Як вибрати джерело безперебійного живлення для будинку. ДБЖ для дому, дачі, котлів

57 0 Новини високих технологій

Експлуатація електричних приладів і обладнання нерозривно пов'язана з функцією місцевої мережі. Техніка працює за рахунок безперервного постачання енергією і різко вимикається в моменти припинення подачі струму. Подібні явища можуть спровокувати вихід з ладу начинки використовуваного пристрою. До цього призводять не тільки раптові відключення електрики, але і різкі перепади напруги. У свою чергу, джерело безперебійного живлення для дому дозволяє мінімізувати подібні ризики, повністю контролюючи енергопостачання обслуговування техніки.


Як вибрати джерело безперебійного живлення для будинку. ДБЖ для дому, дачі, котлів

Які параметри є важливими у виборі ДБЖ?

Перед знайомством з характеристиками конкретної моделі ДБЖ слід визначити, яким вимогам вони повинні відповідати. Наприклад, можна орієнтуватися на час підтримки режиму енергопостачання, яке в середньому становить 10-20 хв. Ще більш вірним параметром для оцінки відповідності обладнання цілям буде потужність джерела безперебійного живлення, яка в середньому варіюється від 1500 до 2000 ВА, хоча бувають і відхилення від цього діапазону. Тут важливо враховувати саме максимальний силовий потенціал, який повинен буде охоплювати експлуатовану техніку. Це може бути і одна одиниця, і кілька, але в обох випадках важливо додати 20% до споживаної пристроєм потужності, щоб отримати мінімальний потенціал, яким повинен розташовувати джерело безперебійного енергозабезпечення.

Як вибрати модель для дому?

Як вибрати джерело безперебійного живлення для будинку. ДБЖ для дому, дачі, котлів
Швидше за все, це має бути високопотужний агрегат, який зможе одночасно обслуговувати декілька споживачів. Якщо мова йде про житловому будинку, то, ймовірно, в ньому використовується комп'ютер та побутова техніка, а також кухонні прилади і т. д. Склавши сумарний обсяг потужності, можна отримати величину понад 20000 ВА. Крім того, з більшою ймовірністю в списку обслуговуваного обладнання будуть пристрою з чутливою до перепадів енергії технічною основою. Тому важливо, щоб і час, за яке джерело безперебійного живлення для будинку відновлює енергозабезпечення, було мінімальним. В середньому цей проміжок займає від 1 до 10 мілісекунд, хоча агрегати з двома перетворювачами починають свою функцію моментально. Гідним варіантом для таких потреб може стати обладнання з лінійки Power-Vision модифікації PW3F40. Недоліком цієї моделі є великі габарити, проте потужність 40000 ВА дозволить задіяти практично всю техніку типового житлового будинку.


Нюанси вибору ДБЖ для дачі

Як вибрати джерело безперебійного живлення для будинку. ДБЖ для дому, дачі, котлів
Очевидно, що вимоги до потужності в даному випадку не настільки високі, а головне напрям вибору буде адресовано можливостям автономною і незалежною роботи. Справа в тому, що під час відсутності господаря на дачі може знадобитися облік параметрів роботи мережі навіть без акценту на енергозабезпечення обладнання. Впоратися з цим завданням допоможуть джерела безперебійного живлення Smart із серії APC C1500. Ці моделі не відрізняються високим силовим потенціалом, але оптимально підходять для роботи в технічних приміщеннях, серверних кімнатах і на дачі. Користувач зможе налаштувати функцію агрегату на самостійне обслуговування деяких приладів з урахуванням зовнішніх умов. При необхідності джерела безперебійного живлення Smart можна коригувати за робочим налаштувань через канали віддаленого зв'язку.

Яке обладнання підійде для котла?

В даному випадку ДБЖ буде обслуговувати одного споживача або, в крайньому випадку, комплекс пристроїв, що формують опалювальну інфраструктуру. Так чи інакше, для таких потреб зазвичай вистачає потужності в 2000 ВА. Набагато істотніше питання захисту самого джерела живлення, особливо якщо мова йде про роботу в єдиній системі з газовим обладнанням. Також слід враховувати міцність корпусу. Він повинен бути металевим і по можливості мати невеликі розміри, хоча це залежить від площі котельного приміщення. Яким ще повинен бути джерело безперебійного живлення для опалення в приватному будинку? Бажано, щоб у оператора була можливість в безперервному режимі відслідковувати робочі параметри обладнання, серед яких напруга, перевантаження, акумуляторний заряд і т. д. І обережніше слід підходити до вибору моделей з активними системами охолодження. До доповнення такими ДБЖ у деяких котлів передбачаються серйозні обмеження.
Як вибрати джерело безперебійного живлення для будинку. ДБЖ для дому, дачі, котлів

Скільки коштує джерело безперебійного живлення для дому?

Розкид цін в сегменті дуже великий, що зрозуміло, якщо врахувати різноманітність характеристик обладнання. Так, моделі початкового рівня, призначені для обслуговування одного малопотужного споживача, можуть коштувати близько 10-15 тис. руб. Далі слід вже середній по потужності і універсальний джерело безперебійного живлення, ціна якого знаходиться в діапазоні 30-40 тис. Такі агрегати як раз і підходять для обслуговування окремих приміщень з відповідальною апаратурою, котелень, дач і т. д. Найдорожчі ДБЖ представляють клас потужних багатофункціональних агрегатів, розрахованих на обслуговування декількох споживачів одночасно. Це вже недешевий джерело безперебійного живлення, ціна якого становить близько 700-800 тис. Дане обладнання представлено і в лінійці Power-Vision.

Висновок

Як вибрати джерело безперебійного живлення для будинку. ДБЖ для дому, дачі, котлів
На перший погляд джерела живлення даного типу представляються досить відповідальним, технологічно складним і навіть небезпечним обладнанням. Звичайно, недооцінювати завдання, які виконують такі агрегати, не можна. Тим більше, що джерело безперебійного живлення для будинку може сполучатися практично зі всієї електротехнічної інфраструктурою. Тому мова йде не тільки про відповідальність функції енергозабезпечення, але і про безпеку будинку в цілому. Інша річ, що виробники прагнуть максимально полегшити експлуатацію ДБЖ, а також розширити можливості для програмованого управління. В результаті користувачі сучасних моделей витрачають мінімум часу на налаштування системи обладнання, в той же час отримуючи надійний захист побутової техніки різного роду.