«Гугл Хром»: як налаштувати браузер "під себе"

144 0 Новини високих технологій

Для нормальної роботи в браузері необхідно перш за його налаштувати. Спочатку браузер, а в цій статті ми будемо говорити про «Гугл Хромі», налаштований для більшості користувачів однаково. У налаштуваннях включено багато функцій, які дозволяють покращити браузер, так як Google ведеться безперервна статистика та збирання даних. Не всім користувачам подобається подібний збір. Адже тільки співробітникам компанії відомо, які саме дані відправляються браузером користувача і його діяльності в Мережі і що з ними потім відбувається.

«Гугл Хром»: як налаштувати браузер "під себе"
Один з відомих браузерів — «Гугл Хром». Як налаштувати його так, щоб подальша робота не приносила незручностей? Дуже просто. У налаштуваннях відключимо все те, що нас може збентежити або насторожити, пройдемося по всіх пунктах налаштувань і зробимо роботу браузера максимально комфортним.

Що таке браузер

Це додаток, який дозволяє відвідувати сторінки сайтів, переглядати будь-який контент. Програма, що дозволяє дивитися відео прямо в браузері, завантажувати будь-яку цікаву інформацію, і багато іншого. У Мережі просто величезний потік інформації, і наша мета - убезпечити себе, свій комп'ютер і дані від зловмисників в браузері «Гугл Хром». Як налаштувати його, щоб вони не змогли пробратися в комп'ютер і нашкодити нам? У статті ви знайдете відповідь на це питання. Якщо ви не знаєте, як налаштувати браузер «Гугл Хром», то давайте починати. Після завантаження та установки, вперше відкривши браузер, ви побачите нехитре вікно (фото нижче). У центрі логотип Google, рядок пошуку, а вище адресна рядок, куди раніше необхідно було писати URL запити, але тепер це вже так звана розумна рядок, яка дозволяє писати там не тільки точну адресу сайту, але і просто будь-які запити, і пошук буде проводитися в пошуковій системі. Але про це трохи пізніше.
«Гугл Хром»: як налаштувати браузер "під себе"
Нижче пошукового рядка плитки швидкого доступу, вони поки порожні, але при відвідуванні вами різних сайтів там будуть відображатися останні відвідані сторінки, що дуже зручно.

Тепер йдемо в налаштування

Натискаємо мишкою на кнопку у вигляді трьох горизонтально розташованих точок, відкриється контекстне меню, в якому нас цікавить пункт «Налаштування».
«Гугл Хром»: як налаштувати браузер "під себе"
Далі ви побачите вікно, в якому нам потрібно буде вносити зміни в «Гугл Хром». Як налаштувати браузер працював максимально ефективно, не завдаючи незручностей користувачеві? Головне, уважно читати опис пунктів меню налаштувань і не боятися їх перемикати. У будь-якому випадку завжди можна повернути початковий стан браузера.

Більш детально по пунктах

 • У першому пункті ми можемо синхронізувати свій аккаунт в Chrome, тим самим підключити до свого аккаунту браузери «Гугл Хром» на інших пристроях.
 • «Гугл Хром»: як налаштувати браузер "під себе"
 • Налаштувати, що саме буде відкриватися при запуску оглядача: нова сторінка, який-небудь сайт або раніше відкриті вкладки.
 • Тут можна вибрати тему, при необхідності відзначити пункт «Завжди показувати панель закладок», так як налаштувати закладки в «Гугл Хром» можна кількома способами. В даному випадку ця панель з'явиться під розумною рядком.
 • Визначитися з пошуковою системою. Тут, якщо вас не влаштовує пошукова система Google, її можна переключити на іншу — «Яндекс», Bing або Mail. На ваш розсуд.
 • Далі ми можемо імпортувати закладки та налаштування з іншого браузера в «Гугл Хром». Як налаштувати — додати, змінити або видалити користувача, а також присвоїти йому аватарку з запропонованого переліку? Тут можна це зробити.
 • В самому низу сторінки нам потрібно клікнути по посиланню «Показати більше налаштувань».
 • Далі у вас є можливість налаштувати контент, очистити історію, позначити або зняти позначки з пунктів про відправку автоматичної статистики, захисту пристрою та включити підказки, відзначити пункт "Запам'ятовувати паролі", а також вибрати масштаб сторінки.
 • При необхідності можна налаштувати проксі-сервери.
 • Змінити налаштування мови.
 • Вказати шлях для скачування файлів. Позначте тут галочкою пункт «Завжди вказувати місце для скачування файлів». Тоді при кожному завантаженні в браузері відкривається вікно з пропозицією вибрати розділ на жорсткому диску для збереження файлів. В іншому випадку викачані файли будуть зберігатися в папці «Завантаження» на системному диску.
 • Налаштувати сертифікати і віртуальний принтер.
 • У самому низу останнім пунктом йде кнопка скидання налаштувань. Якщо отриманий результат вас не влаштує, ви завжди можете відновити стандартні установки, скориставшись кнопкою. Причому ваші закладки збережуться. Але налаштування будуть скинуті за замовчуванням.
 • «Гугл Хром»: як налаштувати браузер "під себе"

  Налаштування швидкого доступу

  Виходимо і знову клікаємо по кнопці "Налаштування «Гугл Хром»". Тут ми бачимо інші розділи.
 • Тут можна налаштувати вкладки «Гугл Хром» — відкрити сторінку в новій вкладці або нове вікно.
 • У браузері є можливість відкрити вікно в режимі інкогніто, цей режим не залишає слідів, не зберігає файли історію. Актуально, якщо необхідно увійти в кабінет з чужого комп'ютера.
 • Розділ з налаштуваннями закладок, завантажень та історії.
 • А також тут можна змінити масштаб сторінки браузера.
 • Роздрукувати сторінку або зберегти її в форматі PDF.
 • «Гугл Хром»: як налаштувати браузер "під себе"

  Налаштуйте браузер під свій смак

  У розділі «Додаткові інструменти» можна встановлювати, завантажувати, видаляти різні доповнення та розширення до браузеру. Величезна кількість цікавих розширень можна завантажити, натиснувши кнопку «Ще розширення». В магазині «Гугл Хром» є багато безкоштовних розширень, тем, програм та ігор, які можна завантажити в один клік. Але будьте обережні, не всі вони безпечні, перш ніж завантажувати невідоме розширення або тему, пройдіть на офіційний сайт того чи іншого плагіна і почитайте відгуки. Нерідкі випадки, коли з зараженими плагінами через браузер на комп'ютер потрапляють шкідливі програми і приносять власникам ПК чимало клопоту.