Ноутбук Acer 5750G: огляд, характеристики, відгуки

42 0 Новини високих технологій

За текстурованим корпусом Acer Aspire 5750G ховається цікаве поєднання нових технологій – процесор другого покоління Core i7 відеокарта NVIDIA GeForce GT540M, мультимедійні функції і дивний компроміс, що дозволив знизити ціну, але зробив ноутбук трохи розбалансованим.

Дизайн корпусу

Текстурована оздоблення, можливо, не кожному сподобається, але виглядає вона добре, хоч і поєднується з іншим стилем – чорним глянсовим пластиком навколо екрану і за клавіатурою. 156-дюймовий дисплей розміром 34 х 381 х 253 мм виглядає тонким і не настільки жорстким, як хотілося б, хоча основна частина ноутбука не гнеться зовсім. Кришка і петлі дозволяють відкривати і закривати ноутбук однією рукою, але системи фіксації дисплея для транспортування відсутні. У перевернутому стані лептоп розкривається під дією сили тяжкості, тому потрібно стежити, щоб всередину нічого не попало і не пошкодило пристрій.

Ноутбук Acer 5750G: огляд, характеристики, відгуки

Клавіатура

Компанії Acer вдалося забезпечити ноутбук повноцінної цифровою панеллю, не викликаючи у користувача відчуття тісноти з-за того, що ліве зап'ястя балансує на краю ноутбука. Яскраво виражена текстура упору для рук забезпечує достатнє зчеплення, щоб вони не ковзали, але основна причина того, що клавіатура не здається тісним, як, скажімо, у Sony VAIO E Series, криється в зменшеному відстані між кнопками. Клавіші великі, тому їх близьке розташування не повинно викликати будь-яких проблем. І хоча вони здаються трохи м'якими і не відповідають кнопкам в кращих клавіатурах, у них цілком хороший хід і натиск. Невеликий нахил корпусу і підйом упору для рук разом створюють положення, необхідне для комфортного набору тексту. Більшість додаткових кнопок – CapsLock, Backspace, Enter і правий Shift – великого розміру, але Num Lock знаходиться занадто близько до Backspace. Користувач буде часто вмикати і вимикати цифрову панель при спробі щось видалити. Наявність цифрової панелі також означає, що залишилося мало місця для клавіш зі стрілками. Вони малі і розташовані занадто близько до інших кнопок, щоб з ним було легко потрапити. Звичайно, можна використовувати навігаційні клавіші на цифровій панелі. Вони набагато більше і з ним легше потрапити при швидкому наборі, але ними не можна змінити гучність та яскравість дисплея. Як не дивно, кнопка відключення звуку знаходиться в іншому місці, це одна з основних функції, поряд з відключенням бездротової зв'язку і трекпеда, а також переключення на зовнішні екрани. Клавіші Home і End розташовані по обидві сторони від Page Up і Page Down. Це незвичайна розстановка, до якої доведеться звикнути до того ж ці кнопки служать для управління програванням медіа-файлів.

Ноутбук Acer 5750G: огляд, характеристики, відгуки

Трекпад

Порівняно з текстурованим упором для рук трекпад має виключно гладку поверхню, з однією окремою клавішею-гойдалкою і смугою прокрутки збоку, що виступає над поверхнею, щоб її можна було легко знайти. На кнопку під сенсорною панеллю потрібно натискати із зусиллям за її сторонам, оскільки на тиск у центрі вона не реагує. Це здається старомодним в порівнянні з більш великими трекпадами з вбудованими кнопками. Прокрутка не так чутлива, як сенсорна панель Synaptics, хоча зум працює добре, а смуга досить широка. Жести двома пальцями, що використовуються під час перегляду фотографій або повернення до раніше переглянутих веб-сторінок легко активувати, але для трьох пальців вони не підтримуються.
Ноутбук Acer 5750G: огляд, характеристики, відгуки

Інтерфейс

У Aspire 5750G злегка опущені петлі. Вони залишають достатньо місця ззаду для великого акумулятора, але всі порти розміщені збоку і спереду. Таке зручне розташування стає все більш поширеним і звичним. Роз'єми живлення і гігабітного Ethernet знаходяться ззаду, щоб кабелі не заважали користувачеві, наскільки це можливо. Пристрій записування DVD-дисків, як правило, розміщено праворуч. Слот для карт пам'яті розташований спереду, а порти VGA, HDMI і USB знаходяться з іншого боку передньої панелі разом з гніздами для мікрофона і навушників. Є тільки три USB-порту і лише один з них високошвидкісний USB 3.0. Веб-камера має розумне дозвіл, хоча за замовчуванням воно встановлено в VGA. Настройка дозволяє домогтися більш якісного зображення, але воно занадто темне і має яскраво виражений рожевий відтінок.
Ноутбук Acer 5750G: огляд, характеристики, відгуки

Звук

Dolby Advanced Audio не дає Acer 5750G Hi-Fi якості деяких потужних ноутбуків, таких як Dell XPS 15 і ASUS NX90 але можна помітити різницю, якщо його вимкнути. З Dolby звучання набагато краще, ніж у середнього лептопа, і воно досить приємне при прослуховуванні музики, чути деталізація середніх і високих частот, але нічого екстраординарного воно з себе не представляє, гучність недостатня, а на її максимумі аудіо з насиченими басами помітно спотворюється.


Графіка

У ноутбука Acer 5750G відеокарта GeForce GT540M відрізняється потужним графічним процесором середнього класу, що забезпечує хороші ігрові результати з високим рівнем деталізації (кращим, ніж у порівнянних ATI-карт) і хорошим відтворенням відео, хоча екран позначається на його якості. Потокове відео у форматі 1080p з YouTube відображається з безліччю деталей, рухи плавні і рівні, але якість зображення не відрізняється від інших систем. Прикро мати лише 1366 х 768 з картою, яку Sony використовує для full HD-екрану VAIO F. Продуктивність графіки Acer 5750G Windows 7 Experience Index оцінює в 57 бала.
Ноутбук Acer 5750G: огляд, характеристики, відгуки

Дисплей

У ноутбуці використовується екран LGD0250 з максимальною роздільною здатністю 1366 x 768 пікселів і надмірно блискучою поверхнею. Дисплея досить для звичайного перегляду мультимедійного контенту та офісного використання. Але обмежений дозвіл стає відчутним при роботі з програмами з безліччю панелей інструментів або навіть з декількома вікнами одночасно. Яскравість монітора – 205 кд/м 2 у центрі і 1706 кд/м 2 по краях. У ноутбука Acer 5750G характеристики дисплея не переконують своєю максимальною контрастністю, що дорівнює 161:1 і з таким показником він залишається серед великої кількості дешевих офісних і мультимедійних лептопів. Відтворення колірного спектру також підтверджує, що екран дуже посередній. Adobe RGB, sRGB залишаються неохопленими. Дисплей знаходиться на одному рівні з більш дешевими лептопами, такими як MSI CX620.
При вазі 26 кг ноутбук Acer 5750G ще досить мобільний, щоб його можна було брати з собою. Однак дисплей істотно обмежує цю рухливість. Контрастність і яскравість, а також глянсова поверхня роблять його використання під відкритим небом практично неможливим. Навіть всередині приміщень відблиски заважають роботі. Кути перегляду теж не є сильною стороною екрану 5750G. Критичні зміни зображення виникають вже при найменших відхиленнях від перпендикулярного. З іншого боку, відбиття значно знижують видимість. Одним словом, дисплей став тією частиною ноутбука, яка дозволила виробнику значно знизити його вартість.
Ноутбук Acer 5750G: огляд, характеристики, відгуки

Продуктивність

Де Acer не поскупився, так це процесор. Після стартових негараздів Intel нарешті вийшов на ринок з чіпами Sandy Bridge, і Acer 5750G отримав 4-ядерний 8-потоковий 2-ГГц чіп Core i7-2630QM. Це не самий потужний представник нового покоління, але він швидше і продуктивніше колишніх Core i7 і більш економічний. Навіть жорсткий диск ємністю 640 ГБ з частотою обертання 5400 об/хв не уповільнює Acer Aspire 5750G. Материнська плата Intel ID0104 і 4 ГБ оперативної пам'яті підтримують роботу процесора.

Шум і нагрівання

У ноутбуці Acer 5750G кулер приємно дивує. Він залишається нерухомий або працює на мінімальних обертах в режимі очікування. Відсутність повної тиші (323 дБ) слід віднести до жорсткого диска. Це більш ніж прийнятно і стало можливим завдяки технології перемикання відеокарт Optimus. Максимальний шум досягає 401 дБ, що не є причиною для занепокоєння. Однак нагрівання обладнання очевидний. У звичайному режимі його температура підвищується до 354 °C у верхній частині бази і до 381 °C знизу. При екстремальному навантаженні вона досягає значень 492 °C і 526 °C відповідно.
Ноутбук Acer 5750G: огляд, характеристики, відгуки

Час автономної роботи

У ноутбуці використовується технологія NVIDIA Optimus, яка, якщо це необхідно, дозволяє перемикатися між інтегрованою графікою Intel і картою GeForce. Це означає, що термін служби батареї залежить від складності виконуваних завдань. В режимі легкого використання батарея Acer 5750G ємністю 42 А•ч працює 5 ч. Включений Wi-Fi і постійний перегляд веб-сторінок з потоковою передачею музики і відео скорочує цей час до 3 год 10 хв, що для 156-дюймового ноутбука з 6-елементною батареєю зовсім непогано.

Clear-fi

Передвстановлені додатки Acer, звичайно, Core i7 не напружують, але є одне дуже довгоочікуване додаток. Clear-fi є реалізацією DLNA для потокової передачі мультимедіа, і хоча у користувачів є деякі претензії з приводу інтерфейсу, приємно бачити простий, легкий у використанні спосіб передачі музики, відео і фотографій (і альтернативу медіа-плеєра Windows). Можна використовувати Clear-fi, щоб отримати доступ до вмісту на будь-якому комп'ютері з спільним доступом до медіафайлів (або будь-яким іншим DLNA-пристроями, включаючи ті, які працюють під управлінням Android і Windows Phone) і відправити його на будь DLNA-пристрій, який може його відтворити – інший комп'ютер, телевізор, аудіосистему і т. д. Clear-fi пов'язаний з Facebook, Flickr, YouTube та Facebook, а також із вмістом на комп'ютері та будь-якого доступного пристрої. Так як вся ця робота проводиться автоматично, то це означає, що Aspire буде використовуватися для розповсюдження контенту в Мережі, і це робить Clear-fi більш корисним, ніж велика частина програмного забезпечення ПК.

Вердикт

Якщо немає бажання переплачувати за такий високопродуктивний процесор, як Sandy Bridge Core i7 то ноутбук Acer 5750G є засобом отримання високої продуктивності і розумного часу автономної роботи акумулятора без надмірного фінансового обтяження. Тут можна заощадити на вишуканому дизайні (хоча корпус оформлений дуже стильно) і отримати все необхідне, в тому числі зручну клавіатуру і гарну графіку. Разом з тим, у лептопа Acer 5750G характеристики екрану розчаровують. Користувачам хотілося б бачити більше одного порту USB 3.0 а інші відповідають специфікації процесору, який у інших коштує набагато дорожче. Завдяки ноутбуку процесор Core i7 став доступним багатьом.