Якість, з яким відбувається зйомка, відповідає дозволом Full HD. Також в меню додатка доступний великий перелік налаштувань.
У користувачів виникло багато зауважень до фронтальної камері. Вона оснащена 03-мегапіксельним модулем. На жаль, використовувати її можна лише для відеозв'язку. Таке оснащення говорить про те, що розробники сильно заощадили на оптиці. Тим покупцям, які хочуть мати недорогий апарат відомого виробника, доводиться чимось жертвувати.

Asus ZenFone 4: огляд апаратного оснащення

Власникам смартфона доводиться миритися з невисокою продуктивністю. Розробники встановили досить слабенький процесор Intel Atom Z2520. Він функціонує з допомогою двох обчислювальних модулів. Кожен з них здатний розганятися до 1200 МГц. Обмеження в роботі з додатками сильно помітні. Користувачам доведеться відмовитися від ресурсномістких програм і сучасних ігор. В іншому ж випадку будуть проявлятися зависання, гальмування і системні збої. Для даного апарату необхідно підбирати такі програми, які мають мінімальні вимоги в плані продуктивності.

В характеристиках, заявлених виробником, обсяг оперативної пам'яті становить 1 Гб. Однак на практиці з них буде доступно не більше 300 Мб. Ємність внутрішнього сховища – 8 Гб. Даний показник є нижчим середнього, тому для його розширення можна використовувати зовнішній носій до 32 Гб.
Огляд смартфона ASUS Zenfone 4 - характеристики, особливості та відгуки

Операційна система

Всі представники лінійки (смартфон Asus ZenFone 4 не є винятком) базуються на операційній системі Android. Поверх встановлена оригінальна графічна оболонка – ZenUI. Зовні вона досить схожа з п'ятою версією «операційки», тому часто користувачі плутаються. Розробники даної моделі використовували Android 444 і оновлень не передбачається.

Характеристики акумулятора

У Asus ZenFone 4 характеристики акумулятора – найслабша ланка. Апарат оснащений акумулятором на 1200 міліампер на годину. На жаль, для повноцінної роботи гаджета такого ресурсу катастрофічно не вистачає. Наприклад, при читанні на найнижчому рівні яскравості девайс буде функціонувати не більше 9 год, а якщо використовувати його для ігор, то заряджати акумулятор вже доведеться через 3 години.
На жаль, змінити суттєво термін автономної роботи смартфона не вийде. Єдине, що можна порадити власникам, користуватися портативними зарядними акумуляторами.
Огляд смартфона ASUS Zenfone 4 - характеристики, особливості та відгуки

Asus ZenFone A400CG: відгуки і зауваження власників

Підводячи підсумок огляду, треба поговорити про те, що викликало розчарування у власників даної моделі. Насамперед, багато з них відзначили, що в апараті досить часто трапляються системні збої. З невідомих причин може відбуватися самостійне відключення. Як правило, дана проблема з'являється через 6-8 місяців експлуатації. Найбільш просунуті користувачі змогли вирішити її за допомогою прошивки девайса до п'ятої версії Android. Однак це не виключає появи нових проблем. Не менш вагомими недоліками є термін автономної роботи, дозвіл камер і характеристики екрану.
Огляд смартфона ASUS Zenfone 4 - характеристики, особливості та відгуки
Смартфон Asus ZenFone 4 A400CG на практиці виявився досить слабким гаджетом. На жаль, він не зміг здивувати сучасного користувача продуктивністю, ні дизайном.