Мультимедіа-проектори для дому: огляд, опис, види та відгуки

419 0 Новини високих технологій

Проектори все частіше замінюють традиційне ТБ-обладнання в приватних будинках, забезпечуючи більш глибоке занурення в атмосферу кінофільму. Навіть великоформатні телевізори не можуть змагатися з такими префіксами в плані можливостей показу відеоматеріалів. Хоча по вартості в деяких сегментах вони відповідають один одному. Так само як розвивається телевізійна апаратура, удосконалюється і стає доступнішим пересічному споживачеві проектор. Сучасні моделі відрізняються компактними розмірами, поліпшеними характеристиками зображення і широкою функціональністю. Останньою тенденцією в цій ніші стали мультимедіа-проектори, в яких з'явилися нові можливості показу і взаємодії користувача з технікою.

Мультимедіа-проектори для дому: огляд, опис, види та відгуки

В чому особливість мультимедіа-проектора?

Традиційні офісні проектори використовуються для показу презентацій з тестами, графіками, а також зображеннями. Високі експлуатаційні характеристики контрастності та яскравості в даному випадку не так важливі. І в цьому якраз і полягає відмінність від мультимедійних апаратів. Вони орієнтовані на трансляцію відеосигналу з широкими настройками. Навіть бюджетні мультимедіа-проектори для дому сьогодні підтримують можливість відтворення від DVD-плеєрів і USB-накопичувачів, комп'ютерів та інших носіїв контенту.

Також для формування зображення використовуються досконаліші матриці. Виробники постачають проектори такого типу пристроями LCD та DLP. У першому випадку матриця базується на рідкокристалічної основі, яка з високою чіткістю моделює колірні складові картинки. Микрозеркальние DLP-модулі розробляються на напівпровідникових схемах з комірками пам'яті, керуючими світловим потоком. Завдяки таким матрицям розробники усунули ефекти спотворення при проектуванні на поверхні з невеликими дефектами. Крім цього мультимедіа-проектори відрізняються системами управління. Останнім часом, наприклад, з'являються модифікації з програмованими контролерами, що дає можливість керувати налаштуваннями обладнання навіть через смартфон.

Основні характеристики

Робочі можливості домашнього проектора визначаються двома основними параметрами. Це світловий потік і роздільна здатність. Перша величина вимірюється в люменах по системі ANSI і обумовлює характеристики безпосередньо зображення, в тому числі яскравість і контрастність. Роздільна здатність визначає, яким може бути максимальний формат показиваемой картинки.
Мультимедіа-проектори для дому: огляд, опис, види та відгуки
Що стосується світлового потоку, він варіюється від 150 до 1700 Лм. Для невеликого приміщення площею 30 м 2 зазвичай вистачає показника в 200 Лм. Цього буде достатньо на забезпечення насиченого зображення в повній темряві з форматом проекції 160 х 212. Не менш важливо для якості відеосигналу і дозвіл, яке виражається у відомих форматах від 800 x 600 до 1024 х 780: якщо планується використовувати в якості джерела кілька носіїв, то в першу чергу має враховуватися саме ця характеристика. Мультимедіа-проектор, який буде використовуватися для перегляду DVD-фільмів, приміром, повинен підтримувати формат дозволу SXGA.

Різновиди мультимедіа-проекторів

Проектори такого типу мають свої ознаки відмінності всередині сегмента. Наприклад, існує поділ на звукові і беззвучні моделі. Незважаючи на очевидне гідність моделей першого типу, ця перевага не варто розглядати всерйоз, оскільки лише в рідкісних випадках користувачі використовують вбудовані динаміки. Саме розміщення звукової апаратури в проекторі не здатна в повній мірі забезпечити якісну акустику, як у повноцінному домашньому кінотеатрі, тому від таких моделей заради економії краще відмовлятися. Основна класифікація передбачає поділ на моделі для залів, приміщень площею менше 50 м 2 і міні-апарати, що підтримують ті ж можливості мультимедіа.
Мультимедіа-проектори для дому: огляд, опис, види та відгуки
Міні-проектори в деяких версіях можуть поміщатися на долоні, тому їх також називають "кишеньковими". Зазвичай їх виконують на основі світлодіодних випромінювачів з оптимізованою під компактні розміри оптикою. Таке рішення може зацікавити тих, хто часто буває в поїздках, але порівняння якості зображення міні-проектора і повноформатного аналога мови навіть не йде.

Відгуки про моделі W1070 від BenQ

Фірма BenQ вважається одним з кращих виробників техніки мультимедіа, і зокрема проекторів. Модель W1070 базується на матриці DLP, до переваг якої власники відносять можливість легкої заміни. Також модифікація заслуговує позитивних відгуків за наявність 3D-технології, HDTV і можливості підключення джерел сигналу не тільки через сучасний інтерфейс HDMI, але і за допомогою аналогового VGA. Що ще важливо, багато власників вказують на легкість налаштування. Справа в тому, що мультимедіа-проектори BenQ забезпечуються досить складним опціоналом, але з допомогою зручного меню і автоматичних систем корекції підготовка апарату до перегляду істотно полегшується. До мінусів даного проектора відносять гучність роботи системи охолодження і не завжди коректну підтримку ігрових режимів.


Мультимедіа-проектори для дому: огляд, опис, види та відгуки

Відгуки про моделі EH-TW5300 від Epson

У деякому роді конкурентна модель по відношенню до вищеописаного проектора, але у неї є кілька помітних відмінностей. По-перше, це наявність технології LCD x3 яка, за словами користувачів, забезпечує високоякісне зображення, а по-друге, контрастність на рівні 35000:1 що є рідкістю для стандартних домашніх апаратів такого типу. У список достоїнств EH-TW5300 користувачі також включають естетичний зовнішній вигляд, опцію інтерполяції кадрів і стабільну передачу природних кольорів. Слабкі місця проявляються при відсутності зсуву лінз і недостатньо насиченому чорному кольорі. В іншому, як і всі мультимедіа-проектори Epson, дана модель викликає, скоріше, позитивні враження. Пристрій цілком сучасно по технологічному наповнення і не викликає нарікань у плані фізичної надійності "начинки".
Мультимедіа-проектори для дому: огляд, опис, види та відгуки

Відгуки про модель Acer X113P

Можна сказати, бюджетний варіант, який забезпечений необхідним функціоналом для організації домашнього кінотеатру. Модель складно порівнювати з попередніми проекторами, але для свого класу вона також демонструє високі експлуатаційні показники. Особливо це стосується зображення і перенесення кольорів. Як зазначають власники, апарат проектує збалансований, насичений і яскравий відеопотік. При цьому у лампи великий термін служби, і критика її роботи практично не зустрічається. Але зате є претензії до оснащення інтерфейсами. Справа в тому, що мультимедіа-проектор Acer позбавлений майже обов'язкового для сучасної аудіо - та відеоапаратури роз'єму HDMI. Тому розраховувати при підключенні доведеться тільки на аналоговий вхід.

Як вибрати підходящий мультимедіа-проектор?

Слід враховувати цілий ряд критеріїв: від характеристик корпусу до наявності додаткових можливостей управління. Головний акцент все ж робиться на основні параметри у вигляді дозволу і світлового потоку. У цій частині слід відштовхуватися від умов, в яких буде працювати апарат. Наприклад, мультимедіа-проектори для невеликих приміщень розташовують середньою роздільною здатністю і невисокою яскравістю. У підвищенні цих показників немає сенсу, особливо якщо експлуатувати проектор планується в вечірній або нічний час. Що стосується інтерфейсу і систем управління, то тут також слід враховувати організацію умов застосування техніки. Наприклад, описаний мультимедіа-проектор Acer, скоріше, підійде для традиційної схеми застосування з підключенням аналогових інтерфейсів і пульта ДУ. Пропозиції від Epson і BenQ більшою мірою розраховані на використання цифрових каналів з'єднання і бездротову передачу даних.
Мультимедіа-проектори для дому: огляд, опис, види та відгуки

Нові технології: що врахувати?

У сучасних модифікаціях проекторів передбачаються не тільки бездротові технології та можливість показу 3D-зображення, але і тісна взаємодія з комп'ютерною технікою. Так, в деяких версіях передбачається можливість керування через курсор екранної мишки. Для тих, хто активно використовує домашню локальну мережу, варто порекомендувати і мультимедіа-проектори з концентратором. Дане рішення не тільки полегшує управління апаратурою, але й розширює можливості більш гнучкого підключення пристрою до інших джерел сигналу, серед яких може бути Інтернет.

Питання ціни

Проектори практично у всіх сегментах не відрізняються низькими цінниками, але категорія мультимедіа є особливо дорогою. Прийнятні за якістю пропозиції від відомих виробників можуть коштувати 10-15 тис. руб. Це вельми скромні за своїми можливостями мультимедіа-проектори для дому, серед яких чимало просто надійних і довговічних моделей. Середній рівень пропонує модифікації за 25-30 тис., а преміальні пристрої з широкоформатним екраном доступні за 60-70 тис., але і це не межа.

Висновок

Проектор є дуже вимогливою до обслуговування технікою, чутливою до зовнішніх впливів. Це пов'язано з застосуванням складних оптичних систем зі світловими випромінювачами, тому слід обережно ставитися до умов утримання апаратури.
Мультимедіа-проектори для дому: огляд, опис, види та відгуки
Безпосереднє використання мультимедіа-проектора також покладає неабияку відповідальність на власника. Для отримання якісного зображення недостатньо просто направити лінзу на робочу область. Виробники рекомендують розташовувати апарат строго перпендикулярно щодо зони проекції. Тільки після цього можна переходити до налаштувань обладнання та подальшої експлуатації.

Популярі новини
Загрузка...