Як зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля своїми руками: покрокова інструкція та відгуки

170 0 Новини високих технологій

Навіть досвідчений водій в період експлуатації транспортного засобу може зіткнутися з таким неприємним явищем, як тріщина на лобовому склі. Подібний дефект може виникнути із-за того, що невеликий камінчик щебінки вилетів з-під колеса автомобіля, який їхав попереду. Тріщина на лобовому склі поступово може збільшуватися розмірах. Подібне явище може призвести до неприємних наслідків. Тому багатьох цікавить питання: як зупинити тріщину на лобовому склі?

Як зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля своїми руками: покрокова інструкція та відгуки

Чим небезпечні тріщини

Отже, можна зупинити тріщину на лобовому склі? Чим це небезпечно? Звичайно, існує перевірений спосіб, який не дозволяє тріщині розповзатися по лобовому склу. Подібний дефект в будь-якому випадку буде вимагати або ремонту або повної заміни деталі.


Спочатку тріщина може мати незначні розміри. Однак під час їзди створюються вібрації, які призводять до зростання дефекту. В результаті цього незначна тріщина може досягти краю лобового скла. А це вкрай небажано. Подібні пошкодження усунути неможливо, і треба буде міняти скло повністю. Якщо тріщина не заважає водієві, то транспортний засіб можна далі експлуатувати. Якщо ж огляд через пошкодження погіршується навіть незначно, доведеться придбати лобове скло для заміни, а потім встановити його.
Як зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля своїми руками: покрокова інструкція та відгуки

Чи можна самостійно зупинити тріщину

Так як зупинити тріщину на лобовому склі і обійтися без його заміни? Варто самостійно намагатися вирішити проблему? Поки дефект має незначні розміри, його зростання можна зупинити самостійно, не звертаючись до спеціалізовані автосалони та майстерні. До того ж фахівці не можуть дати автовласникові гарантію того, що при подальшому використанні транспортного засобу тріщина припинить свій рух. Адже скло – це непередбачуваний матеріал. Саме вібрація кузова при переміщенні впливає на стан дефектів і пошкоджень, навіть якщо роботу справив висококваліфікований фахівець.


Так як зупинити тріщину на лобовому склі можна самостійно, то немає необхідності звертатися в автомайстерню. Адже такий процес сам по собі не складний.

З чого почати

Щоб зупинити тріщину на лобовому склі своїми руками, необхідно знати її глибину. Адже пошкодження може стосуватися лише верхні або середні шари матеріалу, а може проходити наскрізь. Перевірити це можна за допомогою звичайної швейної голки. Для цього слід провести нею по внутрішній стороні скла. Якщо рух голки не утруднено і не відчуваються якісь перешкоди, то не всі верстви матеріалу були пошкоджені.
Як зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля своїми руками: покрокова інструкція та відгуки

Свердлимо отвір

Що робити, якщо тріснуло лобове скло? Як зупинити тріщину? Після визначення глибини пошкодження необхідно зробити невеликий отвір у склі. Його краще просвердлити в тому місці, де тріщина закінчується, а не починається. Працювати слід акуратно. Подібні отвори дозволяють запобігти поширення розколу, який проходить безпосередньо за напрямом кристалічної решітки скла. Перед початком свердління варто дізнатися, які свердла і інструменти можна використовувати для такого матеріалу. Має значення і глибина такого отвори.
Якщо тріщина дійшла вже до краю скла, то подібна маніпуляція вже не врятує матеріал. Його структура поступово буде руйнуватися. У підсумку доведеться повністю замінити лобове скло. Тому фахівці рекомендують починати ремонт відразу ж після виникнення ушкоджень. Якщо ж від краю скла до тріщини залишилося більше 5 сантиметрів, то можна спробувати зробити отвір і зупинити її зростання.
Як зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля своїми руками: покрокова інструкція та відгуки

Чим свердлити?

Як зупинити тріщину на лобовому склі, проробивши отвір? Як вже було сказано вище, перед початком робіт варто ретельно підібрати свердло і інструмент. Це дуже важливо. В результаті неправильного вибору доведеться міняти повністю лобове скло. Фахівці не рекомендують використовувати для такої тонкої роботи рапидовие свердла. Подібні інструменти виготовляються з швидкорізальної сталі. Вони просто не підходить для свердління лобового скла.


Найкраще для такої роботи використовувати свердла, які мають твердосплавну пайку. Однак придбати такі інструменти дуже складно, так як в продажу вони бувають вкрай рідко і не у всіх магазинах. Як показує практика, самий ідеальний варіант – це застосування спеціальних свердел, які мають напилення на кромці з алмазної крихти. За допомогою них можна зробити не один, а декілька отворів у склі. В процесі роботи на зону, де здійснюється свердління, необхідно подавати рідину. Для цього можна використовувати мильний розчин або масло. Не рекомендується використовувати звичайну воду.
Як зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля своїми руками: покрокова інструкція та відгуки

Якої глибини робити отвір

Як зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля, не пошкодивши його ще більше? Саме для цього і визначається глибина дефекту. Якщо пошкодження торкнулося тільки верхній шар матеріалу, то свердлити отвір наскрізь немає необхідності. В іншому випадку дефект стане ще глибше. При такому свердлінні пошкоджуються всі шари скла. Подібні тріщини, як правило, мають кілька променів. У такому разі отвори потрібно виконати тільки у верхньому шарі матеріалу, в кінці кожного променя.
Щоб зробити поглиблення в склі певної глибини, можна використовувати спеціальні обмежувачі, виконані з гуми. Їх надягають на свердла. Коли інструмент досягне потрібної глибини, то насадка упреться в скло. Це дуже зручно. Особливо при невеликих тріщинах.

Швидкість і особливості свердління

Швидкість свердління при роботі з таким матеріалом, як скло, має особливе значення. Цей показник залежить від багатьох параметрів. При визначенні швидкості свердління враховується товщина лобового скла, скільки оборотів може здійснювати та чи інша модель дрилі, яке свердло застосовується і наскільки воно тверде. При роботі варто остерігатися заломів, різких рухів, а також ударів. Один невірний рух при свердлінні отворів в склі може обійтися автовласникові дуже дорого. Адже заміна лобового скла – послуга не з дешевих.

Останній етап – усунення отвори

Після того, як отвір потрібної глибини зроблено, його необхідно закрити. Для цього зазвичай застосовується спеціальний полімер. Як правило, такий матеріал продається в спеціалізованих магазинах. Полімер акуратно заливається в отвір. Коли такий клей добре застигне, необхідно відшліфувати те місце, де проводився невеликий ремонт скла, а потім відполірувати. Подібним чином можна закласти не тільки отвори, але й відколи.
Як зупинити тріщину на лобовому склі автомобіля своїми руками: покрокова інструкція та відгуки
Для полірування можна застосувати спеціальну пасту. Асортимент подібної продукції на сьогоднішній день досить великий. З вибором пасти для полірування лобового скла не повинно виникнути проблем. Однак сам процес полірування досить трудомісткий. Адже ефективність проведеної роботи позначається на прозорості лобового скла. А цей фактор дуже важливий для будь-якого водія. Варто бути готовим до того, що полірування забере набагато більше часу, ніж весь процес ремонту скла.

Вартість послуги

Скільки коштує зупинити тріщину на лобовому склі? Ціна даної послуги безпосередньо залежить від глибини пошкодження. Також враховуються побажання клієнта. Якщо ви хочете зробити повний ремонт, то для вас будуть діяти наступні розцінки: дефект не більше 2 сантиметрів - близько 200 грн.