Nokia 1280: огляд, характеристики і відгуки

51 0 Новини високих технологій

Мобільний телефон Nokia 1280 – це найпростіше рішення компанії, яке продовжило місію серій 1200 і 1202. Що стосується позиціонування, то тут все просто: перед вами гаджет, призначений для тих, кому потрібна «звонилка» без претензій на продуктивність, візуалізацію та інший антураж, властивий сучасних мобільних девайсів. Варто модель сущі копійки в порівнянні зі смартфонами, тому апарат можна визначити двома словами: дешево і сердито.

Nokia 1280: огляд, характеристики і відгуки
Отже, предмет сьогоднішнього огляду – телефон Nokia 1280. Характеристики, особливості, переваги та недоліки, а також думку експертів укупі з відгуками рядових користувачів будуть розглянуті в нашій статті.

Комплект поставки

Пристрій йде в простенькій і непоказною коробці з щільного картону, на якій зображені самі примітні характеристики гаджета разом зі стандартами якості та нагородами на якихось виставках.

Всередині коробки:
 • сам девайс;
 • фірмова зарядка (Nokia 1280) типу АС-3;
 • літій-іонний акумулятор на 800 маг класу BL-5С;
 • короткий мануал російською мовою.
 • Комплектація скромна, але для більшого «дзвонили» ніби як і не потрібно. Якщо необхідний чохол, гарнітура або будь-який інший аксесуар, то вибір їх величезний, на будь-який смак, колір і ціну у вітрині «Нокіа».

  Зовнішній вид

  Взагалі тисячна серія ніколи не відрізнялася різноманітністю колірної гамми, і вибір зводився до класичної чорної забарвленням, а деякі щасливці отримували ще й сріблясту вставку. Але в Nokia 1280 виробник слега урізноманітнив нудний дизайн і додав кілька колірних рішень: чорний, сірий, червоний, синій. Гама виглядає досить цікаво, і навіть незважаючи на дешевизну гаджета модель вийшла трохи симпатичніше своїх старших побратимів.
  Nokia 1280: огляд, характеристики і відгуки
  Завдяки своїм універсальним габаритами – 107х45х15 мм - і невеликій вазі, девайс відмінно лежить в долоньці і під час роботи не виникає якогось почуття дискомфорту. Корпус гаджета виконаний з пластика, де якість матеріалів можна назвати середнім. Але очікувати якихось цікавих полімерних рішень не доводиться, бо в руках у нас модель з нішевою категорії.

  Сама по собі складання будь-яких критичних зауважень не викликає: деталі добре і грамотно підігнані один до одного, нічого не скрипить, не люфтить, і не хрустить. Покриття девайса глянсове, тому пластик збирає відбитки пальців, пил і бруд. Але якщо судити з відгуків користувачів, то цей момент не так вже і страшний, тому як весь цей сміття ледве помітний на гаджеті (особливо на Nokia 1280 Black), так і витирається в лічені секунди будь-який підручний ганчірочкою.

  Інтерфейси

  Ліва частина телефону позбавлена якихось елементів інтерфейсу, а на правій розташований 2-міліметровий вихід для мережевого зарядного пристрою. Верхній торець відведена для мініджека (гарнітура, навушники) ліхтарика (хороший і потужний). Нижню частину зайняло отвір для кріплення ремінця або якогось паска. На задній частині Nokia 1280 ми побачимо сітку для динаміка і фірмовий логотип бренду. Яких-небудь гойдалок гучності, камер та іншого антуражу, притаманного іншим «благородним» телефонами, на жаль, немає.

  Клавіатура

  Що стосується клавіш, то працювати з ними одне задоволення: великі, зрозумілі і прогумовані кнопки пропонують легке і приємне натискання. Взагалі, клавіатура на тисячниках у «Нокіа» завжди відрізнялася ергономічністю, і телефон Nokia 1280 не став винятком.
  Nokia 1280: огляд, характеристики і відгуки
  Посередині розташувався навігаційний джойстик на чотири позиції, причому без обробки натискання. Приємна підсвічування і - незалежно від вибраного кольору гаджета – завжди біла. Клавіші підсвічуються рівномірно, вони відмінно видно навіть в самих несприятливих умовах навколишнього середовища. Ось за що хочеться сказати велике спасибі розробникам, так це за клавіатуру на Nokia 1280. Інструкція вказує на захищеність клавіш від пилу, але це рішення не ново, і його ми спостерігали в минулих лінійках телефону. Власники досить тепло відгукуються про клавіатурі в цілому. Вони оцінили зручність, простоту і чуйність клавіш, особливо користувачі старшого покоління.

  Екран

  Nokia 1280 оснащена звичним для цієї серії екраном з роздільною здатністю 96 на 68 пікселів. Враховуючи розмір дисплея – 29х23 мм (13 дюйма), вся інформація читається відмінно, яких-небудь проблем з візуалізацією не виникає.
  Nokia 1280: огляд, характеристики і відгуки
  Одна з головних особливостей цього дисплея – це прекрасна робота навіть під прямими сонячними променями, а світло-синювате підсвічування тільки доповнює приємні враження від екрану. Дисплей вміщує в себе дві службові рядки, або три рядки звичайного тексту, так що СМС-ки, нехай і з натяжкою, але можна оформити.


  Платформа

  Все меню на Nokia 1280 представлено у вигляді горизонтального барабана, де з кожної промоткой ви будете бачити тільки одну іконку. На відміну від попередніх поколінь, інтерфейс моделі 1280 трохи перероблений, і тепер іконки виглядають набагато симпатичніше і зрозуміліше, ніж були раніше. За вже сформованою традицією, клавіша вимикання телефону служить відхиленням виклику і надає доступ до стандартного меню апарату, за допомогою якого можна або вимкнути гаджет, або налаштувати поточний профіль.
  Nokia 1280: огляд, характеристики і відгуки
  Можливостей швидкої навігації за допомогою комбінацій клавіш, на жаль, немає, але зате з'явилося меню швидкого доступу, що спрацьовує при натисканні на праву функціональну кнопку. Сюди можна додати будь-які гілки з меню на ваш розсуд. За чотирма позиціями навігаційного джойстика в режимі очікування можна закріпити виклик списку контактів, створення СМС, телефонної книги або демонстраційний режим. Також ви можете включити демо-режим і ознайомитися з основними можливостями Nokia 1280. Скидання будь-яких даних здійснюється кнопкою скасування виклику, – тут нічого не змінилося.

  Телефонна книга

  Телефонна книга може зберігати в пам'яті до 500 користувачів, де кожному окремому контакту привласнюється ім'я не більше 14 символів. На будь-який номер допустима установка однієї картинки з передвстановленою галереї (31 шт.). Вибір, звичайно, небагатий, але краще ніж нічого. Всі картинки, які були присвоєні того чи іншого контакту відображаються як у вхідних, так і вихідних дзвінків. Пошук відбувається шляхом вибору перших трьох літер ім'я. Є швидкий набір на 8 номерів, а також чорний список для виключення небажаних контактів. Користуватися останніми дуже просто – заносимо номер в базу, і він вас більше не турбує.
  Nokia 1280: огляд, характеристики і відгуки
  Власники в своїх відгуках в цілому задоволені телефонною книгою, але єдине що їх дратує, – це робота з кодами країн, тобто гаджет вважає, що номер 8(ххх)х відрізняється від такого ж +7(ххх)х. Це трохи збиває з пантелику і змушує нервувати знаходячи в книзі однакові номери. Крім того, девайс не працює з USSD-запитів, тому швидко дізнатися баланс або «на льоту» підключити якусь послугу не вийде.

  СМС

  Пам'ять зберігає до 250 коротких повідомлень, що вже прогрес, бо в минулих моделях цей показник не перевищував 60-80 СМС. Під час роботи з повідомленнями користувачеві доступний вибір розміру шрифту, але врахуйте, що великий кегль передбачає роботу в двухстрочном режимі, а середній – у трьох, тому тут палиця о двох кінцях. В контекст можна додавати шаблони (8 типів) і смайли (8 різновидів). Також є функція чату, якщо ви працюєте з декількома повідомленнями від одного абонента. Крім того, телефон підтримує фірмовий функціонал Nokia Smart Messaging, де на вибір можна вставити в СМС вподобану картинку (30 штук). Інший функціонал платформи, на зразок ігор, будильника і календаря, мало чим відрізняється від звичних і яких-небудь примітний особливостей не має.

  Час автономної роботи

  У комплекті з девайсом йде літій-іонний акумулятор ємність 800 мАч стандарту BL-5СВ. Якщо судити по завіреннях виробника, то гаджет спокійно може пропрацювати до 9 годин в режимі безперервних розмов і до 530 годин в очікуванні. Навіть якщо використовувати апарат, що називається, на всю котушку і базікати дні безперервно, то повної зарядки акумулятора вистачає на два-три дні. Ну а тим, хто говорить по 15-20 хвилин в день, батареї вистачить на пару тижнів. Час до повної зарядки гаджета складає близько 2 годин.
  Nokia 1280: огляд, характеристики і відгуки
  Навіть якщо судити по одним тільки відгуками користувачів, то видно, що з часом автономної роботи телефону проблем немає абсолютно ніяких.

  Враження від роботи

  Якість передачі голосу під час з'єднання з іншим абонентом на високому рівні, – тут ніяких претензій немає. Крім того, динаміч і самі рінгтони досить шумні, тому почути «крик» апарату в сусідній кімнаті можна без проблем. Багато власників у своїх відгуках скаржаться на неможливість роботи з МР3-треками, але, благо, що є аматорські прошивки, які позбавляють від цього недоліку. Також багато володарі моделі відзначають наявність зручної і зрозумілої клавіатури, що не може не радувати, особливо старше покоління користувачів. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий і простий, тому розібратися з ним зможе будь-хто, хто хоч раз тримав у руках телефон (ну чи зможе прочитати інструкцію по експлуатації).

  Підводячи підсумок

  Гаджет вийшов в класичному дусі стареньких «Нокіа». Цінник на модель може коливатися в різні боки залежно від регіону і якихось акцій, але здебільшого він не перевалює за позначку в 1000 карбованців. Якщо порівнювати нашого респондента з найближчими конкурентами, то «Нокіа» тут програє. Той же «Самсунг» серії Е1081Т варто і трохи дешевше, і має екран на 65000 кольорів з роздільною здатністю 128 на 128 пікселів. Сюди ж можна віднести і моделі від «Алкатель», які трохи простіше по функціоналу в порівнянні з «Нокіа», але ще дешевше, тому вибрати є з чого. Порекомендувати телефон «Нокіа 1280» можна затятим і невередливим до технічної складової шанувальникам бренда, тобто всім тим, кому потрібна саме «звонилка». Якщо ви хочете знайти в апараті хоч якийсь центр розваг, то краще пройдіть мимо, бо як буде набагато цікавіше заплатити понад цього дві-три тисячі рублів і взяти собі найгірший сенсор, який хоч на щось здатний в плані розважити.